نکاتی مهم و ساده در مورد لباس خواب راحت کودک که باید بدانید

نکاتی مهم و ساده در مورد لباس خواب راحت کودک که باید بدانید اگر دمای اتاق برای شما مطلوب است احتمالا برای کودک هم همینطور است. اگر شما خیلی گرمایی یا سرمایی هستید احتمالا کودک تان هم همین طور خواهد بود. تهویه جریان هوا یک لایه محافظتی در مقابل سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ایجاد می کند.

زمانی که کودکم خواب است چه مقدار لباس باید به او بپوشانم؟ مادرم اصرار دارد که او به اندازه کافی گرم نیست چون دست های او کمی سرد هستند، اما من نگران گرمای زیاد هستم". یک امتیاز برای تیم مادران... تیم مادران جدید این است. همانقدر که من از پیروی از حرف های مادربزرگ متنفر هستم، در این مورد کاملا حق با شما است: نگرانی برای گرمای زیاد عاقلانه است. به این دلیل که گرمای زیاد برای کودک تازه متولد شده از کمی سرما خطرناک تر است، به ویژه زمانی که او در خواب است. در واقع گرمای زیاد یک عامل خطر برای سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) است.

علاوه بر این، دست ها حداقل میزان قابل اعتماد برای بررسی این که آیا کودک خیلی گرم یا سرد یا بدون مشکل است، می باشند. به این دلیل که معمولا دست های کودک (پاها) به علت تکمیل سیستم گردش خون سردتر از قسمت های دیگر برای لمس هستند. برای اینکه بررسی دقیق تری داشته باشید عمیق تر بررسی کنید و گردن و کمر او را چک کنید. آیا پوست این قسمت برای لمس خیلی گرم یا حتی عرقی است؟ آیا این گرما به دلیل زیاد پیچیده شدن او یا گرمای زیاد اتاق یا هر دو مورد می باشد؟ آیا بدن نوزاد سرد است؟ یا لباس او کم است یا هر دو مورد صحیح می باشد؟ آیا قنداق خیلی گرم و داغ نیست؟ شما رگ خواب کودک تان را پیدا کرده اید.

لباس خواب مناسب نوزادان چیست

نشانه لباس خواب راحت برای نوزاد

نشانه دیگر اینکه آیا لباس خواب کودکان خیلی گرم یا سرد است راحتی شما می باشد. اگر در همان مقدار لباس (در واقع شما قنداق نمی شوید پس این موضوع کمی تقریبی است) راحت هستید احتمالا او هم مشکلی نخواهد داشت. واقعیت این است زمانی که نوزاد، در چند روز اول زندگی اش بیرون از رحم را تنظیم کرد، بدن او توانایی تنظیم دما را پیدا می کند. در این مرحله، او به پوشیدن لباس خیلی گرم بیشتر از شما نیاز ندارد مگر اینکه بدن شما مدام گرم یا سردتر از دمای اتاق می شود. دمای اتاق هم موضوع مهمی است. درجه حرارت ایده آل برای خواب کودک بین 67 و 72 درجه است، بنابراین اگر اتاق را خیلی گرم کرده بودید یا AC را به دلیل اینکه کودک در خانه است خاموش کرده اید حالا زمان تنظیم ترموستات است. دوباره اگر دمای اتاق برای شما مطلوب است احتمالا برای او هم همین طور است. اگر شما خیلی گرمایی یا سرمایی هستید احتمالا کودک تان هم همین طور خواهد بود. تهویه جریان هوا یک لایه محافظتی در مقابل سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ایجاد می کند، علاوه بر این، برنامه وایت نوز برای کودک احتمالا به همه کمک می کند که خواب راحت تری داشته باشند.

نشانه لباس خواب راحت برای نوزاد

میزان لباس پوشاندن به کودک موقع خواب

بنابراین برای خواب آرام و ایمنی مطلوب چگونه لباسی تن کودکم بپوشانم؟ قنداق نوزاد تازه متولد احساس پوششی محکم در قسمت پشت به او می دهد (تنها موقعیت بی خطر برای خواب)، احتمالا می خواهید در چند ماه اول زندگی کودک تان او را در قنداق بپیچید. فقط وزن قنداق را در انتخاب لباس خواب مدنظر داشته باشید. در هوای گرم، احتمالا او به بیشتر از یک لباس یک سره نازک یا تی شرت زیر قنداق نازک، کیسه خواب یا قنداق، کیسه ترکیبی نیاز ندارد.

در هوای خیلی سرد، در صورتی که خانه شما خیلی گرم است احتمالا او به پاپوش و قنداق یا کیسه ضخیم برای گرم نگه داشتن نیاز دارد. آیا هنوز مطمئن نیستید که او را تا حدودی خوشحال کرده اید یا نه؟ تست گردن را انجام دهید و مرتبا از آن استفاده کنید، به ویژه اگر ترموستات شما قابل اعتماد نیست یا ساختمان یا صاحب خانه شما درجه حرارت را تنظیم می کند. بسیاری از کودکان (البته نه همه آنها) می توانند در صورت ناآرام بودن به دلیل گرما و سرما با شما صحبت کنند البته نه با کلمه زیادی بلکه با کمی بهانه گیری یا گریه گردن این کار را انجام می دهند. یک مورد از لباسی که هیچوقت به کودکی که در داخل خانه چرت می زند یا می خوابد تعلق ندارد چیست؟ کلاه است. همان اندازه که این کلاه های بیمارستانی جذاب هستند، اما زمانی که او از بیمارستان خارج شد برای خواب دیگر به آن نیازی ندارد. او نیاز دارد که برای تنظیم دمای بدنش گرما را از طریق سر به طور نامتناسب آزاد کند و کلاه مانع آزادسازی این گرما در زمان خواب می شود، کلاه گذاشتن او را در معرض خطر گرمای زیاد قرار می دهد. و البته هیچ بستر بدون پوششی امن نیست بنابراین تحت هر دمایی از پتو برای پوشیدن او استفاده کنید.

میزان لباس پوشاندن به کودک موقع خواب

از
3
رای