چرا نباید بطری های پلاستیکی آب را دوباره استفاده کرد؟

چرا نباید بطری های پلاستیکی آب را دوباره استفاده کرد؟ نکته ای که درباره بطری های آب وجود دارد این است که، مانند همه ظروف نوشیدنی، آنها در تماس با دست و دهان ما قرار می گیرند که مرکز تجمع میکروب های زیادی است و تمیز کردن این بطری ها نیز مشکل است.

استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی می تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد. بسیاری از ما به پر کردن دوباره بطری های پلاستیکی آب فکر نمی کنیم. با این همه، بعضی به موضوع آبرسانی به بدن و یک حرکت سازگار با محیط زیست فکر می کنیم! و گمان می کنیم دوباره پر کردن بطری آب نمی تواند خطری برای سلامتی داشته باشد، درست است؟ اما اشتباه می کنید! این بطری های پلاستیکی می تواند واقعاً برای بدن مضر باشد بجای اینکه مزیت داشته باشد.

چرا استفاده مجدد از بطری های پلاستیکی برای سلامتی خطرناک است؟

شما می توانید از بیسفنول آ (به عنوان BPA نیز شناخته می شود)، ماده شیمیایی استفاده شده در پلاستیک برای وارد کردن این مضررات به آب تشکر کنید. این ماده شیمیایی مضر می تواند وارد آب شود و به سرعت باکتری های خطرناکی را در ترک های بطری پرورش دهد. (به همین دلیل است نباید از نی هم استفاده کنید.) و عواقب آن برای سلامتی جدی است.

ما درباره خطرات استفاده مجدد از پلاستیک با کنت آترتون، مدیر عامل فناوری PuriBloc صحبت کردیم. او می گوید: "متأسفانه بسیاری از افراد بطری های پلاستیکی آب را خریداری می کنند زیرا آنها گمان می کنند کار مثبتی برای سلامتی خود انجام می دهند ولی واقعیت بر خلاف آن است." حتی محصولات بدون BPA بی خطر نیستند، زیرا تولید کنندگان در حال حاضر مواد شیمیایی استروژنیک را جایگزین آنها کرده اند که به طور گسترده ای شناخته نشده اند، و ممکن است همین خطر را برای سلامت انسان داشته باشد.

این مواد شیمیایی استروژنیک می تواند تأثیر منفی بر تعادل هورمونی انسان داشته باشد، اما خطرات احتمالی بطری های پلاستیکی همین جا تمام نمی شود. در مطالعه روی 259 بطری پلاستیکی آب در دانشگاه ایالتی نیویورک، دانشمندان دریافتند که 93% از بطری های مورد بررسی دارای نوعی آلودگی میکروپلاستیک هستند. به علاوه بطری های پلاستیکی یکبار مصرف بیشتر از پلی اتیلن ترفتالات یا PET ساخته می شوند که استفاده آنها بی خطر است، اما دوباره استفاده کردن آنها نه! این پلاستیک ها می توانند در صورت گرم شدن یا خراشیده شدن، مواد شیمیایی خود را به آب وارد کنند.

استفاده چندباره از بطری های اب معدنی

باید عامل باکتری را هم در نظر بگیریم. پروفسور استفانی لیبراتور می گوید: "نکته ای که درباره بطری های آب وجود دارد این است که، مانند همه ظروف نوشیدنی، آنها در تماس با دست و دهان ما قرار می گیرند که مرکز تجمع میکروب های زیادی است". دهانه آنها کوچک است بنابراین تمیز کردن این بطری ها مشکل است. این مسئله به همراه رطوبت محیط می تواند باعث شود بطری های آب به یک محل پرورش باکتری تبدیل شود. برای اینکه بدون وجود خطری برای سلامتی، بدن خود را آبرسانی کنید.

باید استفاده مجدد از بطری های یکبار مصرف را متوقف کنید

به جای این کار باید آنها را به چرخه بازیافت برگردانید یا بطری های پلاستیکی بدون BPA یا بطری های ساخته شده از شیشه یا فولاد ضد زنگ تهیه کنید. این کار نه تنها به نفع سلامتی شما است، بلکه در راستای حمایت از محیط زیست هم خواهد بود.

منبع: rd

از
3
رای