طرز تهیه سس پستو قرمز خوشمزه ایتالیایی با گوجه فرنگی و گردو

طرز تهیه سس پستو قرمز خوشمزه ایتالیایی با گوجه فرنگی و گردو سس پستو قرمز یکی از سس های ایتالیایی بسیار خوشمزه است که کاربرد های بسیار زیادی در آشپزی بین الملل دارد. با دستور پخت و طرز تهیه سس پستو قرمز ایتالیایی اصل با گوجه فرنگی و پنیر و گردو با سلام دنیا همراه باشید.

سس پستو یکی از سس های بسیار خوشمزه و پر طرفدار ایتالیایی است. این سس دارای خواص غذایی فراوانی به دلیل و جود مواد اولیه تازه و تشکیل شده از همه گروه های مواد غذایی موثر در سلامت بدن می باشد. سس پستو قرمز ایتالیایی دارای مواد بیشتری چون گوجه پوره شده و چیلی قرمز می باشد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سس پستو ایتالیایی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سس پستو ایتالیایی خوشمزه با گوجه و پنیر پیتزا

گوجه فرنگی500 گرم
پنیر پارمزان150 گرم
مغز گردو یا دانه کاج100 گرم
روغن زیتون1 پیمانه
سیر3 حبه
آب لیمو ترش2 قاشق غذا خوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

دستور پخت سس پستو ایتالیایی خوشمزه با گوجه و پنیر پیتزا

1

طرز تهیه سس پستو با گوجه فرنگی و گردو

مرحله اول: ابتدا گوجه ها را شسته و برای چند دقیقه داخل آب جوش قرار می دهیم تا پوست آنها به راحتی جدا شود و آماده تهیه سس شود. سپس گوجه ها را پوره کرده روی حرارت قرار دهید تا آب اضافی آن تبخیر شده و غلیظ شود. حالا از روی حرارت برمی داریم و زمان می دهیم تا خنک شود.

طرز تهیه سس پستو با گوجه فرنگی
2

مرحله دوم: آماده سازی گردو یا دانه کاج

حالا گردو یا دانه کاج را داخل تابه ای تمیز ریخته و روی حرارت قرار دهید و کمی بو دهید تا عطر آن بلند شود. حالا از روی حرارت بر می داریم و زمان می دهیم تا خنک شود.

3

مرحله سوم: تهیه سس پستو قرمز ایتالیایی

پوره گوجه، گردو، پنیر و آب لیمو ترش را داخل یک مخلوط کن ریخته و آنقدر به مخلوط کردن ادامه می دهیم تا یک پوره یکدست فراهم شود.

4

مرحله آخر: افزودن روغن زیتون

در این مرحله درجه مخلوط کن را کم می کنیم و همزمان روغن زیتون را می افزاییم تا سس کاملا یکدست و آماده شود. حالا سس پستو قرمز ایتالیایی ما آماده است برای تهیه انواع غذا از آن استفاده و نوش جان کنید.

طرز تهیه سس پستو قرمز ایتالیایی

نکات مهم و فوت و فن تهیه سس پستو ایتالیایی با گوجه و پنیر

  • می توانید برای پوست گرفتن گوجه چند دقیقه گوجه ها را داخل فر قرار دهید تا پوست آنها راحت جدا شود.
  • میزان پنیر را می توانید بنا به ذائقه بیشتر کنید.
  • در مرحله آخر تهیه سس پستو قرمز نمک و فلفل سس را اندازه کنید.
از
3
رای