طرز تهیه ترشی کلم سفید و هویج فوری ساده و مجلسی رستورانی

طرز تهیه ترشی کلم سفید و هویج فوری ساده و مجلسی رستورانی ترشی کلم سفید یک ترشی ساده و خوشمزه مجلسی است که می توانید به صورت کلم سفید خالی زرد رنگ یا با هویج به صورت مجلسی و رستورانی با سرکه سفید یا قرمز خانگی تهیه کنید.

ترشی کلم سفید یکی از ترشی های قدیمی و پرطرفدار ایرانی است که با توجه به فصل سرما که زمان رسیدن آن می باشد، در این فصل درست می شود. ماده اصلی ترشی کلم سفید، کلم می باشد که با ترکیب مواد دیگر مانند کلم قرمز، هویج و سبزی ترشی و در صورت تمایل به ترشی کلم سفید زرد رنگ، با زردچوبه ترکیب و تهیه می شود. کلم از نظر داشتن فیبر بسیار غنی است و به همین خاطر درمان مناسبی برای یبوست و سایر مشکلات گوارشی می باشد. همچنین کلم سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم است. امروز در سلام دنیا طرز تهیه ترشی کلم سفید و هویج رستورانی فوری را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ترشی کلم سفید و هویج ساده و مجلسی فوری با سرکه سفید

کلم سفید2 عدد
هویج2 عدد
فلفل سبزچند عدد
سیرچند حبه
شویدچند ساقه
آب2 لیوان
سرکه سفید2 لیوان
نمکبه مقدار لازم

دستور پخت ترشی کلم سفید و هویج ساده و مجلسی فوری با سرکه سفید

1

طرز تهیه ترشی کلم سفید و هویج رستورانی

ابتدا کلم سفید را از وسط برش بزنید، تخته آشپزخانه را آماده کنید، برش های کلم را روی تخته قرار دهید و با کارد آشپزخانه کلم را خیلی ریز خرد کنید. اندازه خرد کردن کلم سلیقه ای است و می توانید درشت خرد کنید.

2

مرحله دوم: شستن و خشک کردن کلم

کلم های خرد شده را داخل یک ظرف بریزید و کمی آب به همراه نمک به کلم ها اضافه کنید. بعد از چند دقیقه کلم ها را به خوبی با آب سرد بشویید و داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن ها کشیده شود. سپس پارچه تمیزی را پهن کنید و کلم ها را روی پارچه پخش کنید تا کاملا خشک شوند.

3

مرحله سوم: خرد کردن هویج و سیر

هویج را بعد از شستن پوست بگیرید و با رنده درشت رنده یا به صورت نگینی ریز خرد کنید. سیرها را هم پوست بگیرید و بعد از شستن خیلی ریز خرد کنید.

4

مرحله چهارم: خرد کردن شوید

چند ساقه شوید را پاک کنید و با آب سرد به خوبی بشویید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس شوید را روی تخته آشپزخانه قرار دهید و به صورت درشت خرد کنید.

5

مرحله پنجم: ترکیب مواد با هم

یک کاسه بزرگ انتخاب کنید و سبزیجات خرد شده را داخل آن بریزید و با هم مخلوط کنید. شیشه یا ظرف موردنظر برای ترشی را آماده و کاملا خشک کنید، از مواد ترشی داخل شیشه بریزید و لابه لای مواد فلفل سبز قرار دهید و تا سر به همین ترتیب شیشه را پر کنید.

6

مرحله نهایی: اضافه کردن آب و سرکه

دو لیوان آب جوشیده سرد شده را با 2 لیوان سرکه سفید و مقداری نمک مخلوط کنید و داخل شیشه بریزید تا جایی که روی مواد را بگیرد. درب شیشه را محکم ببندید و تقریبا ده روز در جای تاریک و خنک قرار دهید تا ترشی آماده شود.

طرز تهیه ترشی کلم سفید فوری

نکات مهم و فوت و فن تهیه ترشی کلم سفید رستورانی زرد رنگ

  • اگر می خواهید ترشی کلم سفید رستورانی زرد رنگ داشته باشید میتوانید در مرحله ای که سرکه را اضافه می کنید، مقداری زردچوبه به سرکه اضافه کرده و مخلوط کنید و سپس به ترشی بیفزایید.
  • ترشی را چند روز در دمای محیط قرار دهید تا برسد سپس در یخچال نگهداری کنید.
  • ترشی کلم سفید را با سرکه قرمز هم می شود درست کرد فقط رنگ کلم ها قرمز می شود.
  • با توجه به ذائقه خود می توانید از فلفل سبز تند یا شیرین استفاده کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه ترشی شور مخلوط خانگی خوشمزه با گل کلم، کرفس و هویج
 


 

از
3
رای