تاثیر ماساژ شکم برای لاغری چیست؛ آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو

تاثیر ماساژ شکم برای لاغری چیست؛ آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو ماساژ شکم برای لاغری؛ فواید و تاثیر ماساژ شکم برای لاغری چیست و روش انجام ماساژ شکم چینی برای کاهش چربی و صاف شدن شکم؛ آموزش ماساژ لاغری مخصوص شکم و پهلو برای چربی سوزی در سلام دنیا بیاموزید.

ماساژ می تواند سلامت و تندرستی کلی شما را بهبود بخشد، اما آیا می تواند به شما کمک کند تا از شر چربی های سرسخت شکم خلاص شوید؟ ایده ی ساده ماساژ دادن شکم برای لاغری ممکن است غیر واقعی و خوش بینانه به نظر برسد، اما در واقع شواهد علمی برای تایید آن وجود دارد. اگرچه ماساژ به تنهایی نم تواند به اندازه یک رژیم غذایی سالم و ورزش به کاهش وزن شما کمک کند، اما می تواند به این روند کاهش وزن و لاغری کمک کند. در این مطلب سلام دنیا، ما پاسخ برخی از رایج ترین سوالات شما را در مورد تاثیرات ماساژ شکم بر لاغری و آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو با انواع ماساژ شکم برای کاهش وزن و صاف شدن شکم را جمع آوری کرده ایم.لطفا برای پیدا کردن پاسخ این سوال خود تا پایان همراه ما باشید.

فواید و تاثیر ماساژ شکم برای لاغری چیست

آیا ماساژ شکم به تجزیه چربی های ذخیره شده در بدن کمک می کند؟

بله می تواند!شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد می توانید با ماساژ منظم مقداری چربی شکم را از بین ببرید. در یک مطالعه، شرکت کنندگان به طور متوسط ​​حدود 2 میلی متر از کمر خود را تنها با ماساژ از بین بردند.

 • این مطالعه تأثیر 3 تکنیک مختلف ماساژ را ارزیابی کرد: ماساژ مکانیکی، دستکاری بافت همبند و تخلیه لنفاوی دستی. اینها تکنیک هایی هستند که می توانید از هر ماساژ درمانی بخواهید که استفاده کند. از 3 مورد، ماساژ مکانیکی و دستکاری بافت همبند مؤثرترین بودند.

آیا ماساژ شکم به تجزیه چربی های ذخیره شده در بدن کمک می کند؟

آیا ماساژ منظم شکم به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟

زمانی که با یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی فعال ترکیب شود ممکن است به کاهش وزن و لاغری کمک کند.سبک زندگی سالم و فعال بهترین راه برای کاهش وزن و حفظ آن است، اما ماساژ منظم می تواند به این روند کمک کند. ماساژ همچنین به کاهش استرس کمک می کند، که باعث می شود بدن شما چربی بیشتری ذخیره کند.


حتما بخوانید: آموزش 7 تمرین ورزشی برای لاغری شکم و پهلو در خانه


 • از آنجایی که ماساژ می تواند به تجزیه چربی های ذخیره شده در بدن شما کمک کند، همچنین می تواند ظاهر سلولیت را کاهش دهد و ظاهری صاف و یکدست به شما بدهد.

آیا ماساژ منظم شکم به کاهش وزن و لاغری کمک می کند؟

آموزش ماساژ لاغری شکم و پهلو

چگونه شکم خود را برای لاغری ماساژ دهید؟

ماساژ را از سمت راست شکم نزدیک لگن شروع کنید.با حرکات دایره ای شکم را ماساژ دهید، دستان خود را به تدریج به سمت بالا حرکت دهید تا به قفسه سینه خود برسید. سپس مستقیماً به سمت چپ، پایین و به سمت راست حرکت کنید. این الگو را در دایره های متحدالمرکز سفت، که همیشه در جهت عقربه های ساعت حرکت می کنند، برای حدود 10 دقیقه دنبال کنید.

 • می توانید با انگشتان خود در نقاطی که احساس سفتی یا کشش بیشتری دارید، فشار بیشتری دهید.
 • ماساژ در اطراف نواحی دردناک را ملایم کنید - کمی زمان بیشتری را در آنجا بگذرانید و به آرامی حرکت کنید تا عضلات شل شوند.

چگونه شکم خود را برای لاغری ماساژ دهید؟

آیا مساژورهای اتوماتیک چربی شکم را کاهش می دهند؟

ممکن است، هر چند که درباره آنها زیاد مطالعه نشده است.شاید دیده باشید که این ماساژورها به عنوان روشی سریع و آسان برای "شکم سیکس پک" تبلیغ می شوند. از آنجایی که هزینه آن‌ها نسبت به رزرو چندین نوبت ماساژ ارزان‌تر است، ممکن است تصمیم بگیرید این مسیر را انتخاب کنید. فقط به خاطر داشته باشید که حداقل یک مطالعه تفاوت معنی داری بین شرکت کنندگانی که از مساژورهای اتوماتیک استفاده می کردند و افرادی که استفاده نمی کردند نشان نداد.


حتما بخوانید: فواید ماساژ سینه برای سلامتی و زیبایی


 • در ایالات متحده، مساژورهای اتوماتیک توسط سازمان غذا و دارو برای تقویت ماهیچه ها تنظیم می شوند، اما برای کاهش وزن و لاغری موثر نیستند. در عین حال، ساختن ماهیچه‌های هسته مرکزی شما می‌تواند باعث شود که قسمت میانی شما به طور کلی نازک‌تر به نظر برسد، حتی اگر به طور خاص چربی شکم را از دست نمی‌دهید.
 • اگر تصمیم به خرید مساژورهای اتوماتیک دارید، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و دنبال کنید. در صورت عدم استفاده صحیح از دستگاه، خطر برق گرفتگی وجود دارد.

آیا ماساژورهای دستی چربی شکم را کاهش می دهند؟

آیا ماساژ شکم می تواند به کاهش نفخ کمک کند؟

بله، ماساژ برای تسکین گرفتگی و نفخ به خوبی عمل می کند. ماساژ ماهیچه های شما را شل می کند و به تحریک سیستم گوارش کمک می کند. اگر بعد از یک وعده غذایی سنگین یا در نتیجه سندرم پیش از قاعدگی احساس گرفتگی یا نفخ می کنید، سعی کنید قسمت میانی خود را ماساژ دهید و ببینید که آیا کمک می کند یا خیر. اگر نفخی نباشد، به شما کمک می کند آرام شوید و کمی احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

آیا ماساژ شکم می تواند به کاهش نفخ کمک کند؟

چه زمانی ماساژ شکم خوب نیست؟

اگر مریض هستید یا تب دارید برای دریافت ماساژ به درمانگرتان مراجعه نکنید. ماساژ گاهی اوقات می تواند تب شما را افزایش دهد یا حال شما را بدتر کند؛ اما مهمتر از آن، شما نمی خواهید بیماری خود را به درمانگر منتقل کنید. اگر آسیب دیدید، به ماساژ درمانگر خود بگویید تا بدانند چگونه با نواحی آسیب دیده برخورد کنند. ماساژورها معمولاً مناطقی که پوست آسیب دیده است، مانند آفتاب سوختگی یا بثورات، را ماساژ نمی دهند. به طور کلی، در صورت ابتلا به شرایط زیر، به درمانگر خود اطلاع دهید:


حتما بخوانید: چگونه هیکل ساعت شنی داشته باشیم


 • مشکلات سیستم گردش خون
 • مشکلات گوارشی یا گوارشی
 • شرایط اسکلتی عضلانی
 • مشکلات سیستم عصبی
 • بارداری

چه زمانی ماساژ شکم خوب نیست؟

نحوه انجام ماساژ شکم برای لاغری

در اینجا 7 تکنیک موثر ماساژ شکم برای کمک به حذف چربی های اضافی شکم آورده شده است.

1.  تحریک گردش خون در شکم

اگر به دنبال راهی برای صاف کردن شکم خود هستید، نباید این تکنیک را نادیده بگیرید. نحوه انجام آن به همین سادگی است: دستان خود را به هم بمالید تا کف دست و انگشتانتان گرم شود. هنگامی که دستان شما به اندازه کافی گرم شد، شروع به ماساژ شکم در جهت عقربه های ساعت و در خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف ناف کنید. ماساژ را برای 2-3 دقیقه انجام دهید.

نحوه انجام ماساژ شکم برای لاغری

2. ماساژ برای کاهش نفخ شکم

این یک روش بسیار موثر برای ماساژ چربی شکم و کاهش ناراحتی ناشی از نفخ است. پیاده سازی بسیار ساده است، ماساژ شامل این حرکات است:از قسمت ناف، نقطه روی ناف را حدود 4 انگشت تعیین کنید. این نقطه را به مدت 2-3 دقیقه در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید و سپس 2-3 دقیقه در خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید.


حتما بخوانید: آموزش کامل ماساژ دست


3. برای لاغرتر کردن شکم و داشتن شکم صاف، ماساژ زیر را انجام دهید

2 دست را در دو طرف شکم قرار دهید، کف دست ها رو به روی یکدیگر قرار دهید. دستان خود را به سمت یکدیگر فشار دهید، و در همان زمان شکم خود را بین دستان خود فشار دهید، 3 تا 5 بار انجام دهید. شکم خود را با هر دو دست نگه دارید و حدود 10-15 ثانیه آن را تکان دهید.

4. ماساژ برای از بین بردن چربی شکم

این روش ماساژ برای کاهش چربی شکم به این صورت انجام می شود:دو طرف شکم را با هر دو دست فشار دهید (قطع کنید). این حرکت را در تمام قسمت فوقانی و پایین شکم ادامه دهید. ماساژ را برای 2-3 دقیقه انجام دهید.

نحوه انجام ماساژ شکم برای لاغری

5. تحریک تخلیه لنفاوی برای افزایش تخلیه لنفاوی و کاهش چربی شکم

حرکات ماساژ زیر را انجام دهید:نوک انگشتان خود را در دو طرف شکم قرار دهید، به آرامی تا وسط و به سمت بالا به سمت شکم ماساژ دهید؛ حرکت بالا را 5 تا 10 بار تکرار کنید.دستان خود را روی پهلوهای خود قرار دهید، از انگشتان خود برای کشش پوست لگن خود به سمت زیر بغل استفاده کنید. پس از کشش پوست در استخوان لگن، دستان خود را بالاتر آورده و تکرار کنید. این حرکت را 5-7 بار در امتداد هر طرف بدن خود انجام دهید.

6. ماساژ شکم چینی

ماساژ شکم چینی نیز روشی برای کمک به کاهش چربی شکم و کمک به صاف شدن شکم است. مراحل شامل این حرکات است: یک دست را روی ناف قرار دهید؛ محکم فشار دهید، با استفاده از 2 انگشت به دور ناف در دایره های کوچک بچرخید. سپس شعاع دایره ها را به تدریج گسترش دهید و از ناف به طرفین شکم حرکت کنید. ماساژ را به مدت 2 دقیقه انجام دهید.

ماساژ شکم چینی

7. طب فشاری

شما می توانید نقاط طب سوزنی Qi Hai (رن 6)، گوان یوان (رن 4) و ترونگ چی (رن 3) را در حدود 2.5 سانتی متر، 5 سانتی متر و 7.5 سانتی متر زیر ناف پیدا کنید. نقطه هوانگ دو (Ki 16) در دو طرف ناف، حدود 1.2 سانتی متر از ناف، نقطه رحم (زیگونگ) در دو طرف شکم، حدود 7.5 سانتی متر از ناف به پایین و حدود 5 سانتی متر از دو طرف، 2 انگشت خود را روی نقاط طب فشاری قرار دهید، به آرامی آن مناطق را ماساژ دهید. سپس دست خود را برای چند دقیقه فشار دهید و نگه دارید. این کار را با هر نقطه طب فشاری تکرار کنید.


حتما بخوانید: آموزش رفلکسولوژی [ماساژ] کف پا


برخی نکات برای ماساژ شکم برای لاغری

 • موثرترین حالت ماساژ: روی تخت یا روی زمین به پشت دراز می کشید. همچنین می توانید در حالی که جلوی آینه ایستاده اید، شکم خود را ماساژ دهید.
 • هرگز بلافاصله بعد از غذا ماساژ شکم را انجام ندهید.
 • برای حصول بهترین نتیجه، ماساژ شکم دو بار در روز در ساعات قبل از صبحانه و درست قبل از خواب توصیه می شود.
 • برای تقویت اثر ماساژ برای کاهش چربی شکم، سعی کنید هنگام انجام ماساژ از مخلوط اسانس گریپ فروت با اسانس سرو استفاده کنید.
 • همچنین باید توجه داشته باشید، اگر درد شکم دارید یا شرایط پزشکی مانند لخته شدن خون در پاها یا قلب، نارسایی کلیه، فشار خون بالا، پوکی استخوان، اندومتریوز یا عفونت دارید، شکم را ماساژ ندهید.

برخی نکات برای ماساژ شکم برای لاغری

نتیجه گیری:

با رعایت تکنیک های ماساژ بالا برای کاهش چربی شکم همراه با رژیم غذایی متعادل و زندگی سالم، به زودی اندامی سالم و متعادل خواهید داشت. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده است.


مطالب مرتبط:

6 مکمل برتر برای دوره کات (کاهش وزن و چربی سوزی)

از بین بردن چربی شکم و پهلو در خانه با 20 روش ساده و علمیاز
2
رای