آموزش بستن مدل مو گوجه ای ساده، مجلسی دخترانه با جوراب [6 مدل]

آموزش بستن مدل مو گوجه ای ساده، مجلسی دخترانه با جوراب [6 مدل] آموزش بستن مدل مو گوجه ای ؛ روش بستن 6 مدل موی گوجه ای (مدل موی جمع) شلخته، مجلسی، اروپایی، شینیون مدل موی گوجه ای ساده با جوراب ، با بافت دم اسبی، تصویری و گام به گام در سلام دنیا ببینید.

به دنبال یک روش سریع و آسان برای بالا نگه داشتن موها و دور کردن آن‌ها از صورت خود هستید؟ شاید یک مدل موی گوجه ای دقیقاً همان مدل مویی باشد که به دنبال آن هستید. ما در این مطلب از سلام دنیا، یک مجموعه متنوع از آموزش‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم؛ از آموزش بستن مدل مو گوجه ای نامرتب، مدل مو گوجه ای بالای سر و مدل مو گوجه ای بالرینایی تا مدل مو گوجه ای بافته‌ شده، مدل مو گوجه ای جورابی و مدل مو گوجه ای معمولی. در عرض چند دقیقه، با چند مرحله ساده، آماده خواهید بود تا ظاهرهای جدید زیادی را تجربه کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای

روش اول: ایجاد مدل موی گوجه ای شلخته و نامرتب


حتما بخوانید: 77 مدل مو گوجه ای دخترانه و پسرانه 


1. آماده‌سازی موها

موهای خود را برس بزنید تا هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی برطرف شود. نیازی به جدا کردن موها نیست - کشیدن موها به سمت عقب برای ایجاد مدل موی گوجه ای، جدایی موها را از بین می‌برد.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 1

2. کشیدن موها به عقب

بدون برس زدن موها، همه موها را از جلوی صورت جمع کنید و در دست خود بگیرید. موها را در محلی که می‌خواهید مدل موی گوجه ای بزنید نگه دارید.

 • اگر دوست دارید، می‌توانید چند تار مو یا چتری‌ها را رها کنید تا صورتتان را قاب بگیرند. برای ایجاد یک ظاهر مدرن و شیک، موها را به بالای سر بکشید.
 • برای یک ظاهر حرفه‌ای‌تر، موها را به وسط پشت سر بکشید. برای یک مدل موی گوجه ای نامرتب و آسان، موها را به پشت گردن بکشید.
 • اگر می‌خواهید ظاهری بازیگوش‌تر داشته باشید، می‌توانید مدل موی گوجه ای را از مرکز خارج کنید. این ظاهر وقتی بهترین است که مدل موی گوجه ای یا خیلی پایین یا خیلی بالا قرار گیرد.
 • چون به دنبال یک مدل موی گوجه ای نامرتب هستید، موهایتان را زیاد برس نزنید یا با دست‌هایتان از بین آن‌ها نگذرید. فقط موها را جمع کنید و از وسوسه برس زدن با انگشتان خودداری کنید.
 • مطمئن شوید که همه تارهای شل را جمع کرده‌اید و همه موهایتان در دستان شما جمع شده است.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 2

3. بستن موها با یک بند مو، و ایجاد دم‌ اسبی

یک الاستیک را دور موها بپیچید. باید حدود 3 بار بند را دور مو بپیچید تا محکم شود. در دور سوم بستن بند مو، همه موها را از بند بیرون نکشید. به جای آن، حدود ½-⅓ موها را به عنوان دم بگذارید، در حالی که باقی موها یک حلقه در قسمت بالای دم‌ اسبی ایجاد می‌کند.

 • اگر نیاز به تهیه بندهای مو دارید، می‌توانید آنلاین خریداری کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 3

4. تثبیت موها با یک بانجی مو اگر نیاز باشد

اگر موهای ضخیم دارید، ممکن است بستن الاستیک دور همه موها سخت باشد. سعی کنید از یک بانجی مو استفاده کنید یا خودتان یکی درست کنید.

 • برای درست کردن بانجی مو، دو سنجاق سر را روی یک الاستیک بکشید. یکی از سنجاق‌ها را به بالای دم‌اسبی، جایی که موها جمع شده‌اند، بکشید. الاستیک را دور موها بپیچید تا هیچ تکه‌ای باقی نماند.

حتما بخوانید: 18 مدل موی چتری مناسب فرم صورت و مو


 • بعد از چند بار پیچیدن، سنجاق دیگر را به سمت مرکز دم‌اسبی بکشید تا الاستیک را در جای خود ثابت کند. مطمئن شوید که در آخرین پیچیدن، یک حلقه با موهایتان ایجاد کنید، به جای اینکه موها را به صورت دم‌ اسبی آویزان کنید.
 • اگر نیاز به خرید سنجاق سر دارید، می‌توانید آنلاین تهیه کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 4

5. ایجاد گوجه ای نامرتب

اکنون باید موهایتان به شکل یک حلقه بزرگ باشد، با دم‌اسبی که از زیر آن بیرون می‌آید. دم را بگیرید و دور پایه بند مو بپیچید، بند را بپوشانید. با 2-3 سنجاق سر دم را دور پایه تثبیت کنید. سپس، حلقه را از وسط باز کنید و دو طرف آن را به سمت پوست سر بکشید و سنجاق بزنید.

 • نیازی نیست که حلقه را دقیقاً از وسط باز کنید، فقط می‌خواهید که بدنه آن را به سر خود بچسبانید تا شکل حلقه‌ای خود را حفظ نکند.
 • اگر دوست دارید، می‌توانید تکه‌های کوچکی از موهایتان را بیرون بکشید تا آویزان باشند یا به جهات دیگر سنجاق بزنید تا ظاهر نامرتب تقویت شود.
 • برای ایجاد این ظاهر، باید موهای نسبتاً بلندی داشته باشید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 5

6. تکمیل گوجه ای

کمی اسپری مو به موهایتان بزنید تا مدل موی گوجه ای ماندگارتر شود و هرگونه تزئینات مویی که دارید اضافه کنید. یک هدبند زیبا یا یک سنجاق کوچک نزدیک به پایه مدل موی گوجه ای راهی عالی برای افزودن جذابیت به مدل موی گوجه ای شماست.

 • اگر نیاز به خرید اسپری موی تازه دارید، می‌توانید گزینه‌های با کیفیت بالا را آنلاین بیابید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 6

روش دوم: بستن مدل مو گوجه ای بالا سر


حتما بخوانید: 25 مدل بستن مو با روسری و هدبند


1. آماده‌سازی موها

با استفاده از شانه یا برس، هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی موها را بردارید. سبک مدل موی گوجه ای بالای سر نیازی به جدا کردن موها ندارد، بنابراین می‌توانید موهایتان را مستقیم به عقب برس بزنید تا ظاهری صاف داشته باشد، یا از دست‌ هایتان برای جمع کردن موها به عقب استفاده کنید تا ظاهر نامرتبی داشته باشد.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 7

2. کشیدن موها به بالا

همه موهایتان را از جلو جمع کنید و سپس به سمت عقب کار کنید، تا موها در دستتان در بالای سر جمع شوند. مطمئن شوید که هیچ تار موی شلی وجود ندارد و همه موها در دست شما جمع شده‌اند.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 8

3. پیچیدن موها به حالت گوجه ای

همه موهایتان را در همان جهت بچرخانید تا یک قطعه شبیه به طناب ایجاد شود. سپس آن را به دور خودش بپیچید تا یک مدل موی گوجه ای شبیه به مارپیچ ایجاد شود.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 9

4. اضافه کردن کش مو

یک گش مو را دور مدل موی گوجه ای بالای سر بپیچید، مطمئن شوید که الاستیک روی تارهای مو در وسط یا بالای مدل موی گوجه ای گیر نمی‌کند، بلکه در پایه مدل موی گوجه ای روی سر صاف می‌نشیند.

 • تارهای مو را بیرون بکشید تا ظاهری نامرتب به آن ببخشید یا آن را همانطور که هست رها کنید.
 • اگر موهای بسیار بلندی دارید، مدل موی گوجه ای شما ممکن است کمی بلندتر باشد. در این صورت، می‌توانید آن را به یک طرف خم کرده و سنجاق بزنید. در غیر این صورت، بگذارید مدل موی گوجه ای به صورت عمودی بایستد.
 • اگر موهای ضخیمی دارید، ممکن است بخواهید به جای الاستیک معمولی از بانجی مو استفاده کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 10

5. تکمیل ظاهر

از آنجا که این سبک در بالای سر شما قرار دارد، ممکن است موهایی در پشت گردن شما وجود داشته باشد که در این ظاهر نگنجیده باشند. آن‌ها را با کلیپس به موهایتان بچسبانید و سپس به کل سرتان یک اسپری موی سریع بزنید. هر تزئین مویی که می‌خواهید اضافه کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 11

روش سوم: مدل گوجه ای ساده و براق بالرین


حتما بخوانید: آموزش درست کردن کش مو ساده در خانه با پارچه و نمد


1. آماده‌سازی موها

هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی موها را بردارید و مطمئن شوید که موها کاملاً صاف هستند. مدل موی گوجه ای بالرینایی با موهایی که کاملاً به عقب صاف شده‌اند ایجاد می‌شود، بنابراین اگر موهایتان مجعد یا مستعد پرواز است، کمی آب به موهایتان بپاشید تا کمی مرطوب شوند.

 • جن اتکین، آرایشگر موی مشهور: شما می‌توانید یک روز بد برای موهایتان را نجات دهید. "با اکسسوری‌های مو بازی کنید — موهای خود را در یک دم‌اسبی یا بون ببندید و چند تکه تزئینی و اکسسوری‌های کلیپ‌این اضافه کنید، این راه حل سریع من است. من همیشه عاشق یک شینیون شیک و زیبا هستم و فقط دور نگه داشتن موها از صورت کافی است."

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 12

2. برس زدن موها در حالت یک دم‌اسبی

برای این ظاهر، مهم است که از برس استفاده کنید تا صافی لازم را ایجاد کنید. موهایتان را به یک دم‌اسبی در هر محلی از سر خود ببرید. یک مدل موی گوجه ای کلاسیک بالرینایی نزدیک به بالای سر شما تشکیل می‌شود، اما می‌توانید آن را در هر نقطه‌ای از سر خود قرار دهید.

 • مطمئن شوید که موهایتان کاملاً صاف است قبل از اینکه الاستیک را اضافه کنید. این ممکن است چند دقیقه برس زدن نیاز داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که موها از هر قسمت سر صاف و جمع شده‌اند.
 • هنگامی که مطمئن شدید موها صاف هستند، از یک بند مو برای بستن دور دستۀ مو استفاده کنید تا محکم شود. مطمئن شوید که بند مو خیلی شل نباشد که باعث سر خوردن موها در طول زمان شود.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 13

3. گوجه ای بستن

بدون چرخاندن موها به یک رشته شبیه طناب، آن‌ها را به شکل مارپیچ دور پایه دم‌ اسبی بپیچید. وقتی به انتها رسیدید، آن‌ها را زیر مارپیچ ببرید و با سنجاق‌های سر تثبیت کنید.

 • بسته به طول و ضخامت موهایتان، نیاز به استفاده از 3-7 سنجاق سر برای نگه داشتن مدل موی گوجه ای دارید. از استفاده بیش از حد خودداری کنید، زیرا در غیر این صورت دیده می‌شود.
 • سنجاق‌ها را زیر مدل موی گوجه ای بزنید، به طوری که فقط انتهای آن‌ها قابل مشاهده باشد. باید زیر (نه روی یا اطراف) الاستیک در مرکز مدل موی گوجه ای قرار گیرند.

حتما بخوانید: انتخاب مدل موی کوتاه (پیکسی) متناسب با نوع مو و صورت


 • اگر موهایتان لایه‌بندی شده است، ممکن است نیاز به استفاده از سنجاق‌های اضافی برای تثبیت لایه‌ها به پوست سر داشته باشید.
 • اگر موهای مجعد یا موج‌دار دارید، ممکن است نیاز به استفاده از سشوار یا اتوی صاف‌کننده برای صاف و نرم کردن موها قبل از پیچیدن داشته باشید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 14

4. تکمیل ظاهر

این سبک قطعاً نیاز به اسپری مو دارد تا کاملاً ثابت شود. به کل سرتان اسپری موی قوی بزنید و با انگشتان خود همه تارهای مو را صاف کنید. کار تمام است.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 15

روش چهارم: حالت گوجه ای بافته شده

1. آماده‌سازی موها

هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی موها را برس بزنید. می‌توانید موهایتان را با یک جدا کننده جدا کنید یا همه موهایتان را به عقب بکشید، بنابراین بر اساس انتخابتان برس بزنید. اگر موهایتان بسیار مجعد است، می‌توانید کمی آب به آن بپاشید تا مرطوب شود.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 16

2. کشیدن موها به عقب

مدل موی گوجه ای بافته‌شده می‌تواند در هر مکانی از سر شما قرار گیرد. می‌تواند با برس برای یک ظاهر حرفه‌ای و باانضباط ایجاد شود، یا با دست برای یک ظاهر آرام‌تر جمع شود. از یک بند مو برای بستن محل دلخواه خود استفاده کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 17

3. مدل موی گوجه ای با بافت دم‌ اسبی

از پایه شروع کنید و یک بافت معمولی ایجاد کنید. موها را به سه بخش تقسیم کرده و آن‌ها را روی یکدیگر بپیچید. از سمت راست شروع کنید و آن را روی قطعه مرکزی بکشید، سپس قطعه سمت چپ را روی قطعه مرکزی بکشید. این الگو را ادامه دهید تا به انتهای دم‌اسبی برسید.


حتما بخوانید: 20 مدل موی بلند ساده و شیک دخترانه و زنانه زیبا


 • وقتی به انتها رسیدید، آن را نگه دارید. شما آن را به سر خود سنجاق خواهید کرد، بنابراین نیازی به استفاده از الاستیک نیست.
 • می‌توانید بافت را از باز شدن جلوگیری کنید با کمی تهویه دادن به انتهاها یا گذاشتن یک جفت سنجاق سر به شکل X بر روی انتهاها.
 • اگر احساس می‌کنید که واقعاً نیاز به استفاده از الاستیک با این سبک دارید، سعی کنید از یک الاستیک کوچک و شفاف استفاده کنید تا کمترین دیده شدن را داشته باشد. در غیر این صورت، داخل مدل موی گوجه ای قابل مشاهده خواهد بود.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 18

4. گوجه ای بستن

از پایه بافت شروع کنید و آن را به شکل مارپیچ بپیچید. وقتی به انتها رسیدید، آن‌ها را زیر پایه مدل موی گوجه ای ببرید. موهایتان را با چند سنجاق سر تثبیت کنید، مطمئن شوید که موها نمی‌ریزند.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 19

5. تکمیل ظاهر

اگر دوست دارید، می‌توانید چند تار مو را از بیرون مدل موی گوجه ای بیرون بکشید تا ظاهری نامرتب ایجاد کنید. موهایتان را با اسپری مو بپوشانید و هر تزئینات مویی که دوست دارید اضافه کنید. یک هدبند با مدل موی گوجه ای بافته‌شده برای یک ظاهر بوهمی بیشتر عالی است.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 20

روش پنجم: مدل موی گوجه ای با جوراب

1. آماده‌سازی موها

موهایتان را برس بزنید تا هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی برطرف شود. موهایتان را جدا نکنید، زیرا جدا کردن موها با ایجاد دم‌اسبی باقی نمی‌ماند.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 21

2. کشیدن موها به عقب

محل مورد نظر برای ایجاد مدل موی گوجه ای جورابی را انتخاب کنید. یک روند محبوب اکنون این است که آن را در بالای سر قرار دهید، مشابه مدل موی گوجه ای بالای سر. اما می‌توانید برای یک ظاهر کلاسیک‌تر آن را نزدیک به پایه گردن بکشید. موهایتان را با یک بند مو تثبیت کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 22

3. آماده‌سازی جوراب

یک جوراب قدیمی (تمیز) بردارید و انتهای بسته نزدیک به انگشتان را ببرید. بهتر است اگر از جورابی با رنگ مشابه موهایتان استفاده کنید، اما هر رنگی کار می‌کند. باید با یک لوله جوراب خالی باقی بمانید. آن را رول کنید (مشابه با جوراب‌های نایلونی) تا جوراب دیگر به شکل لوله نباشد، بلکه به شکل دونات شود.


حتما بخوانید: 70 مدل موی عروس ساده، شیک دخترانه


 • اگر نمی‌خواهید از جوراب استفاده کنید، می‌توانید از یک شکل‌دهنده مدل موی گوجه ای دوناتی برای ایجاد یک مدل موی گوجه ای مشابه استفاده کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 23

4. قرار دادن جوراب روی دم‌اسبی

جوراب را بگیرید و آن را به روی دم‌اسبی بکشید تا به پایه برسد. این برای اطمینان از این است که همه تارها درگیر شده‌اند. سپس دم‌اسبی را بالا نگه دارید و جوراب را تا انتهای دم‌اسبی بکشید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 24

5. شروع حالت گوجه ای

انتهای موهایتان را دور دونات جوراب بپیچید تا یک حلقه ایجاد شود و انتها در مرکز سوراخ جوراب قرار گیرد.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 25

6. رول کردن جوراب به سمت پایه دم‌اسبی

همانطور که جوراب را به سمت پایه رول می‌کنید، موها در حلقه‌هایی دور آن جمع می‌شوند.

 • موها را در حالی که جوراب را رول می‌کنید حرکت دهید تا همه موها به یک قسمت حلقه نشوند و بقیه جوراب نمایان شود.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 26

7. تنظیم حالت گوجه ای در پایه

وقتی به پایه رسیدید، مدل موی گوجه ای را تنظیم کنید تا به شکلی که می‌خواهید ظاهر شود. احتمالاً نیاز به استفاده از چند سنجاق سر برای تثبیت مدل موی گوجه ای به پوست سر دارید، به ویژه اگر موهای شما نازک، ابریشمی یا دارای لایه‌ها باشد.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 27

8. تکمیل ظاهر


حتما بخوانید: 10 مدل موی پانکی [فانکی] دخترانه


اگر می‌خواهید یک مدل موی گوجه ای جورابی نامرتب ایجاد کنید، چند تار مو را بیرون بکشید و سپس موهایتان را با کمی اسپری مو بپوشانید تا ثابت شود. هر تزئین مویی که دوست دارید اضافه کنید و کارتان تمام است.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 28

روش ششم: مدل موی گوجه ای معمولی

1. برس زدن موها

 • با موهای خشک شروع کنید و هرگونه مدل موی گوجه ای و درهمی را برس بزنید. نیازی به جدا کردن موها نیست.
  اضافه کردن ژل مو (اختیاری). این مرحله اختیاری است، اما اگر قرار است زیاد حرکت کنید، این می‌تواند به نگهداری اضافی کمک کند. یک مقدار ژل مو به موهایتان اضافه کنید و به طور یکنواخت پخش کنید. برس بزنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 29

2. کشیدن موها به یک دم‌اسبی

بسته به اینکه می‌خواهید مدل موی گوجه ای کجا باشد، می‌توانید یک دم‌اسبی پایین، متوسط یا بالا ایجاد کنید. برای موهای ضخیم، ممکن است بخواهید از یک بانجی مو استفاده کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 30

3. پیچیدن موها

وقتی موهایتان را به دم‌اسبی بسته‌اید، انتهای دم‌اسبی را بگیرید و به آرامی بپیچید. تا زمانی که دم‌اسبی از انتها تا پایه پیچیده شود ادامه دهید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 31

4. پیچیدن موها به دور گوجه ای 

وقتی دم‌اسبی پیچیده شد، آن را به شکل دایره یا مارپیچ دور پوست سر بپیچید. انتهای موها را زیر مدل موی گوجه ای بپیچید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 32

5. تثبیت حالت گوجه ای با سنجاق‌های سر

وقتی مدل موی گوجه ای را پیچیدید، چند سنجاق سر را به داخل مدل موی گوجه ای بزنید تا آن را در جای خود نگه دارید. می‌توانید سنجاق‌ها را با یک چرخش محکم کنید. سنجاق را به سمت پوست سر بکشید، سپس 180 درجه بچرخانید و به سمت مرکز مدل موی گوجه ای فشار دهید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 33

6. اضافه کردن تور مو (اختیاری)

این مرحله اختیاری است اما می‌تواند به نگهداشتن مدل موی گوجه ای کمک کند.


حتما بخوانید: 20 تا از بهترین مدل مو کوتاه برای صورت گرد و تپل زنانه و دخترانه


7. اضافه کردن تزئینات مو

اگر دوست دارید، می‌توانید مدل موی گوجه ای خود را با یک روبان زیبا یا کلیپس تزئینی جذاب کنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 34

8. باز کردن مدل موی گوجه ای برای موج‌ های آسان

اگر مدل موی گوجه ای را چند ساعت نگه دارید، موهای موج‌ دار یا مجعد خواهید داشت. برای موج‌ های ماندگارتر، کمی محصول حالت‌ دهنده به موهایتان اضافه کنید و بعد از ایجاد مدل موی گوجه ای، کمی اسپری مو بزنید.

آموزش بستن مدل مو گوجه ای 35

سخن آخر

این متن از سلام دنیا، یک راهنمای کامل برای ایجاد انواع مختلف مدل موی گوجه ای (بون) مو برای دور نگه داشتن موها از صورت است. در این راهنما، چندین روش مختلف توضیح داده شده است، از جمله مدل موی گوجه ای نامرتب، مدل موی گوجه ای‌ بالای سر، مدل موی گوجه ای‌ بالرینایی، مدل موی گوجه ای‌ بافته‌شده، مدل موی گوجه ای‌ جورابی و مدل موی گوجه ای‌ معمولی. هر روش شامل مراحل دقیق آماده‌ سازی موها، بستن موها به دم‌ اسبی، پیچیدن موها به مدل موی گوجه ای و تثبیت آن با استفاده از سنجاق‌ های سر یا بندهای مو است. همچنین، راهکارهایی برای افزودن تزئینات مو و استفاده از اسپری مو برای تثبیت ظاهر نیز ارائه شده است.


مطالب مرتبط:

50 مدل از بهترین مدل موی ریحانا

به روزترین مدل مو خامه ای پسرانه و مردانه

20 مدل موی پسرانه کره ای جدیداز
2
رای