ارور f8 لباسشویی ویرپول چیست؛ رفع خطای f08 لباسشویی whirlpool

ارور f8 لباسشویی ویرپول چیست؛ رفع خطای f08 لباسشویی whirlpool ارور f8 لباسشویی ویرپول چیست؛ معنی کد خطای f08 ماشین لباسشویی ویرپول whirlpool و نحوه تعمیر هیتر ماشین لباسشویی ویرپول و رفع خطای f08 لباسشویی whirlpool در سلام دنیا بیاموزید.

ویرپول (Whirlpool) به خاطر لوازم باکیفیت بالا از جمله ماشین های لباسشویی اش معروف است. برای اطمینان از اینکه ماشین لباسشویی شما همیشه خوب کار می کند، Whirlpool ماشین لباسشویی شما را طوری برنامه ریزی کرده است که در صورت بروز مشکل، کدهای خطا را نمایش دهد.اگرچه این کدهای خطا ممکن است در ابتدا آزاردهنده به نظر برسند،اما تنها هدف آنها این است که به شما هشدار دهند که چیزی در ماشین لباسشویی دقیقاً آنطور که باید کار نمی کند. ما در این مقاله سلام دنیا راه حل هایی برای رفع کد خطای f08 ماشین لباسشویی ویرپول ارائه کرده ایم که می توانید قبل از بدتر شدن مشکل، آن از آنها استفاده کنید.

کد خطای ماشین لباسشویی ویرپول f08 whirlpool

بسیاری از لوازم دیجیتال، مانند ماشین لباسشویی ویرپول f08 whirlpool، با کدهای خطا برنامه ریزی شده اند. هر کد خطا منحصر به فرد است و وقتی معنی کد خطا را جستجو می کنید، به شما می گوید که دستگاه شما چه مشکلی دارد. به عنوان مثال، کد خطای F08 ماشین ظرف شویید ویرپول به کاربر اطلاع می دهد که مشکلی در هیتر ماشین لباسشویی وجود دارد. در ابتدا، این کدهای خطا ممکن است آزاردهنده به نظر برسند زیرا معمولاً در زمان‌های تصادفی ظاهر می‌شوند. حروف و اعداد در این کدها نیز ممکن است گیج کننده به نظر برسند زیرا چیز زیادی در مورد مشکل به شما نمی گویند. وقتی کد خطا مدام برمی‌گردد یا باقی می‌ماند، ارزش آن را دارد که معنی آن کد را پیدا کنید. اگر نمی توانید از شر کد خطا خلاص شوید، احتمالاً دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد. بنابراین، نادیده گرفتن کد خطا می تواند مشکل را بدتر کند. در نتیجه، آسیب می تواند خطری ایجاد کند یا تعمیر آن گران تر شود.


حتما بخوانید: آموزش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی


کجا می توانید کدهای خطای ماشین لباسشویی ویرپول را جستجو کنید؟

گاهی اوقات، کدهای خطا ممکن است کمی گمراه کننده باشند. به عنوان مثال، کدهای خطا ممکن است بین سازنده یا نوع دستگاهی که آنها تولید می کنند متفاوت باشد. بنابراین، قبل از شروع به جدا کردن ماشین لباسشویی برای رفع مشکل، ضروری است که بدانید کد خطای شما چیست. در غیر این صورت، ممکن است زمان خود را برای دسترسی به قسمت اشتباه تلف کنید، فقط متوجه می شوید که مشکل این نبود.

دفترچه راهنمای دستگاه بهترین مکان برای شروع برای تعیین معنای کد خطا است. اما اگر دیگر دفترچه راهنما را ندارید، می‌توانید وب‌سایت سازنده را امتحان کنید، زیرا این اطلاعات معتبرترین اطلاعات را دارد.در برخی موارد، سازنده ممکن است دفترچه راهنمای دستگاه را به صورت آنلاین آپلود کرده باشد. اگر می‌توانید نسخه‌ای از دفترچه راهنما را بیابید، مفید خواهد بود زیرا ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد نحوه رفع مشکل ماشین لباسشویی در اختیار شما قرار دهد.

کجا می توانید کدهای خطای ماشین لباسشویی ویرپول را جستجو کنید؟

کد خطا F08 در ماشین لباسشویی ویرپول به چه معناست؟

در مورد ماشین لباسشویی ویرپول، کد خطا F08 به احتمال زیاد به این معنی است که مشکلی در مدار هیتر وجود دارد. هیتر مکانیزمی است که آب را برای هر چرخه شستشو گرم می کند.

وقتی کد خطای F08 ظاهر می شود، بازهم هم می توانید از ماشین لباسشویی ویرپول استفاده کنید؟

در بیشتر موارد، هنگامی که هیتر کار نمی کند، ماشین لباسشویی همچنان می تواند کار کند. با این حال، آب گرم نمی شود و باید شستشوی سرد را انتخاب کنید.اگر اغلب از شستشوی گرم استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که پودر ماشین لباسشویی شما اگر برای شستشوی سرد مناسب نباشد، کارایی کمتری دارد. اگر همچنان به استفاده از ماشین لباسشویی خود در شستشوی سرد ادامه می دهید، مطمئن شوید که شوینده مناسب را برای بهترین تمیز کردن ممکن در اختیار دارید. برخی از شوینده های آنزیمی در آب سرد کار می کنند.

وقتی کد خطای F08 ظاهر می شود، بازهم هم می توانید از ماشین لباسشویی ویرپول استفاده کنید؟

برای اطمینان از اینکه شستشوی گرم انتخاب نشده است، مقداری نوار را روی دکمه یا صفحه‌ای که تنظیم دما را کنترل می‌کند، قرار دهید. اگر فراموش کنند که هیتر خراب است، انجام این کار از استفاده از تنظیمات آب گرم جلوگیری می کند.در حالی که ممکن است هنگام خراب شدن هیتر از ماشین لباسشویی استفاده کنید، هنوز هم باید مکانیسم هیتر را برای نقص الکتریکی بررسی کنید. اگر ایرادی وجود داشته باشد، ممکن است به سایر اجزای واشر آسیب برساند. در نتیجه ممکن است لازم باشد هیتر را تعمیر یا تعویض کنید یا آن را جدا کنید.


حتما بخوانید: راهنمای انتخاب ماشین لباسشویی با قابلیت شستن روتختی و ملافه


نحوه تعمیر هیتر ماشین لباسشویی ویرپول (رفع خطای f08 لباسشویی whirlpool)

در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه ارزیابی یا تعمیر هیتر در ماشین لباسشویی ویرپول ارائه شده است

آنچه شما نیاز دارید:

  • پیچ گوشتی
  • مولتی متر

1. ماشین لباسشویی را از دیوار جدا کنید

قبل از انجام هر کاری بر روی ماشین لباسشویی خود، همیشه باید آن را از دیوار جدا کنید، به خصوص هنگام ارزیابی اجزای الکتریکی مانند هیتر.

2. هیتر را پیدا کنید

هنگام تعیین محل هیتر ، دفترچه راهنمای دستگاه مفید خواهد بود زیرا به شما می گوید کجا هیتر را پیدا کنید (مکان آن ممکن است برای ماشین لباسشویی های مختلف متفاوت باشد). با این حال، هیتر معمولا در داخل دستگاه قرار دارد. اگر ماشین لباسشویی درب از جلو دارید، برای دسترسی به آن باید پانل بالایی یا جلویی را با پیچ گوشتی جدا کنید.

نحوه تعمیر هیتر ماشین لباسشویی ویرپول

3. مدار هیتر را بررسی کنید

بعد از اینکه هیتر را پیدا کردید، باید تداوم مدار را با یک مولتی متر بررسی کنید. در صورت عدم وجود جریان، قطعه باید تعویض یا تعمیر شود. با این حال، در صورت وجود جریان، باید سیم ها را از نظر آسیب بررسی کنید.حتی زمانی که جریان وجود دارد، کد خطا ممکن است نشان داده شود زیرا سیم ها تا حدی آسیب دیده اند. سیم های آسیب دیده می تواند یک خطر باشد و باید تعویض شوند.اگر نتوانید عیب ظاهری را پیدا کنید، گرفتن نظر دوم مفید است. اما در برخی موارد، ممکن است تعویض کل قطعه آسان تر باشد.اگر همچنان از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، در صورت امکان باید هیتر را جدا کنید. انجام این کار از آسیب دیدن بیشتر دستگاه در صورت وجود خطای الکتریکی جلوگیری می کند.


حتما بخوانید: فواید ریختن سرکه در ماشین لباسشویی برای شستن لباس مشکی و رنگی


کجا می توان قطعه جایگزین پیدا کرد؟

ممکن است بتوانید یک قطعه جایگزین را مستقیماً از سازنده به صورت آنلاین پیدا کنید. برای پیدا کردن قطعه صحیح باید شماره مدل ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید.اگر نمی توانید یک هیتر جدید برای ماشین لباسشویی خود پیدا کنید، باید گزینه های خود را با یک برقکار محلی در میان بگذارید که می تواند قطعات را برای شما سفارش دهد. اگر نتوانستند جایگزین دقیقی پیدا کنند، ممکن است بتوانند قطعه دیگری را که می‌توانید به جای آن نصب کنید، توصیه کنند.از طرف دیگر، اگر در انجام این کار مطمئن هستید، ممکن است بتوانید بخشی از هیتر را تعویض کنید، مانند سیم های معیوب. هنگامی که سیم ها را تعویض کردید، بخاری را با مولتی متر بررسی کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند.

سخن پایانی:

برخی ماشین های لباسشویی با کد خطا طراحی شده اند تا در صورت بروز مشکل بتوان با بررسی کد خطا به رفع خرابی دستگاه کمک کرد.ما در این مطلب کد خطای f08 ماشین لباسشویی ویرپول  whirlpool که مربوط به هیتر دستگاه است را مورد بررسی قرار دادیم تا به شما در رفع این مشکل کمک کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

آموزش تعویض یا نصب صحیح شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده با قدرت پاک کنندگی بالا

روش شستن کاپشن چرم مصنوعی و طبیعی در خانه با لباسشوییاز
2
رای