رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی و طبیعی؛ خطرات و عوارض بلیچینگ واژن چیست؟

رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی و طبیعی؛ خطرات و عوارض بلیچینگ واژن چیست؟ برخی از دلایل تیرگی دستگاه تناسلی زنان شامل: سیگار کشیدن و پوشیدن لباس تنگ می باشد. در ادامه درمان های خانگی که می توانند به سفید شدن واژن کمک نمایند معرفی شده اند.

سفید شدن واژن و رفع تیرگی آن با روش های خانگی

"روشن کننده های واژن" چطور عمل می کنند؟

با جستجوی عبارت " لیزر روشن کننده واژن" وب سایت های زیادی از کلینیک های پزشکی در سراسر کشور برای شما ارائه می شوند، از جمله در شهرهای بزرگ مانند: تهران، مشهد، شیراز. برخی از عبارت "روشن کردن نواحی خصوصی بدن" استفاده می کنند و برخی دیگر "بلیچینگ واژن" را به کار می برند، این روش اغلب بوسیله جراحان پلاستیک، متخصص پوست و یا زنان انجام می شود که به مراجعین وعده تغییر رنگ و رفع تیرگی واژن را بعد از تنها چند جلسه استفاده از روش شیمیایی یا لیزر می دهند. اما نامیدن آن به عنوان "تغییر رنگ"  اشاره بر این دارد که در وهله اول چیزی اشتباه در مورد رنگ وجود دارد، و این یک مسئله بزرگ است.

این کار نه تنها باعث ایجاد مسئله در جایی می شود که مسئله ای وجود ندارد، ممکن است فشارهای غیر ضروری اضافی نیز روی افرادی با پوست تیره تر وارد کند، افرادی که نه تنها مستعد ابتلا به هایپرپیگمانتاسیون (تجمع زیاد رنگدانه در بافت) هستند بلکه مخاطب هدف بازاریابی مشکل سازی هستند، که افراد را برای روشن کردن رنگ پوستشان تحت فشار قرار می دهد.

هیچ رنگ پوست مشخصی برای واژن وجود ندارد و مانند اندازه و شکل متفاوت، رنگ پوست این ناحیه نیز از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. تیره تر بودن پوست مهبل نسبت به اطراف آن غیر معمولی نیست و ناشی از تغییرات هورمونی در دوران بلوغ است. ماری روسر، استادیار زنان و زایمان و پزشک متخصص در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا می گوید: اگرچه تغییر ناگهانی در رنگ پوست اگر با بروز ناراحتی در آن ناحیه همراه باشد، نشان دهنده این است که چیزی اشتباه از لحاظ پزشکی رخ داده است، اما او موافق است که طیف رنگی گسترده ای برای پوست واژن در زنان وجود دارد. او می گوید: بسته به قومیت ممکن است رنگ پوست واژن از صورتی تا قهوه ای باشد.

رفع تیرگی واژن در خانه

چرا افراد به دنبال این درمان تیرگی واژن هستند؟

اگرچه تقریباً هر رنگی از واژن طبیعی محسوب می شود، پس چرا افراد مختلف به دنبال درمان و تغییر رنگ هستند؟ دست کم یکی از چندین کلینیک درمانی در این زمینه می گوید که تمایل به داشتن دستگاه تناسلی با رنگ روشن تر به صنعت فیلم های بزرگسالان (پورنوگرافی) باز می گردد. علاوه بر این، از آنجایی که برهنگی در فیلم ها رایج شده است، این موضوع بر درک ببننده نسبت به بدن خود تاثیر می گذارد و برخی افراد به این نتیجه می رسند دستگاه تناسلی آنها از بقیه بدن تیره تر است.

بر طبق گفته پزشکان، روشن کردن واژن چه خطراتی و عوارض جانبی دارد؟

با وجود اینکه بسیاری از پزشکان این نوع درمان را انجام نمی دهند یا توصیه نمی کنند، اما توضیح می دهد که این کار با استفاده از مواد شیمیایی سفید کننده ای انجام می شود که شبیه به مواد بکار رفته برای کاهش ظاهر هایپرپیگمانتاسیون در نقاط دیگر بدن است، مانند کرم هیدروکینون یا کوجیک اسید. پزشکان حتی از لیزرها نیز استفاده می کنند که می تواند به روشن تر شدن پوست کمک کند. استفاده از کرم های روشن کننده یا لیزر برای از بین بردن رنگ دانه ها می تواند از لحاظ پزشکی غیر ضروری باشد و اثرات جانبی مضری بر بافت های ظریف و حساس دستگاه تناسلی ایجاد کند. سوزش، تاول زدن، واکنش های آلرژیک و زخم از جمله عوارض جانبی روشن کردن واژن هستند که ممکن است دیده شود.

روشن کردن واژن چه خطراتی و عوارض جانبی دارد؟

روش های خانگی برای سفید شدن واژن

نکاتی برای روشن شدن دستگاه تناسلی زنان

نظافت بخش مهمی از مراحل رسیدن به زیبایی است. از بین همه قسمت های بدن، مراقبت از اندام خصوصی همیشه در انتهای لیست اولویت ها قرار می گیرد. پوست واژن حساس و مستعد ابتلا به جوش، حساسیت و لکه های تیره است. تیرگی پوست اندام تناسلی چیزی است که بسیاری از ما در زمان های مختلفی از زندگی با آن سر و کار داریم. کرم های سفید کننده موجود در بازار آن را تیره تر کرده و باعث واکنش های آلرژیک می شود.

دلایل تیرگی واژن

تیرگی پوست ناحیه تناسلی اغلب ناشی از :

 • عادات بد غذایی
 • سیگار کشیدن
 • کرم های مو بر
 • لباس های تنگ
 • عفونت های پوستی
 • وراثت
 • پیری
 • چاقی 

10 راه آسان و خانگی برای سفید کردن واژن به طور طبیعی 

1. با استفاده از روغن نارگیل و عسل

 • یک کاسه بردارید و 1 قاشق چای خوری روغن نارگیل و 1 قاشق چای خوری عسل را مخلوط کنید.
 • آن را برای 20 ثانیه در مایکروویو حرارت بدهید.
 • ترکیب را روی واژن بمالید و 15 دقیقه منتظر بمانید.
 • سپس پوست را با استفاده از گلاب تمیز کنید.

درمان های خانگی برای رفع تیرگی واژن

2. باتر میلک

مقداری باتر میلک و یک توپ پنبه ای تهیه کنید. توپ پنیه ای را در آن فرو برده و به آرامی در اطراف ناحیه واژن بمالید و حداقل 15 دقیقه صبر کنید. باتر میلک به عنوان ماده لایه بردار عمل می کند و تیرگی پوست را از بین می برد.

باترمیلک برای روشن کردن ناحیه تناسلی زنان

3. خیار و آلوئه ورا

 • خیار را رنده کنید و با آلوئه ورا خمیر درست کنید
 • آن را به مدت 15 دقیقه روی نواحی تیره واژن بگذارید.
 • در آخر با آب سرد بشویید.

رفع نواحی تیره واژن با خیار و آلوئه ورا

4. ماست

به مدت 7-5 دقیقه واژن را با ماست ماساژ بدهید. بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

روشن کننده ناحیه واژن با درمان خانگی

5. چوب صندل، آب گوجه فرنگی، آب لیمو و آب خیار

 • خمیری از چوب صندل، آب گوجه فرنگی، آب لیمو و آب خیار درست کنید.
 • این مخلوط را روی لب های واژن که می خواهید سفید شود بمالید.
 • بعد از این کار می توانید پوست را با آب سرد بشویید و پوست خود را خشک کنید.

سفید کننده طبیعی دستگاه تناسلی زنان

6. سیب زمینی

برای سفید کردن واژن خود، یک سیب زمینی را برش داده و با حرکات دایره ای در اطراف واژن بچرخانید. سیب زمینی یک سفید کننده طبیعی است که باعث روشن شدن پوست این ناحیه می شود.

سفید کردن واژن با سیب زمینی

7. عصاره روغن زیتون   

واژن خود را با عصاره روغن زیتون ماساژ بدهید و اجازه بدهید یک شب روی پوست بماند. این روش نه تنها باعث روشن شدن پوست ناحیه تناسلی می شود، بلکه به کاهش چین و چروک ها و نرم شدن پوست کمک می کند.

روشن شدن و رفع تیرگی ناحیه تناسلی ززنان با روغن زیتون

8. آب لیمو

آب لیمو را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کرده و به آرامی روی واژن بمالید. اجازه بدهید 3 تا 5 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

روش های طبیعی برطرف کننده تیرگی واژن

9. سفیده تخم مرغ

یک سفیده تخم مرغ را بزنید تا کف کند. خمیر را روی ناحیه واژن بمالید. پس از خشک شدن، آن را با آب سرد بشویید.

روش خانگی برای سفید شدن واژن

10. آلوئه ورا

 • درون یک کاسه 1 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را با مقدار کمی زردچوبه مخلوط کنید.
 • خمیر را روی واژن بمالید.
 • 20 دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم بشویید و پاک کنید.
 • این کار را 3 بار در روز تکرار کنید.  

رفع تیرگی واژن

منبع: indiatimes

از
13
رای