طرز تهیه خورشت ترش واش شمالی خوشمزه رستورانی با مرغ

طرز تهیه خورشت ترش واش شمالی خوشمزه رستورانی با مرغ خورش ترش واش، یکی از غذاهای خوشمزه و عالی شمالی می باشد که طرفداران زیادی دارد. طرز تهیه خورشت ترش واش گیلانی با مرغ خوشمزه و مجلسی رستورانی به سبک شمالی را در سلام دنیا مشاهده کنید.

ترش واش نام نوعی سبزی گیلانی است که گیاهی  ترش، سه برگ و بومی گیلان می باشد و در فصول خاصی از سال رشد می کند. این سبزی دارای عطر و بویی بی نظیر می باشد. در خورشت ترش واش از این سبزی استفاده شده و عطر و طعم غذای منحصر به فرد خورش ترش واش از این سبزی تامین می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه خورشت ترش واش گیلانی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای خورش ترش واش

سینه مرغ1 عدد
بادمجان3 عدد
گوجه فرنگی2 عدد
سیر2 حبه
سبزی مخصوص200 گرم
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
رب آلوچهبه میزان لازم

دستور پخت خورش ترش واش

1

طرز تهیه خورشت ترش واش شمالی با مرغ

مرحله اول سرخ کردن مرغ: ابتدا داخل قابلمه مناسبی روغن ریخته و تکه های مرغ را در روغن، نمک، فلفل و زردچوبه خوب تفت دهید تا طلایی شوند.

طرز تهیه خورش ترش واش گیلانی
2

مرحله دوم: افزودن سبزی

سبزی آماده شده و سیر رنده شده را داخل روغن خوب سرخ می کنیم تا رطوبت اضافی آن خارج شود و کمی تغییر رنگ دهد. بعد به مرغ سرخ شده می افزاییم.

3

مرحله سوم: افزودن رب آلوچه

حالا رب آلوچه را داخل 1 لیتر آب حل کرده و به مرغ می افزاییم و اجازه می دهیم تا مرغ کاملا پخته شود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی بادمجان

بادمجان را پوست گرفته ورقه ای برش داده و 30 دقیقه داخل آب و نمک قرار می دهیم و بعد آبکش کرده و بادمجان ها را داخل روغن خوب سرخ می کنیم تا طلایی شوند، بادمجان ها که تمام شدند گوجه ها را هم ورقه ای برش داده و داخل روغن تفت می دهیم.

5

مرحله پنجم: افزودن بادمجان و گوجه

مرغ که کاملا پخته شد و به قوام کافی رسید؛ بادمجان و گوجه را روی خورشت می چینیم و 30 دقیقه اجازه می دهیم تا خورشت جا افتاده و بادمجان مزه خورشت را بگیرد.

6

مرحله آخر: سرو خورشت ترش واش

خورشت ترش واش را داخل ظرف زیبایی ریخته و بادمجان و گوجه آن را در کنار ظرف بچینید تا کاملا مشخص باشد و در کنار برنج کته ایرانی سرو کنید و نوش جان.

طرز تهیه خورشت ترش واش شمالی به سبک اصیل

نکات مهم و فوت و فن تهیه خورش ترش واش گیلانی

سبزی ترش واش چیست

  • سبزی این غذا شامل (ترش واش، گشنیز، نعنا، خالواش، اسفناج و چوچاق و سیر می باشد) که باید بسیار خوب خرد شود و کاملا له باشد.
  • ترشی این غذا را با آب نارنج، رب آلوچه، آبغوره و رب انار هر کدام را که در دسترس دارید تامین کنید.
  • برای تهیه این غذا بهتر است از سینه مرغ استفاده کنید.
  • نباید بادمجان و گوجه در این غذا له شوند باید سالم و مشخص باشند.
از
24
رای