راهنمای انتخاب بهترین شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار

راهنمای انتخاب بهترین شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار اهمیت شناخت انواع جوش؛ انتخاب شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار؛ موادی که باید هنگام انتخاب شوینده پوست چرب اجتناب کنید؛ نحوه شستشوی صورت چرب و جوشدار را در سلام دنیا بخوانید.

همزمان با مسواک زدن، احتمالاً هر روز صورت خود را نیز می شویید. از بین بردن کثیفی، آلودگی و آرایشی که روی لایه بیرونی پوست شما نشسته است به تمیز و شفاف نگه داشتن صورت شما کمک می کند.و اگر آکنه دارید، ممکن است تعجب کنید که آیا پاک کننده ای که استفاده می کنید برای شما مناسب است یا خیر. آیا واقعاً هر گونه آلاینده یا باکتری را از بین می برد؟ آیا باید از شستشوی صورت لایه بردار استفاده کنید؟ یا یکی که دارویی است؟ از جوش‌های سر سفید گرفته تا جوش‌های سر سیاه، جوش‌ها و برآمدگی‌هایی که روی صورت‌ مان با آن‌ها مواجه می‌شویم می‌تواند به سختی مهار شود. خب، وقتی نوبت به انتخاب بهترین شوینده صورت می‌رسد، باید بدانید چه نوع شوینده ای مناسب پوست چرب و جوش دار است. ما در این مطلب سلام دنیا برای انتخاب شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار به شما کمک خواهیم کرد، لطفا تا پایان همراه ما باشید.

اهمیت شناخت انواع جوش

انواع مختلفی از جوش وجود دارد، و دانستن نوع آن می تواند به تعیین نوع درمان - از جمله انتخاب بهترین شستشوی صورت - برای شما کمک کند. انواع آکنه عبارت اند از:


حتما بخوانید: درمان جوش با طب سنتی چینی


  • آکنه قارچی: این زمانی اتفاق می‌افتد که مخمر در فولیکول‌های مو انباشته می‌شود، آکنه قارچی معمولاً خارش‌دار و ملتهب است.
  • آکنه کیستیک: هنگامی که آکنه کیستیک دارید، جوش‌ها و ندول‌های عمیق و پر از چرک خواهید داشت که می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود.
  • آکنه هورمونی: آکنه هورمونی زمانی اتفاق می افتد که سبوم بیش از حد تولید شود که منافذ شما را مسدود می کند.
  • آکنه ندولار: آکنه ندولار شکل شدیدی از آکنه است که باعث ایجاد جوش در سطح پوست شما و همچنین توده های حساس و ندولار زیر پوست شما می شود.

اهمیت شناخت انواع جوش

دکتر بیکر می‌گوید: «وقتی بدانید کدام نوع آکنه دارید، می‌توانید در مورد نحوه درمان آن مشاوره دریافت کنید. برای مثال، آکنه کیستیک معمولاً به درمان پزشکی برای کاهش ضایعات نیاز دارد.و دانستن نوع پوست شما – خواه خشک، چرب، حساس، مختلط یا مستعد آکنه – می تواند در نوع محصول شوینده ای که استفاده می کنید نیز نقش داشته باشد.دکتر بیکر می گوید: «اگر پوست حساسی دارید،باید از شستشوی صورت کرمی استفاده کنید. "شما باید مراقب شوینده صورت نوع ژل باشید، زیرا آنها می توانند پوست های حساس را خشک کنند زیرا مبتنی بر الکل هستند." به طور کلی،شوینده های کف کننده یا گزینه های مبتنی بر ژل می توانند پوست را خشک کنند. فرمول‌های کرمی تمایل بیشتری به آبرسانی دارند.


حتما بخوانید: آموزش یوگای صورت برای از بین بردن جوش


شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار

1. بهترین مواد در شوینده برای مبارزه با جوش

وقتی صحبت از مبارزه با آکنه می شود، چند ماده کلیدی وجود دارد که دکتر بیکر می گوید باید در مراقبت از پوست خود به دنبال آنها باشید.او می افزاید: «این مواد زمانی که در مورد آکنه صحبت می کنید مهم هستند، زیرا باید چربی ها و باکتری هایی را که روی پوست شما نشسته اند کاهش دهید.

  • بنزوئیل پراکسید: این ماده که معمولا در شوینده های صورت برای مبارزه با جوش یافت می شود، دارای قدرت های متفاوتی است. بنزوئیل پراکسید جزء شماره 1 برای مبارزه با جوش است. دکتر بیکر توضیح می دهد که می تواند با باکتری ها مبارزه کند، با مسدود شدن منافذ مبارزه می کند و اثر ضد التهابی دارد، به این معنی که قرمزی، تورم و درد را کاهش می دهد. "بالاترین استحکام موجود 10٪ است، اما می توانید محصولاتی با قدرت کمتر از 2.5٪ نیز پیدا کنید."
  • سالیسیلیک اسید: معمولاً می‌توانید سالیسیلیک اسید 2 درصد را در شوینده‌های صورت برای آکنه پیدا کنید. دکتر بیکر خاطرنشان می کند: «سالیسیلیک اسید برای پوست های حساس تر است که به راحتی خشک می شوند. این ماده به التهاب کمک می کند و جوش ها را خشک می کند.

بهترین مواد در شوینده برای مبارزه با جوش

اکثر محصولات معمولاً دارای یک ماده هستند یا بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک - نه هر دو. و ممکن است مواد دیگری مانند چای سبز یا روغن درخت چای را با هدف افزودن فواید اضافی مانند تسکین پوست یا آرام کردن قرمزی در شوینده صورت مشاهده کنید. دکتر بیکر می گوید: «برخی مواد دیگر ممکن است خواصی مانند مبارزه با التهاب داشته باشند. "اما باید مراقب باشید تا مطمئن شوید که هر گونه مواد افزوده شده پوست شما را تحریک نمی کند.

موادی که باید هنگام انتخاب شوینده صورت اجتناب کنید

شما باید از استفاده از شوینده هایی که حاوی مواد لایه بردار خشن هستند خودداری کنید.دکتر بیکر هشدار می دهد: "اگر بیش از حد لایه برداری کنید، پوست خشک و تحریک شده ای خواهید داشت که می تواند آکنه شما را بدتر کند." او همچنین هشدار می دهد که اگر با آکنه دست و پنجه نرم می کنید، از استفاده از محصولات حاوی مواد ضد پیری استفاده نکنید.

او ادامه می دهد: "بیشتر محصولات ضد پیری می توانند پوست را تحریک کنند." "مواد تشکیلاتی مانند رتینول می تواند بیش از حد پوست را تحریک کند." و از شوینده‌های آکنه‌ای که از سولفات‌ها استفاده می‌کنند دوری کنید، زیرا با از بین بردن چربی‌ها یا چربی‌های سالم پوست شما را خشک می‌کنند. محصولات غیر کومدون زا را انتخاب کنید که منافذ شما را مسدود نکنند.


حتما بخوانید: از بین بردن جوش صورت بدون دارو با درمان خانگی


نحوه شستشوی صورت جوش دار

اگر آکنه دارید، باید دو بار در روز صورت خود را بشویید، صبح و شب.دکتر بیکر می گوید: «نیازی به تمیز کردن بیش از دو بار در روز نیست. "اگر این کار را به دفعات انجام دهید، فقط پوست خود را از چربی پاک می کنید."و پاکسازی صورت با شوینده صورت ضد آکنه آسان است و باید جز اصلی روتین مراقبت از پوست شما باشد.برای شستن صورت با شوینده مراحل زیر را دنبال کنید:

  • فقط با استفاده از انگشتان دست ماده شوینده صورت را روی پوست مرطوب بمالید.
  • به آرامی ماساژ دهید، از مالیدن بیش از حد پوست خودداری کنید.
  • سپس با آب گرم بشویید و صورت خود را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.

او می‌گوید: «لازم نیست صورتتان را برای مدت طولانی بشویید، زیرا مقداری باقیمانده روی پوست باقی می‌ماند که به درمان آکنه کمک می‌کند.»

نحوه شستشوی صورت جوش دار

چه چیزی علاوه بر شوینده صورت برای کمک به آکنه استفاده می شود

استفاده از شوینده صورت حاوی مواد ضد آکنه اولین خط دفاعی عالی در برابر جوش است. اما اگر به حمایت بیشتری نیاز دارید، دکتر بیکر می‌گوید که بسیاری از مواد بدون نسخه دیگر وجود دارند که برای مبارزه با آکنه طراحی شده‌اند.او می گوید: «این محصولات معمولاً حاوی بنزوئیل پراکسید و اسید سالیسیلیک هستند. آنها در یک ژل [که با شوینده های صورت ژل متفاوت است] یا لوسیون عرضه می شوند که می توانید در تمام روز یا تمام شب روی آن بگذارید. همچنین ممکن است بخواهید آداپالن را امتحان کنید، یکی دیگر از مواد ضد آکنه که به باز کردن منافذ پوست کمک می کند. و اگر محصولات بدون نسخه برای شما کار نمی کنند، یک پزشک یا متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا برنامه ای برای شما، نوع پوست و نوع آکنه شما ارائه دهد.

سخن پایانی:

زمانی که نوع آکنه و نوع پوست خود را بشناسیم، می توانید به راحتی شوینده مناسب خود را خریداری کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. 


مطالب مرتبط:

طرز تهیه 15 تونر خانگی ساده برای پوست خشک، چرب و جوش دار

ماسک خانگی عسل و دارچین برای درمان جوش صورت

برای زیبایی پوست چی بخوریماز
1
رای