بهترین نرم افزارهای رایگان چت تصویری برای انواع سیستم عاملها

بهترین نرم افزارهای رایگان چت تصویری برای انواع سیستم عاملها اگر به دنبال یک راه حل رایگان برای برقراری تماس آسان با دوستان خود هستید؛ در ادامه چندین نرم افزار مناسب معرفی شده است. تمرکز در اینجا بر سادگی استفاده و ویژگی هایی است که این نرم افزارها را برای افراد عادی جذاب می سازد.

تحول در فواصل اجتماعی بسیاری از افراد را متعجب ساخته و تماس های ویدئویی را به یک ضرورت برای روابط اجتماعی از راه دور تبدیل کرده است. اما کدام یک از این تعداد زیاد برنامه ها برای شما و دوستان و خانواده شما مناسب می باشند؟ در اینجا توصیه هایی را برای یک جلسه دوستانه، یک گردهمایی خانوادگی یا صحبت های دوستانه شبانه درباره بازی ها ارائه می دهیم. این لیست برای افرادی است که به دنبال یک راه حل رایگان برای برقراری تماس آسان با دیگران می گردند (نه مشاغل کوچک یا موسسات). تمرکز در اینجا بر سادگی استفاده و ویژگی هایی است که این نرم افزارها را برای افراد عادی جذاب می سازد. هر نرم افزار رایگان بوده و بر روی سیستم عامل های مختلف (حداقل iOS و اندروید) قابل اجرا می باشند و بسیاری از آنها بر روی سیستم عامل های Mac و ویندوز نیز قابلیت کار دارند.

بهترین ابزارهای مکالمه ویدئویی برای تبدیل فواصل اجتماعی به روابط اجتماعی از راه دور

الف: نرم افزارهای چت تصویری مناسب برای گروه های بزرگ

1. نرم افزار Skype

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، Mac، ویندوز، لینوکس، وب)
 • مزایا: امکان تعداد زیاد تماس همزمان
 • معایب: مشکلات در انجام سایر امور

اسکایپ Skype مدتهاست که در دسترس می باشد و در حالی که نسخه رومیزی (کامپیوتری) آن بسیار ضعیف می باشد، نسخه موبایل آن بسیار قدرتمند بوده و از گروه های بزرگ بدون هیچ گونه محدودیتی به صورت رایگان پشتیبانی می کند (4 ساعت به ازای هر تماس، 100 ساعت در هر ماه). تا زمانی که تمرکز شما صرفاً بر تماس های ویدئویی می باشد، این نرم افزار عالی است اما واکنش های ایموجی، به روزآوری های وضعیت و سایر طراحی های ناخوشایند آن چندان دلپسند نمی باشند.

نرم افزارهای عالی برای چت تصویری دوستانه با گروه های بزرگ

2. نرم افزار Zoom برای تماس تصویری

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، Mac، ویندوز)

Zoom یکی از رایج ترین ابزارها برای کنفرانس های ویدئویی کسب و کارها به دلیل قابلیت اطمینان، تجمیع مستحکم وب و سایر ویژگی های آن می باشد. به طور کلی این نرم افزار به عنوان یک گزینه همه منظوره می باشد و به دلیل این مزایا در اینجا آورده شده است اما گزارشات حاکی از این هستند که این نرم افزار از استانداردهای امنیتی ضعیف و عملکردهای مشکوک برخوردار بوده و به نظر می رسد شرکت سازنده را بد جلوه داده است. ما استفاده از این نرم افزار را در مواردی که اطلاعات حساس ممکن رد و بدل شود، توصیه نمی کنیم. در واقع، با وجود گزینه های بسیار خوب موجود دیگر، استفاده از این نرم افزار تقریباً توصیه نمی شود.

ب: برترین نرم افزار های مکالمه ویدئویی مناسب برای دوستان و خانواده

3. نرم افزار فیس بوک (FB Messenger)

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، Mac، ویندوز)
 • مزایا: استفاده آسان، تعداد زیاد کاربران آن در حال حاضر، بعضی ویژگی های مفید در زمینه گروه ها
 • معایب: نیاز به داشتن حساب کاربری در فیس بوک

نرم افزار Messenger به یک دلیل خوب مورد توجه است: این نرم افزار به خوبی با هر نوع ارتباط دیجیتالی که مد نظر شما باشد، کنار می آید. این نرم افزار تا هشت نفر را در تماس های ویدئویی رایگان همزمان بدون محدودیت در طول مدت تماس، پشتیبانی کرده و وقتی شما مشغول یک تماس دو نفره هستید، به سراغ ساختار نقطه به نقطه رفته و با کنار گذاشتن سرورها واسطه، از تراکم و ازدحام خطوط می کاهد. این یکی از محصولات فیس بوک بوده و این یعنی که به یک حساب کاربری فیس بوک برای آن نیاز دارید (چیزی که شاید دلخواه همگان نباشد). اما استفاده از این نرم افزار از محافظت بیشتری نسبت به نظارت های بی جهت فیس بوک بر روی پست ها و تصاویر در سایت اصلی آن برخوردار است.

نرم افزار فیس بوک (FB Messenger)

2. WhatsApp Messenger

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، Mac، ویندوز، وب)
 • مزایا: ایمن و رایج
 • معایب: تنها پشتیبانی از 4 نفر در هر تماس ویدئویی

WhatsApp را به عنوان برادر کم معاشرت و کمی زشت FB Messenger در نظر بگیرید. با تمرکز بر حریم خصوصی، این نرم افزار با وجود زشت بودن، کماکان در جهان پر استفاده می باشد و هر چند تماس ویدئویی ویژگی اصلی آن نمی باشد، می توانید در صورتی که محدود چهار نفره آن را بپذیرید، از آن استفاده نمایید. برای فعال سازی آن، یک گفتگوی گروهی را شروع کرده و گزینه Call را در گوشه بالای صفحه کلیک نمایید. سپس شرکت کنندگان در تماس ویدئویی را انتخاب کرده و گزینه دوربین را کلیک نمایید.

نرم افزار واتساپ از بهترین ابزارهای مکالمه ویدئویی

3. نرم افزار Google Duo یا Hangouts

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، وب)
 • مزایا: رابط کاربری ساده، استفاده از حسابهای کاربری موجود در گوگل
 • معایب: مشکلات سردرگم کننده در محیط های اجرا، تردیدها درباره عمر طولانی مدت این نرم افزار

Duo یکی از آخرین محصولات پیام رسان شرکت گوگل می باشد که به عنوان یک مکمل برای Allo شروع به کار کرده و هدفش ارائه یک نسخه مصرف کننده برای Hangouts بود که به Chat و Meet تقسیم شده اما کماکان به طور مستقل وجود دارد. سردرگم کننده بود؟ گوگل این گونه است. در حال حاضر این نرم افزار به خوبی کار کرده، مخاطبین موجود در حساب کاربری گوگل شما را در خود جای داده و به شما اجازه می دهد تماس های ویدئویی مستقیم و بدون محدودیت داشته باشید. اگر دوستان شما مایل نیستند برای یک حساب کاربری جدید در جایی ثبت نام کنند، این گزینه مناسبی محسوب می شود اما چندان به آن عادت نکنید زیرا محصولات غیر مشهور گوگل معمولاً دوره عمر طولانی ندارند.

نرم افزارهای رایگان برای تماس تصویری گروهی

4. نرم افزار چت ویدوئی مارکو پولو (Marco Polo)

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید)
 • مزایا: پیام رسانی ویدئویی جایگزین جذابی برای گفتگوهای زنده می باشد
 • معایب: عدم وجود امکان گفتگوی زنده

این در واقع ابزاری برای گفتگوی کامل ویدئویی نمی باشد اما مساله اینجاست که همه افراد همواره نمی خواهند که تماس ویدئویی کامل چهره به چهره داشته باشند. Marco Polo مانند یک Snapchat ساده شده است که ویدئوهای کوتاه را برای دوستان یا گروه ها با گزینه هایی برای افزودن شکلک ها، فیلترها و غیره ارسال می کند. اگر شما و دوستانتان نمی خواهید زمان طولانی را برای گفتگوی زنده اختصاص دهید، این برنامه می تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود.

نرم افزار چت ویدوئی مارکو پولو (Marco Polo)

ج: گزینه های قابل احترام: FaceTime و Instagram

5. FaceTime گزینه بسیار خوبی است اما بر روی تمامی محیط ها قابل اجرا نمی باشد و همین امر مفید بودن آن را زیر سوال برده است. اما اگر شما و دوستانتان از محصولات شرکت اپل استفاده می کنید، این یک گزینه عالی، ساده و ایمن محسوب می شود. اینستاگرام نیز دارای امکان تماس ویدئویی در قسمت پیام های مستقیم می باشد و این در واقع استفاده از تماس های فوری برای افرادی است که مطمئن نیستید بخواهید آنها را وارد محدود دوستان خیلی نزدیک خود کنید.

د: نرم افزارهای تماس تصویری مناسب برای سرگرمی

6. نرم افزار Houseparty

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، وب)
 • مزایا: ورود و خروج آسان افراد به محیط گفتگو، بازی های داخلی
 • معایب: اساساً یک اسب تروا برای Heads Up محسوب شده و محبوبیت ناگهانی آن بر کیفیت ویدئویی آن تاثیر گذاشته است.

Houseparty نام تجاری خود را به عنوان نرم افزاری برای جوانان که می خواهند با دوستان خود بدون خارج شدن از منزل گفتگو کنند، معرفی کرده است. این برنامه برای گروه های دوستان نزدیک مناسب بوده، وقتی فردی آنلاین شود به شما اطلاع داده و ورود افراد به محیط گفتگو در آن بسیار آسان است. بازی های داخلی آن نیز بسیار سرگرم کننده می باشند اما بایستی تبلیغات مزاحم Heads Up را تحمل کنید. بازی Pictionary آن بسیار جذاب است اما بدون شک به کلمات بهتری نیاز دارد.

 نرم افزارهای تماس تصویری مناسب برای سرگرمی

7. نرم افزار Discord

 • سیستم عامل: (iOS، اندروید، Mac، ویندوز، لینوکس و وب)
 • مزایا: مناسب برای گفتگوی صوتی در هنگام بازی یا تماس های ویدئویی ساده
 • معایب: رابط کاربری نسبتاً گیج کننده، عدم تمرکز بر حوزه ویدئو

Discord یک رقیب برای ارتباطات مربوط به بازی ها محسوب شده و جای بسیاری از رابط های گفتگوی درون بازی ها را گرفته و حتی شرکت های قدرتمندی مانند Steam را به چالش کشیده است. در حالی که تمرکز اصلی این برنامه بر صوت می باشد و در این زمینه خوب عمل می کند، ویدئو نیز یکی از گزینه های جانبی آن محسوب می شود. محیط کاربری آن بدلیل داشتن منوها، گزینه ها، گروه ها و کانال های مختلف گاهی برای کاربران تازه کار گیج کننده به نظر می رسد. 

نرم افزار Discord مناسب برای تماس های ویدئویی ساده

گزینه های قابل احترام: Bunch و Squad

8. یک نرم افزار تازه به نام Bunch بر روی بازی های گروهی همراه با گفتگوی ویدئویی تمرکز کرده است. این برنامه نوعی آزمون و خطا بوده و بایستی انتظار خریدهای درون برنامه ای از جانب بعضی بازی ها را داشته باشید اما محیط اجرایی آن از زمان شروع رشد بسیار خوبی داشته است بنابراین بد نیست این گزینه را نیز امتحان کنید.

9. Squad بر به اشتراک گذاری کارهایی که می کنید همزمان با گفتگو تمرکز کرده و بنابراین شما می توانید با یکدیگر به تفریح بپردازید، فیلم نگاه کنید و غیره. مانند Bunch این نرم افزار جدید می باشد بنابراین بایستی از دوستانتان نیز بخواهید تا آن را نصب کنند. اما به طور کلی روش جالبی برای به اشتراک گذاردن آنچه انجام می دهید و می بینید محسوب می شود.

نرم افزارهای Bunch و Squad برای مکالمه تصویری