روش خواندن نماز امام رضا برای ازدواج، شفا مریض و حاجت گرفتن

روش خواندن نماز امام رضا برای ازدواج، شفا مریض و حاجت گرفتن طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای شفای مریض و ازدواج، نماز حاجت امام رضا برای حاجت گرفتن در مفاتیح و توسل به امام رضا برای حاجت با یس و صلوات مخصوص را در سلام دنیا بخوانید.

خواندن نماز امام رضا (ع) که به امام رئوف مشهور است در رسیدن به حوائج شما از جمله ازدواج، شفای مریض، بچه دار شدن بسیار مجرب است.اما خواندن این نماز شیوه مشخص دارد که در ادامه این مطلب سلام دنیا شما را با طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای شفای مریض و ازدواج و نماز حاجت امام رضا برای حاجت گرفتن آشنا خواهیم کرد.

طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای شفای مریض

امام رضا (ع) خواندن این نماز را برای رفع غم و اندوه شده یا حاجتی مانند شفای مریض از درگاه خدا توصیه کرده اند:


حتما بخوانید: طریقه خواندن نماز نفل برای حاجت


دو رکعت نماز زیارت امام رضا

1.  دو رکعت نماز بگذارید و در هر رکعت بعد از سوره حمد 13 مرتبه سوره قدر را تلاوت کند.

بعد از اتمام نماز به سجده بروید و دعای زیر را بخوانید:

« أَللَّهُمَّ یا فارِجَ الْهَمِّ، وَ یا کاشِفَ الْغَمِّ، وَ مُجیبَ دَعْوَةِ الْمُضْطَرّینَ، یا رَحْمنَ الدُّنْیا وَ رَحیمَ الْاخِرَةِ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ، وَ ارْحَمْنی‏ رَحْمَةً تُطْفِئُ بِها عَنّی غَضَبَکَ وَ سَخَطَکَ، وَ تُغْنینی بِها عَنْ رَحْمَةِ مَنْ‏ سِواکَ .»

طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای شفای مریض

طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای ازدواج

در روایتی از امام رضا علیه السلام نقل شده است اگر کسی حاجت ازدواج دارد از خداوند طلب خیر کند و پس از خواندن دو رکعت نماز با خلوص نیت، دست‌های خود را به سوی آسمان بلند کند و این ذکر را تکرار کند:

“أَللَّهُمَّ إِنّی اُریدُ التَّزْویجَ فَسَهِّلْ لی مِنَ النِّسآءِ أَحْسَنَهُنَّ خَلْقاً وَ خُلْقاً، وَ أَعَفَّهُنَّ فَرْجاً، وَ أَحْفَظَهُنَّ نَفْساً فِیَّ وَ فی مالی، وَ أَكْمَلَهُنَّ جَمالاً، وَ أَكْثَرَهُنَّ أَوْلاداً.”


حتما بخوانید: خلاصه زندگینامه امام رضا (ع) از تولد تا شهادت به زبان ساده


نماز حاجت امام رضا برای حاجت گرفتن

اگر حاجتی در دل دارید می توانید با خواندن این روش از نماز امام رضا به خواسته ای خود برسید. این نماز یکی از مجربترین نمازهای حاجت ائمه است، که بر خواندن آن سفارش زیادی شده است.

1. در رکعت اول این نماز بعد از خواندن سوره حمد، آیة الکرسی و در رکعت دوم بعد از حمد سوره قدر را قرائت کنید. پس از پایان نماز قرآن را با احترام روی سر قرار دهید و بخوانید:

“أَللَّهُمَّ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ إِلی خَلْقِکَ، وَ بِحَقِّ کُلِّ ایَةٍ فیهِ، وَ بِحَقِّ کُلِّ مَنْ‏ مَدَحْتَهُ فیهِ عَلَیْکَ، وَ بِحَقِّکَ عَلَیْهِ، وَ لا نَعْرِفُ أَحَداً أَعْرَفَ بِحَقِّکَ مِنْکَ”

2. بعد از آن هر یک از ذکرهای زیر را ده بار تکرار کنید:

یا سَیِّدی یا اَللَّهُ، بِحَقِّ مُحَمَّدٍ، بِحَقِّ عَلِیٍّ، بِحَقِّ فاطِمَةَ، بِحَقِّ الْحَسَنِ، بِحَقِّ الْحُسَیْنِ، بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ، بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، بِحَقِّ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ، بِحَقِّ مُوسَی بْنِ جَعْفَرٍ، بِحَقِّ عَلِیّ ‏بْنِ مُوسی، بِحَقِّ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ، بِحَقِّ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ، بِحَقِّ حَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ، بِحَقِّ الْحُجَّةِ.

به فرموده حضرت: در صورتی که نماز و دعا را به ترتیب گفته شده بخوانید قبل از اینکه از جای خود بلند شوید خداوند حاجت تو را برآورده خواهد کرد.

نماز حاجت امام رضا برای حاجت گرفتن

نماز امام رضا در مفاتیح

مقاتل بن مقاتل برای مستجاب شدن حاجاتش از امام رضا( ع)، دعایی را در خواست کرد. امام رضا( ع) در جواب این درخواست به او فرمود:

هر زمان که حاجت مهمی داشتی، ابتدا غسل کن و با لباس پاکیزه به تن کن و خوش بو کن، بعد در زیر آسمان بخوان دو رکعت نماز بگذار. در هر رکعت، پس از سوره ی حمد 15 مرتبه سوره توحید را بخوان .بعد از آن در هر رکعت، قبل از رکوع رفتن، در رکوع و بعد از رکوع و در سجده اول، بعد از سجده اول و در سجده دوم 15 بار سوره توحید تلاوت کن ( مجموعا 210 مرتبه در دو رکعت). بعد از تمام شدن نمازت در سجده، دعای زیر را بخوان:

« أَللَّهُمَّ إِنَّ كُلَّ مَعْبُودٍ مِنْ لَدُنْ عَرْشِكَ إِلى قَرارِ أَرْضِكَ فَهُوَ باطِلٌ سِواكَ، فَإِنَّكَ أَنْتَ اللَّهُ الْحَقُّ الْمُبینُ، إِقْضِ لی حاجَةً كَذا وَكَذا، اَلسَّاعَةَ السَّاعَةَ.»

و حالا با اصرار و التماس، از خداوند خواسته هایت را طلب کن و بعد از اینکه به حاجت خود دست پیدا کردی، نماز شکر بگذار( نماز شکر دو رکعتی است؛ و در آن بعد از خواندن سوره حمد در رکعت های اول و دوم باید، سوره توحید در رکعت اول و سوره کافرون در رکعت دوم قرائت شود. علاوه بر این در سجده رکعت اول ذکر« اَلْحَمْدُ للَّهِِ شُكْراً، شُكْراً للَّهِِ وَحَمْداً» در رکوع رکعت اول و ذکر« شُكْراً للَّهِِ وَحَمْداً» و در رکوع و سجده رکعت دوم ذکر« اَلْحَمْدُ للَّهِِ الَّذی قَضى حاجَتی، وَ أَعْطانی سُؤْلی وَ مَسْأَلَتی»خوانده شود).


حتما بخوانید: روش خواندن نماز امام جواد برای ازدواج، حاجت و ثروت


توسل به امام رضا برای حاجت

1. توسل به امام رضا ع

در روایات آمده است روش توسلی که از امام رضا ع نقل شده است یکی از بهترین روش های توسل به این امام رئوف است.امام رضا علیه الاسلام فرمودند:

هرگاه پیشامدی برای شما رخ داد، دو رکعت نماز بگذارید، در یک رکعت سوره فاتحه و آیت الکرسی و در رکعت دوم سوره حمد و سوره قدر را تلاوت کنید.

بعد قرآن را بردارید و با احترام آن را روی سر بگذارید و بگویید:

«اللّهُمَّ بحَقِّ ما أَرْسَلْتَهُ إِلى خَلْقِکَ، وَبحَقِّ کُلّ آیَه فِیه، وَبحَقِّ کُلّ مَنْ مَدَحْتَهُ فیهِ عَلَیْکَ، وَبحَقِّکَ عَلَیْهِ، وَلانَعْرِفُ أَحَداً أَعْرَفُ بحَقِّکَ مِنْکَ.»

در ادامه مى‌گویى:

  • «یا سَیّدى یا اللّه» «10 مرتبه»
  • «بحَقِّ مُحَمَّد» «10 مرتبه»
  • «بحَقِّ عَلىّ» «10 مرتبه»
  • «بحَقِّ فاطِمَهِ» «10 مرتبه»

و به همین صورت 10 بار نام هر کدام از ائمه اطهار را یکى بعد از دیگرى تکرار می کنید.

امام رضا (ع) فرمودند: “تا زمانی که به نام امام زمانت برسی.تا از جای خود بلند شوی خداوند حاجت تو را برآورده خواهد کرد.”

2. توسل به امام رضا با یس برای گرفتن حاجت

برای برآورده شدن مقصود عظیم یا هر حاحتی که در دل دارید،به مدت 7 روز 7 بار سوره یس را قرائت کنید. این ختم را از روز شنبه آغاز کنید تا پایان آن روز جمعه باشد. در زمان خواندن سوره یس با کسی حرف نزنید و در مکانی خلوت و آرام باشید و ثواب خواندن این سوره را به روح امام رضا ع هدیه کنید،این توسل برای برآورده شدن حاجت و مقصود شما مجرب است.

توسل به امام رضا برای حاجت:توسل به امام رضا با یس

3. نحوه توسل به امام رضا (ع) با ذکر صلوات خاصه

هر روز به مدت 40 روز 110 بار صلوات خاصه امام رضا را به روش زیر بخوانید،این توسل برای برآورده شدن حاجات بسیار مجرب است:

اللهّمَ صَلّ عَلی عَلی بنْ موسَی الرّضا المرتَضی الامامِ التّقی النّقی و حُجَّّتکَ عَلی مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثری الصّدّیق الشَّهید صَلَوةَ کثیرَةً تامَةً زاکیَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه کافْضَلِ ما صَلّیَتَ عَلی اَحَدٍ مِنْ اوْلیائِکَ.

خدایا رحمت فرست بر علی بن موسی الرضا امام با تقوا و پاک و حجت تو بر هر که روی زمین است و هر که زیر خاک، رحمت بسیار و تمام با برکت و پیوسته و پیاپی و دنبال هم چنان بهترین رحمتی که بر یکی از اولیایت فرستادی.

/////////////////////////////////////////////

سخن پایانی:

در این مطلب نماز حاجت امام رضا و طریقه خواندن نماز حاجت امام رضا برای شفای مریض و ازدواج را به شما معرفی کردیم.این نماز در برآورده شدن حاجت بسیار مجرب است.


مقالات مرتبط:

روش خواندن نماز حضرت خضر برای ازدواج و 1000 حاجت

متن تبریک میلاد امام رضااز
4
رای