طرز نگهداری لیمو ترش در یخچال و فریزر بدون تلخ شدن در طولانی مدت

طرز نگهداری لیمو ترش در یخچال و فریزر بدون تلخ شدن در طولانی مدت طرز نگهداری لیمو ترش در یخچال و فریزر؛ 7 روش مختلف برای نگهداری لیموترش تازه بدون تلخ شدن برای طولانی مدت و بهترین روش نگه داری لیمو ترش در فریزر با ماندگاری بالا را در سلام دنیا بخوانید.

هیچ چیز مثل طعم یک لیموی تازه لذت بخش نیست.اما وقتی چند لیمو (یا یک کیسه کامل) می‌خرید،باید مطمئن شوید که آخرین قطره آب و آخرین اینچ از پوست آن را استفاده می‌کنید.البته اگر بدانید چگونه لیمو را به درستی نگهداری کنید، می توانید مدت زمان ماندگاری لیموهای خود را برای هفته ها و حتی ماه ها افزایش دهید. در ادامه این مطلب سلام دنیا می توانید چندین روش موثر برای نگهداری لیمو ترش در یخچال و فریزر را بخوانید.

دلیل تلخ شدن لیموتزش در فریزر و جلوگیری از آن

ماندن هسته لیموترش درون لیموها می تواند باعث تلخ شدن لیموترش شود. برای جلوگیری از این کار بهتر است زمانی که لیموها را به صورت ورقه ای برش می زنید با آب لیموها را می گیرید، قبل از فریز و منجمد کردن تمام هسته های آن را خارج کنید تا همیشه لیمو تازه بدون تغییر طعم داشته باشید.

طرز نگهداری لیمو ترش

اجازه ندهید مرکبات آبدار قبل از استفاده از آنها خشک یا کپک بزنند. این 5 روش نگهداری لیمو به شما کمک خواهد کرد.


حتما بخوانید: روش فریز و نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال و فریزر برای مدت طولانی


1. از کشوی کریسپر یخچال برای نگهداری استفاده کنید

به گفته لاماریتا، یخچال برای تازه نگه داشتن لیموها برای مدت طولانی عامل مهمی است. او توضیح می دهد: «من لیموهایم را در کشوی کریسپر نگهداری می کنم. آنها به راحتی می توانند یک ماه یا بیشتر در آنجا دوام بیاورند. کشوهای کریسپر که برای افزایش طراوت میوه ها و سبزیجات ذخیره شده طراحی شده اند دارای دریچه های تهویه هستند که به شما امکان می دهد جریان هوا را به داخل و خارج از آنها کنترل کنید.باز کردن دریچه های هوا باعث جریان هوای بیشتر، ایجاد محیطی با رطوبت کم و شرایط ایده آل برای نگهداری لیمو می شود. هنگامی که لیمو به این ترتیب نگهداری می شود، آنها تا سه هفته تازه می مانند.

2. آنها را در آب نگهداری کنید

در تیک و تاک مشاهده کردم که چندین لیمو کامل در یک شیشه ماسون پر از آب قرار داده شده و بعد در یخچال نگهداری می شود. هنگامی که به این روش ذخیره می شود، لیموهای شما می توانند تا سه ماه تازه باقی بمانند. دانشمندان در طول آزمایش خود دریافتند که نگهداری لیموها در یک کیسه زیپ دار با 1/4 فنجان آب اضافه شده آنها را تا چهار هفته آبدار و تازه نگه می دارد.

آنها را در آب نگهداری کنید

3. لیموها را در پلاستیک نگهداری نکنید

اگر لیموها به درستی نگهداری نشوند، ماندگاری زیادی ندارند، محیط سرد و خشک نکته کلیدی برای جلوگیری از سفت شدن و خشک شدن لیموها است. با این حال، کیسه های پلاستیکی می توانند رطوبت را حبس کنند و باعث شوند که لیموها خیلی سریعتر فاسد شوند. در عوض، آنها را در کیسه های مشبک کاغذی یا قابل استفاده مجدد نگهداری کنید زیرا قابلیت تنفس بیشتری دارند و اجازه می دهند هوا در اطراف لیموها گردش کند و برای مدت طولانی تری آنها را تازه نگه می دارد. اگر کیسه های کاغذی یا توری در دست ندارید، از یک کیسه زیپ دار استفاده کنید که تا حد امکان هوا از آن خارج شود. به گفته دانشمندان Cook's Illustrated، آنها تا چهار هفته در این روش تازه باقی خواهند ماند.

4. دور از میوه های دیگر نگهداری شود

یکی از بهترین راه‌ها برای تازه نگه‌داشتن لیموترش برای مدت طولانی‌تر نگهداری آن‌ها به صورت جداگانه است. لاماریتا می‌گوید: «برخی میوه‌ها و سبزیجات، مانند خربزه، موز، سیب، گوجه‌فرنگی و آووکادو، گاز اتیلن تولید می‌کنند. این امر باعث تسریع رسیدن سبزیجات و میوه های کنار آن، عمدتاً مواد غذایی با پوست لطیف مانند لوبیا، سبزی های برگ دار و زردآلو می شود. لیمو به همراه لیموترش به اثرات اتیلن نیز حساس است، بنابراین نگهداری آن در کنار میوه ها و سبزیجات تولید کننده گاز اتیلن باعث فساد سریعتر آن می شود.


حتما بخوانید: طرز نگهداری موز در فریزر با 3 روش ساده


5. لیموهای خود را فریز کنید

اگر در نهایت مقدار زیادی لیمو دارید، آنها را فریز کنید. لاماریتا می‌گوید: «شما می‌توانید لیموهای برش خورده یا کامل را منجمد کنید – آنها خیلی خوب منجمد می‌شوند. به گفته یک شرکت نگهداری مواد غذایی، لیموترش را می توان تا چهار ماه به این روش در فریزر نگهداری کرد. برای تکه‌های لیمو، ابتدا آن‌ها را روی یک ورقه شیرینی پزی درون سینی فریز کنید تا قبل از انتقال به کیسه‌ای زیپ‌دار فریزر از هم جدا شوند. لاماریتا توضیح می دهد: "با این حال، به یاد داشته باشید که هر زمان چیزی را منجمد کنید، تغییراتی در ساختار سلولی ماده غذایی ایجاد می شود." بنابراین، در حالی که لیموهای یخ زده در هنگام یخ زدایی نرم می شوند، آب آنها دست نخورده باقی می ماند. اگر می خواهید از این اتفاق جلوگیری کنید، همیشه می توانید ابتدا آب لیموهای خود را بگیرید و به جای آن آب آن را فریز کنید.

لیموهای خود را فریز کنید

7 روش مختلف برای نگهداری لیموترش

با کمک این روش می‌توانید لیمو را برای هفته‌ها و ماه‌ها ذخیره کنید:


حتما بخوانید: طرز نگهداری قارچ در فریزر که سیاه نشود و یخ زدایی


1. لیموها را در دمای اتاق نگه دارید

اگر لیموهای کامل را در دمای اتاق روی میز نگهداری کنید تا یک هفته دوام می آورد.

2. لیمو را در یخچال نگهداری کنید

اگر لیموهای کامل را در یک ظرف دربسته یا یک کیسه پلاستیکی مهر و موم شده در کشوی کریسپر یخچال نگهداری کنید، می توانند یک ماه در یخچال باقی بمانند.

3. لیموهای خرد شده را بسته بندی کنید

 می‌توانید نصف‌های لیمو و برش‌های لیمو را در یخچال به مدت پنج تا هفت روز در یک ظرف دربسته یا یک کیسه زیپ‌دار در یخچال قرار دهید. همچنین می‌توانید تکه‌های لیمو را در پلاستیک بپیچید تا خشک نشوند.

 لیموهای خرد شده را بسته بندی کنید.

4. آب لیموها را بگیرید

می توانید آب لیموترش را بگیرید و آب لیمو را در ظرف در بسته یا ظرف شیشه ای در بسته در یخچال نگهداری کنید. آب لیمو می تواند تا چهار روز دوام بیاورد، اگرچه به آرامی طعم خود را از دست می دهد.

5. لیموها را در فریزر قرار دهید

می توانید لیموهای کامل را فریز کنید. لیموها را در کیسه فریزر بریزید و در صورت نیاز می‌توانید لیموها را یخ‌زدایی کنید تا دوباره نرم شوند. میوه حالت خمیری می شود، اما همچنان می توانید از آب میوه استفاده کنید. لیموهای منجمد سه تا چهار ماه قابل نگهداری هستند.

6. برش های لیمو را فریز کنید

لیموها را به قطعات کوچکتر برش دهید و دانه ها را جدا کنید. برش ها را روی یک ورقه پخت پهن کنید و آنقدر فریز کنید تا جامد شوند. برش های لیمو را به کیسه فریزر منتقل کرده و دربا آن را ببندید. لیموهای منجمد سه تا چهار ماه قابل نگهداری هستند. می توانید از لیموهای یخ زده در آشپزی، پخت و پز یا به عنوان چاشنی استفاده کنید


حتما بخوانید: روش نگهداری از گوجه فرنگی در یخچال، فریزر و شیشه به طولانی مدت


7. آب لیمو را فریز کنید

همچنین می توانید آب لیمو را فریز کنید. آب لیموها را بگیرید و آب آن را در قالب های یخ جداگانه بریزید. وقتی یخ زد، بلوک های آب میوه را داخل کیسه فریزر قرار دهید. سپس می توانید از آب لیمو برای هر دستور غذایی که نیاز به آب لیموی تازه دارد، مانند لیموناد یا ماریناد استفاده کنید. آب لیموی منجمد برای سه تا چهار ماه ماندگاری دارد.

 آب لیمو را فریز کنید.

سخن پایانی:

با کمک روش های موثری که در این مطلب ارائه شد می توانید ماندگاری لیموترش های خود را افزایش دهید. امیدواریم این مطلب برای شما خوانندگان عزیز مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

6 کاربرد و ترفند باورنکردنی استفاده از لیموترش در خانه داری

روش فریز و منجمد کردن کرفس تازهاز
1
رای