سندروس چیست ؛ خواص صمغ و شربت سندروس برای کودکان و بزرگسالان

سندروس چیست ؛ خواص صمغ و شربت سندروس برای کودکان و بزرگسالان سندروس چیست و چه معنایی دارد ؛ با خواص دارویی سندروس برای درمان تنگی نفس، کرم روده، لاغری، چاقی، دعا، بخور سندروس و خواص شربت مولتی ویتامین سندروس برای کودکان در سلام دنیا آشنا شوید.

سندروس نام گیاه دارویی است که از صمغ درخت ساندراک ترشح می شود. سندروس دارای خواص درمانی است که در این مطلب سلام دنیا به بررسی خواص دارویی گیاه سندروس برای لاغری، چاقی و درمان بیماری ها و همچنین خواص شربت سندروس برای کودکان و بزرگسالان و می پردازیم.

سندروس چیست

سندروس صمغ رزینی است که از پوست درخت ساندراک بدست می آید و به رنگ زرد مایل به سفید، کم و بیش شفاف شیشه‌ای و کمی معطر است.از مهمترین خواص دارویی سندروس می توان به ضد کرم کدو و دفع کننده بلغم، برطرف کننده رطوبت و تقویت کننده لثه‌ها (به صورت مالیدن به لثه‌ها)، لاغر کننده و تقویت کننده چشم اشاره کرد. علاوه براین، مصرف این ماده گیاهی به درمان بواسیر، خونریزی معده و نفس تنگی نیز کمک می کند.

معنی سندروس چیست

صمغی زرد رنگ که از گونه‌ای سرو کوهی خارج می‌شود و در گذشته در طب و درمان مورد استعمال بوده علاوه بر این، از آن در ساخت دانه تسبیح یا گردن بند استفاده می‌کرده‌اند.

 معنی سندروس چیست

خواص دارویی گیاه سندروس

این صمغ زرد رنگ و تلخ با داشتن طبیعت گرم و خشک از گذشته به دلیل داشتن خواص دارویی در طب سنتی برای درمان بیماری هایی زیر بکار رفته است.

 • جلوگیری از از خونریزى معده
 • دفع كرم کدو
 • کرم معده
 • کمک به کاهش وزن 
 • درمان عفونت چشم
 • درمان شب کوری
 • برطرف کردن بلغم و رطوبت

حتما بخوانید: بلغم چیست و چه علائمی دارد


 • تقویت لثه (استعمال موضعی بروی لثه)
 • درمان بواسیر
 • درمان تنگی نفس
 • درمان اسهال خونی
 • تسکین گوش درد
 • رفع سردرد
 • جلوگیری از سرماخوردگی
 • درمان زکام
 • درمان ترک پوستی

خواص سندروس برای معده

خواص شربت مولتی ویتامین سندروس

شربت مولتی ویتامین سندروس حاوی ویتامینهای ضروری همراه با روی،کلسیم و آهن است. وجود آهن و فولیک اسید در این شربت عناصر مهمی برای خونسازی هستند و برای درمان کم خونی کمک می کنند. روی موجود در این مکمل به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و خطر ابتلا به عفونت های پوستی را کاهش می دهد.روی برای رشد مو و ناخن هم بسیار موثر است.


حتما بخوانید: فواید قرص ایمونس در تقویت سیستم ایمنی بدن


علاوه براین روی برای تنظیم اشتها، استرس، احساس چشایی و بویایی در بدن نقش موثری داشته و برای رشد و تکامل بدن انسان بسیار ضروری است. روی به عنوان یک ماده معدنی نقش مهمی در بدن انسان داشته و از آنجا که بدن قادر به ساخت روی نمی باشد مقدار آن در بدن بستگی به میزان روی در رژیم غذایی دارد. از آنجایی که روی یک ماده معدنی ضروری برای بدن محسوب می شود  و بدن به تنهایی قادر به تامین آن نیست از این رو مصرف مکمل هایی مانند شربت مولتی ویتامین سندروس می توانند این ماده مغذی را هم برای بدن فراهم کنند.

خواص شربت سندروس برای کودکان

یکی از خواص مهم این شربت مولتی ویتامین تقویت سلامت کودکان است.زیرا شربت سندروس ویتامینهای ضروری همراه با روی،کلسیم و آهن است به همین دلیل مصرف آن می تواند کمبود کمبود ویتامینهای ضروری در کودکان را جبران کند. ویتامینهای موجود در این شربت در مقاوم سازی طبیعی دستگاه تنفس،رشد کودک ،تنفس سلولی و متابولیسم پروتئینها موثر عمل می کنند.آهن به همراه فولیک اسید موجود در این شربت می تواند کم خونی را درمان کنند.وجود کلسیم در ترکیبات این مکمل می تواند به شکل گیری استخوانها و دندانهای کودکان کمک کند.روی موجود در این شربت سندروس می تواند با تقویت سیستم ایمنی خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش دهد و رشد مو و ناخن در آنها را بهبود ببخشد.

خواص شربت سندروس برای کودکان

خواص سندروس برای بزرگسالان

شربت سندروس می تواند باعث افزایش انرژی، بهبود حالت روحی، شادابی و همچنین بهبود اشتها شود.

خواص سندروس برای لاغری

به منظور کاهش وزن و لاغری به مدّت دو هفته تا دو ماه، هر روز نصف قاشق چای‌خوری سندروس را با یک قاشق غذا خوری سکنجبین مصرف کنید.

قرص سندروس برای چاقی

قرص سندروس در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود اشتها  برای چاقی موثر است و به رشد خوب مو و ناخن هم کمک می کند. مصرف این قرص  عملکرد سیستم دفاعی بدن را تقویت و بهبود می بخشد و به درمان سوء تغذیه و کم خونی (فقر آهن) کمک می کند. مصرف قرص سندروس با ایجاد اثرات مثبت بروی اشتها فرد باعث بهبود رشد جسمی در کودکان و نوجوانان هم می شود.


حتما بخوانید: برای کم خونی چی بخوریم


سندروس برای دعا

 صمغ سندروس برای دعا نویسی کاربرد دارد.

بخور سندروس چیست

سندروس نوعی صمغ است که برخی از ارواح و موکلین و نیز برخی از حشرات و خزندگان از بوی آن متنفرند و زمانی که در مکانی این بخور سوزانده شود، ارواحی که در مکان حضور دارند به دلیل نفرت شدید از بوی بخور، خارج مبی شوند.

بخور سندروس چیست

سندروس از کجا تهیه کنیم

سندروس را می توانید از عطاری های معتبر تهیه کنید و قبل از مصرف حتما با متخصص طب سنتی و یا پزشک خود مشورت کنید.

سخن آخر:

سندروس نوعی صمغ زرد رنگ است که از درخت ساندراک استخراج می شود. این صمغ گیاهی حاوی خواص درمانی است که از گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله مهمترین خواص درمانی سندروس می توان به دفع کرم روده و معده، تسکین گوش درد، جلوگیری از خونریزی معده، درمان تنگی نفس و بواسیر اشاره کرد.


مقالات مرتبط:

درمان خانگی انواع گوش درد کودک و بزرگسال

بهترین درمان های خانگی بواسیر یا همورئید با گیاهان دارویی
 

از
1
رای