طرز تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی رنگی خوشمزه و حرفه ای در خانه

طرز تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی رنگی خوشمزه و حرفه ای در خانه شیرینی ماکارون، یک شیرینی فرانسوی زیبا و ترد که در رنگهای رویایی رنگین کمان تهیه می شود در ادامه می توانید طرز تهیه شیرینی ماکارون با هم آموزش می بیبنیم تا بتوانید با مواد موجود در منزل آن را به راحتی تهیه کنید.

شیرینی ماکارون یک شیرینی فرانسوی است که بسیار مشهور و محبوب می باشد. البته فرانسه شیرینی و دسرهای زیادی دارد که در کل دنیا محبوب هستند. ماکارون بافتی پفکی و طعم خوبی دارد و در رنگهای زیبایی تهیه می شود که بیشتر آن را برای هدیه و سوغات تهیه می کنند. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه شیرینی ماکارون را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای شیرینی ماکارون

سفیده تخم مرغ3 عدد
پودر شکر200 گرم
پودر بادام120 گرم
شکر سفید50 گرم
کرم تارتار1/4 قاشق مربا خوری
رنگ خوراکی ( بنا به سلیقه)به میزان لازم
مواد میانی شیرینی ماکارون-
شکر60 گرم
کره60 گرم
پوره توت فرنگی یا شاه توت2 قاشق غذا خوری

دستور پخت شیرینی ماکارون

1

طرز تهیه شیرینی ماکارون

سفیده های تخم مرغ را از یخچال بیرون می گذاریم تا هم دمای محیط شوند و بعد زرده و سفیده آنها را از هم جدا کرده و سفیده تخم مرغ را 3 دقیقه می زنیم تا کمی سفت شود. سپس کرم تار تار و شکر سفید را افزوده و به مدت 10 دقیقه دیگر مخلوط می کنیم تا کاملا سفت شده و زمانیکه ظرف را وارونه می کنیم از داخل ظرف بیرون نریزد و در نهایت رنگ مورد نظر را هم به خمیر بیفزایید و خوب مخلوط کنید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون خوشمزه برای عید
2

مرحله دوم

در این مرحله پودر بادام و شکر را الک کرده و به سفیده تخم مرغ ها اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید (توضیح بیشتر در نکته ها)

3

مرحله سوم

مواد آماده شده را داخل قیف بریزید، داخل سینی فر، کاغذ روغنی گذاشته و ماکارون ها را با که فشار کوچک به قیف با سایز مساوی روی کاغذ روغنی با فاصله 1 سانتی متری بریزید. سینی حاوی ما کارون ها را چند مرتبه روی میز کار بکوبید تا حباب های ماکارون ها خارج شود و به مدت 20 تا 30 دقیقه در دمای محیط استراحت دهید.

4

مرحله چهارم

سینی فر را داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید و بعد از گذشت 10 دقیقه سینی فر را سر و ته کنید و بعد از گذشت 10 دقیقه دیگر ماکارون را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا کاملا خنک شود.

5

مرحله آخر تهیه مواد میانی شیرینی ماکارون

برای آماده سازی مواد میانی ماکارون ها ابتدا کره را با همزن برقی می زنیم تا حالت کرمی پیدا کند؛ بعد شکر را افزوده و کاملا مخلوط می کنیم و در نهایت پوره میوه را افزوده و کاملا مخلوط می کنیم و هر دو عدد شیرینی ماکارون را به وسیله لایه ای از این مواد به هم متصل می کنیم. حالا زمان آن رسیده تا ماکارون ها را داخل ظرف زیبایی چیده و نوش جان کنید.

طرز تهیه شیرینی ماکارون فرانسوی خانگی

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه شیرینی ماکارون

  • در زمان اضافه کردن رنگ در نظر داشته باشید که رنگ بعد از پخت چند درجه روشن تر می شود.
  • بعد از مخلوط کردن شکر و پودر قند مخلوط کردن مواد بسیار پر اهمیت است حدود 70 مرتبه مخلوط کردن شیرینی کافی است بیشتر یا کمتر شیرینی را خراب می کند.
  •  هر میوه ای را بنا به ذائقه می توانید برای مواد میانی استفاده کنید با همین روش.
از
10
رای