7 تکنیک مدیریت هوشمندانه تیم کاری در طول فاصله گذاری اجتماعی

7 تکنیک مدیریت هوشمندانه تیم کاری در طول فاصله گذاری اجتماعی ویروس کرونا طوفانی درجهان به پا کرده است. این بیماری زندگی روزمره در سراسر جهان را مختل کرد و مشاغل نیز از آن قاعده مستثنی نبودند. در ادامه 7 روش که به مدیریت تیم خود در طول فاصله گذاری اجتماعی کمک می کند؛ آمده است.

ویروس کرونا طوفانی در تمام جهان به پا کرده است. در عرض چند هفته، ما دیدیم که همه چیز قفل شد و مرگ و میر در سراسر جهان گسترش پیدا کرد. این بیماری زندگی روزمره در سراسر جهان را مختل کرد و مشاغل نیز از آن قاعده مستثنی نبودند. دشمن نامرئی شرکت ها را وادار کرد تا از کارمندان خود بخواهند که از خانه کار کنند. با کمترین آمادگی، کارمندان چاره ای نداشتند جز این که خودشان را قرنطینه کنند و از راه دور کار کنند. مدیران باید برای مدیریت تیم های خود به صورت از راه دور با یک چالش روبرو شوند.

خودتان را به جای مدیرانی بگذارید که قبلاً هرگز در این موقعیت نبوده اند، و به راحتی درک می کنید که چقدر می تواند چالش برانگیز باشد. سپس مواردی از قبیل مشکل در ارتباطات، مشارکت کم کارکنان، احتمال تاخیر در انجام پروژه ها وجود دارد که باعث می شود مشاغل آنها حتی سخت تر شود. خوشبختانه، تمام امید از دست نمی رود و راه های زیادی برای مدیریت هوشمندانه تیم در طول فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد. در این مقاله با هفت روشی که به شما کمک می کند تیم خود را در طول فاصله گذاری اجتماعی مدیریت کنید، آشنا خواهید شد.

7 راه برای مدیریت موثر تیم در طول فاصله گذاری اجتماعی

1. به طور مرتب ارتباط برقرار کنید

بر اساس تحقیقات جامعه سنجی صورت گرفته در آزمایشگاه دینامیک انسانی MIT، زمان چرخه ارتباطی کوتاهتر در تقویت روحیه تیم و افزایش تعامل کارمندان موثرتر است. به همین دلیل است که دائماً در تماس بودن با اعضای تیم برای مدیریت گروهی که از راه دور کار می کنند، امری ضروری است. آنها می توانند از امکانات ارائه شده توسط نرم افزارهای مدیریتی از راه دور استفاده کنند. هرگز کارمندانی که از راه دور کار می کنند را به حال خود رها نکنید. در عوض، با استفاده از ابزارهای کنفرانس ویدئویی، اقدام به برگزاری جلسات کنید. حضور همه اعضای تیم را اجباری کنید و آنها را تشویق کنید تا در طول جلسه مجازی اقدام به تعامل کنند.

چگونه گروه کاری خود را از راه دور مدیریت کنید

2. پشتیبانی متقابل پیشنهاد دهید

همه اعضای تیم و در نتیجه نیازهای آنها با هم متفاوت است. اگر شما سعی کنید همه نیازهای تیم را برطرف کنید، به عنوان مدیر خسته خواهید شد. به همین دلیل مهم است که مسئولیت ها را واگذار کنید. بهترین روش برای اینکه اعضای تیم از راه دور خود را با انگیزه و مشغول نگه دارید، اختصاص دادن دوستان و مربیان همسان است؛ افرادی که می توانند در طول این فاصله گذاری اجتماعی پشتیبانی دو جانبه مورد نیاز را ارائه دهند. تیم های کوچکی از دو نفر تشکیل دهید که هر یک از اعضا نقش مربی را برای سایر اعضای تیم ایفا کند. این کار باعث می شود کارمندان از راه دور احساس انزوا و جدا ماندن از کار گروهی را نداشته باشند. همچنین می توانید برای هر تیم کوچک یک مربی اختصاصی تعیین کنید.

3. مراقب سطح تعامل و استرس باشید

به عنوان یک مدیر، رفاه کارمندان از راه دور شما باید در اولویت باشد. به همین دلیل برای مدیران مهم است که بر کارمندان دورکار خود نظارت داشته باشند. از آنها بپرسید که آیا احساس استرس دارند یا نه؟ به طور دوره ای میزان تعامل کارمندان خود را بسنجید و اگر افت ناگهانی یا شدید در سطح اشتغال آنها مشاهده کردید، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

مدیریت عالی تیم کاری با وجود فاصله گذاری اجتماعی

4. برای مدیریت موثر در طول فاصله گذاری اجتماعی؛ خوش بین باشید

فقط به دلیل اینکه مشکلات در همه جا فراگیر شده است، به این معنا نیست که شما نیز باید بدبین باشد. رهبران خوب همیشه تحت فشار آرام می مانند و با سرمشق بودن برای دیگران الهام بخش می شوند. به همین ترتیب، اعضای تیم شما ممکن است به دنبال الهام گرفتن از شما باشند و اگر نا امید شوید، آن را به زیر دستان خود انتقال می دهید.

برعکس، اگر شما به عنوان یک مدیر پر انرژی هستید و تصویر مثبتی از آینده ترسیم می کنید، کارمندان از راه دور شما نیز در شرایط سخت می توانند برای خود معنا و هدف پیدا کنند. همچنین می توانید برای از بین بردن تنش ها و بوجود آوردن لبخند روی چهره اعضای تیم خود از شوخ طبعی استفاده کنید. به اعضای تیم خود یادآوری کنید که شرایط دشوار باعث بروز نوآوری می شود و آنها را تشویق کنید تا این فاصله اجتماعی را به عنوان فرصتی برای رسیدن به ایده های خلاقانه ببینند.

5. انتظارات خود را تغییر دهید  

بیشتر تیم ها برای انجام همزمان کارها تعلیم دیده اند و در یک دفتر کار قرار می گیرند. آنها به شرایط کاری مشابه عادت کرده اند و برنامه کاری یکسانی دارند. متاسفانه وقتی در حالت قرنطینه هستید و از خانه کار می کنید، مجبور خواهید بود کار غیر همزمان داشته باشید و شخصی سازی را بپذیرید. به این معنا که باید انتظارات خود را کم کنید و مدتی به اعضای تیم خود زمان بدهید تا خود را سازگار کنند.

در طول فاصله گذاری اجتماعی، انتظارات خود را از تیم تغییر دهید  

6. لحن و صدا را تفسیر کنید

قضاوت در مورد احساسات کارمندان امکان پذیر نیست، به خصوص وقتی شما در آن اتاق یا دفتر حضور ندارید. به جای اینکه به زبان بدن وابسته باشید، باید به دنبال نشانه هایی از جمله پیام های صوتی، لحن و پیام های متنی آنها باشید. برای این کار لازم است کمی عمیق تر توجه کنید و الگوهای موجود در ارتباطات کتبی؛ حجم و پیچیدگی ها در ارتباطات کلامی و حرکات بدنی در ارتباطات بصری را بشناسید.

7. یادگیری و سازگاری را حفظ کنید

فقط به این دلیل که در قرنطینه هستید یا باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید به این معنا نیست که باید از یادگیری دست بکشید. به جای ترغیب کارمندان به تماشای فیلم های طولانی، باید درس ها را به فیلم های کوچکتر تقسیم کنید. این کار نه تنها کارمندان را به یادگیری بیشتر تشویق می کند، بلکه درک مفاهیم ارائه شده در متن را نیز برای آنها آسان می کند. شما می توانید به اعضای تیم اجازه دهید تا موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنند یا از سایر اعضای تیم بخواهید که جزئیات این درس ها را توضیح دهند.

از
0
رای