طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ کاری خانگی خوشمزه و کشدار رستورانی

طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ کاری خانگی خوشمزه و کشدار رستورانی پیتزا مرغ و قارچ یک پیتزای خوشمزه است که آن را به راحتی می توان در منزل تهیه کرد. طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ کاری خانگی خوشمزه و کشدار رستورانی با خمیر آماده را در سلام دنیا مشاهده کنید.

پیتزای مرغ و قارچ یکی از فست فودهای پر طرفدار ایتالیایی است که در تمام دنیا دارای طرفداران زیادی می باشد. پیتزا مرغ یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین نوع پیتزا به حساب می آید. می توان پیتزا مرغ را هم با مرغ پخته و هم مرغ سرخ شده تهیه کرد. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه پیتزای مرغ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای پیتزا مرغ

سینه مرغ500 گرم
قارچ500 گرم
فلفل دلمه ای متوسط2 عدد
پیاز1 عدد
خمیر پیتزا2 عدد
سس گوجه فرنگیبه میزان لازم
نمک، فلفل و ادویه کاریبه میزان لازم
پنیر پیتزابه میزان لازم
آویشن و جوز هندیبه میزان لازم

دستور پخت پیتزا مرغ

1

طرز تهیه پیتزای مرغ و قارچ کاری

مرحله اول آماده سازی مرغ: ابتدا مرغ را داخل قابلمه ای گذاشته و به آن نمک، فلفل، پودر کاری و پیاز می افزاییم و به همراه 2 لیوان آب اجازه می دهیم تا کاملا پخته شود.

طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ کاری خانگی
2

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

حالا فلفل دلمه ای را نگینی خرد می کنیم. قارچ را هم ورقه ای برش می دهیم.

3

مرحله سوم: آماده سازی مواد پیتزا

تابه ای را روی حرارت می گذاریم و قارچ را داخل آن تفت می دهیم تا آب اضافی آن خارج شود. حالا مرغ را ریش ریش کرده و به قارچ می افزاییم، در نهایت فلفل دلمه ای را افزوده و خوب تفت می دهیم. حالا مواد گوشتی پیتزا آماده است.

4

مرحله چهارم: تهیه پیتزای مرغ

خمیر پیتزا را داخل سینی می گذاریم و با یک لایه سس گوجه روی خمیر را می پوشانیم. حالا یک لایه پنیر روی سس ریخته و مواد تفت داده شده را روی پنیر کاملا پخش می کنیم در نهایت هم روی مواد تفت داده شده را با یک لایه پنیر کاور می کنیم.

5

مرحله آخر: پخت پیتزا

روی پنیر پیتزا را آویشن و جز هندی می ریزیم و داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه می پزیم و بعد از اینکه روی پنیر خوب طلایی شد از فر خارج کرده و در کنار انواع سس نوش جان کنید.

طرز تهیه پیتزا خانگی با مرغ و قارچ

نکات مهم و فوت و فن تهیه پیتزای مرغ و قارچ کاری

  • ادویه کاری در پیتزای مرغ طعم بی نظیری را رقم می زند.
  • میزان پنیر در پیتزاهای خانگی بنا به میل شما می باشد.

طرز تهیه سس گوجه خوشمزه برای تهیه پیتزا خانگی با مرغ

  • سس گوجه برای روی خمیر پیتزا ترکیبی از سیر، گوجه، فلفل دلمه ای پوره شده و تفت داده شده می باشد که بسیار سس خوشمزه ای برای پوشش نان پیتزا می باشد.
از
6
رای