کپسول پنی سیلامین برای چیست؛ روش مصرف و عوارض دی پنی سیلامین

کپسول پنی سیلامین برای چیست؛ روش مصرف و عوارض دی پنی سیلامین کپسول پنی سیلامین برای چیست؛ روش و مقدار مصرف و عوارض دی پنی سیلامین و مصرف آن در بارداری، دی پنی سیلامین 250 و تاثیرش بر هموگلوبین و قیمت آن در سلام دنیا بخوانید.

پنی سیلامین از داروهای مجاز در داروخانه ها می باشد که در بهبود بیماری کمک می کند، در این مطلب از سلام دنیا درباره کپسول پنی سیلامین برای چیست، موارد مصرف داروی پنی سیلامین، مقدار، طریقه مصرف، در بارداری، عوارض، دی پنی سیلامین 250، تاثیر دی پنی سیلامین بر هموگلوبین و قیمت آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

کپسول پنی سیلامین برای چیست

کپسول پنی سیلامین از داروهایی است که در جهت درمان روماتیسم و با سرکوب سیستم ایمنی از حمله ی آن به بافت های بدن و سلولهای خودی بکار می رود، این دارو از صدمات ناشی از بیماری رماتیسم مفصلی می کاهد و همچنین  به درمان اختلالات متابولیک مانند بیماری ویلسون ،cystinuria، سیروز صفراوی اولیه و مسمومیت با سرب و فلزات سنگین کمک می کند.

کپسول پنی سیلامین برای چیست

موارد مصرف داروی پنی سیلامین

داروی پنی سیلامین به مداوای بیمارانی که دارای نشانه‌های بیماری‌ویلسون هستند می پردازد و از آسیب بافتی جلوگیری می کند. همچنین بیمارانی که مبتلا به آرتریت روماتوئید شدید هستند از این دارو در جهت درمان استفاده می کنند. افرادی که دچار سنگ‌های سیستئینی عودکننده و مسمومیت با فلزات سنگین (بویژه مس و سرب) می شوند نیز جهت درمان از کپسول پنی سیلامین استفاده می‌ کنند.


حتما بخوانید: درمان روماتیسم مفصلی [آرتریت] با 10 درمان خانگی و گیاهی


مقدار مصرف قرص پنی سیلامین

از کپسول پنی سیلامین یک فرد بالغ مبتلا به بیماری ویلسون می تواند بین 250 میلی گرم و 2000 میلی گرم در روز استفاده کند، افراد سیستینوریا نیز بطور معمول 2000 میلی گرم در روز می توانند میل کنند، این مقدار البته می تواند متغییر باشد و به توصیه پزشک تعیین خواهد شد. به بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید نیز بین 125 میلی گرم تا 1500 میلی گرم در روز تحت نظر پزشک تجویز می شود.

مقدار مصرف قرص پنی سیلامین

طریقه مصرف پنی سیلامین

داروی پنی سیلامین علاوه بر مقدار دوز ، نحوه مصرف آن نیز طبق دستور پزشک تجویز خواهد شد. در صورت تجویز آن را با معده ی خالی و یک ساعت قبل از غذا و در صورت فراموش کردن دو ساعت پس از غذا میل شود. البته این دارو را شب ها قبل از خواب با یک لیوان آب نیز می توان مصرف کرد. اما در صورت انتخاب هر کدام از این موارد بهتر است در روزهای بعد نیز دارو را به همان ترتیب مصرف کنید تا اثربخشی آن بیشتر شود و هم از فراموش شدن آن جلوگیری شود.

در صورتی که دوز مصرفی را فراموش کردید آن را سریعا مصرف کرده مگر اینکه نوبت استفاده دوز بعدی نزدیک بوده باشد و این در صورتی است که در طول روز یک دوز مصرف شود، اگر در روز دو دوز تجویز شده برای مصرف دوز فراموش شده تا یک ساعت بعد مجاز هستید اقدام نمایید‌.


حتما بخوانید: علائم آرتروز مفاصل چیست و چه درمانی دارد


مصرف پنی سیلامین در بارداری

زنان باردار و یا کسانی که تصمیم به باردار شدن گرفته اند مصرف داروی پنی سیلامین برایشان خطرناک می باشد و تنها در موارد فوق العاده مهم و تحت نظر پزشک متخصص می توانند از آن استفاده کنند، زیرا این دارو امکان آسیب رساندن با جنین را دارند.

مصرف پنی سیلامین در بارداری

عوارض پنی سیلامین

عوارض داروی پنی سیلامین از این قبیل می باشند:

 • احساس تهوع
 • کاهش اشتها
 • اسهال
 • سردرد
 • سرگیجه
 • تغییر در بینایی
 • ایجاد تغییر در حس چشایی
 • تب
 • بروز علائم آنفولانزا
 • زخم دهانی
 • کهیر و لک های قرمز پوستی
 • خونریزی یا خون مردگی غیرعادی
 • وجود خون در ادرار و تنگی نفس
 • سرفه های مداوم 

حتما بخوانید: علت سرفه های خشک طولانی مدت و مداوم چیست


دی پنی سیلامین 250 برای چیست

کوپریپن یا دی پنی سیلامین 250 به مهار سطح ایمنی در بیماری های اتوایمیون می پردازد و با اتصال به فلزات سنگین در درمان مسمویت با مس، سرب و سنگ های سیستئینی موثر خواهد بود این دارو مکانیسم کاملا مستقلی دارد که بیماری های روماتیسمی را بهبود می بخشد و با تجویز پزشک قابل تهیه و مصرف می باشد.

دی پنی سیلامین 250

تاثیر دی پنی سیلامین بر هموگلوبین

با مصرف داروی دی پنی سیلامین این احتمال وجود دارد که سطح هموگلوبین خون و گلبول های سفید پایین بیاید.

قیمت دی پنی سیلامین

قیمت داروی دی پنی سیلامین بسته به محل فروش و برند آن دارد و متغییر می باشد که فروش آن بدون نسخه پزشک مجاز نمی باشد.

قیمت دی پنی سیلامین

سخن آخر

دقت داشته باشید که از داروی پنی سیلامین برای بهبودی کودکان استفاده نشود. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

برای درمان ارتروز زانو و دست چه بخوریم

علت و درمان روماتیسم ستون فقرات [اسپوندیلیت آنکیلوزان]از
2
رای