درمان سرفه خشک حساسیتی؛ علائم و درمان خانگی سرفه آلرژیک

درمان سرفه خشک حساسیتی؛ علائم و درمان خانگی سرفه آلرژیک درمان سرفه خشک حساسیتی، علائم سرفه خشک و روش های درمان خانگی سرفه خشک آلرژیک یا حساسیتی با عسل، سیر، شیرین بیان و دمنوش های مفید برای رفع سرفه های خشک حساسیتی در سلام دنیا.

سرفه کردن در حقیقت واکنش سیستم دفاعی بدن برای مقابله یا رو به رویی با عوامل محرک آلرژی زا است. از این نکته غافل نشوید بیماری آسم نیز هم باعث سرفه خشک برای شما می شود. در این مقاله در سلام دنیا، ما می خواهیم شما را با انواع درمان های سرفه خشک حساسیتی و راه های درمان خانگی و گیاهی سرفه آلرژیک که در نظر گرفتیم با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

سرفه خشک چیست

پیدا کردن و شناسایی نوع سرفه به درمان آن کمک بسزایی می کند. مهم ترین علائم با رو به رو شدن به سرفه های خشک عبارتند از: 

  • حس خارش در مجاری تنفسی
  • بدون مخاط
  • احتمال بدتر شدن در خواب  

حتما بخوانید: برای سرفه خشک چی خوبه


درمان خانگی سرفه خشک حساسیتی

  • آب گرم با عسل را صبح ناشتا میل کنید تا التهاب گلو شما و سرفه کاهش یابد.
  • از انواع راه ارتباطی با دود دوری کنید.
  • هوای خانه را مرطوب نگه دارید.

درمان خانگی سرفه خشک حساسیتی

درمان سرفه آلرژیک با عسل

از آنجایی که عسل خاصیت ضد باکتریایی و میکروبی دارد به رفع آلودگی های سینه و گلو برای درمان سرفه کمک زیادی می کند. عصل خواص ضد التهابی دارد که گلو را در برابر زخم های ایجاد شده بخاطر سرفه محافظت می کند.

درمان سرفه با عسل و فلفل سیاه

فلفل به تمیز کردن خلط سینه کمک زیادی می کند و با فعال کردن سینوس ها؛ آلودگی های مخاط بینی را از بین می برد. یک قاشق فلفل سیاه را با 2 قاشق عسل در یک لیوان آب جوش و به خوبی هم بزنید تا تمام فلفل و عسل با آب ترکیب شود و بعد از صاف کردن آن را میل کنید.


حتما بخوانید: خواص و مضرات سیاه دانه و عسل برای درمان بیماری ها


درمان سرفه با عسل و لیمو

یک قاشق عسل را با یک نصفه لیموی تازه در یک ظرف مخلوط کرده و میل کنید. اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد به این ترکیب فلفل قرمز و روغن نارگیل اضافه کنید تا تاثیر بیشتری روی درمان سرفه های شما داشته باشد.

درمان سرفه با عسل و سیر

دو حبه سیر متوسط با پونه کوهی بگذارید با آب جوش دم بکشد و بعد از آن به ترکیب عسل اضافه کنید و روزی دو بار از این ترکیب استفاده کنید.

درمان سرفه با عسل و شیرین بیان

ریشه شیرین بیان، زنجبیل تازه، میوه گل رز، بابونه، مریم گلی و دارچین را با مقدار لازم آب بگذارید تا دم بکشد. بعد از دم کشیدن آن را صاف کرده و با عسل ترکیب کنید و باز بگذارید روی حرارت که عسل کامب ترکیب شود. بعد از برداشتن باید ترکیب را در قالب های یخ بریزید و بگذارید تا سرد شود و هرموقع سرفه خشک داشتید از آن استفاده کنید.

درمان سرفه با عسل و شیرین بیان

درمان سرفه آلرژیک با دمنوش آویشن و طرز تهیه آن

آویشن گیاهی ضد التهاب است و به شدت روی باکتری ها مضر بدن تاثیر گذاشته و به فرآیند از بین بردن باکتری ها کمک می کند. برای تهیه دمنوش آویشن که بسیار ساده است باید کمی آویشن را درون قوری ریخته و بعد از 20 دقیقه دم کشیدن به آن عسل اضافه کنید و میل کنید.

درمان سرفه آلرژیک با دمنوش چهار تخمه طرز تهیه آن

بهترین درمان و مرطوب کننده سینه دمنوش چهار تخمه است که برای درد قفسه سینه، سرماخوردگی و سرفه های خشک یا آلرژیک بسیار موثر است. ترکیب های چهار تخمه عبارتند از: به دانه؛ قدومه؛ بارهنگ و تخم ریحان که در برخی موارد شاید ترکیب تغییر یافته و باز هم تاثیر خود را داشته باشند.

درمان سرفه آلرژیک با آب آناناس

آناناس با مواد مغذی که در ترکیب خود دارد که از جمله در این ترکیبات وجود بروملین را می توان حس کرد. بروملین موجود در آناناس یک درمان موثر بر سرفه محسوب شده که خاصیت ضد التهابی دارد و به دفع مخاط موجود در سینوس ها و ریه کمک می کند.


حتما بخوانید: 5 فایده فوق العاده آب آناناس برای سلامتی


درمان سرفه خشک حساسیتی با زنجبیل

زنجبیل با افزایش بزاق دهان و مرطوب نگه داشتن سینه و دفع مخاط در سینوس ها و ریه ها به مشکلات تنفسی از جمله سرفه خشک کمک می کند. زنجبیل منبع ویتامین E و آهن و پتاسیم است که بدن را آماده محافظت از انواع میکروب ها نگه می دارد. برای تهیه دمنوش زنجبیل باید ریشه زنجبیل را با فلفل سیاه و زردچوبه به مدت 20 دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد از صافی رد کنید، وقتی داغ است میل کنید.

درمان سرفه خشک حساسیتی با بخور اکالیپتوس (طرز تهیه)

شما می توانید با استفاده از روغن اکالیپتوس که حاوی مواد مغذی برای درمان سرفه است که اگر شما از سرفه های خشک رنج می برید وقتی از این روغن استفاده کنید به رفع میکروب های ریه و ماط در سینوس ها کمک بسزایی کردید و خود را از سرفه خشک دور می کنید.

درمان سرفه خشک حساسیتی با قرقره آب نمک

نمک یک ماده ای با خاصیت ضد التهابی برای درمان بسیاری از مشکلات پشت حلقی و مخاط در سینوس های و میکروب های ریه استفاده می شود. برای تهیه محلول ضد عفونی کننده که به درمان سرفه خشک کمک می کند، باید 1 قشق چای خوری را با یک لیوان آب ولرم ترکیب کرده و به این نکته دقت داشته باشید که نمک کامل حل شده باشد.

درمان سرفه خشک حساسیتی با قرقره آب نمک

درمان سرفه خشک حساسیتی با بابونه

بابونه با خاصیت ضد باکتری که دارد به درمان خیلی از مشکلات عفونی در بدن کمک می کند. دمنوش بابونه برای افرادی که دچار سرماخوردگی و گلو درد هستند و می خواهند از سرفه های خشک در امان بمانند می تواندد روزانه دو بار از این دمنوش استفاده کنند.


حتما بخوانید: خواص بابونه برای سلامتی و درمان عفونت های قارچی


درمان سرفه خشک حساسیتی با هویج

به دلیل ویتامین های فراوان موجود در آب هویج که بسیار کمک کننده به رفع عفونت ها، ضد باکتری و میکروبی می تواند در درمان بسیاری از بیماری های گلو درد و سرما خوردگی و سرفه های خشک حساسیتی موثر باشد.

درمان سرفه خشک حساسیتی با کشمش

کشمش دارای مقادیر بالایی از قند های طبیعی است که به درمان گلو درد و سرفه خشک کمک میکند. برای تهیه باید نصف لیوان کشمش را با شکر به مقدار لازم و آب بگذارید در مخلوط کن و ترکیب شود و بعد آن را درون تابه بریزید تا به یک سس غلیظ دست پیدا کنید این معجون خانگی را قبل از خواب وقتی با سرفه رو به رو شدید مصرف کنید.

درمان سرفه خشک حساسیتی با بادام

با ترکیب بادام خیس شده و شکر و کره می توانید قبل از خواب میل کنید و به درمان سرفه های خود کمک بسیار بسیار موثری بکنید.

درمان سرفه خشک حساسیتی با فلفل سیاه

فلفل سیاه با خاصیت آنتی اکسیدانی بالا و ضد باکتریایی که موجود دارد به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی می کند. وقتی سیستم ایمنی بدن تقویت شود شما از هر نوع سرفه خشک آلرژیکی در امان می مانید.

درمان سرفه خشک حساسیتی با فلفل سیاه

درمان سرفه خشک حساسیتی با پیاز

ترکیب پیاز با عسل یک ترکیب است با لقب آنتی بیوتیک خانگی که به مجاری تنفسی حمله کرده و با میکروب های موجود جنگیده و آنها را از بین برده تا شما از سرفه های خشک راحت شوید. براتی تهیه این داروی خانگی باید پیاز را پوست کنده و بگذارید روی حرارت با آب تا پیاز نرم شود و بعد از آن به ترکیب عسل اضافه کرده و در آخر که معجون درست شد به آن لیمو ترش تازه اضافه و بعد میل می کنیم.

سخن آخر

در آخر باید به شما بگوییم که تنها چند روز با استفاده از این راه و روش های خانگی که ما با شما در اشتراک گذاشتیم می توانید از شر تمام سرفه های اذیت کننده دور شوید. اگر با خوردن این دمنوش های و راه روش های خانگی سرفه شما درمان نشد باید به دکتر مراجعه کرده چون ممکن است بیماری شما سخت و پیچیده تر باشد و با تجویز داروهای پزشک درمان شود.


مقالات مرتبط:

خواص و مضرات شکر تیغال برای سرفه

درمان خانگی سرفه خشک و خلط دار

از
2
رای