5 ترفند ساده و نکته کلیدی برای خواندن ذهن و فکر دیگران

5 ترفند ساده و نکته کلیدی برای خواندن ذهن و فکر دیگران خواندن ذهن دیگران در واقع یک مهارت است که می توان آن را یاد گرفت. افراد همیشه در مورد افکارهای خود سیگنال هایی ارسال می کنند. در ادامه 5 تکنیک برای خواندن ذهن دیگران برای ایجاد روابط کاری بهتر بیان شده است. 

اگرچه تلپاتی مانند ابرقدرت است اما خواندن ذهن دیگران در واقع یک مهارت است که می توان آن را یاد گرفت. از پیش بینی نیاز مراجعه کننده تا دانستن نحوه نزدیک شدن به رئیس مواردی هستند که با رشد درک باطنی درباره ارزش دیگران می تواند برای دستیابی به موفقیت به شما کمک کنند. لورن مینر، مدیر شرکت کاریابی Decision Toolbox می گوید، "افراد زیرک همیشه در زندگی و کار موفق هستند". افرادی که بهترین عملکرد را دارند همیشه باهوش ترین افراد نیستند، بلکه آنها افرادی هستند که با دیگران ارتباط برقرار می کنند و EQ (هوش هیجانی) بالاتری نسبت به بقیه افراد دارند". افراد همیشه در مورد افکارهای خود سیگنال هایی ارسال می کنند  اما هماهنگ کردن این سیگنال ها نیاز به تمرین دارد. او می گوید، "زمانی که پیام دریافتی فرد مقابل به شما می گوید که او با شما توافق نظر ندارد، این پیام ها نشانه هایی هستند و به شما می گویند که عقب نشینی کنید و جهت گیری تان را تغییر دهید." حالا زمان تغییر گفتگوها با رویکردتان است". لورن می گوید 5 روش برای خواندن ذهن دیگران یا حداقل حدس های معتبر وجود دارد تا روابط کاری بهتری بسازید.

5 روش برای خواندن ذهن دیگران

1. مکالمه را با تفاوت نسل ها شروع کنید

آگاهی از نسل فردی که با او صحبت می کنید می تواند بینشی در مورد طرز تفکر او به شما بدهد. مینر می گوید این کار مانند لنز عمل می کند و ما از این طریق از دیدگاه او درباره زندگی آشنا می شویم. او می گوید، "تفاوت نسل ها جالب هستند". نسل هزاره همیشه پشت کامپیوترهای خود پنهان می شوند و در مورد افکار خود از طریق وبلاگ و توییتر صحبت می کنند. آنها به ارتباط رو در رو اعتقادی ندارند. از طرف دیگر، بومرها (نسل انفجار جمعیت) دوست دارند با افراد چهره به چهره صحبت کنند". مینر می گوید شناخت نسلی که فرد به آن تعلق دارد بهترین روش برای نزدیکی به او است و به ایجاد رابطه دوستانه کمک خواهد کرد. او می گوید، "اگر ما قصد صحبت کردن با نسل هزاره را داشته باشیم نیاز به تنظیم جلسه و میزگرد نیست، چون آنها ترجیح می دهند که از طریق اینترنت گفتگو را انجام دهند. اما برای صحبت با بومرها باید بیرون برویم و هزینه پرداخت کنیم".

مینر می گوید نسل ها به موارد مختلفی اهمیت می دهند. برای مثال، نسل هزاره به دنبال رسیدن به نتایج سریع هستند. او می گوید، "زمانی که با آنها صحبت می کنم باید در مورد فرایندهای سریع و ثابت شده حرف بزنم. اما بومرها محافظه کارتر هستند، زمانی که با آنها صحبت می کنیم باید آهسته تر حرکت کنیم و درمورد مسائلی مانند امنیت و خطرات حرف بزنیم".

چگونه ذهن دیگران را بخوانیم

2. حساسیت ها را شناسایی کنید

روش دیگر برای اینکه متوجه بشویم طرف مقابل به چه موضعی فکر می کند شناسایی حساسیت های فرد است که این کار شامل پرسش های درست و دقیق می باشد. مینر می گوید مهم است که با طرف مقابل تان جلسه خصوصی بگذارید تا با مسائلی که برای او اهمیت دارد آشنا شوید. شما باید گوش شنوای خوب داشته باشید و کم صحبت کنید. او می پرسد، "چه موضوعاتی هیجان و احساسات آنها را تحریک می کند؟ منطقه امن آنها کجاست؟ شما باید گوش های شنوا داشته باشید و کم صحبت کنید. مینر مکالمه های از قبل تنظیم شده و به عنوان بحث و گفتگو وارد رابطه دوستی شدن را پیشنهاد می دهد. او می گوید "سوال هایی که انتهای بازی دارد را مطرح کنید تا به فرد اجازه دهد نقاط قوت و چالش های خود را با شما در میان بگذارد. یا ماجرای کارهایی که برای دیگران انجام داده اید را برای آنها بازگو کنید. 9 نفر از 10 نفر موافق هستند که آنها هم همین مسئله مشابه را دارند، که این کار به شناخت بهتر نیازهای آنها کمک می کند".

راه های خواندن ذهن دیگران

3 شخصیت ها را در نظر بگیرید

این کار می تواند به درک و شناخت خصوصیات فردی و اینکه آنها چه فردی هستند و چه موضوعاتی برای آنها اهمیت دارد کمک کند. مینر می گوید، "او فرد بسیار تحلیل گری است و زمانی که افراد به طور منظم نظرات شان را ارائه می دهند با آنها به خوبی ارتباط برقرار می کند. او می گوید: "من به افراد تیم خودم آموخته ام که باید با تعدادی از ابتکارات از قبل آماده شده خود به من مراجعه کنند، اگر این کار را انجام ندهند من را از دست می دهند". از طریق توجه به خصوصیات و سبک بیان شخص به دنبال شناخت شخصیت فرد باشید. برای مثال او می گوید "شخصی که سلطه گر است احتمالا محکم و خشن با شما دست می دهد. افراد شوخ طبع همیشه در مکالمات خود نکات طنزآمیز قرار می دهند". از این نکات کلیدی برای شناسایی موارد ارزشمند و رویکردهای افراد استفاده کنید.

نکات مهم برای خواندن ذهن دیگران

4. به ارتباطات غیر کلامی توجه کنید

رفتار غیر کلامی هم مهم است و مینر پیشنهاد می دهد که به نشانه های زبان بدن توجه کنید. اگر فردی موقع صحبت کردن شما به جایی تکیه می دهد یعنی او مجذوب حرف های شما شده است. اما اگر فقط حرف ها را تایید می کند، به پایین نگاه می کند یا سرخود را برمی گرداند یعنی به گفته های شما توجه و علاقه ای ندارد. پیشرفت در خوب گوش دادن که یعنی شما شنونده خوبی هستید موضوع مهمی است. تن صدا هم می تواند نشانه هایی برای شما به همرا داشته باشد. برای مثال، اگر کسی با تن صدای یکنواخت به شما پاسخ می دهد احتمالا به مضمون کلماتی که شما بیان می کنید توجه و علاقه ای ندارد. اگر زمانی که صحبت می کنید به شما توجه می کند و به شما نزدیک می شود یعنی به صحبت های شما علاقه دارد و آنها را با ارزش می داند.

ترفندهای ساده برای ذهن خوانی

5 شنونده خوبی باشید

به صحبت های فرد مانند زمانی که صحبت هم نمی کند خوب گوش دهید. اگر چه این کار برای زمانی که فرد از طریق تلفن صحبت می کند سخت تر است، اما مینر می گوید تن صدای مجذوب و مشتاق کاملا مشخص است. تن صدای فرد که ناامید است هم مشهود می باشد. او می گوید: "تن صدای آنها تغییر می کند یا شما آه کشیدن را خواهید شنید". "تمرین شنونده خوب بودن هم موضوع مهمی است که می توانید به صداهای ظریف هم گوش دهید". هر موضوع انتقادی یا موضوعات احساسی نباید از طریق ایمیل مطرح شوند. او می گوید گوشی تلفن را بردارید. "ایمیل وسیله بدی برای انتقال احساسات پشت کلمات هستند. آنها می توانند یک بازدارنده واقعی برای احساسات بیان شده باشند".

چگونه ذهن خوانی کنیم

از
1
رای