خواص شگفت انگیز چای سفید برای سلامتی، کنترل دیابت و کاهش وزن

خواص شگفت انگیز چای سفید برای سلامتی، کنترل دیابت و کاهش وزن مصرف چای سفید باعث کاهش سطح گلوکز پلاسما و تشنگی بیش از حد در افراد دیابتی می شود. چای سفید مزایای سلامتی زیادی دارد. چای سفید دارای خواص ضد پیری و ضد سرطانی دارد.

مزایای سلامتی چای سفید شامل کاهش خطر ابتلا به سرطان، اختلالات قلب و عروق و بهبود وضعیت سلامت دهان می باشد. این گیاه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد پیری است که در حفظ سلامت پوست و جلوگیری از چین و چروک آن کمک می کند. این مواد پوست را از اثرات مضر اشعه UV حفظ می کنند. چای سفید دارای خواص ضد باکتریایی است که بدن را در مقابل انواع باکتری های ایجاد کننده عفونت محافظت می کند.
چای سفید بیماران دیابتی را از علائمی مانند کاهش سطح گلوکز پلاسما، افزایش ترشح انسولین و تشنگی بیش از حد (پلیدیپسیا) رها می کند. مصرف چای سفید در کاهش وزن نیز کمک می کند. انواع مختلف چای در بازار وجود دارد. چای سبز، چای سیاه، چای ترش و چای بابونه نمونه هایی از انواع چای هستند که مردم استفاده می کنند. مصرف چای برای مدت طولانی دارای اثرات مثبت برای افراد مختلف بوده است.

گرچه مصرف چای سفید به عنوان یک نوشیدنی رایج است، اما از مزایای سلامتی بسیاری نیز برخوردار است که هدف مطالعه محققان در گذشته و در آینده بوده است. با توجه به این مزایا، جایگزین بهتری برای قهوه است که حاوی مقدار زیادی کافئین است. چای سبز و سیاه به همان اندازه مفید هستند، اما چای سفید است که تحت آزمایشات مختلف نشان داده که حاوی مقادیر بالای مواد شیمیایی گیاهی است. به این دلیل که کمترین فرآوری روی آن انجام می شود، تولید چای سفید زمان و نیروی انسانی کمتری نسبت به چای سبز و سیاه نیاز دارد. تاریخ بیان می کند که ریشه آن به چین بر می گردد. با تغییر سلسله های پادشاهی در چین تولید چای سفید نیز تغییر کرده است. با گذشت زمان، مدل های مختلفی از  تولید چای به مصرف عموم رسیده است.

مواد مغذی چای سفید

چای سفید حاوی مواد مغذی و خواص ضد میکروبی است که از بدن در برابر بیماری های مختلف محافظت می کند. این مواد شامل تانن ها، فلوراید و فلاونوئیدها مانند کاتچین ها و پلی فنل ها می باشند. این ترکیبات مسئول مزایای متفاوت این چای هستند.

خواص و مزایای چای سفید برای سلامتی

مزایای سلامتی این نوع چای عبارتند از:

1. عامل آنتی اکسیدان

حضور رادیکال های آزاد در بدن منجر به آسیب دیدن ارگان های بدن می شود. چای سفید حاوی پلی فنولها است که در خنثی سازی این رادیکال های آزاد کمک می کند و اثرات تخریبی آن ها را کاهش می دهد. مطالعه ای نشان می دهد چای اثر آنتی اکسیدان را روی ارگان ها و روی پلاسمای خون افزایش می دهد.

 مزایای عالی چای سفید برای سلامتی، سرطان و دیابت

2. خواص ضد پیری چای سفید

حضور رادیکال های آزاد در بدن منجر به پیری زودرس می شوند که با چالش های دیگر مرتبط با افزایش سن نیز همراه است. چای سفید با املاح آنتی اکسیدانی ممکن است احتمال پیری زودرس را نیز کاهش دهد.

3. مراقبت از پوست با چای سفید

همچنین چای سفید در حفظ سلامت و جوانی پوست، کمک می کند. استفاده از این چای به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن توصیه می شود که به بهبود سریع آسیب پوست نیز کمک می کند. همچنین از پوست در برابر اثرات نور ماوراء بنفش محافظت می کند.

4. بهبود سلامت دهان و دندان

مزایای سلامتی چای سفید عبارتند از بهبود در سلامت دهان و دندان. حضور پلی فنول ها، فلاونوئیدها و تانن ها در مهار رشد باکتری های مختلف که ممکن است باعث تشکیل پلاک در دهان شوند، کمک می کند. محتوای فلوراید موجود در این چای ممکن است در کاهش خطر پوسیدگی/ حفره دندان نیز مؤثر باشد.

5. خواص ضد سرطانی چای سفید

براساس یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات پیشگیری از سرطان، عصاره چای سفید باعث شتاب مرگ سلولی در نوع خاصی از سلول سرطانی ریه شده است. این مطالعه بیان می کند که چای سفید ممکن است اثر ضد سرطان داشته باشد.

خواص عالی چای سفید برای سرطان

6. کنترل دیابت با چای سفید

تحقیقات نشان می دهد که مصرف چای سفید ممکن است از علائمی مانند تشنگی بیش از حد (polydipsia)، کاهش سطح گلوکز خون و افزایش ترشح انسولین در افراد مبتلا به دیابت پیش گیری کند.

7. اختلالات قلب و عروق را بهبود می بخشد

فلاونوئیدهای موجود در محصولات غذایی مختلف مانند چای سفید، میوه ها و سبزیجات از ابتلا به اختلالات قلب و عروق ممانعت می کنند. این فلاونوئیدها باعث کاهش فشار خون می شوند. چای سفید همچنین در درمان دیس لیپیدمی، عملکرد لایه درون‌ رگی و مهار اکسیداسیون لیپوپروتئین با چگالی پایین کمک می کند.

8. عامل آنتی باکتریال

بیماری ها و مشکلات پزشکی عمدتا ناشی از پاتوژن ها هستند که به سیستم ایمنی بدن حمله می کنند و عملکرد عادی بدن را تحت الشعاع قرار می دهند. چای سفید دارای خواص ضد باکتری است که می تواند از پوست ما در مقابل باکتری ها و دیگر میکروب ها محافظت کند. چای سفید به عنوان ترکیب اصلی محصولاتی مانند صابون دستی مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف چای سفید از بدن ما در مقابل باکتری های عفونی و دیگر میکروارگانیسم ها کمک می کند.

جدیدترین خواص و مزایای چای سفید برای پوست و بدن

9. چای سفید از سرماخوردگی جلوگیری می کند

این یک درمان گیاهی مناسب برای بیماری های رایج می باشد. مصرف چای سفید بهبودی در بیماری آنفولانزا و سرماخوردگی را نشان داده است.

10. کاهش وزن با چای سفید

برنامه فشرده و شلوغ و انتخاب غلط غذای مصرفی به راحتی می تواند منجر به افزایش وزن شود. کم کردن حتی یک کیلو می تواند بسیار سخت باشد مخصوصا زمانی که امکان ورزش وجود نداشته باشد. استفاده از یک رژیم غذایی یکی از راه حل های این مشکل می باشد. برخلاف مصرف چای سفید به عنوان یک نوشیدنی روزانه، بعضی از این رژیم های جذابیتی برای ادامه ندارند. مطالعات نشان می دهد که مصرف چای سفید ممکن است از ایجاد آدیپوسیت (فرآیند تشکیل سلول های چربی است و می تواند چرخه زندگی این سلول های چربی را کنترل کند) جلوگیری کند.

خواص چای سفید برای لاغری و کاهش وزن

نحوه انتخاب و مصرف چای سفید؟

بهتر است هنگام خرید دقت کنید که چای سفید به شکل برگ های از هم جدا باشند. مصرف نوشیدنی این دم کرده حضور مواد مغذی آن را ضمانت می کند. این چای بهتر از تی بگ های آماده مصرف می باشند.

روش تهیه دمنوش چای سفید

روش دم کردن آن شبیه چای های دیگر است. همیشه توصیه می شود که آب خالص و تمیز برای دم کردن چای مورد استفاده قرار بگیرد.

  • آب باید گرم شود ولی نه تا دمای جوشیدن زیرا باعث تخریب مؤلفه های مفید چای می شود.
  • 1 تا 2 قاشق چای خوری از برگ های چای سفید برای هر فنجان کافی است.
  • مصرف حدود 2 تا 4 فنجان چای سفید در مقایسه با تنها مصرف یک فنجان دارای مزایای سلامتی زیادی است.
  • نکته مهم برای یادآوری این است که دم کردن این برگ ها برای بار دوم نیاز به زمان بیشتری برای دم کشیدن دارد.

طرز تهیه چای سفید و انواع آن

انواع مختلف چای سفیدی را که در بازار موجود است را آزمایش کنید. طعم تکراری و خسته کننده از یک برند ممکن است میل به مصرف چای سفید را از بین ببرد.

از
2
رای