عوامل شروع و تشدید کننده سردردهای میگرنی و راه درمان آن

عوامل شروع و تشدید کننده سردردهای میگرنی و راه درمان آن عوامل تشدید کننده سردردهای میگرنی ؛ عواملی که باعث شروع سردرد میگرنی می شود، عوامل غذایی تشدید کننده میگرن ؛ چه علت باعث بروز سردرد میگرنی می شود در سلام دنیا بخوانید.

سردرد میگرنی می تواند دشوار باشد. در اینجا برخی از راهنمایی های رژیم غذایی و تغذیه ای که می توانید برای رفع این مشکل استفاده کنید آورده شده است. همچنین عوامل شروع و تشدید کننده میگرن و راه های کاهش آن در این مطلب سلام دنیا بیان کرده ایم. با ماه همراه باشید.

عوامل تشدید کننده سردردهای میگرنی و راه درمان آن

کسانی که با میگرن زندگی می کنند می دانند که زندگی در این شرایط بسیار دردناک است. میگرن به سردرد مزمنی اشاره دارد که اغلب با استفراغ یا حالت تهوع و تار شدن بینایی همراه است. علل بسیاری برای میگرن از جمله ژنتیک، عادات بد غذا خوردن و عوامل محیطی وجود دارد. چیزهایی خاص، غذاها و اقداماتی وجود دارد که میگرن را تشدید می کند.

بهترین کار این است که بدانید که چه کسانی باید از آنها اجتناب کنند و از این رو خطر این سردرد های تکراری کاهش می یابد.

سردرد میگرنی

1. عوامل غذایی تشدید کننده میگرن

میگرن به خصوص هنگامی که شما از اسید آمینه به نام تیامین موجود در غذاهای خاص مانند پنیر، غذاهای بسته بندی شده حاوی مواد افزودنی مانند MSG، سدیم و مواد نگهدارنده و رنگ های مصنوعی، فرآورده های گوشتی مانند سوسیس، بعضی از لوبیا و حتی مواد غذایی تخمیر شده، مصرف می کنید  آغاز می شود.

2. شروع سردردهای میگرنی با زمان بندی نامنظم وعده غذایی 

اگر عادت به حذف وعده های غذایی دارید، این می تواند میگرن را آغاز کرده و یا آنرا تشدید کند. حذف وعده غذا یا داشتن شکاف بزرگ بین وعده های غذایی می تواند منجر به کاهش قند خون شود و این تغییرات می تواند سردرد میگرنی را ایجاد کند. بهتر است در زمانهای معمول غذا بخورید و هرگز نباید غذایی حود را حذف کنید.

3. شروع سردردهای میگرنی با اختلال خواب

الگوهای خواب نامنظم می تواند یک عامل مهم میگرن باشد. دیر خوابیدن، دیرتر از معمول از خواب بیدار شدن، پرواززدگی مکرر، تغییر جای خواب به صورت مکرر می تواند همه عوامل اصلی باشد که  منجر به سردرد میگرنی می شود. یکی از بهترین راههای جلوگیری از این، پیروی از یک برنامه منظم خواب است.

4. آغاز میگرن با مصرف توتون و تنباکو و الکل

هر دو این ها بشدت برای سردرد میگرنی شما مضر هستند. وقتی سیگار می کشید یا الکل مصرف می کنید آمادگی دارید از سردرد دردناك رنج ببرید. بهتر است که این عادت ها را به طور کامل فراموش کنید تا خطر عود سردرد میگرنی کم تر شود.

5. قرار گرفتن در معرض دمای شدید باعث شروع شدن سردرد های میگرنی می شوند

تغییر دمای شدید گرم و سرد می تواند باعث سردردهای میگرنی شود. توصیه می شود که از تابش خورشید کاملا جلوگیری کنید یا اگر بخواهید در معرض آفتاب قرار بگیرید حتما باید از کلاه، عینک آفتابی و روسری برای محافظت از خود در برابر خورشید استفاده کنید. زیر فن و یا در مقابل تهویه هوا قرار نگیرید. مهم نیست که چقدر وسوسه کننده است. هنگام مسافرت به مکان هایی با این نوع درجه حرارت، خود را با نوع مناسب لباس مجهز کنید.

دلایل سردردمیگرنی

از
3
رای