چه جملاتی را هرگز نباید به مادرشوهر خود بگویید؟

چه جملاتی را هرگز نباید به مادرشوهر خود بگویید؟ اکثر تازه عروس ها برای برقراری ارتباط با خانواده همسرشان دچار مشکل می شوند. سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر و 9 جمله و موضوعی که هرگز نباید به مادر شوهر خود بگویید را در سلام دنیا بخوانید.

اگر به تازگی ازدواج کرده اید، یکی از چالش هایی که با آنها مواجه هستید، نحوه صحبت تان با مادر شوهر است. بحث و دعوا بین عروس و مادرشوهر مساله تازه ای نیست. به خاطر داشته باشید که نباید بعضی از جمله ها را به مادرشوهر خود بگویید، زیرا باعث فاصله بین شما و ایجاد کدورت می شود. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، سعی کردیم تا موضوعاتی که هرگز نباید در خصوص آنها با مادر شوهر خود صحبت کنید را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

در ابتدا قبل از صحبت در خصوص جملاتی که نباید در موردشان با مادر شوهر صحبت کرد، باید بگویم که لازم است به خاطر داشته باشید که او هم مثل همه مادرها، مهربان است و سال ها برای بزرگ کردن فرزند خود تلاش و از خود گذشتگی کرده است. پس اگر موضوعی شما را ناراحت کرد، سعی کنید تا از دیدگاه او نیز به مساله فکر کنید و باورهای ذهنی منفی در مورد مادر شوهرتان را کنار بگذارید. در مورد او مثبت فکر کرده و به او احترام بگذارید. مطمئن باشید که این روابط دو طرفه است و اگر با او با عشق و مهربانی برخورد کنید، از او عشق و محبت نیز خواهید دید.

سیاست های زنانه در برخورد با خانواده شوهر  (حرف هایی که نباید به مادر شوهر خود بگویید)

1. خانواده من اولویت من هستند

اینکه خانواده خودتان برای شما در اولویت باشند، کاملا طبیعی است. اما حتی در ظاهر هم که شده، نباید این مساله را برای شوهر یا مادرشوهر خود عنوان کنید. این مساله باعث دلسردی آنها می شود. سعی کنید تا روزهایی در هفته یا یک آخر هفته را به دیدن آنها اختصاص دهید. اگر شوهرتان تمایل دارد تا زمان بیشتری را با خانواده اش بگذراند، با او مخالفت نکنید.


حتما بخوانید: نکته های کلیدی رفتار با مادر شوهر و رموز ارتباط با او


حرفهایی که هیچ وقت نباید به مادرشوهر خود بگویید

2. اخلاق همه شما مثل هم است

باید مشکلات خانوادگی و زناشویی را بین خودتان حل کنید. هرگز نباید این دعوا و بحث را به خانواده خود یا شوهرتان بکشانید. وارد کردن خانواده ها و به خصوص مادر شوهر و مادر زن به مساله دعواهای زن و شوهری نه تنها مشکل را حل نمی کند، بلکه می تواند اختلافات ایجاد شده را دو چندان کند. به خاطر داشته باشید که هرگز نباید مادر شوهرتان را مسئول عیب ها و مشکلات با شوهرتان بدانید و از او گله کنید. این مساله تنها باعث می شود تا شوهرتان تقصیر را به گردن شخص دیگری انداخته و مسئولیت اشتباه خود را قبول نکند.

3. من خودم برای زندگی خودم تصمیم گیری می کنم

به خاطر داشته باشید که مادر شوهرتان خیر و صلاح فرزند خود را می خواهد و هرگز نباید با دیدگاه منفی به او نگاه کنید. فراموش نکنید که او سال های بیشتری از شما زندگی کرده و تجربیات بیشتری دارد. پس مشورت با او در خصوص برخی از مسائل زندگی نه تنها ضرری ندارد، بلکه می تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند. توصیه های او می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتر و معقولانه تری بگیرید. اما اگر مادرشوهرتان در موارد خاصی برای شما تصمیم گیری می کند یا احساس کردید که نظراتش را به شما تحمیل می کند، در این خصوص با شوهرتان صحبت کرده و از او کمک بگیرید. به همسرتان بگویید که مادرش نظراتش را به شما تحمیل می کند و شما این رفتار او را نمی پسندید.

جملاتی که هرگز نباید به مادرشوهر خود بگویید

4. در هنگام نیاز به کمک، حتما به کمک شما می آیم

این کار در واقع نوعی قول دادن است و به خاطر داشته باشید که هرگز نباید به شخصی قولی دهید که نمی توانید به آن عمل کنید. مثلا به مادرشوهرتان نگویید که هر موقع به کمک نیاز دارید، با من تماس گرفته و روی من حساب کنید، زیرا اگر به این قول عمل نکنید، نزد او بی اعتبار شده و محبوبیت خود را از دست می دهید. بهتر است به جای قول دادن، به دیدن آنها بروید و اگر در آن لحظه به کمک نیاز داشتند، به آنها کمک کنید.


حتما بخوانید: چگونه سنگین و باوقار باشیم


جملات اشتباه که نباید به مادر شوهر خود بگویید

5. امیدوارم که دارایی هایت به من برسد

حتی اگر شما دچار مشکل شدید مالی باشید و خانواده شوهرتان ثروتمند باشند، نباید در خصوص سهم الارث آنها هیچ گونه ادعای مالکیتی داشته باشید. این کار تنها نشان می دهد که شما منتظر مرگ خانواده همسرتان هستید تا ثروت آنها را تصاحب کنید. شما حقی در بین دارایی سهم الارث شوهرتان ندارید و این دارایی باید بین شوهرتان و برادرها و خواهرهای خودش باشد. هرگز در این خصوص با همسرتان بحث نکنید.

6.  شما که هیچ اطلاعاتی در خصوص مسائل سیاسی ندارید

سعی کنید هیچ گاه در خصوص موضوعات سیاسی با خانواده شوهرتان بحث نکنید. مثلا نگویید «چرا به فلان نماینده رای دادید یا رای ندادید؟!». این مساله می تواند برای شما مشکل ساز شود. این بحث ها معمولا برای خانواده ها مهم هستند و اگر شما اختلاف نظری با آنها داشته باشید، روابط تان با آنها دچار مشکل خواهد شد. این کار می تواند یک شام خانوادگی و خوب را به یک صحنه جنگ تبدیل کرده و هیچ سودی برای هیچ کس نخواهد داشت.

مسائلی که هرگز نباید به مادر شوهرتان بگویید

7. نیازی نیست تا نوه هایت را ببینی

حتی اگر با مادرشوهر خود اختلاف داشته باشید، نباید فرزندان تان را در این مساله دخیل کنید. خانواده همسرتان به اندازه هر کس دیگری حق دارند تا نوه های خود را ببینند. اگر رفتار مادرشوهر یا پدرشوهرتان با فرزندانتان شما را ناراحت می کند، شما و همسرتان از آنها بخواهید تا رفتارشان را اصلاح کنند و تاکید کنید که اگر رفتارشان را اصلاح نکنند، دیگر نمی توانند نوه های خود را ببینند. اما اگر شما با مادرشوهرتان اختلاف دارید، اجازه ندهید که این مساله بر روابط فرزندانتان با آنها اثر بگذارد. اجازه دهید تا به دیدن فرزندانتان بیایند.


حتما بخوانید: چگونه فرزندی موفق داشته باشیم؟ 


8. فقط پسرتان به دیدن شما بیاید، کافی است

هرگز به مادر شوهرتان نگویید که تنها کافی است تا پسر خود را ببیند یا پسرش به دیدن او برود. مطمئنا مادرشوهرتان دوست دارد تا شما را هم ملاقات کند. باید بتوانید با او ارتباط برقرار کنید زیرا در غیر این صورت شوهرتان در وسط این ماجرا قرار گرفته و احساس کلافگی می کند. همینطور اگر صاحب فرزند باشید، فرزندانتان از شما الگو گرفته و در آینده مانند شما عمل خواهند کرد. مساله دیگر اینکه باید به خاطر داشته باشید که تمام این روابط دو طرفه هستند. اگر شما به والدین همسرتان احترام نگذارید، همسرتان نیز به والدین شما احترام نخواهد گذاشت.

9. طرفداری از دخترت نکن

از مادرشوهرتان توقع نداشته باشید که اگر بین شما و دخترش دعوایی صورت گرفت، از شما طرفداری کند. اکثر مادرها از دختر خود طرفداری خواهند کرد، پس منطقی است که در صورت دعوا بین شما و خواهر شوهرتان، اجازه دخالت به مادرشوهر خود را ندهید. به خاطر داشته باشید که در این دعواها نباید همسرتان را نیز درگیر کنید، زیرا در این حالت او را مجبور خواهید کرد که از بین شما طرف یک نفر را بگیرد و این کار باعث به وجود آمدن اختلافات بیشتر خواهد شد.

موضوعاتی که هیچ گاه به مادرشوهر خود نگویید

10. چرا این کار را به پسرتان یاد ندادید

هرگز نباید به مادرشوهرتان بگویید که چرا فلان کار را به پسرت یاد ندادی. این کار باعث می شود تا همسرتان مسئولیت اشتباه خود را نپذیرد و مادرش را مقصر این اشتباه بداند و همچنین انجام این کار باعث دلخوری مادرشوهرتان شده و او را در دعواهای بین زن و شوهری تان دخالت می دهد.

نتیجه گیری

اکثر تازه عروس ها برای برقراری ارتباط با خانواده همسرشان دچار مشکل می شوند. سعی کنید تا جملاتی که ناراحت شان می کند را به زبان نیاورید و با آنها با لطافت و مهربانی برخورد کنید. به خاطر داشته باشید که همه روابط دو طرفه هستند و اگر به کسی احترام بگذارید، او نیز به شما احترام خواهد گذاشت. همچنین هیچ گاه اعضاء خانواده خودتان یا همسرتان را در دعواهای زن و شوهری دخالت ندهید. انجام این کار تنها شرایط را وخیم تر کرده و اختلاف ها را بیشتر می کند. امیدوارم که خواندن این مقاله کمک بزرگی به بهبود رابطه بین زن و مادرشوهرها کند.


مطالب مرتبط:

20 جمله و حرفی که هرگز نباید در زمان دعوا به همسرتان بگویید

از
9
رای