درمان سردرد میگرنی با ماساژ؛ آموزش ماساژ برای درمان میگرن

درمان سردرد میگرنی با ماساژ؛ آموزش ماساژ برای درمان میگرن آموزش ماساژ برای درمان میگرن ؛ درمان سردرد میگرنی با ماساژ به روش صحیح ؛ طب سوزنی و بهترین نقاط فشار برای ماساژ میگرن و سردرد؛ رفلکسولوژی و طب فشاری برای سردرد در سلام دنیا بیاموزید.

میگرن نوعی سردرد شدید است که باعث سر درد، ضربان و تپش می شود که در فعالیت های روزانه اختلال ایجاد می کند. علائم دیگر عبارتند از حالت تهوع و حساسیت به نور. برخی از افراد از طریق درمان های تکمیلی، مانند رفلکسولوژی یا ماساژ میگرن، همراه با داروهای سنتی تسکین پیدا می کنند. در حالی که درمان میگرن به طور معمول شامل داروها و جلوگیری از محرک ها است، ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ میگرن بتوانند به کاهش شدت و فراوانی علائم میگرن کمک کنند. شما می توانید با هدف قرار دادن نقاط فشار برای کمک به تسکین درد، ماساژ میگرنی به خود بدهید. این مقاله از سلام دنیا، به شما مفهوم صحیح ماساژ میگرنی و نحوه صحیح انجام آن برای درمان سردرد میگرنی با ماساژ را می آموزد. با ما همراه باشید.

درمان سردرد میگرنی با ماساژ (رفلکسولوژی برای سردرد)

بازتاب شناسی نوعی ماساژ است که شامل اعمال فشار به نقاط فشار خاص در دست و پاها است که گمان می رود با سایر قسمت های بدن مرتبط باشد. با استفاده از فشار و ماساژ در مناطق خاص، پزشکان رفلکسولوژی معتقدند که قطعات بدن مرتبط می توانند انرژی و جوان سازی شوند. رفلکسولوژی یک روش درمانی مکمل است که هدف از آن مدیریت علائم است و برای تکمیل سایر اشکال درمان پزشکی که مستقیماً علل اساسی شرایط پزشکی را هدف قرار می دهد، استفاده می شود.

درمان سردرد میگرنی با ماساژ

نظریه های مبتنی بر بازتاب شناسی 

  • اعضای بدن با میدان های الکترومغناطیسی ارتباط برقرار می کنند.
  • این ارتباط می تواند با بیماری مسدود شود.
  • جریان انرژی را می توان با باز کردن یک مسیر مسدود بازیابی کرد.
  • کریستال های اسید لاکتیک که در پاها ایجاد می شوند را می توان برای افزایش جریان انرژی شکست.
  • فشار مداوم و همچنین ماساژ در حرکات دایره‌ای به نقاط فشار خاصی اعمال می‌شود تا آرامش را افزایش داده و درد را کاهش دهد. 

تحقیقات حداقل نشان می دهد که رفلکسولوژی ممکن است بتواند شدت درد ، فراوانی حملات سردرد و مدت زمان حملات سردرد را در افرادی که از میگرن رنج می برند ، کاهش دهد ، اگرچه برای ایجاد ادعاهای قطعی تر ، تحقیقات استاندارد تر و عمومی تر لازم است. از هر پنج زن یک نفر و از هر 16 مرد یک نفر به میگرن مبتلا هستند.


حتما بخوانید: تاثیر ماساژ شکم برای لاغری چیست


نقاط فشار برای ماساژ میگرن

نقاط فشار زیادی روی بدن وجود دارد که با ماساژ دادن آنها می توان علائم میگرن را کاهش داد.

1. نقاط فشار برای ماساژ میگرن - دست: دره اتحادیه

دره اتحاد که هگو نیز نامیده می شود، نقطه فشاری است که در بالای دست بین پایه شست و انگشت اشاره قرار دارد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقطه می تواند به کاهش اضطراب و سردرد کمک کند. 

2. نقاط فشار برای ماساژ میگرن - صورت: چشم سوم و حفاری بامبو

چشم سوم که یین تانگ نیز نامیده می شود، نقطه فشاری است که بین ابروها در وسط پیشانی قرار دارد. اعمال فشار به این نقطه می تواند به کاهش تنش در سر، صورت و چشم ها کمک کند. حفاری بامبو که زنژو نیز نامیده می شود به دو نقطه فشاری اطلاق می شود که در آن پل بینی به دو برجستگی استخوان ابرو می پیوندد. اعمال فشار به این نقاط می تواند به تسکین سردرد ناشی از فشار چشم و فشار سینوسی کمک کند. 

نحوه صحیح ماساژ دادن برای درمان میگرن 1

3. نقاط فشار برای ماساژ میگرن -  گوش

دروازه گوش که ارمنی نیز نامیده می شود، نقطه فشاری است که در قسمت بالایی قاعده گوش قرار دارد و گوش را به سر متصل می کند. اعمال فشار به این نقطه می تواند به کاهش فشار گوش و فک کمک کند، که می تواند به کاهش میگرن و سردردهای تنشی کمک کند. دایث به قسمتی از غضروف اطلاق می شود که در بالای دهانه کانال گوش قرار دارد. اعمال فشار به این نقطه، یا سوراخ کردن گوش در ناحیه، ممکن است با تغییر تحریک سه قلو به تسکین میگرن کمک کند.و اعصاب واگ که به درد میگرن کمک می کنند. راس گوش که ارجیان نیز نامیده می شود، در وسط بالای لاله گوش قرار دارد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقطه می تواند به تسکین گوش درد ، میگرن و سردردهای تنشی کمک کند.


حتما بخوانید: فواید ماساژ سینه برای سلامتی و زیبایی


4. نقاط فشار برای ماساژ میگرن -  گردن و شانه ها: دروازه های آگاهی و چاه شانه

دروازه های هوشیاری که فنگ چی نیز نامیده می شود، به دو نقطه فشار اشاره دارد که پایه جمجمه به گردن گردن می پیوندد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقاط می تواند به تسکین میگرن و تنش گردن کمک کند. چاه شانه، که جیان جینگ نیز نامیده می‌شود، یک نقطه فشار است که در بالای هر شانه در نزدیکی قاعده گردن در عضلات ذوزنقه فوقانی قرار دارد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقاط می تواند به کاهش استرس، تنش عضلانی و سردرد کمک کند.

نحوه صحیح ماساژ دادن برای درمان میگرن 2

5. نقاط فشار برای ماساژ میگرن -  پا: بالای اشک و نقطه حرکت

موج بزرگ که تای چونگ نیز نامیده می شود، نقطه فشاری است که در بالای پا بین انگشت پا و انگشت دوم قرار دارد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقطه می تواند به کاهش استرس کمک کند، که در نتیجه می تواند به کاهش سردرد کمک کند. پارگی های فوق که زلینقی نیز نامیده می شود، نقطه فشاری است که در بالای پا بین انگشتان چهارم و پنجم نزدیک لبه بیرونی پا قرار دارد. اعمال فشار به این نقطه می تواند به کاهش دفعات میگرن کمک کند. نقطه متحرک یا Xingjian یک نقطه فشار است که در فضای وب بین انگشت شست پا و انگشت دوم قرار دارد. اعتقاد بر این است که اعمال فشار به این نقطه می تواند به بهبود عملکرد کبد، پاکسازی سینوس ها و کاهش درد سردرد کمک کند.


حتما بخوانید: آموزش کامل ماساژ دست


طب سوزنی

طب سوزنی، نوعی از طب سنتی چینی است که از فرو کردن سوزن های نازک در قسمت های مختلف بدن برای کاهش درد و التهاب استفاده می کند. همچنین ممکن است برای کمک به مدیریت علائم میگرن استفاده شود. به جای فشار دستی و ماساژ، سوزن های طب سوزنی را می توان در نقاط فشار ذکر شده قرار داد تا به مزایای مشابهی دست یابد.

طب سوزنی

سوالات متداول

1. چه چیزی باعث میگرن می شود؟

میگرن توسط استرس، هورمون ها، خواب ناکافی، کافئین و الکل، غذاها و بوهای خاص، صداهای بلند و نورهای روشن ایجاد می شود.

2. میگرن چقدر طول می کشد؟

میگرن می تواند از چهار ساعت تا سه روز ادامه داشته باشد.

3. بوتاکس چگونه به میگرن کمک می کند؟

تزریق بوتاکس یا سم بوتولینوم به ماهیچه ها به کاهش سیگنال های عصبی که باعث تنش و درد عضلانی می شوند کمک می کند.

4. تزریق بوتاکس برای میگرن کجاست؟

تزریق بوتاکس را می توان در برخی از نقاط فشار سر و گردن برای کاهش تنش عضلانی و تسکین درد میگرنی تزریق کرد.

سخن آخر

در حالی که رفلکسولوژی نباید جایگزین سایر اشکال درمان برای تسکین میگرن شود، ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی کمکی در ترکیب با روش‌های دیگر برای کمک به مدیریت علائم استفاده شود. با این حال، تحقیقات رسمی و استاندارد بیشتری برای حمایت از اثرات ملموس تر رفلکسولوژی برای تسکین میگرن مورد نیاز است.


مطالب مرتبط:

آموزش رفلکسولوژی [ماساژ] کف پا

فواید ماساژ کف پا چیستاز
1
رای