10 راه جلوگیری از پوسته پوسته و کیکی شدن کرم پودر + علت ماسیدن کرم

10 راه جلوگیری از پوسته پوسته و کیکی شدن کرم پودر + علت ماسیدن کرم نحوه جلوگیری از کیکی شدن کرم پودر ؛ علت ماسیده شدن کرم پودر چیست و 10 روش برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن کرم پودر روی صورت و ترفند کرم پودر زدن در سلام دنیا بیاموزید.

ماسیده شدن کرم پودر از مشکلات بعد از آرایش صورت می باشد ، کرم پایه آرایش شماست، زیرا می تواند آرایش شما را زیبا یا زشت کند. اکثر مردم نمی دانند چگونه از ماسیده شدن کرم پودر جلوگیری کنند.در این مقاله از سلام دنیا علت ماسیده شدن کرم پودر، چگونه کرم خود را بی‌نظیر جلوه دهید و راه‌هایی برای جلوگیری از کیکی شدن کرم پودر، ترفند کرم پودر زدن و چگونه از پوسته پوسته شدن کرم پودر جلوگیری کنیم، اشتباهات رایج و نکات کلیدی در استفاده از کرم پودر صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

نحوه جلوگیری از پوسته پوسته و کیکی شدن کرم پودر

کرم پایه آرایش شما است، زیرا می تواند آرایش شما را زیبا کند یا زشت کند متأسفانه، اکثر مردم با یک مشکل خاص  در عین حال رایج در مورد کرم پودر دست و پنجه نرم می کنند: آنها نمی دانند که چگونه از ماسیده شدن کرم جلوگیری کنند. در حالی که می تواند بسیار آزاردهنده باشد، ماسیده شدن کرم مسئله ای آسان برای رسیدگی است. راز داشتن آرایشی بی عیب و نقص این است که کرم شما درست شود، و ما اغلب اشتباهات مشابهی را مرتکب می شویم که کرم نادرست را انتخاب می کنیم یا آن را روی قسمت های خشک می مالیم.


حتما بخوانید: اصول انتخاب بهترین رنگ فاندیشن (زیر ساز، کرم پودر) برای پوست


در این مقاله نکاتی را برای ایجاد یک پایه بی عیب و نقص به اشتراک می گذاریم. دیگه چی؟ همچنین یک راهنمای کامل برای رفع سریع آرایش ماسیده شده نیز وجود دارد. به خواندن ادامه دهید!

نحوه جلوگیری از ماسیده شدن کرم پودر

علت ماسیده شدن کرم پودر

چرا آرایش من همیشه می ماسد؟

هنگام استفاده از کرم پودر، ممکن است بیش از حد از آن استفاده کنید، آن را روی لکه های خشک قابل مشاهده روی پوست خود بمالید یا به اندازه کافی خوب نمالید. همه این اشتباهات کوچک منجر به یک آرایش ماسیده شده می شود. سلول‌های مرده پوست اغلب به صورت شما می‌چسبند و یک لایه خشن تشکیل می‌دهند که اجازه نمی‌دهد کرم پودر به طور یکنواخت روی صورت‌تان بشیند.

یکی دیگر از دلایل اصلی آرایش ماسیده  شده می تواندکم آبی پوست یا عدم استفاده از مراقبت از پوست یا محصولات آرایشی مناسب برای نوع پوست شما باشد.

چگونه کرم خود را بی‌نظیر جلوه دهید

در اینجا چند راه برای آماده سازی پوست خود قبل از استفاده از کرم پودر وجود دارد.

راه‌هایی برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر

1. جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر با روتین مراقبت از پوست

یک قدم اساسی برای جلوگیری از آرایش ماسیده شده، پیروی از یک روتین مراقبت از پوست است. از یک لایه بردار خوب، مرطوب کننده، روغن صورت و سرم صورت استفاده کنید. سعی کنید از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید زیرا اصلا خشن نیستند. به سراغ لایه‌بردارهایی با موادی مانند AHA و BHA بروید که تمام سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست شما را نرم و سالم می‌کند. فراموش نکنید که صورت خود را حداقل دو بار در روز مرطوب کنید. قبل از رفتن به رختخواب، از سرم صورت استفاده کنید زیرا تغذیه عالی برای پوست شما فراهم می کند. به دنبال سرم صورت حاوی اسید هیالورونیک باشید تا مولکول های آب را به پوست متصل کند.

چگونه کرم خود را بی‌نظیر جلوه دهید و راه‌هایی برای رفع ماسیده شدن آن

آماده سازی پوست قبل از زدن کرم پودر

چگونه پوست خود را قبل از استفاده از کرم پودر آماده کنید؟

قبل از استفاده از کرم پودر، پوست شما به یک برنامه آماده سازی مناسب نیاز دارد. اگر پوست خشکی دارید،کرم پودرشما می‌تواند روی قسمت های خشک بنشیند و به صورتتان بچسبد. بنابراین، بسیار مهم است که با استفاده از پرایمر شروع کنید. پرایمر بافت پوست شما را یکدست می کند و پایه ای صاف برای کرم پودر ایجاد می کند.

اطمینان حاصل کنید که حداقل 10 دقیقه قبل از استفاده از پرایمر از یک مرطوب کننده سبک، یک سرم صورت یا یک روغن صورت استفاده کنید. در حین استفاده از پرایمر، روی نواحی اطراف بینی و انتهای بالای صورت خود تمرکز کنید.

قبل از کرم پودر چی بزنیم؟

راه درست برای کرم زدن

پس از انجام این مراحل لازم، بالاخره نوبت به کرم پودر می رسد . یک کرم پودر خوب با پوشش متوسط رو به بالا انتخاب کنید که نیازی به لایه برداری زیاد نداشته باشد. از یک اسفنج آرایشی تمیز برای کرم زدن  استفاده کنید. ابتدا یک لایه بمالید و در صورت نیاز یک لایه دیگر بزنید. اسفنج آرایشی از هر نوع ماسیده شدن جلوگیری می کند و پوست شما را بی عیب و نقص و طبیعی نشان می دهد.

بیایید اکنون به چند مرحله ساده برای جلوگیری از  ماسیده شدن کرم پودرنگاه کنیم.

قبل از کرم پودر چی بزنیم؟

چگونه از پوسته پوسته شدن کرم پودر جلوگیری کنیم: 10 مرحله ساده

1. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: از اسپری فیکساتور آرایش استفاده کنید

یک روتین آرایش تمام صورت شامل مراحل زیادی است - پایه، کانتور، برنزه کردن، هایلایت کردن... زمانی که تمام این فرآیند تمام شود، صورت شما ممکن است عالی به نظر برسد. شما باید با استفاده از یک اسپری فیکساتور، تمام آن آرایش را در پوست خود یک دست کنید. اسپری فیکساتوریک راز نهایی برای آرایش بی عیب و نقص است. تمام باقیمانده ها را از بین می برد و ظاهری طبیعی به شما می بخشد.


حتما بخوانید: پودر فیکس چیست و چه کاربردی دارد


2. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: کرم را به خوبی ترکیب کنید

اگر کرم شما پس از استفاده سفید و گچی به نظر می رسد، پس آن را به خوبی ترکیب نکرده اید. از یک اسفنج مرطوب آرایشی برای از بین بردن تمام خطوط ریز استفاده کنید تا پوستی یکدست داشته باشید.

3. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: ناحیه زیر چشم خود را هیدراته کنید

آیا زیر چشمان شما حتی پس از انجام کامل روتین پایه بد به نظر می رسد؟ یعنی نیاز به هیدراتاسیون دارد. یک روش ساده برای آبرسانی به ناحیه زیر چشم، استفاده از اسپری صورت یا تونر حاوی اسکوالان است. آن را روی اسفنج آرایشی خود بپاشید، اضافی آن را پاک کرده و به آرامی زیر چشم خود فشار دهید.

4. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: مقدار اضافی را پاک کنید

اگر فکر می‌کنید که زیادی کرم پودر زده اید، جای نگرانی نیست. یک اسفنج مرطوب آرایشی بردارید و آن را به آرامی روی صورت خود فشار دهید، جایی که فکر می کنید ناهموار به نظر می رسد.

5. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: از روغن صورت استفاده کنید

یکی از دلایل اولیه آرایش ماسیده شده خشکی پوست است. مهم نیست که چقدر پوست خود را قبل از آرایش خود آماده کنید، پوست شما در نهایت لکه دار به نظر می رسد. راه حل سریع این است که چند قطره روغن صورت را در پشت دست خود بریزید. یک اسفنج آرایشی را به روغن آغشته کنید و آن را به آرامی روی صورت خود بزنید، به خصوص روی نواحی لکه دار. با این روش، تمام فونداسیون، کانسیلر و برنز کننده شما یکپارچه با پوست شما ترکیب می شود.

6. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: از یک پودر تنظیم کننده برای پوست های چرب استفاده کنید

شما باید بدون توجه به نوع پوستتان کرم پودر درستی داشته باشید. اگر پوست چرب دارید، ترفند برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن متفاوت خواهد بود. به جای استفاده از روغن صورت، از یک پودر شفاف روی نواحی چرب صورت خود، به خصوص ناحیه T استفاده کنید. بعد از این می توانید بقیه مراحل را ادامه دهید.

7. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: از آرایش بیش از حد روی نواحی چین دار خودداری کنید

هنگام آرایش کردن، اغلب سعی می کنیم خطوط ریز خود را با آرایش بیشتری بپوشانیم. اما، شما باید برعکس این کار را انجام دهید. از آرایش زیاد مناطقی که در آن خطوط و چین دارید اجتناب کنید. پس از اتمام استفاده از کرم پودر روی بقیه قسمت های صورت، از مقدار کمی کرم استفاده کنید و آن را به آرامی روی آن نواحی بکشید.

8. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: پرایمر را روی نواحی چین دار بزنید

آیا تا به حال به استفاده از پرایمر سایه چشم برای نواحی چین دار صورت خود فکر کرده اید؟ نه، درسته؟ پرایمر سایه چشم، خطوط ریز صورت شما را درست مثل چشم ها یکدست می کند. مقدار کمی پرایمر  چشم را بردارید و آن را روی نواحی چین دار صورت تمیز و مرطوب خود بمالید. سپس، کمی پودر سفت کننده بردارید و روی آن قسمت ها فشار دهید. اکنون می توانید به راحتی از کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید. در نهایت فراموش نکنید که کل چیز را با یک پودر و اسپری فیکساتور تمام کنید.


حتما بخوانید: پرایمر آرایشی چیست و نحوه استفاده از آن


9. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: پایه مناسب را با پرایمر مناسب مخلوط کنید

همه پرایمرها برای همه کرم ها خوب کار نمی کنند. پس محصولات مناسب را انتخاب کنید! به گفته متخصصان، پرایمرهای مبتنی بر سیلیکون برای فونداسیون های مبتنی بر سیلیکون به خوبی کار می کنند. پرایمرهای مبتنی بر آب بسیار انعطاف پذیرتر هستند و برای فونداسیون های پایه آب و سیلیکونی به خوبی کار می کنند.

10. برای جلوگیری از کیکی شدن و ماسیدن کرم پودر: قبل از کرم زدن ناحیه زیر چشم کمی زمان بگذارید

آیا حتی پس از اتمام آرایش، خطوط چین و چروک زیر چشم خود را پیدا می کنید؟ عجله نکن پس از استفاده از کانسیلر، چند دقیقه صبر کنید تا ناحیه زیر چشم شما صاف شود. می توانید تا زمانی که کانسیلر روی پوست شما قرار بگیرد، روی آرایش چشم خود تمرکز کنید. هنگامی که آرایش چشم خود را تمام کردید، از کمی پودر شل برای اصلاح ناحیه زیر چشم خود استفاده کنید.

 قبل از کرم زدن ناحیه زیر چشم کمی زمان بگذارید.

برای ماسیده نشدن کرم پودر چه کار کنیم؟

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از ماسیده شدن وجود دارد

کرم شما اغلب می ماسد، زیرا در استفاده از آن عجله دارید. اگر نمی خواهید آرایشتان  بهم بریزد و ساعت ها روی صورتتان ماندگار شود، باید صبور باشید. حداقل 5 تا 7 دقیقه قبل از آرایش معمولی از مرطوب کننده یا روغن صورت استفاده کنید. مرطوب کننده قبل از شروع استفاده از کرم پودر به زمان نیاز دارد تا روی پوست شما بماند.

1. رنگ مناسب را انتخاب کنید

انتخاب رنگ نادرست کرم اشتباه رایجی است که ما اغلب مرتکب می شویم.رنگ نامناسب کرم تاثیر زیادی دارد. قبل از انتخاب رنگ، باید رنگ پوست خود را مشخص کنید. به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید و چند رنگ را انتخاب کنید تا رنگ مناسب پوست خود را پیدا کنید.

2. از ابزارهای آرایشی مناسب استفاده کنید

به جای استفاده از انگشتان برای صاف کردن کرم پودر، توصیه اکید داریم که از یک اسفنج نرم آرایشی یا یک برس آرایشی استفاده کنید تا ظاهری صاف و طبیعی داشته باشید.

3. از کانسیلر ضد آب استفاده کنید.

اگر نمی خواهید کانسیلرتان به دلیل تعریق در خطوط زیر چشمتان ته نشین شود، باید از کانسیلر خوب استفاده کنید. روی یک کانسیلر ضدآب خوب سرمایه گذاری کنید که برای مدت طولانی  بماند.

4. آرام رفتار کنید

در حالی که کرم پودر را روی صورت خود می زنید، با حرکات بسیار آرام این کار را انجام دهید. لایه های اضافی از فونداسیون را بی مورد نزنید زیرا در نهایت ظاهری  گچی پیدا می کند. از یک دست استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که حداقل مقدار زیرسازی، کانسیلر و پودر سفت کننده می تواند کمک زیادی به شما کند.

برای ماسیده نشدن کرم پودر چه کار کنیم؟

9 اشتباه رایج هنگام استفاده از کرم پودر

رایج ترین اشتباهاتی که هنگام استفاده از فونداسیون مرتکب می شوید و چگونه از آنها اجتناب کنید. آنها را بررسی کنید!

1. انتخاب نکردن رنگ کرم مناسب

 همیشه اطمینان حاصل کنید که آرایش پایه شما کاملاً با رنگ پوست طبیعی شما مطابقت دارد. به گفته متخصصان، انتخاب رنگ های کرم پودر در نور طبیعی بهترین راه برای انتخاب رنگ مناسب است. بگذارید فونداسیون برای مدتی روی پوست شما بماند. اگر اکسید نشود و رنگ خود را تغییر ندهد، شما رنگ مناسب خود را پیدا کرده اید.


حتما بخوانید: چگونه رنگ زمینه پوست خود را تعیین کنید


2. استفاده بیش از حد از کرم

یک تصور غلط در مورد استفاده از کرم پودر این است که استفاده بیش از حد از آن باعث یکدست شدن پوست صورت شما می شود. شما اشتباه می کنید! افزودن لایه‌های اضافی زیرسازی باعث می‌شود صورت شما گچی به نظر برسد. بنابراین، آرایش پایه خود را سبک کنید.

3. عدم توجه به ته رنگ پوست شما

انتخاب پایه مناسب می تواند مشکل باشد. نکته کلیدی در اینجا این است که ته رنگ پوست خود را بفهمید. میکاپ آرتیست های حرفه ای می گویند که رنگ پوست سردتر رنگ صورتی/دارچینی را برنزه می کند و باید به سراغ رنگ های زیرسازی سردتر بروید. افرادی که رنگ پوست گرم تری دارند به راحتی نمی سوزند و باید کرم پودری با ته رنگ زرد انتخاب کنند.

4. پوست خود را قبل از استفاده از کرم پودر آماده کنید

فونداسیون شما وقتی به لکه های خشک روی پوستتان می چسبد، لکه دار و ناهموار به نظر می رسد. بنابراین، قبل از شروع آرایش پایه خود، پوست خود را مرطوب کنید و از یک سرم یا روغن صورت استفاده کنید. اجازه دهید مرطوب کننده چند دقیقه روی پوست شما بماند. این به پوست شما کمک می کند که به طور طبیعی صاف به نظر برسد. همچنین می توانید از اسپری آبرسان صورت برای آبرسانی و تغذیه پوست خود استفاده کنید.

5. عدم استفاده از پرایمر

پرایمر را از دست ندهید. استفاده از پرایمر قبل از آرایش یک مرحله ضروری است که اغلب آن را نادیده می گیرید. به ایجاد بافتی صاف روی پوست شما کمک می کند. این کار از لکه دار شدن، ناهمواری و لکه شدن فونداسیون شما جلوگیری می کند. هنگام استفاده از پرایمر روی نواحی اطراف بینی خود تمرکز کنید.

6. آرایش نکردن

بعد از اینکه آرایش پایه خود را تمام کردید، ضروری است که مطمئن شوید که آرایشتان درست انجام شده است. یک برس کرکی را به پودر شل شفاف آغشته کنید، با برس اضافی آن را پاک کنید و آن را روی تمام صورت خود بمالید تا آرایش پایه خود را ثابت کند.

7. کرم زدن تا گردن

برخلاف تصور رایج، لازم نیست فونداسیون را تا گردن خود ترکیب کنید. تنها کاری که انجام می دهد این است که در خطوط روی گردن شما قرار می گیرد و یقه شما را لکه می کند. وقتی رنگ مناسبی از کرم پودر را با توجه به نوع پوست خود انتخاب می کنید، نیازی به انجام این کار ندارید.

8. عدم استفاده از ابزار آرایش مناسب برای اعمال فونداسیون

ابزار آرایش خود را درست تهیه کنید. به جای استفاده از انگشتان، از یک اسفنج آرایشی یا برس زیرسازی برای مالیدن فونداسیون روی صورت خود استفاده کنید.

9. وسایل آرایش خود را اغلب تمیز نکنید

تمیز نکردن برس ها و اسفنج های آرایشی برای مدت طولانی ممکن است باعث رشد باکتری در آنها شود. وسایل آرایش خود را مرتباً با یک مایع شستشوی ضد باکتری تمیز کنید، آنها را کاملا خشک کنید و به درستی نگهداری کنید.


حتما بخوانید: چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم


آرایش خوب آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. اگر آرایش شما اشتباه شد، لازم نیست آن را پاک کنید و از اول شروع کنید. محصولات آرایشی مناسب، ابزارهای کاربردی و هک ها می توانند ظاهری ترکیبی طبیعی به شما بدهند. 

تمیز کردن وسایل آرایش خود

سوالات متداول

چرا کرم من هرگز خوب به نظر نمی رسد؟

اگر از کرم نامناسبی برای نوع پوست خود استفاده می کنید، ممکن است برای شما بد به نظر برسد. استفاده از رنگ مناسب برای  پوستتان نیز می‌تواند کرم پودر شما را بی‌نظیر کند. به یاد داشته باشید، رنگ پوست شما ممکن است در ناحیه گردن و صورت متفاوت باشد. همچنین، ترکیب کلیدی است. اگر فونداسیون خود را به درستی ترکیب نکنید، به خصوص اگر از رنگ های متعدد استفاده می کنید، می تواند بد به نظر برسد.

نکته های کلیدی در استفاده از کرم پودر

  • استفاده نکردن از محصولات آرایشی مناسب با نوع پوست شما یا پوست کم آب می تواند باعث شود آرایش شما بد به نظر برسد.
  • استفاده بیش از حد از لایه های زیرین می تواند صورت شما را گچی کند.
  • رنگ مناسب کرم پودر و ابزار آرایش مناسب را انتخاب کنید تا از ماسیده شدن آن جلوگیری کنید.
سخن آخر

استفاده بیش از حد از لایه‌های آرایش یا استفاده نکردن از محصولات مناسب متناسب با رنگ پوست شما ممکن است منجر به ماسیده شدن ارایش شود. اما، رفع این مشکل دشوار نیست. با محصولات آرایشی مناسب و ابزارهای کاربردی، به راحتی می توانید از این آرایش زشت، سنگین و لکه دار جلوگیری کنید. اگر به دنبال راه هایی برای اجتناب از آرایش ماسیده شده هستید، پیروی از هک های ساده ذکر شده در بالا انتخاب مناسبی است. همچنین می‌توانید نکاتی را در مورد اجتناب از ماسیده شدن کرم، برخی از اشتباهات رایج در فونداسیون و نحوه جلوگیری از آنها در دفعه بعد دنبال کنید. امیدواریم که از نکات آرایشی که در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه زدن کرم پودر و جلوگیری از ماسیده شدن آن بر روی صورت آوردیم لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

آموزش آرایش اسموکی چشم ساده مرحله به مرحله

کوشن آرایشی چیست و طرز استفاده از آناز
3
رای