آموزش 3 روش ساده پاک كردن چسب ناخن مصنوعی از روی ناخن

آموزش 3 روش ساده پاک كردن چسب ناخن مصنوعی از روی ناخن اگر چسب بر روی ناخن یا نوک انگشتان دارید، می توانید بعد از خیس کردن آنها در آب، به آرامی از ناخن جدا کنید. روش های خانگی متفاوتی برای جدا کردن چسب ناخن های مصنوعی وجود دارد که می توانید در ادامه بخوانید.

ناخن های مصنوعی فوق العاده به نظر می رسند، اما اگر قبلا این کار را انجام نداده اید، نیاز به کمی ترفند دارند. چه برای جدا کردن چسب ناخن به سالن زیبایی بروید یا این کار را خوتان در خانه امتحان کنید. اگر چسب بر روی ناخن یا نوک انگشتان دارید، می توانید بعد از خیس کردن آنها در آب، به آرامی از ناخن جدا کنید. سپس هر نوع چسب باقی مانده را با سوهان ناخن و کمی استون بردارید. برای ناخن های اکریلیک، به سادگی از استون استفاده کنید تا ناخن های مصنوعی را جدا کرده و هر گونه چسب باقی مانده را سوهان بکشید. قبل از دانستن آن، ناخن های طبیعی سالم و قوی برای شما باقی می ماند.

چگونه در خانه ناخن های مصنوعی و چسب ناخن را جدا کنیم

روش اول: جدا کردن ناخن های مصنوعی بدون استون

1. دست خود را به مدت 15 دقیقه در آب گرم و صابون خیس کنید

یک کاسه یا سینک ظرف شویی را با آب گرم و کمی صابون ملایم پر کنید. دستان خود را در داخل کاسه یا سینک قرار دهید تا چسب موجود بر روی ناخن کاملا در آب خیس بخورد و حدود 15 دقیقه دستان خود را در آب نگه دارید.

 • صابون و آب باعث خیس شدن و نرم شدن چسب می شوند و برداشتن ناخن ها را راحت تر می کند.
 • همچنین می توانید ناخن خود را در کمی استون خیس کنید تا چسب نرم شود، اما اطلاع داشته باشید که استون برای پوست، ناخن ها و کوتیکول بسیار خشن تر است.
 • به جای آن با ریختن چند قطره روغن کوتیکول بر روی هر ناخن مصنوعی و اجازه دادن برای خیس خوردن آن به مدت چند دقیقه، چسب ناخن خود را نرم کنید.

جدا کردن ناخن های مصنوعی بدون استون

2. پس از اینکه چسب نرم شد، به آرامی ناخن مصنوعی را از آن جدا کنید

به دنبال نقاطی باشید که ناخن مصنوعی خودش شروع به باز شدن کرده است و به آرامی شروع به جدا کردن ناخن ها از این نقاط کنید. اگر نمی توانید یک نقطه شل پیدا کنید، با دقت نوک سوهان ناخن را در زیر ناخن مصنوعی قرار دهید تا آن را شل کنید.

 • اگر ناخن مصنوعی به آرامی شل نمی شود، سعی نکنید که به زور ناخن را جدا کنید. اگر نیاز است تا چسب کمی بیشتر خیس بخورد، ناخن خود را برای چند دقیقه بیشتر در آب خیس کنید.

راهکار جدا کردن ناخن مصنوعی

3. از سوهان ناخن با دقت برای جدا کردن چسب اضافی استفاده کنید

هنگامی که ناخن های مصنوعی جدا شدند و ناخن های طبیعی شما کاملا خشک شدند، از سمت «باف» سوهان ناخن برای سوهان کشیدن اکثر چسب استفاده کنید. وقتی از این مساله راضی شدید که اکثر چسب یا تمام چسب را جدا کرده اید، پودر باقی مانده را با آب بشوئید.

 • در صورت تمایل، می توانید از سمت شاین سوهان ناخن برای جلا دادن ناخن بعد از سوهان زدن به آن استفاده کنید.

روش از بین بردن چسب ناخن مصنوعی

4. هر گونه چسب باقی مانده را با استون پاک کنید

یک توپ پنبه ای را در استون خیس کنید و آن را بر روی هر ناخن انگشت خود مالش دهید تا هر گونه اثر چسب ناخن برداشته شود. دستان خود را با آب و صابون شسته تا استون باقی مانده و هر گونه مواد باقی مانده دیگر بر روی دست و ناخن ها را پاک کنید.

 • اگر بعد از مالش استون بر روی ناخن ها، احساس خشک شدگی دستان را می کنید، کمی مرطوب کننده یا روغن کوتیکول را بر روی ناخن اعمال کنید.

چگونه چسب ناخن اضافه را از روی ناخن پاک کنیم

روش دوم: جدا کردن ناخن مصنوعی با خیس کردن ناخن در استون

1. تا حد امکان ناخن های مصنوعی خود را کوتاه کنید

ناخن های آکریلیک از موادی ساخته شده اند که به جای اینکه بر روی چسب گیر کنند، مستقیما به ناخن های طبیعی شما می چسبند. از ناخن گیر یا قیچی باغبانی برای کوتاه کردن ناخن های مصنوعی خود استفاده کنید تا آنها را تا اندازه مناسبی کوتاه کنید، بدون اینکه هیچ گونه ناخن طبیعی خود را کوتاه کرده باشید. این کار فرآیند جدا کردن ناخن ها را راحت تر کرده، زیرا مواد کمتری برای حل شدن وجود خواهد داشت.

 • تا بستر ناخن خود ناخن ها را کوتاه نکنید، زیرا دردناک خواهد بود.
 • این فرآیند برای ناخن های پودری که به شکل دیپ کاشته شده و ناخن های آکریلیک موثر است.

جدا کردن ناخن مصنوعی با خیس کردن ناخن در استون

2. سطح براق ناخن مصنوعی را سوهان بکشید

اگر ناخن های آکریلیک هنوز هم به ناخن های طبیعی شما متصل هستند، از یک سوهان ناخن برای جدا کردن سطح درخشان استفاده کنید. ناخن را به جهات جلو و عقب سوهان بکشید تا سطح براق آن از بین رفته و ناخن ها مات (بی جلا) به نظر برسند. سعی کنید تا هر قسمت از ناخن را به میزان برابری سایش دهید. این کار باعث می شود تا روند جداسازی ناخن سریع تر و موثرتر باشد.

 • اگر می بینید که هر کدام از ناخن های طبیعی در زیر ناخن مصنوعی قرار می گیرند، آن را سوهان نکشید و سوهان کشیدن آن نقطه را متوقف کنید. اگر به سوهان کشیدن ادامه دهید، خطر آسیب رساندن به ناخن های طبیعی تان را خواهد داشت.

چگونه ناخن های آکریلیک را جدا کنیم

3. هر گونه گرد و غبار را با یک پارچه تمیز و خشک پاک کنید

یک پارچه میکروفایبر یک گزینه ارزان و موثر است. با این وجود، هر گونه پارچه تمیزی موثر خواهد بود. هر گونه گرد و غباری را از ناخن های خود پاک کنید تا نفوذ استون در آکریلیک باقی مانده را راحت تر کنید.

ارزان ترین تکنیک جدا کردن چسب ناخن مصنوعی

4. وازلین را بر روی پوست و اطراف ناخن های خود مالش دهید

این کار کمک می کند تا از پوست خود در برابر هر گونه استون محافظت کنید. یک لایه نارک را بر روی بستر ناخن های خود و پوست زیر و اطراف آن اعمال کنید.

راه محافظت از ناخن در برابر استون با وازلین

5. هر یک از ناخن های یک دست را با یک توپ پنبه ای آغشته شده به استون بپیچانید

اگر استون به صورت بطری قطره چکان موجود است، به آرامی آن را بر روی پدهای پنبه ای فشار دهید. اگر استون به صورت بطری معمولی موجود است، نیاز است تا آن را در یک کاسه یک بار مصرف کوچک بریزید و سپس پدهای پنبه ای را در آن خیس کنید. هر پنبه خیس شده در استون را بر روی یک ناخن خود قرار دهید.

 • اگر پدهای پنبه ای در اختیار ندارید، توپ های پنبه ای نیز موثر خواهند بود.
 • استون و پدهای پنبه ای را از داروخانه یا سوپرمارکت خریداری کنید. اگر پوست حساسی دارید، پاک کننده های ناخن مبتنی بر استون را انتخاب کنید که برای پوست های حساس تهیه شده اند.
 • دود ناشی از استون می تواند سمی باشد، بنابراین همیشه از آن در مناطقی با تهویه مناسب استفاده کنید.

پاک کننده های ناخن مبتنی بر استون

6. یک تکه فویل را در اطراف هر ناخن و پد پنبه ای بپیچانید

یک تکه فویل آلومینیومی را که تقریبا 1 اینچ (2.5 ساتی متر) در 2 اینچ (5.1 سانتی متر) است، پاره کنید. بررسی کنید که پدهای پنبه ای بر روی ناخن قرار داشته باشند و سپس فویل را به دور ناخن و پد پنبه ای بپیچانید.

 • فویل آلومینیومی در به دام انداختن گرما و رطوبت کمک کرده، بنابراین استون قبل از اینکه چسب شانسی برای نرم شدن داشته باشد، تبخیر نمی شود. این کار روند جدا شدن ناخن مصنوعی را سرعت می بخشد.
 • این روند را بر روی همه ناخن های خود بر روی یک دست تکرار کنید و سپس همین کار را برای دست دیگر انجام دهید. اگر متوجه شده اید که کار کردن بر روی دست دیگر در حالی که این دست شما هنوز با فویل پیچیده شده، دشوار است، از یک دوست بخواهید که در این زمینه به شما کمک کرده یا صبر کنید تا قبل از تلاش برای اعمال آن بر روی دست دیگر، فویل و پد پنبه ای را از این دست خود جدا کنید.

سریع ترین راه جدا کردن ناخن مصنوعی

7. بعد از 20 دقیقه فویل و پدها را از دست جدا کنید

یک تایمر را برای 20 دقیقه تنظیم کنید و اجازه دهید تا استون به طور جادویی عمل کند. فویل را در اطراف ناخن های خود باز کرده و پدهای پنبه ای را جدا کنید. باید متوجه شده باشید که چسب حل شده و ناخن های مصنوعی از هم باز شده اند.

 • اگر ناخن اول هنوز هم پوشیده از چسب است یا ناخن مصنوعی هنوز هم به طور محکم در این ناحیه قرار دارد، اجازه دهید تا فویل و پد به مدت 15 دقیقه دیگر در این ناحیه باقی بمانند.
 • مراقب باشید تا پدهای استفاده شده را بر روی سطوح میز چوبی و پلاستیکی قرار ندهید، زیرا مواد شیمیایی موجود در آن به این سطوح آسیب می رسانند.

چطور در خانه چسب ناخن مصنوعی را جدا کنیم

8. ناخن های مصنوعی شل شده را با یک حوله آشپزخانه فشار دهید

از حوله های تمیز آشپزخانه برای تمیز کردن باقی مانده حل شده ناخن های مصنوعی استفاده کنید. بر روی حوله آشپزخانه فشار وارد کنید، مانند اینکه ناخن ها را تمیز می کنید، اما اگر شروع به صدمه زدن به ناخن های طبیعی شما کرد، انجام این کار را متوقف کنید.

 • اگر ناخن های مصنوعی به راحتی جدا نشدند، توپ پنبه ای خیس شده در استون و فویل را مجددا به دور ناخن های خود بپیچید.

چگونه چسب ناخن مصنوعی را بکنیم

9. برای از بین بردن هر گونه چسب و رنگ اضافی، از یک سوهان ناخن استفاده کنید

نگران سوهان کشیدن کل ناخن خود نباشید. در عوض، روی نواحی تمرکز کنید که باقی مانده چسب در آنها قرار دارد. تمام تلاش خود را بکنید تا بیش از حد به آن فشار وارد نکنید، زیرا نمی خواهید ناخن های طبیعی خود را سوهان بکشید.

 • یک سوهان ناخن را از داروخانه خریداری کنید. توجه داشته باشید که برخی از فروشگاه ها آن را بافر ناخن می نامند.

رای از بین بردن هر گونه چسب و رنگ اضافی، از یک سوهان ناخن استفاده کنید

روش سوم: پس از برداشتن چسب، به ناخن های خود رسیدگی کنید

1. دستان خود را با آب گرم و صابون بشوئید

اگر استون بر روی دستان شما باقی بماند، بر روی پوست خشک می شود، پس آن را با آب گرم و صابون طبیعی از روی دست پاک کنید. یک صابون طبیعی کمک می کند تا روغن های طبیعی بر روی پوست باقی بمانند.

 • اگر فقط صابون معمولی در خانه دارید، از آن استفاده کنید.

مراقبت از ناخن ها پس از جدا کردن ناخن مصنوعی

2. یک روغن طبیعی را بر روی دست و ناخن خود مالش دهید

جدا کردن چسب ناخن از روی ناخن ها باعث می شود تا دستان خشک شوند. یک روغن طبیعی را با انتخاب خود بر روی ناخن، کوتیکول و دست ها مالش دهید تا رطوبت طبیعی آن را بازگردانید .

 • روغن بادام و روغن زیتون مرطوب کننده های طبیعی خوب ناخن هستند. آنها را از فروشگاه زیبایی و سلامت طبیعی یا از داروخانه خریداری کنید.

جدا کردن چسب ناخن از روی ناخن ها

3. بین مانیکورها به ناخن خود استراحت بدهید

اگر زیاد از ناخن مصنوعی استفاده می کنید، ناخن های طبیعی از فاصله انداختن بین استفاده از ناخن های مصنوعی سود می برند. بعد از اینکه ناخن مصنوعی را از ناخن خود جدا کردید، به ناخن های خود چند روز تا چند هفته استراحت بدهید تا قبل از اینکه هر گونه ناخن مصنوعی جدید یا لاک را بر روی آن اعمال کنید، بهبود پیدا کند.

 • یک فاصله طولانی مدت 8 هفته ای را بین مانیکورها انتخاب کنید.
 • در دفعه بعد، استفاده از ناخن مصنوعی بدون چسب را در نظر بگیرید، تا ببینید که آیا این کار بهتر از سر و کار داشتن با جدا کردن چسب برای شما عمل می کند.

بین مانیکورها به ناخن خود استراحت بدهید

از
203
رای