طرز تهیه ترشی زرشک تازه ساده و خوشرنگ با آب زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی زرشک تازه ساده و خوشرنگ با آب زرشک مرحله به مرحله ترشی زرشک یک ترشی لذیذ و دلچسب است که برای درست کردن آن می توانید از زرشک تازه، زرشک خشک در کنار رب انار و حتی بدون رب انار به آسانی در منزل استفاده کنید.

ترشی زرشک یکی از انواع ترشی های خاص با طعمی کاملا متفاوت و کمی ترش است که البته اگر طرفدار ترشیجات هستید در هر فصلی از سال می توانید این ترشی خوشمزه را درست و در کنار غذاها میل کنید. ترشی زرشک از ترشی هایی است که اگر به طعم آن عادت کنید، پای ثابت سفره های شما می شود. از خواص ترشی زرشک تقویت کبد، سم زدایی از بدن، کنترل قند و کلسترول خون، کاهش فشار خون و تقویت سیستم ایمنی و گوارش است. امروز در سلام دنیا طرز تهیه ترشی زرشک را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ترشی زرشک تازه قرمز خوشمزه با آب زرشک و سرکه مرحله به مرحله

زرشک2 لیوان
آب1 و نیم لیوان
سرکهبه میزان لازم
نمک1 قاشق مربا خوری
شکر2 قاشق مربا خوری
گلپر1 قاشق مربا خوری

دستور پخت ترشی زرشک تازه قرمز خوشمزه با آب زرشک و سرکه مرحله به مرحله

1

طرز تهیه ترشی زرشک خانگی ساده و خوشمزه

برای تهیه ترشی زرشک تازه، ابتدا زرشک را به خوبی پاک نمایید و آن را بشویید. زرشک های شسته شده را درون آبکش بریزید، بعد آن ها را روی یک دستمال حوله ای پهن کنید و اجازه دهید تا زرشک ها کاملا خشک و آب اضافه آن ها گرفته شود.

2

مرحله دوم: درست کردن آب زرشک

مقداری از زرشک را به همراه کمی آب داخل یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت قرار دهید. صبر کنید تا آب به جوش بیاید، بعد حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا به مدت 30 تا 40 دقیقه روی حرارت بماند و آب زرشک ها خارج شود.

طرز تهیه ترشی زرشک خانگی
3

مرحله سوم: گرفتن آب زرشک

بعد از این مدت حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید کمی خنک شود، سپس زرشک ها را به همراه آب از صافی رد و با پشت قاشق زرشک های پخته را له کنید تا آب زرشک کامل خارج شود.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن نمک و شکر

به نسبت مساوی آب زرشک را با سرکه ترکیب کنید و به همراه 1 قاشق نمک و دو قاشق شکر روی حرارت قرار دهید تا شکر و نمک در مخلوط سرکه و آب زرشک حل شوند، بعد حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید مخلوط خنک شود.

5

مرحله نهایی: گذاشتن ترشی زرشک

زرشک های خشک شده را داخل شیشه تمیز و خشک بریزید، سپس مخلوط آب زرشک و سرکه را به آن اضافه کنید و درب شیشه را محکم ببندید. شیشه را به صورت برعکس روی سطحی صاف به مدت 24 ساعت قرار دهید و بعد از این مدت ظرف را در جای خشک و خنک بگذارید و بعد از 3 الی 4 روز ترشی آماده است.

طرز تهیه ترشی زرشک ساده

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ترشی زرشک تازه مرحله به مرحله

  • ترشی زرشک را می توانید به کمک خوشه های آن تهیه نمایید، زیرا دانه های زرشک سالم تر می مانند و له نمی شوند و ترشی، ظاهری زیباتر پیدا می کند.
  • اجازه دهید مخلوط آب زرشک و سرکه خنک شود بعد آن را روی زرشک ها بریزید.
  • ترشی را بعد از این که جا افتاد داخل یخچال نگهداری کنید.
  • برای درست کردن ترشی زرشک حتما از سرکه سفید استفاده کنید تا ترشی شما شفاف و خوشرنگ شود.

همچنین ببینید:

طرز تهیه ترشی لیته بادمجان و هویج مخلوط خانگی با گوجه و کلم

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحلهاز
3
رای