طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی خانگی ساده و خوشمزه با فر و بدون فر

طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی خانگی ساده و خوشمزه با فر و بدون فر شیرینی پیچ انگشتی یا شیرینی پفکی گردویی، یکی از شیرینی بسیار ساده و لطیف است که با گردو تهیه می شود. این شیرینی را می توانید با فر و بدون فر به راحتی در منزل تهیه کنید.

شیرینی پیچ انگشتی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و لذیذ می باشد که می توانید به راحتی و سریع این شیرینی را در خانه درست کنید. شیرینی پیچ انگشتی یکی از شیرینی های سنتی ایرانی می باشد که می توانید در مهمانی ها و دور همی های خود تهیه کنید. حتی این شیرینی برای عید نوروز نیز تهیه کنید. یکی از مواد اصلی این شیرینی جذاب و خوشمزه زرده تخم مرغ می باشد و به همین دلیل بسیار لذیذ می شود. امروز قصد داریم طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینی پیچ انگشتی خانگی بدون فر بازاری

زرده تخم مرغ5 عدد
پودر قند200 گرم
وانیل1 قاشق چای خوری
آب لیمو ترش1 قاشق چای خوری
گردو خرد شده1/2 پیمانه

دستور پخت شیرینی پیچ انگشتی خانگی بدون فر بازاری

1

طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی ساده و گردویی در منزل

مرحله اول: آماده سازی مواد فر را با دمای 180 درجه روشن کنید. تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و سفیده را از زردی جدا کنید و سفیده های تخم مرغ را برای مصرف دیگر در یخچال نگهداری کنید. گردو ها را بشکنید و آن ها را از پوست جدا کنید و در ظرفی با کمک چاقو یا دست خرد کنید و بریزید.

2

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ ها

در کاسه ای زرده تخم مرغ ها را بریزید و با همزن برقی خیلی خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود. همزدن را به مدت 5 تا 7 دقیقه ادامه دهید تا تخم مرغ ها پف کند و حجیم شود. سپس به یک مواد کرمی رنگ تبدیل می شود.

طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی
3

مرحله سوم: اضافه کردن پودر قند

بعد از هم زدن تخم مرغ ها نوبت اضافه کردن پودر قند می باشد. در کاسه ای مناسب پودر قند را دوبار الک کنید و به کاسه تخم مرغ ها اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند و یکدست شوند. در وسط هم زدن مواد با استفاده از لیسک مواد دور کاسه را به وسط کاسه منتقل کنید تا همه مواد با هم مخلوط شوند. مواد آن قدر باید مخلوط شوند تا سفیده یکدست شود.

4

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد دیگر

بعد از مخلوط شدن پودر قند در این مرحله نوبت اضافه شدن وانیل می باشد. وانیل را اضافه کنید و هم بزنید و سپس آبلیمو را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. سپس گردو های خرد شده را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی یا لیسک مواد را هم بزنید.

5

مرحله پنجم: پخت شیرینی در فر

داخل سینی فر، کاغذ روغنی قرار دهید و با استفاده از قاشق از مواد آماده شده به مقدار یک قاشق روی کاغذ به ردیف بریزید و داخل فر با دمای 160 درجه به مدت8 تا 12 دقیقه قرار دهید و بعد این زمان سینی را خارج کنید و شیرینی ها را از کاغذ روغنی جدا کنید و داخل ظرف مناسب سرو کنید.

6

مرحله ششم: پخت شیرینی بدون فر

داخل قابلمه کاغذ روغنی قرار دهید و روی شعله ملایم با شعله پخش کن بزارید و با یک قاشق از مواد بردارید و روی کاغذ روغنی قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و درب قابلمه را دم کنی قرار دهید به مدت 35 تا 40 دقیقه اجازه دهید تا پخته شود. بعد از این مدت شیرینی های شما آماده است. نوش جان.

طرز تهیه شیرینی پیچ انگشتی

نکات کلیدی برای تهیه شیرینی پیچ انگشتی بازاری 

  • زمانی شیرینی شما آماده است که که از روی کاغذ روغنی جدا شود.
  • شیرینی را به مدت 8 تا 12 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پخته شود.
  • بعد از پخته شدن شیرینی ها رنگ آن نباید عوض شود.
  • روی شیرینی را با استفاده از خلال پسته تزئین کنید.
از
20
رای