طرز تهیه خمیر پیتزا جادویی با ماست فوری بدون خمیر مایه در خانه

طرز تهیه خمیر پیتزا جادویی با ماست فوری بدون خمیر مایه در خانه خمیر پیتزا با ماست یکی از ساده ترین دستور های جادویی تهیه خمیر پیتزا خانگی محسوب می شود که آن را با آرد و ماست، بدون خمیر مایه و فر برای 4 نفر یا بیشتر تهیه می کنند.

خمیر پیتزا یکی از اصلی ترین مواد اولیه انواع پیتزا ها محسوب می شود و از آن برای تهیه هر نوع پیتزایی استفاده می کنند. دستور تهیه این خمیر متفاوت بوده و هر کسی آن را به شکل های مختلفی و متوعی تهیه می کند و می توان گفت تهیه خمیر پیتزا با ماست از میان تمامی دستور های موجود برای تهیه این خمیر ساده تر بوده و می توان آن را به راحتی با چند قلم مواد اولیه ساده در منزل تهیه کرد و سپس به وسیله آن پیتزای مورد علاقه خود را پخت و آماده کرد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست فوری در خانه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر پیتزا جادویی با ماست در خانه بدون خمیر مایه و فر برای 4 نفر

تخم مرغ2 عدد
ماست1/2 پیمانه
روغن مایع3 قاشق غذاخوری
جوش شیرین1 قاشق غذاخوری
نمک1 پنس
آردبه مقدار لازم

دستور پخت خمیر پیتزا جادویی با ماست در خانه بدون خمیر مایه و فر برای 4 نفر

1

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست فوری برای 4 نفر

مرحله اول، آماده سازی ماست به همراه جوش شیرین:: ابتدا ظرف مناسبی را برداشته و سپس داخل آن ماست را به همراه جوش شیرین بریزید و بعد ترکیب آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا ماست شما شروع به پف کردن و جوش شیرین نیز اکتیو شود.

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست فوری
2

مرحله دوم: اضافه کردن تخم مرغ ها

در این مرحله پس از پف کردن ماست نوبت اضافه کردن تخم مرغ ها به مواد است؛ پس تخم مرغ ها را نیز به صورت کامل بشکنید و آن ها را نیز به ترکیب ماست و جوش شیرین اضافه کنید و بعد آن ها را با یکدیگر به وسیله هم زن دستی خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا تخم مرغ های شما از حالت لختگی خود خارج شوند.

3

مرحله سوم: اضافه کردن روغن مایع و نمک به مواد

پس از ترکیب شدن تخم مرغ ها، روغن مایع و نمک را نیز به ترکیب مواد خود اضافه کنید و مجدد مواد را به وسیله هم زن دستی با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا روغن و نمک نیز به خوبی با مواد ترکیب شوند.

4

مرحله آخر: اضافه کردن آرد و آماده سازی خمیر

در آخرین مرحله نوبت اضافه کردن آرد سفید به مواد است. پس آن را نیز به صورت آرام آرام و کم کم روی مواد خود داخل ظرف الک کنید و هر بار پس از اضافه کردن آن به مواد ترکیب آن ها را به وسیله هم زن دستی با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا در انتها خمیری وسط ظرف جمع شود که نرم و لطیف بوده و به هیچ عنوان به دست نمی چسبد. پس از جمع شدن و آماده سازی خمیر آن را به مدت 15 دقیقه یا به وسیله دست و یا به وسیله استند میکسر خوب ورز بدهید و مخلوط کنید تا خمیر شما به خوبی نرم و لطیف شود و پس از آن هم خمیر پیتزای نرم و فوری شما با ماست آماده استفاده است. دقت داشته باشید که این خمیر نیازی به استراحت نداشته و فوری تهیه می شود و می توانید از آن برای تهیه انواع پیتزا های مورد علاقه خود استفاده کنید. نوش جان

طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست بدون خمیر مایه

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه خمیر پیتزا با ماست

  • میزان آرد ها با یکدیگر متفاوت بوده و بهتر است که آن را کم کم اضافه کنید تا آرد شما جمع شود.
  • پیش از اندازه به این خمیر آرد اضافه نکنید تا خمیر شما به هیچ عنوان سفت نشود.
  • از ماست چکیده و سفت استفاده کنید و ماست شل برای تهیه این خمیر مناسب نیست.

همچنین بخوانید:

طرز تهیه خمیر سمبوسه خانگی ساده و فوری بدون خمیر مایه

طرز تهیه خمیر یوفکا [فیلو] خانگی و حرفه ای به روش ساده
 
 

از
3
رای