تفاوت های بین محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک از مرحله کشت تا عرضه

تفاوت های بین محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک از مرحله کشت تا عرضه برای پرورش محصولات ارگانیک در هیچ یک از مراحل کاشت تا مصرف از مواد شیمیایی مانند آفت کش ها، کودها، استفاده نشده و حتی بصورت جداگانه از محصولات غیر ارگانیک عرضه میشوند.

محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک زیر ذره بین؛ در طول دو دهه گذشته، جهان به طور فزآینده ای درباره سلامت و محیط زیست آگاهانه تر عمل می کند. فعالیت های اجتماعی دیگر محدود به راهپیمایی ها اعتراضی و کمپین های تبلیغاتی نیستند. امروزه مصرف کنندگان متوجه شده اند که آنها توسط رأی دادن با مهمترین ابزاری که در اختیار دارند یعنی کیف پولشان و هزینه برای محصول مورد نظر، قدرت ایجاد تغییر را دارند. امروزه این حقیقت پذیرفته شده است که اگر یک محیط زیست تمیز و غذای سالم می خواهید باید محصولات ارگانیک را انتخاب کنید.

چه چیزی غذا را ارگانیک می کند؟ در اصطلاح علمی، مواد ارگانیک شامل کربن، یعنی ماده اصلی حیات است. با این تعریف، هر چیزی که ما می خوریم از لحاظ فنی ارگانیک است. با این حال، در اصطلاح کشاورزی وقتی صحبت از غذا و دیگر مواد مصرفی می شود تعریف ارگانیک را تغییر داده است. غذاهای غیر ارگانیک شامل هر چیزی می شود که غذای ارگانیک نیست.

تفاوت غذاهای ارگانیک و غیر ارگانیک

غذای ارگانیک در مقابل غذای غیر ارگانیک

غذای ارگانیک باید فاقد تمام مواد شیمیایی مصنوعی باشد

تهیه غذای ارگانیک از مزرعه و زمانی که کشاورز زمین را آماده می کند، شروع می شود. کشاورز نباید از هیچ نوع مواد شیمیایی یا کود مصنوعی برای زمین استفاده کند. اما کود کشاورزی و کمپوست طبیعی قابل قبول هستند.

همچنین کشاورز اجازه کنترل آفات و بیماری ها با مواد شیمیایی را ندارد. او می تواند محصولات خود را با صابون کشاورزی یا روغن نیم (neem oil) درمان کند، اما نمی تواند از اسپری ها استفاده کند مگر اینکه آنها گواهی ارگانیک داشته باشند.

غذای ارگانیک به هیچ وجه نباید تغییر ژنتیکی کرده باشد

به طور سنتی، تغییرات در گیاهان و دام ها از طریق تکنیک های تولید مثل انتخابی و گرده افشانی دستی انجام می شود. بررسی ها تأیید کرده اند که این تکنیک ها ارگانیک هستند.

غذاهای اصلاح شده ژنتیکی یا غذای GM، در سطح ژنتیکی دستکاری شده اند. برخی اوقات انواع گیاهان به منظور ایجاد گونه های قوی تر و خوشمره تر دورگه گیری می شوند. دانه های GM می توانند در برابر خشکسالی مقاوم باشند یا محصولات بیشتری داشته باشند. بعضی از افراد حساس، احساس می کنند فن آوری GM با دستکاری روی طبیعت مادری انجام می شود و بنابراین غیر ارگانیک است.

غذای ارگانیک نباید در تماس با غذای غیر ارگانیک باشد

به منظور اطمینان از اینکه آفت کش ها یا دیگر درمان های شیمیایی روی محصولات ارگانیک استفاده نمی شود باید آنها را به طور جداگانه از مواد غذایی معمولی پرورش داد.

طرفداران مواد غذایی ارگانیک می گویند که این محصولات سالم تر از محصولات معمولی هستند. مواد شیمیایی کمتر به معنی مواد سرطان زایی کمتر است. آنها همچنین می گویند که طعم غذاهای ارگانیک بهتر است. در عین حال، خاک ارگانیک ممکن است زهاب تولید کند اما نه آن زهاب های سمی ای که باعث آسیب به سفره های آب زیر زمینی می شود. به طور کلی این گونه تصور می شود حیواناتی که منحصراً از محصولات ارگانیک تغذیه می شوند، مانند جوجه هایی که در فضای باز غذا پیدا کرده اند یا گاو هایی که به شکل آزاد چرا کرده اند سالمتر هستند، هر چند که همیشه اینطور نیست.

مواد غذایی ارگانیک و غیر ارگانیک

خلاصه:

1. غذاهای ارگانیک و غیر ارگانیک با فرآیندهای کشاورزی متفاوتشان در تولید، از هم مجزا می شوند، نه ترکیب شیمیایی آنها.

2. غذای ارگانیک فاقد مواد شیمیایی، فاقد GM و دور از تماس با مواد غذایی غیر ارگانیک هستند، در حالیکه مواد غذایی غیرارگانیک این سخت گیری ها را ندارند.

3. بسیاری از مصرف کنندگان معتقدند که غذاهای ارگانیک نسبت به غذاهای غیر ارگانیک سالمتر و خوشمزه تر هستند و برای محیط زیست نیز بهتر هستند.

از
3
رای