طرز تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی و گوشت چرخ کرده خوشمزه با فر

طرز تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی و گوشت چرخ کرده خوشمزه با فر نان شکم پر، یکی از نان های خوشمزه می باشد که پخت آسانی دارد و می توان آن را با خمیر جادویی ، گوشت چرخ کرده، پنیری با فر و بدون فر خوشمزه و مجلسی در خانه تهیه کنید.

نان شکم پر با خمیر جادویی یکی از آسانترین نان های شکم پر می باشد که می توانید تهیه کنید و مطمئنا آن را در برنامه غذایی خود خواهید گنجاند، در بخش آشپزی امروز سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای نان شکم پر با خمیر جادویی و گوشت چرخ کرده با فر

آرد500 گرم
شیر خشک قنادی25 گرم
کره80 گرم
خمیر مایه8 گرم
شکر1/4 پیمانه
آب ولرم2 پیمانه
نمک1 قاشق چای خوری
مواد لازم برای مواد میانی-
گوشت چرخ کرده350 گرم
قارچ200 گرم
پیاز1 عدد
فلفل دلمه1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر سیرمقدار لازم

دستور پخت نان شکم پر با خمیر جادویی و گوشت چرخ کرده با فر

1

طرز تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی

برای تهیه خمیر جادویی ابتدا خمیر مایه را عمل می آوریم، به این صورت که مقدار آبی را که گفته ایم را نصف کرده و خمیر مایه را همراه با مقداری شکر به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. دقت کنید که دمای آب ولرم باشد. سپس درب ظرف را گذاشته و ۱۰ دقیقه به آن زمان می دهیم تا کف کند.

2

مرحله دوم: طرز تهیه خمیر جادویی

حال کره ای را که در دمای محیط شل شده است را داخل کاسه ای می ریزیم و مابقی شکر، آب ولرم را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم همچنین شیرخشک و خمیر مایه عمل آمده را نیز درون کاسه ریخته.

3

مرحله سوم: ورز دادن خمیر

آرد را ۳ بار الک می کنیم و کم کم به موادمان در کاسه اضافه می کنیم تا یکدست شود. حال به مدت ۱۰ دقیقه روی سطح صاف ورز می دهیم می توانید برای این کار از استند میکسر نیز استفاده کنید و بعد کاسه ای را چرب کرده و خمیر را داخل آن گذاشته و رویش را سلفون می کشیم و به مدت ۱ تا ۲ ساعت در جایی گرم قرار می دهیم تا مقدارش دو برابر شود.

4

مرحله چهارم: آماده کردن مواد میانی

در این مدت به سراغ تهیه مواد میانی می رویم، ابتدا پیاز را پوست کنده و به صورت نگینی خورد می کنیم. تابه را روی حرارت قرار داده بعد از گرم شدن کمی روغن درون آن می ریزیم و پیازها را تفت می دهیم. زمانی که پیاز سبک شد کمی زردچوبه به آن اضافه می کنیم. سپس گوشت را با فلفل سیاه درون تابه ریخته تا تغییر رنگ بدهد، بعد فلفل دلمه ها و قارچ های نگینی خورد شده را به آن اضافه می کنیم و در انتها نیز کمی نمک و ادویه درون آن ریخته. ( ریختن رب کاملا دلخواه است) تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و هم می زنیم و حرارت خاموش می کنیم تا مواد گوشتی ما خنک شود.

طرز تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی
5

مرحله پنجم: قرار دادن مواد داخل شکم خمیر

به سراغ خمیر می رویم، از خمیر به اندازه چونه های یکسان جدا کرده و در کف دستمان باز می کنیم و از مواد گوشتی داخل آن قرار می دهیم و با خمیر روی مواد را پوشانده و آن را گرد می کنیم. سپس روی خمیر را با برس از زرده تخم مرغ می زنیم و کنجد می پاشیم.

6

مرحله نهایی: سرو نان ها

سینی فر را آورده و کاغذ روغنی کف آن پهن می کنیم خمیر ها را با فاصله روی سینی قرار می دهیم و بعد داخل فر که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم کرده ایم به مدت ۴۰ قرار می دهیم. بعد از پایان یافتن ۴۰ دقیقه، ۱ دقیقه نیز گریل فر را روشن می کنیم تا روی نان ها نیز طلایی شوند. سپس نان ها را از داخل فر خارج کرده و با انواع سس های دلخواه میل می کنید.

طرز تهیه نان شکم پر با گوشت چرخ کرده و خمیر خانگی

نکات مهم و فوت و فن تهیه نان شکم پر با خمیر جادویی

  • برای از بین بردن چسبندگی خمیر ابتدا از روش ورز دادن زیاد و سپس اضافه کردن آرد استفاده نمایید.
  • از قاشق چوبی برای هم زدن آرد استفاده کنید.
  • استفاده از پنیر پیتزا در مرحله پخت مواد میانی نیز میسر می باشد.
  • در گرد کردن و پوشاندن مواد میانی با خمیر دقت کنید که جایی باز نباشد.
  • برای تهیه مواد میانی از هر موادی می توان به دلخواه استفاده کرد.
  • برای تهیه شیر خشک قنادی به فروشگاه های لوازم قنادی مراجعه نمایید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه نان گوشتی عربی خوشمزه به سبک عراقی با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه نان شکم پر پنیری با سیب زمینی خوشمزه بدون فر و با فراز
6
رای