طرز تهیه مربای بهار نارنج خانگی خوش رنگ و خوشمزه با گل تازه

طرز تهیه مربای بهار نارنج خانگی خوش رنگ و خوشمزه با گل تازه بهار نارنج دارای خواص زیادی است، می توانید با گل های تازه بهار نارنج می توانید مربای خوشمزه خانگی تهیه کنید. طرز تهیه مربای بهار نارنج خانگی خوشمزه و خوشرنگ مجلسی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

مربای بهار نارنج تهیه شده از شکوفه های درخت پرتقال، لیمو و نارنج تهیه می کنند. این شکوفه های سفید و زیبا عطری از بهشت به همراه خود دارند و بسیار پر فایده و مغذی می باشند. و به صورت شربت یا مربا و هم به صورت دمنوش بهار نارنج قابل استفاده هستند. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه مربای بهار نارنج را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای مربای بهار نارنج

شکوفه بهار نارنج250 گرم
شکر500 گرم
آب2 پیمانه
آبلیمو1/4 قاشق چایخوری

دستور پخت مربای بهار نارنج

1

طرز تهیه مربای بهار نارنج خانگی خوشمزه و خوشرنگ

مرحله اول آماده سازی بهار نارنج: ابتدا شکوفه ها را می شوییم تا گردو خاکی روی آن نباشد. حالا بهار نارنج را داخل کاسه بزرگی ریخته و روی آن آب بریزید و در جای خنک قرار دهید، به مدت 4 روز در این مدت هم روزی چندین بار آب بهار نارنج را عوض کنید.

طرز تهیه مربای بهار نارنج تازه خوش رنگ و خوشمزه
2

مرحله دوم: آماده سازی شهد

داخل قابلمه لعابی شکر و آب را مخلوط می کنیم و روی حرارت می گذاریم تا از دور ظرف جوشیدن شربت را ببینیم و شهد غلیظ شود بعد از روی حرارت برمی داریم تا خنک شود.

3

مرحله سوم: افزودن بهار نارنج

بهار نارنج را در روز چهارم آبکش کرده و داخل شهد آماده شده می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا کاملا مربا جا بیفتد. این مرحله با کمترین درجه حرارت به مدت 90 دقیقه زمان می برد.

4

مرحله آخر: افزودن آبلیمو

در این مرحله آبلیمو را افزوده و بعد از 15 دقیقه از روی حرارت بردارید و با نان و خامه نوش جان کنید.

طرز تهیه مربای بهار نارج مجلسی

نکات و فوت و فن تهیه مربای بهار نارنج خانگی

  • این مربا را با بهار نارنج نوبرانه بهار تهیه کنید، عطر و طعم بسیار متفاوتی خواهد داشت.
  • دلیل اینکه شهد و بهار نارنج هر دو سرد هستند این است که شکوفه ها چرکیده نشوند.
  • اگر زمان نداشتید برای خیس کردن بهار نارنج می توانید 4 مرتبه بهار نارنج را بجوشانید و آبکش کنید که با این کار از مواد مغذی آن کاسته می شود.
  • برای رنگ طلایی کمی زعفران هم می توانید به شربت بیفزایید.
  • این شکوفه زیبا دارای خواصی چون رفع سنگ کلیه، درمان سرد های عصبی، و ویتامین های B ،A ،Cمی باشد و دارای طبعی گرم و خشک است
از
38
رای