درمان سریع دندان درد در شب کودکان و بزرگسالان با روش خانگی و گیاهی

درمان سریع دندان درد در شب کودکان و بزرگسالان با روش خانگی و گیاهی علت درد دندان در شب چیست؛ با درمان سریع دندان درد در شب با درمان خانگی و طب سنتی با سرکه، زردچوبه، سیر، طب فشاری، ماساژ و قرص برای دندان درد در شب کودکان و بزرگسالان در سلام دنیا بخوانید.

احتمالا برایتان پیش آمده که در طول روز دندانتان درد بگیرد اما آنقدر مشغول کار و فعالیت باشید که توجهی به آن نکنید اما با آمدن شب و رفتن به رختخواب امانتان بریده شود طوری که درد پان نگذارد خواب به چشمتان بیاید اما علت چیست؟ ما در این مطلب در سلام دنیا درباره علت دندان درد در شب، علت درد دندان عقل در شب، درمان سریع دندان درد در شب، درمان سریع دندان درد در شب کودکان، درمان خانگی دندان درد در شب، درمان سریع دندان درد با طب سنتی، درمان سریع دندان درد با سرکه، درمان سریع دندان درد با آبغوره، درمان سریع دندان درد با زردچوبه، درمان سریع دندان درد با دارو، درمان سریع دندان درد با سیر، درمان سریع دندان درد با طب فشاری، درمان سریع دندان درد با ماساژ، درمان سریع دندان درد با قرص صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علت دندان درد در شب

اغلب دردها در هنگام شب و موقع خواب بیشتر احساس می شوند، دندان درد نیز این قائده مستثنی نمی باشد از دلایل علت دندان درد در شب می توان به هجوم خون در سر اشاره کرد که زمانی که دراز می کشید جریان خون در سر بیشتر و احساس درد را بهتر حس می کنیم، دلیل دیگر نیز وجود مخاط در سینوس ها که هنگام دراز کشیدن می باشد و یا خوردن غذاهایی مینای دندان را می پوساند در هنگام شب و بلافاصله مسواک زدن، که این راه علاوه بر رفع آثار غذاهای مضر نتیجه معکوس دارد. با تمام اینها بهتر است دندان درد خود را هنگام شب با تسکین دهید و صبح با مراجعه به دندان پزشک به درمان اصولی آن بپردازید‌.


حتما بخوانید: درمان خانگی دندان درد


علت درد دندان عقل در شب

همانطور که عنوان شد درد دندان بخاطر  انجام کار و فعالیت در طول روز و حواس پرتی توسط عوامل بیرونی کمتر حس نی شود اما در هنگام شب با آرام گرفتن خود را نمایان می کند ، دندان عقل نیز همینطور می باشد و در موقع شب بیشتر سراغ آدم می آید ، شما با قرار دادن یخ، چای کیسه ای و یا قرقره آب نمک و دیگر درمان های خانگی می توانید از درد آن کم کرده تا زمانی که آن را به دندان پزشک نشان دهید.

درمان دندان درد در شب

درمان سریع دندان درد در شب

اگر در هنگام شب دچار دندان درد شدید و نتوانستید به دندان پزشک مراجعه کنید و به درمان های خانگی روی آوردید چند راه موثر را در اینجا به شما خواهیم گفت که ملاحظه می کنید؛ اولین کاری که می‌توانید برای درمان فوری دندان درد انجام دهید، استفاده از آب‌ و نمک به عنوان قرقره است. برای این کار لیوانی آب ولرم را با مقداری نمک ترکیب کرده و دهان خود را با آن شسته و قرقره کرده تا نمک با خاصیت ضدعفونی کنندگی اش از رشد باکتری در دهان جلوگیری کند و احساس درد را کم کند.

درمان سریع دندان درد در شب کودکان

کودکان در تحمل کردن درد کم طاقت تر هستند پس بهترین کار برای آنها این این است که در اولین زمان به دندان پزشک مراجعه کرده و مشکل را با متخصصین در میان گذاشته اما در هنگام شب نیز می توانید برای کاستن درد دندان های کودک ابتدا محل درد را بیابید و سپس به اندازه لازم یکی از داروهای استامینوفن و ایبوپروفن را به او بدهید، استفاده از آب و نمک و یا کمپرس آب سرد نیز در کاستن درد کمک می کند، سر کودک را از حد معمول بالاتر نگه دارید تا از انباشته شدن خون در سر کودک جلوگیری شود، همچنین از دادن غذاهای سرد و یا داغ  به کودک بپرهیزید.

درمان دندان درد در شب کودکان

درمان خانگی دندان درد در شب 

برای درمان دندان درد خود در زمان شب می توانید از پودر فلفل کمک بگیرید ، برای این کار فلفل و نمک را به اندازه مساوی ترکیب کرده و کمی آب بریزید تا به صورت خمیر در بیاید، سپس آنرا در روی دندانی که درد می کند قرار دهید تا مانند یک مسکن دندان دردتان را بهبود ببخشید.


حتما بخوانید: درمان عفونت و آبسه دندان با 31 درمان خانگی


درمان سریع دندان درد با طب سنتی

طب سنتی با استفاده از داروهای خانگی به درمان دندان درد می پردازد از گیاهان و داروها به عنوان خمیرشده و یا دهانشویه برای رفع دندان درد می توانید استفاده کنید که سرکه، آبغوره، زردچوبه، سیر و .... جزئی از آنها می باشند، در ادامه با نحوه استفاده از آنها آشنا خواهید شد. 

درمان دندان درد در شب با طب سنتی

درمان سریع دندان درد با سرکه

سرکه یک محلول ضدعفونی کنند بسیار قوی می باشد، پنبه ای را به سرکه سفید یا سرکه سیب آغشته کرده و روز دندان خود قرار دهید. می توانید دو قاشق غذاخوری پودر زیره سیاه نیز به سرکه سیب اضافه کرده و خمیری درست کنید تا مانند خمیردندان با آن دندان هایتان را بشویید.

درمان سریع دندان درد با آبغوره

بهتر است از این روش استفاده نشود اما به خاطر خاصیت اسیدی بودنش این احتمال وجود دارد که بتواند مسکنی برای دندان درد شما باشد.

درمان سریع دندان درد با زردچوبه

زردچوبه نیز ضدعفونی‌کننده و ضدالتهابی می باشد و خمیر بدست آمده از پودر زردچوبه و آب اگر روی دندان گذاشته شود از التهاب و درد دندان جلوگیری می کند.

درمان سریع دندان درد با سیر

از سیر نیز می توان برای درمان دندان درد استفاده کنید، به این شکل که یک حبه سیر را له کرده و با مقداری نمک مخلوط کنید و روی دندانی که درد می کند بگذارید تا با خاصیتی که دارد به ضدعفونی کردن آن کمک کند.

درمان سریع دندان درد با دارو

اگر به درمان دندان درد با دارو بیشتر اعتقاد دارید از داروهایی چون مفنامیک اسید، نوافن، شیاف دیفنوفناک، استامینوفن، ژلوفن، ایبوبروفن می توانید استفاده کنید اما سعی کنید در اولین فرصت برای رفع مشکل به دندان پزشک مراجعه کنید زیرا این داروها از عوارض جانبی برخوردار می باشند.

درمان دندان درد در شب با قرص

درمان سریع دندان درد با قرص

قرص های مسکن که بدون نسخه پزشک در داروخانه ها موجود می باشند راهی برای درمان فوری دندان درد برای مدتی کوتاه می باشند ، استفاده از آنها برای مدت کوتاه می توانند اثربخش باشند، استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) از این نوع قرص ها می باشند.


حتما بخوانید: موقع دندان درد چه قرصی (بدون نسخه) بخوریم؟


درمان سریع دندان درد با طب فشاری

از طب فشاری می توانید در منزل و یا مراکز مخصوص که برای انجام این کارها آماده شدند می توانید استفاده کنید، اینکه محیطی که برای این کار در نظر گرفته اید آرام و بدون استرس باشد بسیار مهم می باشد، زیرا احساس راحتی که با انجام این کار به شما دست می دهد بسیار اثربخش است. برای شروع نفس عمیقی بکشید و ماهیچه ها و عضلات خود را در یک حالت آرام قرار دهید و دندان های هر دو فک خود را به طور طبیعی روی هم قرار دهید تا نقطه ماساژ را پیدا کنید که دقیقا بین گوشه دهان و پایین گوش قرار گرفته است، وقتی که دندان ها را روی هم فشار می دهید ماهیچه ها نیز حالت خمیده پیدا می کنند.

درمان دندان درد در شب با ماساژ

درمان سریع دندان درد با ماساژ

ماساژ دادن از قدیم نوعی درمان درد به شمار می رود، برای کاهش دندان درد نیز می توانید با ماساژ دادن شبکه عصبی و رشته ها و تارهای عصبی صورت به کاهش درد آن کمک کنید.

سخن آخر

با انجام هر کدام از این روش ها اگر دندان دردتان آرام شد، درمان آن را پشت گوش نیندازید زیرا این درمان ها مقطعی می باشند و مجدد چند روز دیگر و یا چند ساعت دیگر به سراغتان می آید، برای دائمی بودنش باید از دندانپزشک کمک بخواهید.


مقالات مرتبط:

درمان های خانگی برای حساسیت دندان ها

روش های خانگی و مؤثر از بین بردن جرم و رفع پلاک دندان
 

از
2
رای