پودر اینوفولیک برای چیست؛ بهترین زمان مصرف و عوارض اینوفولیک

پودر اینوفولیک برای چیست؛ بهترین زمان مصرف و عوارض اینوفولیک پودر اینوفولیک برای چیست ؛ فواید و عوارض پودر خوراکی اینوفولیک برای بارداری، درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک، تنبلی تخمدان، دیابت بارداری، کاهش وزن و بهترین زمان و طریقه مصرف در سلام دنیا.

اینوفولیک یک مکمل غذایی بر پایه مواد گیاهی و بدون گلوتن و لاکتوز است. بدن برای داشتن عملکرد صحیح به تعادل میزان هورمون ها و آنزیم ها نیاز دارد، بهم خوردن تعادل هورمون ها سلامت انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. انسولین یکی از هورمون های ضرورری بدن است و بهم خوردن تعادل آن با بروز بیماری های نظیر دیابت، دیابت بارداری و عوارضی مانند موهای زائد، آکنه، کاهش کیفیت تخمدان ها و اسپرم و ... همراه است. در این مقاله سلام دنیا، درباره اینکه پودر اینوفولیک برای چیست و چه فواید و عوارضی برای بارداری، کیست تخمدان، پسرزایی دارد و همچنین روش مصرف و بهترین زمان مصرف پودر فولیک صحبت کردیم. با ما همراه باشید. 

پودر اینوفولیک برای چیست

اینوفولیک یک مکمل غذایی بر پایه مواد گیاهی و بدون گلوتن و لاکتوز است و در ترکیباتش میو اینوزیتول و اسید فولیک وجود دارد. این مکمل غذایی منابع میو اینوزیتول و فولیک اسید که از طریق مواد غذایی فراهم نمی شوند را برای بدن تامین می کند.اینوفولیک می تواند در طول درمان سندرم تخمدان پلی سیستیک، مقاومت به انسولین (مرحله پیش دیابت)، دیابت نوع 2، افزایش باروری به عنوان یک مکمل غذایی اثرگذار باشد. این مکمل غذایی عوارضی مانند گرفتگی شکم، نفخ و اسهال را در پی ندارد.

فواید پودر اینوفولیک

همانطور که گفته شد پودر اینوفولیک حاوی  میواینوزیتول و اسید فولیک است،این ترکیبات برای بهود شرایط زیر مفید هستند:

 • بهبود سندرم تخمدان پلی کیستیک

حتما بخوانید: تنبلی تخمدان (سندروم تخمدان پلی کیستیک) چیست


 • بهبود کیفیت تخمک و افزایش شانس بارداری
 • مناسب برای افراد مبتلا به دیابت بارداری و افرادی که در معرض دیابت بارداری قرار دارند
 • مناسب برای افراد دارای موهای زائد و آکنه
 • مناسب برای شرایط مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2
 • کمک به منظم شدن دوره های ماهیانه در زنان
 • کنترل سطح قند خون
 • کاهش فشار خون
 • کاهش علائم یائسگی  و به ویژه زنانی که چاق بوده و یا اضافه وزن دارند.

فواید پودر اینوفولیک برای افراد دارای موهای زائد و آکنه:

پودر اینوفولیک مشکلاتی مانند موهای زائد و آکنه را با کاهش سطح هورمون مردانه تستوسترون و کنترل و مدیریت سندروم تخمدان پلی کیستیک درمان می کند.

مناسب برای افراد دارای  موهای زائد و آکن

فواید پودر اینوفولیک برای کمک به منظم شدن دوره های ماهیانه در زنان:

مصرف این مکمل غذایی تعادل را در سطح هورمون ها ایجاد می کند و به زمان تخمک گذاری کمک می کند، در نتیجه می تواند برای به منظم شدن دوره های ماهینه در زنان درمان امیدبخشی باشد.


حتما بخوانید: 8 درمان خانگی برای قاعدگی نامنظم 


فواید پودر اینوفولیک برای کنترل سطح قند خون:

وجود میواینوزیتول در ترکیبات پودر اینوفولیک برای عملکرد صحیح انسولین در افراد مبتلا به دیابت عملکرد موثری دارد.

فواید پودر اینوفولیک برای کاهش فشار خون:

جدای از خواص میواینوزیتول، اسید فولیک هم برای کاهش فشار خون اثرگذار است؛ زیرا می تواند برای کاهش غلظت هموسیستئین که با خطر افزایش فشار خون همراه است،موثر باشد.

پودر اینوفولیک و لاغری

وجود ترکیبات موثر در پودر اینوفولیک میتواند به لاغر شدن مصرف کنندگان کمک کند.

پودر اینوفولیک و کیست تخمدان

کیست تخمدان در اثر تجمع مایع در غشا نازک تخمدان ایجاد می شود.اکثر کیست های تخمدان با مصرف دارو ببود پیدا می کنند.یکی از داروهایی که برای درمان کیست تخمدان تجویز می شود پودر اینوفولیک است،این پودر حاوی میو اینوزیتول  و اسید فولیک است و به رفع این مشکل تا حدود زیادی کمک می کند.

پودر اینوفولیک و کیست تخمدان

پودر اینوفولیک و بارداری

اختلال در تخمک گذاری یکی از علت های ناباروی محسوب می شود،یکی از درمان های که در سال های اخیر برای افزایش قدرت باروری و رفع مشکلات تخمدان ها مورد استفاده قرار گرفته است تجویز پودر اینوفولیک  است.وجود ترکیباتی نظیر میواینوزیتول و اسید فولیک با خواص و ویژگی ای منحصر به فرد می تواند باعث بهبود اختلالات متابولیکی و هورمونی بدن و درنتیجه افزایش احتمال بارداری شود. مصرف پودر اینوفولیک برای خانوم هایی که درمان های کمک باروری مانند آی وی اف (IVF) را انجام می دهند، می تواند به افزایش تعداد تخمک های با کیفیت کمک کند و کیفیت جنین را بهبود ببخشد و در نهایت شانس کلی یک بارداری موفق را افزایش دهد.

مصرف پودر  اینوفولیک باعث افزایش شانس وقوع تخمک گذاری و احتمال بارداری می شود،زیرا این مکمل غذایی کیفیت تخمک ها  و تعداد تخمک های سالم را افزایش می دهد، در سطح هورمون های بدن تعادل ایجاد می کند و علاوه براین، میزان شدت سندروم تخمدان پلی کیستیک را کاهش می دهد.


حتما بخوانید: افزایش شانس بارداری با 21 نکته مفید


پودر اینوفولیک و تنبلی تخمدان

مصرف این مکمل غذایی برای زنانی که به مشکل تخمدان پلی کیستیک(PCOS) یا همان تنبلی تخمدان مبتلا هستند با کنترل و در نتیجه کاهش علائم و عوارض بیماری درمان امید بخشی در نظر گرفته می شود. زیرا اینوفولیک از طریق رفع مشکل مقاومت به انسولین در این افراد و کاهش سطح هورمون های استروژن و تستوسترون، تعادل هورمونی در بدن ایجاد می کند. این اتفاقات، به کاهش شدت مشکل تخمدان پلی کیستیک کمک خواهد کرد.

پودر اینوفولیک و تنبلی تخمدان

پودر اینوفولیک و پسر زایی

از آنجایی که پودر اینوفولیک برای افزایش کیفیت تخمک خوب است، و بیشتر برای افرادی که تنبلی تخمدان دارند، مصرف می کنند. پودر اینوفولیک ساختار تخمک را طوری تغییر می دهد که زمانی تخمک ها آزاد شدن، مایعی که از داخل آنها خارج می شود، می تواند باعث افزایش جدب اسپرم به آنها شود که می تواند به پسرزدایی کمک کند، اما به خاطر داشته باشید که کاربرد اصلی پودر اینوفولیک برای پسرزایی نیست و بیشتر به افزایش کیفیت تخمک ها کمک می کند. و حتما قبلا از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف پودر اینوفولیک

بهتر است پودر اینوفولیک را 30 دقیقه قبل از صرف غذا و با معده خالی مصرف کنید. بین زمان مصرف دو ساشه بهتر است 12 ساعت فاصله زمانی قرار دهید.

روش مصرف پودر اینوفولیک

در صورت تجویز پودر اینوفولیک روزانه 2-1 ساشه از پودر آن باید مصرف شود. محتوای هر ساشه را درون یک لیوان آب بریزید و حل کنید و بعد میل کنید.

آیا مصرف پودر اینوفولیک از دیابت بارداری جلوگیری می کند؟

عواملی نظیر سابقه دیابت در بارداری قبلی، سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت، ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک، لب مرز قرار داشتن قند خون (مرحله پره دیابتیک) و ...، احتمال ابتلا به دیابت بارداری را در بعضی از خانوم ها نسبت به سایر زنان افزایش می دهد.اما مصرف پودر اینوفولیک در بارداری برای این گروه از خانوم ها، ممکن است به جلوگیری از بروز دیابت بارداری کمک کند.

عوارض پودر اینوفولیک

مصرف متعادل این مکمل غذایی باعث بروز عوارض جانبی نمی شود،اما در صورت مصرف بیش از حد از پودر اینوفولیک عوارض خفیف زیر را در پی دارد:

 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
کلام آخر:

پودر اینوفولیک یک مکمل بر پایه مواد گیاهی و بدون عوارض نفخ و گرفتگی شکم است. این مکمل غذایی حاوی ترکیباتی نظیر میو اینوزیتول و اسید فولیک است، این ترکیبات به افزایش باروری، درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک، دیابت بارداری، کنترل سطح قندخون، مقاومت به انسولین در مرحله پیش دیابت و... کمک می کند.


مقالات مرتبط:

درمان دیابت بارداری در طب سنتی

پودر روتارین برای چیستاز
65
رای