5 روش کاربردی برای تمیز کردن اسباب بازی و محل بازی نوزاد به شکل بی خطر

5 روش کاربردی برای تمیز کردن اسباب بازی و محل بازی نوزاد به شکل بی خطر برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید دست کودکان را به طور مرتب تمیز کنید. استفاده از نکات بیان شده می تواند به والدین در تمیز کردن اسباب بازی ها برای کاهش میزان انتقال میکروب به سایر کودکان و اعضای خانواده کمک کند.

اسباب بازی ها و سطوح محل بازی می تواند منبع میکروب هایی باشند که گاهی اوقات بیماری های را بین نوزادان، کودکان نوپا و بزرگسالان جابجا می کند. درحالی که مهدکودک ها و مراکز نگهداری کودکان دستور العمل های خاصی برای تمیزی اسباب بازی ها دارند، شما نیز می توانید روش های کاربردی را برای تمیز کردن اسباب بازی های نوزادان به شکل بی خطر و موثر را در منزل استفاده کنید.

تمیز کردن اسباب بازی های نوزادان به شکل بی خطر و موثر در منزل

1. آب و صابون

شستن دست ها با آب و صابون یکی از راه های ساده برای جلوگیری از انتقال باکتری ها و ویروس ها است، و این برای عروسک ها و سطوح نیز موثر است. اسباب بازی هایی مانند لگوهای پلاستیکی، جغجغه های نوزادان و دندان گیرها می تواند در سینک با استفاده از صابون و آب تمیز شوند. با این حال، شستن اسباب بازی های برقی به شکل غوطه ور کردن درون آب یا قرار دادن در آب و صابون خطرناک است. حتی اسباب بازی های دارای باتری با نور و صدا نباید بوسیله آب و صابون تمیز شود. هر مقدار آبی که وارد قسمت الکتریکی آنها شود، می تواند باعث کوتاه شدن عمر آنها شده و ممکن است وسیله شما دیگر کار نکند.

ساده ترین راه های تمیز کردن اسباب بازی نوزادان

2. استفاده از ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن بی خطر اسباب بازی نوزادان

برخی اسباب بازی ها دارای برچسب هایی است که نشان می دهد قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. جغجغه های نوزادان، لگوهای پلاستیکی، گیره های پلاستیکی بزرگ و برخی از وسایل اسباب بازی ها حمام کودکان را می توان در قسمت بالای ماشین ظرفشویی قرار داد. آب گرم و صابون موجود در ماشین ظرفشویی به تمیز و بهداشتی شدن اسباب بازی ها کمک می کند. ماشین ظرفشویی همچنین برای بعضی اسباب بازی های حمام که به مرور زمان دچار قارچ و کپک می شوند نیز عالی است.

3. پاک کننده های سطوح سازگار با محیط زیست

بعضی از پاک کننده ها مواد شیمیایی قوی دارند که میکروب ها را از بین می برد، اما بسیاری از والدین نمی خواهند که فرزندانشان با این مواد در تماس باشند. پاک کننده های سازگار با محیط زیست از جمله دستمال مرطوب ها و پاک کننده های قابل اسپری سطوح، برای نوزادان بی خطر هستند. به دنبال مواد تمیز کننده اسباب بازی های کودک باشید که حاوی مواد رنگی نیست، تجزیه پذیر و فاقد فتالات و پارابن هستند. برای اسباب بازی های دندان و دهان نوزادان و کودکان نوپا (به خصوص هنگام دندان درآوردن)، استفاده از پاک کننده های سازگار با محیط زیست ترجیح داده می شود.

پاک کننده های سطوح سازگار با محیط زیست برای اسباب بازی کودکان

4. دستمال مرطوب
  • در بسیاری فروشگاه ها بخشی به دستمال مرطوب ها اختصاص داده شده است. استفاده از دستمال مرطوب یک راه عالی برای تمیز کردن اسباب بازی ها پلاستیکی است که دارای باتری هستند و نمی توان آن را درون آب و صابون یا ماشین ظرفشویی قرار داد.
  • اسباب بازی را با استفاده از دستمال مرطوب حاوی ضد عفونی کننده تمیز کنید. سپس پیش از اینکه کودک شروع به بازی با آن کند، اجازه دهید چند دقیقه در معرض هوا خشک شود.
  • برای مواردی مانند پستانک ها، دستمال مرطوب مخصوص پستانک وجود دارد. برای این اجسام دستمال مرطوب های ضد عفونی کننده های غذایی استفاده شده است که برای نوزادنی که اجسام را به دهان می برند، بی خطر است.

5. تمیز کردن حیوانات اسباب بازی و عروسک های کودکان

  • بسیاری از والدین حیوانات اسباب بازی و عروسک ها را در ماشین لباسشویی و خشک کن قرار می دهند. اما بدون مراقبت درست، در طول زمان این اسباب بازی های پارچه ای و پرز دار با شستشوی مکرر خراب می شوند. برای کمک به سالم تر ماندن عروسک های این چنینی، آنها را قبل از شستشو با ماشین لباسشویی درون یک رو بالشی قرار دهید.
  • همچنین می توانید از کیسه هایی به نام Teddy Needs a Bath استفاده کنید که یک کیسه زیپ دار بزرگ برای قرار دادن اسباب بازی های پارچه ای یا مخملی است. شما می توانید اسباب بازی های حیوانات را درون این کیسه قرار داده و سپس در دور ملایم ماشین لباسشویی و خشک کن قرار دهید. قبل از شستشو برچسب راهنمای نحوه صحیح شستشو را بخوانید. برخی خرس های عروسکی به طور مشخص بیان می کند که نمی توان آنها را شست.
  • بعد از شستشو، شل شدن چشم عروسک ها، باز شدن درزها یا سایر قسمت های آن را بررسی کنید تا اطمینان یابید که برای کودک شما بی خطر است.

تکنیک های تمیز کردن حیوانات اسباب بازی و عروسک های کودکان

میکروب های چطور در محل بازی کودکان پخش می شوند

کودکان به سادگی با لمس یک اسباب بازی یا وسایل دیگر و سپس بردن دست به دهان یا گذاشتن اسباب بازی ها در دهان، میکروب ها را به دیگران منتقل می کنند. بزرگسالان و کودکان دیگر، ویروس ها و باکتری ها را به این شکل دریافت می کنند. این مسئله می تواند در هر جایی، به خصوص در طول بازی یا رفتن به زمین های بازی کودکان و مهد کودک ها اتفاق بیفتد. اماکن عمومی باید هر روز بهداشتی و تمیز شود، اما تمیز کردن نواحی پر تردد به طور منظم و در فواصل زمانی کوتاه کار دشواری است، به خصوص وقتی این نواحی شلوغ است. برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید دست کودکان را به طور مرتب تمیز کنید. استفاده از نکات فوق می تواند والدین و سایر افراد را در تمیز کردن اسباب بازی ها برای به حداقل رساندن میزان انتقال میکروب به سایر کودکان و اعضای خانواده کمک برساند.

از
3
رای