آموزش تصویری تهیه شیر سویا خانگی به صورت مرحله به مرحله

آموزش تصویری تهیه شیر سویا خانگی به صورت مرحله به مرحله شیر سویا یک نوشیدنی بسیار سالم است که به آسانی تهیه می شود. این نوشیدنی سرشار از مواد مغذی و پروتئین هاست.

شیر سویا یکی از نوشیدنی های بسیار سالم برای هرفرد است. این ماده پر از مواد مغذی است و یک نوشیدنی عالی برای کار، مدرسه یا هر زمان دیگر است. شیر سویا فروشگاهی در مقایسه با شیر معمولی می تواند خیلی گران باشد. از سوی دیگر، دانه های سویا را می توان با قیمت خیلی بهتری پیدا کرد و حتی می توان محصول ارگانیک خریداری کرد. به شما نشان می دهیم که چطور می توانید شیر سویا ارگانیک تهیه کنید و نکته مهم این است که لازم نیست برای دستگاه تهیه شیر سویا هزینه ای کنید. درست کردن شیر سویا کاری بسیار راحت و ساده است و می توان از آن برای بسیاری دسرهای خوشمزه و سالم نیز استفاده کرد.

شیر سویا خانگی

مراحل تهیه ی شیر سویای خانگی

مرحله1: مواد لازم 

برای تهیه حدود دو لیتر شیر سویا، نیاز به 1 فنجان سویا دارید

  • 11 فنجان آب ( به مرور به ترکیب اضافه می شود)
  • یک چهارم فنجان شکر (این احتمالاً مطابق با سلیقه شما خواهد بود)

برخی از وسایل که برای این کار مورد نیاز هستند و آن ها را در آشپزخانه خود پیدا می کنید:

  •  مخلوط کن
  •  قابلمه (باید نسبتاً بزرگ باشد و بتواند حداقل 11 فنجان را در خود نگه دارد)
  •  چند کاسه
  •  یک صافی پارچه ای
  •  یک کفگیر چوبی برای هم زدن
  •  ظرفی برای جمع آوری شیر سویا تهیه شده

خاصیت شیر سویا

مرحله 2: تهیه

دانه های سویا و 2 فنجان از 11 فنجان آب را درون کاسه بریزید (مطمئن باشید که ظرف شما فضای کافی برای سویا و دو فنجان آب را داشته باشد). سویا را برای حدود 8 ساعت خیس کنید (اگر وقت دارید آن را برای یک شب در آب بگذارید). اما دقت کنید در صورتی که سطح آب کاسه پایین آمد، به میزانی آب اضافه کنید که روی سویاها را بپوشاند.

مرحله 3: مخلوط کردن

آب سویاهای خیس خورده را درون یک مخلوط کن بریزید. سپس همه سویاها را نیز درون مخلوط کن ریخته و چهار فنجان آب به مخلوط کن اضافه کنید تا ترکیبی نرم بدست آید.

تهیه شیر سویا خانگی خوشمزه

مرحله 4: از صافی رد کردن

ترکیب تهیه شده در مخلوط کن را درون یک صافی پارچه ای ریخته و آن را روی یک قابلمه بگذارید. بعد از آن، باقی مانده تفاله های سویا را به مخلوط کن برگردانید و 3 فنجان آب به آن اضافه کنید تا این که مخلوطی نرم بدست آید. کار قبل را مجدداً تکرار کنید. سپس دوباره تفاله های موجود را درون مخلوط کن ریخته و دو فنجان آب به آن اضافه کنید (در مجموع 11 فنجان آب استفاده شده). باز هم مخلوط را درون صافی پارچه ای و تحت فشار قرار دهید.

فواید شیر سویا

مرحله 5: جوشاندن

حالا شما شیر سویا اولیه را دارید. آن را درون قابلمه ریخته و روی اجاق گاز بگذارد و شعله را زیاد کنید. این مخلوط را تا زمان به جوش آمدن هم بزنید. مطمئن باشید که شیر سویا به ته قالبمه شما نمی چسبد. کف بوجود آمده روی شیر سویا را بردارید. مخلوط را 2 تا 3 دقیقه بجوشانید.

طرز تهیه شیر سویا خانگی

مرحله 6: طعم دهی

یک چهارم فنجان شکر را برای طعم بهتر به شیر سویا اضافه کنید (یک قاشق چای خوری برای هر فنجان). می توانید طعم های دیگر را نیز به شیر سویا اضافه کنید. بعضی طعم های پیشنهادی: وانیل و شکلات، میوه ها (مانند توت فرنگی و بلوبری)، عسل.

روش ساده تهیه شیر سویا

تبریک می گوییم، تهیه شیر سویا تمام شد! شیر سویا به صورت سرد و گرم لذت بخش است. همچنین می توانید از آن در آشپزی استفاده کنید اما به تنهایی نیز طعم خوبی دارد.

منبع: instructables

از
1
رای