تمیز کردن تخته وایت برد؛ پاك كردن ماژيك غير وايت برد با محلول خانگی

تمیز کردن تخته وایت برد؛ پاك كردن ماژيك غير وايت برد با محلول خانگی چگونه ماژیک را از روی تخته وایت برد پاک کنیم ؛ علت پاک نشدن وایت برد چیست و بهترین روش تمیز و پاك كردن ماژيك غير وايت برد با روغن و محلول پاک کننده تخته وایت برد در سلام دنیا بیاموزید.

اگر تخته وایت برد شما با ماژیک لکه دار شده است و نمی توانید ار دست این لکه های آزار دهنده خلاص شوید این مطلب سلام دنیا را با دقت مطالعه کنید. در این مطلب می خواهیم به بررسی علت پاک نشدن وایت برد چیست و راهکارهای مفیدی برای پاک کردن تخته وایت برد و بهترین روش تمیز و پاك كردن ماژيك غير وايت برد با روغن و محلول پاک کننده تخته وایت برد در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه ماژیک را از روی تخته وایت برد پاک کنیم

تمیز کردن و نگهداری از تخته وایت برد یکی از اجزای کلیدی برای تمیز نگه داشتن تخته های شما است. یک تخته وایت برد می تواند پر از باقی مانده جوهر ماژیک شود و توانایی شما را برای تمیز کردن آن مختل کند. برای پاک کردن لکه های ماژیک از روی تخته وایت برد به آرامی از یک تخته پاک کن نرم استفاده کنید، این کار بیشتر باقی مانده های ماژیک را پاک می کند. اگر برای از بین بردن باقیمانده‌هایی که به سختی جدا نمی‌شوند به تمیز کردن عمیق نیاز است، قبل از شستشو، تخته پاک کن خود را در مخلوطی از آب و مایع ظرفشویی خیس کنید و بعد آنها را پاک کنید.


حتما بخوانید: از بین بردن خط و خش گوشی با یک ترفند ساده و جادویی خانگی


پاک کردن تخته وایت برد

برای پاک کردن تخته وایت برد می توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

روش اول تمیز کردن ماژیک از روی تخته وایت برد

برای تمیز کردن وایت برد خود، ابتدا یک پارچه را مرطوب کنید و مقدار کمی از محلول پاک کننده دلخواه خود را روی پارچه بمالید. پارچه مرطوب را با حرکات دایره ای روی تخته پاک کن خشک خود بمالید و محلول پاک کننده را در قسمت های مختلف تخته وایت برد بمالید. پس از اتمام، پارچه خود را با آب سرد بشویید و از آن برای شستشوی پاک کننده باقی مانده محلول پاک کننده از روی تخته استفاده کنید. این روند را تا زمانی که تخته وایت برد شما کاملا تمیز شود تکرار کنید.

پاک کردن تخته وایت برد

روش دوم تمیز کردن ماژیک از روی تخته وایت برد

در صورتی که به پارچه نمدار دسترسی ندارید می توانید این روش را امتحان کنید. یک ماژیک وایت برد بردارید و روی نوشته های قبلی بکشید حالا با کمک تخته پاک کن نمدی لکه ها و علائم ناشی از استفاده مکرر را از روی تخته خود پاک کنید. لازم به ذکر است که در این روش ممکن است جوهر پاک شود اما اثرات ناشی از آن باقی باشد. در این شرایط برای پاک کردن اثر ماژیک پارچه ای که به ششه پاک کن آغشته شده را به آرامی روی تخته وایت برد بکشید.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه ماژیک غیر وایت برد از روی لباس


چگونه ماژیک غیر وایت برد را از روی تخته پاک کنیم (پاک کردن ماژیک غیر وایت برد)

در صورتی که به اشتباه از یک ماژیک غیر وایت برد استفاده کرده اید و می خواهید اثر این ماژیک را از روی تخته خود پاک کنید می توانید مانند روشی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم روی نوشته ها ماژیک وایت بکشید و نوشته های قبلی را پاک کنید. اما اگر نوشته ها زیاد بود می توانید با کمک یک حلال تخته وایت برد خود را تمیز کنید. البته باید توجه داشته باشید که حلال شما نباید غلیظ باشد زیرا غلظت زیاد آن باعث خوردگی سطح وایت برد می شود. یکی از این حلال های کاربردی الکل رقیق شده است، زیرا کم بودن خاصیت خوردگی الکل باعث می شود تا ذرات جوهر ماژیک به راحتی در آن حل شوند و نوشته ها کاملا پاک شوند.

بهترین پاک کننده تخته وایت برد

بهترین پاک کننده تخته وایت برد پاک کننده ای است که مواد شیمیایی موجود در آن باعث آسیب رساندن به صفحه تخته وایت برد نشود.

بهترین پاک کننده تخته وایت برد

محلول پاک کننده تخته وایت برد

پاک کننده های تخته وایت برد از محلولی حاوی آب و یک حلال قوی ساخته شده اند که به پاک کننده اجازه می دهد به راحتی علائم را پاک کند. اگر هیچ پاک کننده وایت بردی در دسترس ندارید، می توانید به راحتی جایگزین خود را با مواد معمولی درست کنید. به سادگی مخلوط کردن آب با موادی مانند ایزوپروپیل الکل یا پراکسید می تواند به سرعت یک پاک کننده وایت برد خانگی موثر تهیه کنید.ابرخی دیگر از محلول های پاک کننده شامل:

 • ضدعفونی کننده دست
 • الکل
 • پاک کننده لاک ناخن بدون استون
 • پراکسید
 • اسپری مو
 • سرکه

این دستورالعمل ها را با استفاده از هر یک از محلول های مایع بالا برای تمیز کردن تخته وایت برد خود دنبال کنید:

 • مقدار کمی مایع را روی یک اسفنج یا پارچه نرم بریزید.
 • تمام سطح تخته را پاک کنید.
 • تخته را برای بار دوم فقط با آب پاک کنید.
 • تخته را کاملا خشک کنید.
 • در صورت لزوم فرآیند را تکرار کنید.

محلول پاک کننده تخته وایت برد

علت پاک نشدن وایت برد

مهم ترین دلیل پاک نشدن تخته های وایت برد را می توان خرید ماژیک نا مرغوب و بی کیفیت دانست. در این شرایط شاید خطوط پاک شوند اما سایه ها روی صفحه باقی خواهند ماند. تجمع این سایه ها روی هم صورت ابر های سیاه می شوند و چشم را آزار می دهند.


حتما بخوانید: درآوردن کلید شکسته از قفل با ترفندهای ساده و سریع


روغن تخته وایت برد

روغن های خوراکی یکی از محبوب ترین پاک کننده های تخته وایت برد هستند.

سخن پایانی:

شما مجبور نیستید با یک تخته سفید درهم و برهم در دفتر و اتاق خود زندگی کنید. تمیز نگه داشتن تخته وایت برد تضمین می کند که یادداشت های شما خوانا هستند و ایده های شما به خوبی منتقل می شوند. از هر یک از ایده های ما برای پاک کردن تخت وایت برد برای کارهای بعدی خود استفاده کنید.


مقالات مرتبط: 

از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلیاز
1
رای