چگونه از روزمرگی خلاص شویم؛ 11 روش رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری

چگونه از روزمرگی خلاص شویم؛ 11 روش رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری روزمرگی چیست؛ چگونه از روزمرگی و تکراری بودن خلاص شویم ؛ با 11 ترفند و راهکار ساده برای رها شدن از زندگی یکنواخت و روزهای تکراری در سلام دنیا آشنا شوید.

روزمرگی و داشتن زندگی یکنواخت و روزهای تکراری می تواند حس ناخوشایند و افسردگی در ما ایجاد کند. اگر شعار سال گذشته سلامتی خودمراقبتی بود، پس در سال جدید باید به ذهن و جسم خود کمی مکان و زمان برای آرامش و استراحت بدهید. ما در دوره پرتلاطمی زندگی می‌کنیم، با حواس‌پرتی‌هایی که فناوری های لمسی برای ما خلق کرده اند، بنابراین جای تعجب نیست که چرا تمایل به فرار از این سبک زندگی و جستجوی پناهگاهی برای انجام فعالیت های آرامش‌بخش که ما را دوباره به خودمان برمی گرداند،در حال افزایش است. در این مطلب سلام دنیا، ما قصد داریم تا به شما بگوییم، چگونه از روزمرگی خلاص شویم. 11 روش اثبات شده برای کمک به شما در رها شدن از روزمرگی ها ارائه شده است، برای شناخت و یادگیری این 11 روش تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

چگونه از روزمرگی خلاص شویم

روزمرگی و داشتن زندگی یکنواخت و روزهای تکراری می تواند حس ناخوشایند و افسردگی در ما ایجاد کند.


حتما بخوانید: بهترین رمان ها و پرفروش ترین کتاب های جهان


1. رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری با خواندن کتاب 

خواندن یک کتاب خوب شما را برای مدتی به دنیای دیگری منتقل می کند. یک مطالعه که اخیرا توسط دانشگاه بوفالو انجام شد، نشان داد که غرق شدن در کتاب خودش نوعی "سفر" است، که شما را برای همدلی بیشتر، استرس کمتر و خلاقیت بیشتر ترغیب می کند.

 روش برای رهایی از روزمرگی

2. رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری با گوش دادن داستان قبل از خواب 

آیا از بی خوابی ناشی از اضطراب یا استرس رنج می برید؟ گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید و داستان کودکی مورد علاقه تان را به عنوان کتاب صوتی دانلود کنید.دانشمندان علوم خواب می‌گویند گوش دادن به کتاب‌های کودکان می‌تواند اثرات متحول کننده ای داشته باشد و خواب راحت را به ما ارمغان دهد.برنامه Calm برای تلفن هوشمند هم دارای مجموعه ای عالی از داستان های آرامش بخش قبل از خواب است که توسط افرادی مانند استفن فرای و متیو مک کانهی خوانده می شود.

3. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با تماشای مستند طبیعت 

بررسی های اخیر دانشگاه کاونتری مشخص کرده است که تماشا کردن مستند طبیعت به اندازه مدیتیشن در آرامش ذهن و تقویت روحیه شما مؤثر است. این یک بهانه ای عالی برای جمع شدن در کنار هم و تماشای دوباره مجموعه برنامه های مستند طبیعت است.

4. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با انتخاب رنگ آرامش بخش برای اتاق نیشمن

شرکت رنگ Dulux می‌گوید رنگ‌هایی که «به ما کمک می‌کنند تا منطقه‌ای آرام و بدون حواس‌پرتی ایجاد کنیم، جایی که می‌توانیم سر و صدا را کاهش دهیم و دوباره با خودمان ارتباط برقرار کنیم»، امسال بیشتر خواهند بود. آنها این روند را "تمام خود" نامگذاری کرده اند.آنها تعدادی رنگ جدید را معرفی کرده اند که تداعی کننده سلامتی و آرامش هستند. Silver Thaw، Madam Mauve و Gold Dust حس آرامش را به اتاق نشیمن می  آورند.


حتما بخوانید: بهترین رنگ مبلمان برای دکوراسیون خانه


5. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با گردش رفتن با سگ ها

غرق شدن در طبیعت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فرار از استرس‌های زندگی مدرن است، برای اینکار گردش و پیاده روی رفتن با سگ شما مزایای بیشتری دارد. این به این دلیل است که دوستان چهارپای ما نه تنها اثرات استرس و اضطراب را مانند دوستانمان به ما منتقل نمی کنند، بلکه باعث می شوند لحظاتی از زندگی مدرن دور شویم و ما را تشویق می‌کند تا تلفن‌هایمان را کنار بگذاریم و در طبیعت و در کنار دوستان خود حضور داشته باشیم.پس چرا از همین هفته شروع نکنید و به یک پیاده روی عالی نروید؟

راه خلاصی از روزمرگی

6. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با پختن غذای مورد علاقه

غذاها اثرات دگرگون کننده ای بروی حس ما دارند. روانشناسان می گویند این اثرات به ویژه در مورد غذاهای نوستالژیک که فوراً ما را به دوران های شاد و بی دغدغه بازمی گرداند، صادق است.نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد بهترین غذاهای که طرز تهیه راحتی دارند و حس آرامش ایجاد می کنند شامل تخم‌مرغ آب پز، پیتزا، ماهی و چیپس، ساندویچ بیکن و کباب هستند.

7. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با خیال پردازی کردن

 پرت کردن حواس برای مدتی خوب است، اما آخرین باری که کمی خیال پردازی کردید کی بود؟خیال پردازی زمانی اتلاف وقت تلقی می شد.اما در حال حاضر،دانشمندان متوجه شده اند که پذیرفتن افکار،خیال‌پردازی‌ها و احساسات درونی ما برای روان، مهارت‌های اجتماعی، احساس درونی و خلاقیت ما حیاتی هستند.در واقع، ناتوانی مابرای پذیرش این افکار می تواند احساس بی قراری، استرس و اضطراب را افزایش دهد.بنابراین، هر روز زمانی را برای استراحت و رویاپردازی اختصاص دهید، بدون اینکه با دنیای دیجیتال خود را سرگرم کنید.

11 روش برای رهایی از روزمرگی:خیال پردازی کردن

8. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با دوش گرفتن

بعد از یک روز طولانی چه چیزی می تواند آرامش بخش تر از خاموش کردن تلفن، رفتن به حمام آب گرم با یک کتاب خوب برای مدتی باشد؟ حالا دلیل دیگری برای سختگیری وجود ندارد.مطالعات اخیر نشان داده است که هرشب یک حمام 30 دقیقه ای می تواند از ورزش برای غلبه بر افسردگی موثرتر باشد.تصور می شود حمام کردن در آب گرم می تواند به هماهنگ سازی و تقویت ریتم شبانه روزی شما کمک کند. افراد مبتلا به افسردگی اغلب ساعت بدنشان به تأخیر افتاده یا مختل شده است.


حتما بخوانید: فواید یوگا برای سلامت بدن و ذهن


9. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با انجام یوگا و پیلاتس

ورزش های ملایم مانند یوگا یا پیلاتس نه تنها بدن بلکه ذهن را نیز آرام می کند.پروژه‌های تحقیقاتی مختلف مزایای سلامتی تمرین منظم یوگا و پیلاتس که شامل ایجاد پناهگاهی برای فرر از استرس‌ها و فشارهای روحی و جسمی است را نشان داده‌اند.

11 روش برای رهایی از روزمرگی:انجام یوگا و پیلاتس

10 رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با ساخت صنایع دستی

سرگرمی هایی مانند بافندگی یا خوشنویسی نه تنها لذت بخش هستند، بلکه برای سلامت مغز نیز کاملاً چشمگیر هستند. این بدان معناست که ذهن باید به جای افراط در الگوهای مخرب استرس زا، اضطراب و نگرانی، بر روی هنر و خلاقیتی که در دست دارد تمرکز کند.نشان دادن هنرتان با وقت،انرژی و تلاش می تواند دوباره به شما اثبات کند که چه توانایی هایی دارید.

11. رهایی از زندگی یکنواخت و روزمرگی با باغبانی کردن

تعداد زیادی از افراد مسن جهان چه نقطه مشترکی دارند؟ همه آنها علاقه مشترکی به باغبانی دارند.فهمیدن دلیل آن آسان است. مراقبت از گیاهان یا گل ها نه تنها ذهن شما به چیزی کاملاً متفاوت از روز به منعطف می کند، بلکه راهی عالی برای برقراری ارتباط مجدد با طبیعت هم است.

11روش برای رهایی از روزمرگی:باغبانی کردن

سخن پایانی:

زندگی دیجیتالی و مدرن ما را از خودمان از کارهای مورد علاقه و حتی طبعیت دور کرده است. در واقع ما با روزمرگی مواجه شدیم، برای رفع این مشکل می توانید با امتحان کردن 11 روش که در این مطلب ارائه کرده ایم از روزمرگی نجات پیدا کنید.


مقالات مرتبط:

چگونه از احساس ناکامی و شکست خلاص شویم؟

مقابله با سرخوردگی و درمان نا امیدی با 10 روش
 

از
2
رای