آموزش روش تغییر فرمت اعداد و شماره در آیفون (iOS)

آموزش روش تغییر فرمت اعداد و شماره در آیفون (iOS) نحوه تغییر فرمت شماره در آیفون؛ فرمت های اعدادی که می توانید در iOS 16 انتخاب کنید و نحوه تغییر فرمت اعداد و شماره در آیفون و iOS16 در ساده و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

وقتی نوبت به نمایش اعداد می رسد، مناطق مختلف  از نمادهای مختلف به عنوان جداکننده برای گروه بندی ارقام در یک عدد استفاده می کنند. این جداکننده‌ها هنگام جدا کردن قسمت صحیح یک عدد از قسمت کسری و همچنین تقسیم اعداد با ارقام زیاد به گروه‌ها به کار می‌روند تا رمزگشایی آنها آسان‌تر شود. ممکن است دیده باشید که یک نقطه اعشار یا کاما در همان عدد استفاده می شود و بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، استفاده از آن نیز متفاوت خواهد بود. برای سال‌ها، کاربران آیفون مجبور بودند فرمت شماره‌ای را انتخاب کنند که برای منطقه‌ای که در iOS انتخاب کرده‌اند تعیین شده است . با آخرین به‌روزرسانی iOS، اکنون می‌توانید فرمت اعداد را در آیفون خود به انتخاب خود از داخل برنامه تنظیمات تغییر دهید و این چیزی است که در این مطلب از سلام دنیا توضیح خواهیم داد.

چه فرمت های اعدادی را می توانید در iOS 16 انتخاب کنید

با تغییراتی که در iOS 16.4 (بتا 2) ایجاد شده است، می توانید از بین سه فرمت اعداد مختلف برای آیفون خود انتخاب کنید. این قالب‌ها از فاصله، کاما و نقطه به عنوان نماد برای جدا کردن هزاران عدد در یک عدد یا به عنوان نقطه ریشه استفاده می‌کنند.


حتما بخوانید: آموزش انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون با 4 روش


نقاط رادیکس کاراکترهایی هستند که برای جدا کردن قسمت صحیح یک مقدار از قسمت کسری آن استفاده می‌شوند و معمولاً با نقطه (.) یا کاما (،) اختصاص می‌یابند. هزار جداکننده برای تقسیم اعداد با ارقام زیاد به گروه های سه تایی استفاده می شود و معمولاً با نقطه (.)، کاما (،) یا فاصله ( ) اختصاص داده می شود.  

در آخرین نسخه iOS، می‌توانید هر یک از فرمت‌های اعداد زیر را به‌عنوان گزینه دلخواه برای آیفون خود اعمال کنید:

1,234,567.89 : این قالب از کاما (,) به عنوان جداکننده هزاران و نقطه (.) به عنوان کاراکتر ریشه استفاده می کند. این قالب در اکثر کشورهای انگلیسی زبان استفاده می شود.
1.234.567،89 : این قالب از نقطه (.) به عنوان جداکننده هزاران و کاما (،) به عنوان کاراکتر ریشه استفاده می کند. این قالب در بسیاری از کشورهای غیر انگلیسی زبان ترجیح داده می شود.
1 234 567,89 : این قالب از یک فاصله ( ) به عنوان جداکننده هزاران و یک کاما (،) به عنوان کاراکتر ریشه استفاده می کند. این یک قالب اعداد توصیه شده بین المللی است.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS

قبل از اینکه بتوانید فرمت شماره را در آیفون خود تغییر دهید، باید مطمئن شوید که آیفون شما در iOS 16.4 (بتا 2) در نمایه توسعه دهنده یا عمومی بتای اجرا می شود. اگر در کانال پایدار به‌روزرسانی iOS هستید، پیشنهاد می‌کنیم چند هفته دیگر صبر کنید تا این به‌روزرسانی در دسترس شما قرار گیرد. 

توجه : نسخه‌های بتا iOS ممکن است برای کارهای روزانه شما پایدار نباشند. بنابراین نسخه بتای iOS را با مسئولیت خود نصب کنید.


حتما بخوانید: روش رمزگذاری و افزودن پسورد به اسناد Pages در آیفون


اگر آیفون شما روی iOS 16.4 (بتا 2) اجرا می شود، می توانید ابتدا با باز کردن برنامه تنظیمات ، فرمت شماره آن را تغییر دهید‌.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS1

در داخل تنظیمات، روی General ضربه بزنید.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS2

در صفحه General، به پایین بروید و language&regionرا انتخاب کنید.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS3

در این صفحه، روی Number Format ضربه بزنید.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS4

شما قادر خواهید بود یکی از سه گزینه موجود در صفحه را انتخاب کنید. وقتی فرمتی را که ترجیح می دهید انتخاب می کنید، علامت تیک باید در سمت راست قالب انتخابی ظاهر شود.


حتما بخوانید: روش اضافه کردن شماره صفحه در برنامه pages در آیفون


از این به بعد می توانید اعداد را در آیفون خود با فرمتی که انتخاب کرده اید مشاهده کنید.

نحوه تغییر فرمت شماره در iOS5

سخن آخر

در اینجا با نحوه تغییر فرمت شماره در آیفون آشنا شدید، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

حذف یا ریست کردن رمز Screen Time در آیفون

روش فورس ریستارت و فکتوری آیفون 



از
1
رای