رژیم لاغری برای بلغمی مزاجها در طب سنتی

رژیم لاغری برای بلغمی مزاجها در طب سنتی رژیم لاغری از نظر طب سنتی باید بر اساس مزاج افراد باشد. طب سنتی برای هر مزاج توصیه های متفاوتی دارد. رژیم لاغری برای بلغمی مزاجها در طب سنتی در سلام دنیا بخوانید.

برای رژیم لاغری و کاهش وزن امروزه مقاله ها و مطالب توصیه شده فراوانی در دنیای مجازی و اینترنت یافت می شود. هر شخصی بنا به تجربه و بار علمی خود نسخه ایی برای کاهش وزن افراد چاق تجویز می کند که گاهاً برخی از آنها می تواند آسیب زننده باشد و لطمات جبران ناپذیری به اشخاصی که خواهان کاهش وزن هستند وارد کند. در این میان یکی از راه ها و روش هایی که از بعد ورزش مستمر و منظم می توان گفت عوارض کمتری برای افراد چاق دارد رژیم لاغری طب سنتی می باشد. که در آن با توجه به شناخت و ویژگی منحصر بفرد افراد یک رژیم لاغری  مناسب به فرد پیشنهاد می شود.

ما در این مقاله سایت سلام دنیا، سعی کرده ایم یک رژیم لاغری بلغمی ها را خدمت شما معرفی کنیم تا بتوانید خیلی راحت و اصولی تر به وزن ایده آل خود برسید و بتوانید یک رژیم کاهش وزن مناسب برای خود در نظر بگیرد.

فواید رژیم لاغری طب سنتی براساس مزاج چیست

شاید بتوان مهمترین دست آورد طب سنتی را دسته بندی انسان ها از نظر طیف مزاجی عنوان کرد و ریشه این این موضوع را می توان مرتبط با اعتقادات و باورهای و پزشکان یونان باستان دانست. آنها بر این عقیده بوده اند که طبیعت برگرفته شده از عناصر اربعه آتش، آب، خاک و هوا است و بر همین اساس مزاج های انسان را دسته بندی کردند و بیان می کردند که در عنصر تشکیل دهنده انسان یکی از این عناصر بر دیگری قالب است. 


حتما بخوانید: رژیم لاغری سریع و موثر جنرال موتورز در هفت روز


رژیم لاغری برای افرادی با مزاج بلغمی

در ادامه برای درک بهتر و شناخت مزاج خود برخی از ویژگی های تشخیص انواع مزاج را به طور خلاصه بیان کرده ایم. برای شناخت بهتر مزاج و طبع بدنی خود می توانید به مقالات مرتبط با این موضوع مراجعه کنید.

13 توصیه مهم برای کاهش وزن افراد بلغمی 

1. معمولا هضم غذا برای افرادی با مزاج بلغمی سخت است. لذا توصیه می شود که این افراد 2 وعده غذا در طول روز میل کنند.

2. برای رعایت یک رژیم لاغری برای افراد بلغمی توصیه می شود که برای رفع گرسنگی در بین وعده های غذایی از میوه ها و سبزیجات مناسب با طبع استفاده شود.

3. در انجام فعالیت های بدنی و ورزش های مستدام برای افراد بلغمی تاکید بیشتری شده است.

4. بلغمی ها برای کاهش وزن باید در تنظیم ساعت خواب و بیداری خود دقت فراوانی داشته باشند تا 8 ساعت خواب مفید آنها بر قرار باشد.

5. برای جلوگیری از تولید بلغم بیشتر در بدن بهتر است قبل از طلوع آفتاب بیدار بشوند و خوابیدن قبل از عصر نیز تولید بلغم در بدن را افزایش می دهد و موجب سنگینی سر و کند شدن رفتارهای مغز میشود.

6.  ترجیحا در آب و هوای مرطوب نباشند بهتر است زیرا که رطوبت باعث افزایش سردی و تری می شود.

7. سونای خشک و حمام آب گرم برای کاهش وزن افراد بلغمی مفید است و توصیه می شود. 


حتما بخوانید: دلایل مفید بودن سونا برای سلامت جسم و روح


8. افراد بلغمی باید از خوردن غذاهای سرد مانند ماست و دوغ ، آب دوغ خیار و همچین گوشت های گاو و مرغ که سرد هستند، پرهیز کنند. 

9. در صرف نان و پنیر بهتر است از گردو نیز استفاده شود.

10. انواع آش های ایرانی و همچنین سوپ ها همراه با ادویه های تند برای اراد بلغمی مفید می باشد.

11. از نوشیدنی هایی که برای افراد بلغمی پیشنهاد می شود می توان به انواع عرقیجات گرم و شیره انگور و خرما و همچنین شربت عسل اشاره کرد.

12. برای گرفتن یک نتیجه مثبت در رژیم کاهش وزن افراد بلغمی باید مدتی از ترشی ها و همچنین حبوبات کمی دوری کرد و ترجیحا در مدت زمان کاهش وزن از خوردن آنها خودداری شود.

13. افراد بلغمی اگر قصد کاهش وزن و لاغری را دارند باید از خوردن نوشابه های گازدار جدا پرهیز کنند. 

رژیم غذایی و غذاهای مفید برای مزاج بلغمی

رژیم غذایی و غذاهای مفید برای مزاج بلغمی 

  • آبگوشت، گوشت شتر، بره، کبوتر، سار، گنجشک، بوقلمون کباب شده و مرغ محلی 
  • میوه های رسیده و شیرین مانند: سیب با پوست و دانه، گلابی، طالبی، به و نارگیل 
  • ادویه ها مانند: هل، دارچین، زنجبیل، زعفران، فلفل سیاه و قرمز، آویشن، مقل ازرق، رازیانه، سیر، دانه خردل و موسیر 
  • ریشه ها مانند: چغندر، شلغم، هویج، کلم قمری، ترب سیاه و سفید 
  • تمامی سبزی های گرم مانند: ساقه کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، مرزه، ترخون، تره، شوید و شنبلیله 
  • حبوبات مانند: نخود، گندم، لوبیا چیتی و لپه 
  • نوشیدنی های گرمی بخش مانند: دم کرده دارچین و مقداری زنجبیل، گل گاو زبان و اسطوخودوس 
  • بذرهای ملین مانند: تخم ریحان، خاکشیر و مرو 
  • خشکبار مانند: بادام، گردو، فندق، پسته، کنجد، ارده، عسل، شیره خرما یا انگور
  • در صورت استفاده از برنج، حبوبات و یا غلات بهتر است از ادویه های گرم مانند زیره سیاه، سبز، زنجبیل، دارچین، هل، زعفران و کمی زردچوبه استفاده کنید.
سخن آخر

برای لاغری افراد با طبع سرد به هیچ عنوان نباید از رژیم های آب درمانی که خود دارای طبع سرد است استفاده کرد و گرفتن چنین رژیم های برای این دست از افراد نتیجه معکوس خواهد داشت. ما در این پست سلام دنیا، به معرفی رژیم لاغری برای بلغمی مزاجها پرداختیم. امیدوارم که برای شما مفید بوده باشد و به شما کمک کند به وزن ایده آل خود برسید. می توانید این مطلب را در شبکه های اجتماعی با دوستان بلغمی مزاج هم به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

برنامه کامل رژیم غذایی 21 روزه گیاهخواری برای لاغری

رژیم لاغری یک ماهه رایگان ؛ چگونه به سادگی لاغر شویم

از
24
رای