نکات و ترفند آرایش چشم برای چشم های حساس به مواد آرایشی

نکات و ترفند آرایش چشم برای چشم های حساس به مواد آرایشی ترفند آرایش چشم های حساس؛ چرا وقتی آرایش می کنم چشمانم اشک می ریزد؛ نکات و اصول آرایش چشم برای چشم های حساس و مواد آلرژی و حساسیت زای چشم و انواع درماتیت تماسی در سلام دنیا بخوانید.

داشتن چشم های حساس به این معنی نیست که باید برای همیشه با آرایش چشم خداحافظی کنید. درعوض، می‌توانید آن‌ها را بوم نقاشی خود کنید و با چند نکته آرایش چشم برای چشم‌های حساس، آرایش چشم خود را انجام دهید. در این مطلب از سلام دنیا درباره اینکه ترفند آرایش چشمان حساس ؛ چرا وقتی آرایش می کنم چشمانم اشک می ریزد ؛ روش آرایش چشمان که به مواد آرایشی حساسیت دارند؛  مواد آلرژی زای چشم و نکات آرایشی چشم برای چشم های حساس صحبت خواهیم کرد، لطفا با ما همراه باشید.

با استفاده از نکات و ترفندهای صحیح، می‌توانید از اشک ریختن و خارش چشم‌ها جلوگیری کنید. آیا برای دانستن بیشتر در مورد این نکات و ترفندها هیجان زده هستید؟ بخوانید تا متوجه شوید!

چرا وقتی آرایش می کنم چشمانم اشک می ریزد؟

افرادی که چشم‌های حساس دارند می‌دانند که اگر از مواد آرایشی در اطراف چشم هایشان استفاده کنند، چشم‌هایشان تحریک می‌شود. با این حال، افراد زیادی نیز هستند که به مرور زمان نسبت به آرایش چشم حساسیت پیدا می کنند. این نوع واکنش به آرایش چشم را می توان در درماتیت تماسی  دانست.

چرا وقتی آرایش می کنم چشمانم اشک می ریزد؟

درماتیت تماسی چیست؟

درماتیت تماسی یک بیماری پوستی است که در آن ماده ای سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند و در نتیجه پوست شما  می خارد و تحریک می شود.


حتما بخوانید: بهترین تکنیک آرایش چشم مناسب پلک های افتاده


انواع درماتیت تماسی 

درماتیت تماسی ناشی از آرایش چشم می تواند دو نوع باشد - درماتیت تماسی آلرژیک یا درماتیت تماسی تحریک کننده:

1. درماتیت تماسی آلرژیک: ممکن است به یک یا چند ماده استفاده شده در محصولات آرایشی حساسیت داشته باشید. این سیستم ایمنی بدن شما را تحریک می کند و در نتیجه چشمان شما قرمز می شود. علائم دیگر درماتیت تماسی آلرژیک کهیر و تورم است.
2. درماتیت تماسی تحریک کننده: این بیماری در طول زمان و استفاده از محصولات آرایشی ایجاد می شود. به همین دلیل است که ممکن است متوجه شوید که پوستتان به برخی از محصولات آرایشی که در گذشته بدون هیچ مشکلی استفاده می‌کردید واکنش نشان می‌دهد. علائم شایع درماتیت تماسی تحریک کننده خارش و سوزش چشم است. وقتی شدید باشد، ممکن است به دلیل درماتیت تحریک‌کننده، تاول‌هایی بزنید.

مواد تشکیل دهنده خاصی در محصولات آرایش چشم وجود دارد که می تواند باعث واکنش های آلرژیک در چشم شما شود. بیایید این مواد را در زیر بررسی کنیم.

چه موادی در محصولات آرایش چشم باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شود؟

  • تالک: اگر به لیست مواد تشکیل دهنده هر سایه چشم دقت کنید، می بینید که ماده اصلی پودر تالک است. استفاده بیش از حد از تالک در اطراف چشم ممکن است باعث تحریک شود.
  • مواد نگهدارنده: تقریباً تمام محصولات آرایش چشم حاوی نوعی مواد نگهدارنده مانند برونوپول یا دایمتیکون هستند که ممکن است باعث تحریک پوست و چشم شود.
  • رنگ ها: رنگ های استفاده شده در سایه چشم نیز ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شوند.
  • عطرها: بیشتر اوقات، عطرهایی که در محصولات آرایشی استفاده می شوند، دلیل اصلی واکنش های آلرژیک هستند.

بنابراین، وقتی عاشق آرایش هستید اما چشمان حساسی دارید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، چند نکته آرایشی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید. آنها را در بخش بعدی بررسی کنید!

چه موادی در محصولات آرایش چشم باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شود؟

نکات آرایشی چشم برای چشم های حساس

1. آرایش ضد حساسیت را انتخاب کنید

اولین قانون خرید لوازم آرایش برای چشمان حساس این است که به سراغ محصولاتی بروید که ضد حساسیت هستند. محصولات ضد حساسیت حاوی هیچ ماده ای نیستند که باعث ایجاد واکنش آلرژیک در داخل و اطراف چشم شما شوند.


حتما بخوانید: روش آرایش چشم مخصوص چشمان بادامی


علاوه بر این، می‌توانید به سراغ محصولات آرایشی بدون عطر بروید تا احتمال ایجاد هرگونه سوزش را کاهش دهید.

نکات آرایشی چشم برای چشم های حساس1

2. استفاده از سایه چشم کرمی به جای سایه چشم پودری

انتخاب سایه چشم کرمی به جای سایه چشم پودری می تواند انتخاب خوبی برای جلوگیری از هرگونه واکنش آلرژیک باشد. اساساً سایه چشم پودری حاوی تالک است که یک محرک شناخته شده است. سایه چشم پودری نیز می تواند در اطراف چشم پخش شده  و باعث واکنش آلرژیک شود.

3. روش آرایش چشم را تغییر دهید

به غیر از محصولات آرایشی، نحوه آرایش شما نیز می تواند باعث سوزش چشم شود. استفاده از ضربه های سخت برای آرایش روی پلک ها می تواند باعث تحریک شود. بنابراین، ملایمت در هنگام استفاده از سایه چشم باید هدف اصلی شما باشد. بهترین راه برای آرایش چشم‌های حساس، استفاده از حرکات ارام و ترکیب کردن آن‌ها بدون اعمال فشار زیاد است.

4. برس های با کیفیت بالا را انتخاب کنید

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که از برس های کثیف استفاده نکنید یا از برس هایی با موهای زبر استفاده نکنید زیرا باعث سوزش چشم می شود. در عوض، از برس هایی استفاده کنید که موهای نرم دارند و مرتباً برس های خود را بشویید تا هرگونه سوزش چشم را به حداقل برسانید.

نکات آرایشی چشم برای چشم های حساس2

5. از آرایش کردن واتر لاین (خط اشک) اجتناب کنید

استفاده از خط چشم روی واتر لاین ظاهری مشخص به شما می دهد و در عین حال زیبایی چشمان شما را افزایش می دهد . اما اگر چشمان حساسی دارید بهتر است با هیچ خط چشمی واتر لاین خود را نکشید  تا تحریک نشود. اگر همچنان می خواهید ظاهری مشخص داشته باشید، می توانید لاینر را در زیر خط اشک خود اعمال کنید.

6. آرایشی ساده انجام دهید

اگر چشمان حساسی دارید، بهتر است از استفاده بیش از حد از محصولات آرایش چشم خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از خط چشم استفاده کنید، می توانید بدون سایه چشم از آن استفاده کنید. استفاده همزمان از چندین محصول آرایش چشم ممکن است باعث تحریک چشم و واکنش آلرژیک شود.


حتما بخوانید: آموزش آرایش ساده و شیک دخترانه


7. آرایش خود را به طور کامل پاک کنید

پاک کردن صحیح آرایش چشم در پایان روز یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. از خوابیدن با آرایش خودداری کنید. از یک پاک کننده آرایش خوب استفاده کنید تا به آرامی تمام آرایش چشم خود را پاک کنید.

نکات آرایشی چشم برای چشم های حساس3

وقتی چشمان شما حساس هستند و  اشک می ریزند، انجام هر آرایشی ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شود. اما ما به شما اطمینان می دهیم که با این ترفندها بتوانید آرایش کنید. با استفاده از ترفندهای آرایشی مناسب و محصولات مناسب می توانید از آرایش چشم استفاده کنید بدون اینکه حساسیت چشم هایتان را تحریک کند. این مراحل را از نکات آرایش چشم ما برای چشم های حساس دنبال کنید و کمی احتیاط  کنید. شما می توانید چشمانی زیبا داشته باشید تا مناسب موقعیت های مختلف  باشد.

سوالات متداول

بهترین آرایش چشم برای چشم های بسیار حساس چیست؟

اگر پوست حساسی دارید، حداقل آرایش را انتخاب کنید. اگر می خواهید آرایشی سنگین داشته باشید، به جای چندین برند، از محصولات یک برند استفاده کنید. برندهای مختلف ممکن است حاوی مواد مختلفی باشند که با هم خوب نیستند.

آیا سایه چشم می تواند باعث واکنش آلرژیک شود؟

بله، سایه چشم ممکن است حاوی رنگ های مصنوعی  باشد که می تواند پوست شما را تحریک کند.

چرا هنگام استفاده از خط چشم چشمانم می سوزد؟

خط چشم ممکن است حاوی موادی باشد که مناسب پوست شما نباشد.

چرا چشمان من ناگهان به ریمل حساسیت پیدا می کند؟

ممکن است از برند جدیدی از ریمل استفاده کنید یا فرمول ریمل معمولی شما تغییر کرده باشد. ریمل ممکن است حاوی موادی باشد که پوست ظریف اطراف چشم شما را تحریک می کند.

چرا چشمان من ناگهان به ریمل حساسیت پیدا می کند؟

نکته های کلیدی

  • محصولات ضد حساسیت را انتخاب کنید. آنها حاوی موادی نیستند که باعث واکنش های آلرژیک در داخل و اطراف چشم شما شوند.
  • از کشیدن خط چشم در خط اشک خودداری کنید تا چشمتان تحریک نشود.
  • در پایان روز آرایش چشم خود را به درستی پاک کنید.
سخن آخر

یادتان باشد که برای انجام آرایش چشم از موادی استفاده کنید که ایجاد حساسیت نکند زیرا چشم حساس ترین نقطه در صورت می تواند باشد که عوارض جبران ناپذیری در می خواهد داشت.


مطالب مرتبط:

80 مدل سایه چشم جدید، ساده و شیک دخترانه

اموزش خط چشم گربه ای برای 9 مدل چشماز
1
رای