آیا می توان از لاستیک زمستان در تابستان استفاده کرد؛ تایر مناسب چهار فصل

آیا می توان از لاستیک زمستان در تابستان استفاده کرد؛ تایر مناسب چهار فصل چه لاستیک هایی در تابستان بهتر است؛ فرق لاستیک زمستانی و تابستانی با لاستیک چهار فصل چیست؛ لاستیک خودرو مناسب فصل زمستان و تابستان و ایا میتوان از لاستیک زمستان در تابستان استفاده کرد، در سلام دنیا.

در تابستان نباید از لاستیک های زمستانی استفاده کنیم. لاستیک ها مسئول چسبندگی وسیله نقلیه در جاده هستند، چیزی که برای حفظ ایمنی آن ضروری است. از دست دادن این چسبندگی می تواند منجر به تصادف شود، چیزی که در انواع مختلف آب و هوا راحت تر اتفاق می افتد. این امر به ویژه برای ترمزگیری مهم است، زیرا برای عملکرد صحیح این سیستم ترمز در خودرو، چنگ زدن ضروری است. لاستیک های زمستانی به افزایش این چسبندگی در جاده ها در شرایط بسیار سرد کمک می کنند، چیزی که می تواند منجر به یخ زدگی و یخبندان شود. در تابستان این مسائل مشکلی ندارد. به همین دلیل است که لاستیک هایی وجود دارند که برای شرایط آب و هوایی هشدار دهنده مناسب تر هستند. سوالی که پیش میاید این است که آیا می توان از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده کنید ؛ فرق لاستیک زمستانی و تابستانی با لاستیک چهار فصل چیست و تایر مناسب هر فصل کدام است، برای پیدا کردن پاسخ این سوال تا انتهای این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

آیا می توان از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده کرد

اگر سوال را به معنای واقعی کلمه در نظر بگیریم، می توانید از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده کنید.اما محدودیت های قانونی زیادی در مورد آنچه که یک خودرو می تواند از نظر چراغ، موتور و لاستیک داشته باشد وجود دارد. لاستیک ها اهمیت ویژه ای دارند. آنهایی که فرسوده شده یا ترک خورده می توانند بسیار خطرناک باشند. اما استفاده از لاستیک های زمستانی در تابستان غیرقانونی نیست. برای انجام این کار جریمه یا جریمه نخواهید شد. این بدان معنا نیست که ما باید از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده کنیم.


حتما بخوانید: 21 روش برای تعمیر و نگهداری خودرو


لاستیک های زمستانی برای رانندگی روی یخ یا برف مناسب هستند. آنها معمولاً برای استفاده در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد / 44.6 درجه فارنهایت توصیه می شوند. به همین دلیل، آنها به طور ایده آل در اواخر پاییز که دما شروع به کاهش می کند نصب می شوند. البته این بستگی به محل زندگی شما دارد. برخی از مناطق آب و هوایی وجود دارد که در بیشتر اوقات سال سرد است. در این صورت استفاده از لاستیک های زمستانی در تمام طول سال مشکلی نخواهد داشت.

آیا می توان از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده کرد

اگرچه می‌توانید از لاستیک‌های زمستانی در تابستان و در طول سال استفاده کنید، دلایل زیر برای این کار وجود ندارد:

  • فاصله ترمز: زمانی که از لاستیک های زمستانی در تابستان استفاده می شود، می توان فاصله ترمز را افزایش داد. هنگامی که دما بسیار افزایش می یابد، مسافت ترمز می تواند دو برابر تایر تابستانی باشد.
  • از دست دادن کارایی: هنگامی که دمای اوج از 30 درجه سانتیگراد / 86 درجه فارنهایت افزایش پیدا می کند، گلوله های کوچکی در لاستیک تایر ایجاد می شود که بر حرکت چرخ تأثیر می گذارد.
  • ضایعات: لاستیک‌های زمستانی تحت سایش بیشتری قرار می‌گیرند، بنابراین استفاده از آن‌ها مگر در موارد ضروری منطقی نیست، زیرا گران‌تر (تقریباً 10٪) از لاستیک‌های تابستانی هستند.
  • سرعت: محدودیت حداکثر سرعت وجود دارد، زیرا لاستیک های زمستانی مقاومت غلتشی بیشتری دارند. این امر همچنین می تواند منجر به افزایش مصرف سوخت شود.

حتما بخوانید: چگونه در برف و یخ رانندگی کنیم


آیا می توانم از لاستیک های زمستانی برای بازرسی خودرو در تابستان استفاده کنم؟

همانطور که بیان کردیم استفاده از لاستیک های زمستانی در تابستان غیرقانونی نیست. اگر به هر دلیلی نیاز به بازرسی خودرو دارید، استفاده از لاستیک های زمستانی نباید مشکلی ایجاد کند. با این حال، بازرس ممکن است توصیه‌هایی را که ما در اینجا می‌دهیم به شما ارائه دهد و پیشنهاد کند تایرها را در ماه‌های گرم‌تر تعویض کنید.

آیا لاستیک های چهار فصل هم برای زمستان و هم برای تابستان وجود دارد

تعویض لاستیک خودرو دو بار در سال می تواند برای بسیاری از رانندگان دردسرساز باشد. همچنین به این معنی است که باید جایی برای نگهداری مجموعه کامل لاستیک ها در زمانی که استفاده نمی شوند پیدا کنید. اگر این مورد شماست، راه حلی وجود دارد. می توانید از لاستیک هایی استفاده کنید که برای استفاده در طول سال طراحی شده اند. آنها به لاستیک های چهار فصل معروف هستند. همانطور که از نام آنها پیداست، آنها سازگاری هایی دارند که آنها را برای استفاده در تمام فصول مناسب می کند.

لاستیک های طرح crossclimate نیز وجود دارد. این لاستیک های زمستانی هستند که می توانند برای تمام سال از جمله تابستان استفاده شوند. آنها مشابه تایرهای کلاسیک چهار فصل نیستند. دومی عملکرد کمتری با افزایش دما دارند. لاستیک های Crossclimate نوعی از لاستیک های تابستانی هستند که جایگزینی عالی برای مناطقی هستند که فقط به صورت پراکنده هوا بسیار سرد است.

آیا لاستیک های چهار فصل هم برای زمستان و هم برای تابستان وجود دارد

لاستیک های متقاطع با ترکیبی خاص ساخته شده اند، مشابه آنچه در نسخه های زمستانی استفاده می شود. در این نوع لاستیک، لاستیک نیز در برابر دمای بالا مقاومت می کند. این به بهترین وجه کشش، ترمز و کارایی خوب را در تابستان و در بقیه ایام سال تضمین می کند.علاوه بر این، این لاستیک ها دارای دیواره های جانبی و آج تقویت شده هستند. لایه ای از سیلیس وجود دارد که هنگام چرخش دما را کاهش می دهد و مصرف سوخت را کاهش می دهد.


حتما بخوانید: آموزش احیای باتری مرده ماشین با آسپرین


آنها همچنین دارای لبه‌های بلندتری هستند (یعنی شکاف‌هایی در لاستیک که آج را تشکیل می‌دهند. اینها دارای زوایای اریب و ضخامت متغیر هستند که عملکرد بهینه در برف را تضمین می‌کنند و همچنین توانایی ترمز خشک را بهبود می‌بخشند. اگر ترجیح می دهید از لاستیک های مختلف در تابستان و زمستان استفاده کنید، ممکن است بخواهید نحوه تعویض ایمن لاستیک خودرو را یاد بگیرید.

استفاده از چه لاستیک هایی در تابستان بهتر است؟

بهترین تایرها برای وسیله نقلیه شما آنهایی هستند که با آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید و زمان سال تنظیم شوند. لاستیک های زمستانی در طول سال در چندین کشور اروپا اجباری است. در کشورهای دیگر، آنها فقط تحت شرایط خاصی مورد نیاز هستند. در برخی کشورها بسته به فصل اجباری هستند.در ایالات متحده، استفاده متناوب از لاستیک های تابستانی و زمستانی در برخی مناطق توصیه می شود. برخی از ایالت ها دارای آب و هوای مشابه در طول سال هستند. برخی دیگر از یک شرایط آب و هوایی شدید با تغییر فصول تغییر می کنند.

در این موارد، ممکن است به لاستیک های چهار فصل نیاز داشته باشید یا بهتر است دو ست داشته باشید.اگر در یک منطقه کوهستانی زندگی می کنید، اما به طور منظم به مناطق معتدل تر رانندگی می کنید، به لاستیک مناسب نیاز خواهید داشت. لاستیک های Crossclimate یا چهار فصل برای این مناطق بهترین هستند زیرا لازم نیست هر بار که پایین می آیید آنها را عوض کنید.

 سخن پایانی:

اگرچه ممکن است فکر کنید که گذاشتن لاستیک های زمستانی در تابستان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود، اما ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد، به خصوص اگر زیاد رانندگی کنید. اجازه ندهید تایرهای زمستانی شما زودرس فرسوده شوند. فقط زمانی از آنها استفاده کنید که باید استفاده شوند، مثل زمستان.


مطالب مرتبط:

علت روشن شدن چراغ دینام چیست

آموزش از بین بردن یخ شیشه ماشین با سریعترین روش

براق کردن رینگ و لاستیک اتومبیل با تکنیکی ساده، ارزان و خانگی

از
1
رای