طرز تهیه لازانیا بادمجان خوشمزه با گوشت چرخ کرده در تابه و فر

طرز تهیه لازانیا بادمجان خوشمزه با گوشت چرخ کرده در تابه و فر لازانیا بادمجان، یک لازانیای متفاوت است که در ترکیب می توان با گوشت چرخ کرده یا مرغ، پنیر پیتزا، سیب زمینی یا هر موادی که دوست دارید با فر یا بدون فر در تابه یا توستر خانگی تهیه کنید

لازانیا بادمجان از جمله غذاهای فوری و خوشمزه است که با قرار دادن مواد میانی و به صورت لایه لایه درست می شود. خوبی لازانیا به این است که می توانید مواد اولیه آن را به سلیقه خود انتخاب و از ترکیب مواد مختلف در تهیه آن استفاده کنید. لازانیای گوشت و بادمجان یکی از جذاب ترین لازانیاها است که می توانید به جای گوشت از مرغ استفاده کنید و یک لازانیای مرغ و بادمجان لذیذ و عالی داشته باشید. لازانیا را می توانید بدون سس بشامل نیز درست کنید ولی با سس بشامل لازانیای شما طعم بینظیری می گیرد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه لازانیا گوشت و بادمجان با سس بشامل در فر و بدون فر (تابه) را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای لازانیا گوشت با بادمجان و پنیر پیتزا و قارچ با فر و بدون فر

لازانیا نیمه پخت1 بسته
گوشت چرخکرده150 گرم
بادمجان نگینی150 گرم
قارچ100 گرم
پنیر پیتزا500 گرم
پیاز متوسط1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذا خوری
نمک1 قاشق چای خوری
آویشنبه مقدار لازم
پودر سیربه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم
مواد لازم برای تهیه سس-
شیر1 لیوان
کره25 گرم
آرد25 گرم
نمکبه مقدار لازم
پودر سیربه مقدار لازم

دستور پخت لازانیا گوشت با بادمجان و پنیر پیتزا و قارچ با فر و بدون فر

1

طرز تهیه لازانیا گوشت و بادمجان با پنیر پیتزا و قارچ

پیاز را پوست بگیرید و بعد از شستن به صورت نگینی ریز خرد کنید. فلفل دلمه ای و قارچ را هم خوب بشویید، بعد ساقه فلفل دلمه ای را بگیرید و روی تخته کار برش بزنید و ریز خرد کنید. قارچ ها را هم بعد از گرفتن پوست روی آن ها به صورت ورقه ای خرد کنید و کنار بگذارید.

2

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان

بادمجان ها را تمیز بشویید و با پوست کن پوست آن ها را بگیرید و در اندازه های دلخواه خرد کنید (حتی می توانید بادمجان را با پوست داخل لازانیا اضافه کنید). ماهیتابه ای را روی حرارت قرار دهید، مقداری روغن داخل تابه بریزید و بادمجان ها را داخل روغن داغ سرخ کنید. بعد از سرخ شدن بادمجان ها را از تابه خارج کنید و داخل صافی قرار دهید.

طرز تهیه لازانیا گوشت و بادمجان
3

مرحله سوم: تفت دادن پیاز و گوشت

پیازهای نگینی خرد شده را داخل تابه بریزید و تفت دهید تا پیاز کاملا نرم و سبک شود. سپس گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت تغییر رنگ دهد و سرخ شود.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن قارچ و فلفل دلمه ای و رب

فلفل دلمه ای خرد شده و قارچ های ورقه ای را به مواد گوشتی اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم تفت دهید. 1 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنید و کمی تفت دهید تا رب سرخ و رنگ آن عوض شود.

5

مرحله پنجم: اضافه کردن بادمجان و ادویه ها

در این مرحله بادمجان های سرخ شده را به همراه 1 قاشق چای خوری نمک، کمی پودر سیر، آویشن و در صورت دلخواه فلفل سیاه به مواد اضافه و بعد از مخلوط کردن حرارت را کم کنید و اجازه دهید آب مواد کشیده شود.

6

مرحله ششم: تهیه سس بشامل

کره را داخل یک تابه کوچک بریزید و زمانی که کره ذوب شد 25 گرم آرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه 1 لیوان شیر را کم کم داخل مواد بریزید و هم بزنید تا به غلظت مناسب برسد. مقداری نمک و پودر سیر اضافه و بعد از کمی هم زدن حرارت را خاموش کنید.

7

مرحله هفتم: پخت و آبکش کردن لازانیا

لازانیا را طبق دستور روی بسته داخل ترکیب آب و نمک در حال جوش بریزید و بعد از اینکه لازانیاها نرم و آماده شدند، آن ها را آبکش کنید.

8

مرحله هشتم: پخت لازانیا در فر

ظرف مناسبی آماده کنید، با قلم مو مقداری سس بشامل را کف ظرف بمالید، ورقه لازانیا را داخل ظرف بچینید و از سس بشامل روی ورقه ها بریزید. مقداری از مواد گوشتی روی سس بریزید و پنیر پیتزا اضافه کنید. ترتیب مواد را به همین صورت ادامه دهید و در لایه آخر مواد گوشتی، سس بشامل و پنیر پیتزای فراوان بریزید و ظرف را داخل فر با دمای 200 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا لازانیا پخته و آماده شود. اگر روی آن طلایی نشد، در آخر کمی گریل بزنید.

9

مرحله نهایی: پخت لازانیا در تابه

کف تابه را کمی چرب کنید، لازانیا را طبق مرحله قبل به صورت لایه لایه داخل تابه بچینید. روی شعله، شعله پخش کن قرار دهید و تابه را به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت روی حرارت بگذارید تا پخته شود. روی درب تابه حتما دمکنی بکشید.

طرز تهیه لازانیا بادمجان با گوشت چرخ کرده در تابه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه لازانیا گوشت و بادمجان در تابه

  • پیاز استفاده شده در لازانیا را خیلی ریز خرد یا رنده و همچنین می توانید از پودر پیاز استفاده کنید.
  • اگر لازانیا را در تابه درست می کنید، می توانید کمی آب داخل تابه بریزید.
  • سعی کنید میزان ربی که در لازانیا استفاده می کنید کم باشد و برای رنگ گرفتن گوشت از زردچوبه استفاده کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه لازانیا اسفناج و گوشت چرخ کرده با سس بشامل در فر

طرز تهیه سس لازانیا یا سس بشامل بدون شیر خوشمزه و سادهاز
1
رای