آموزش ساخت استیکر متحرک واتساپ در اندروید و ایفون مرحله به مرحله

آموزش ساخت استیکر متحرک واتساپ در اندروید و ایفون مرحله به مرحله آموزش ساده ساخت استیکر متحرک واتساپ در گوشی اندروید و ایفون و همچنین روش ساخت گیف واتساپ به صورت مرحله به مرحله در سلام دنیا بیاموزید.

استیکرها یک لایه سرگرمی اضافی به مکالمات WhatsApp ما اضافه می‌کنند. اگرچه حالا می‌توان استیکرهای جدید را به واتساپ اضافه کرد، ولی قبلا استیکرهای متحرک سفارشی امکان‌پذیر نبود. با این حال، واتس اپ اکنون به شما امکان می دهد استیکرهای متحرک سفارشی را با آخرین به روز رسانی به واتس اپ وارد کنید. این بدان معناست که می توانید از هر ویدیو یا GIF برای ایجاد استیکرهای متحرک خود استفاده کنید. ما در این مقاله از سلام دنیا، به آموزش ساخت استیکر متحرک واتساپ پرداخته‌ایم. 

چگونه استیکر متحرک واتساپ بسازیم

ایجاد استیکرهای متحرک واتس اپ در اندروید

WhatsApp به شما اجازه نمی‌دهد استیکرهای شخص ثالث متحرک را مستقیماً اضافه کنید. برای انجام این کار باید از برنامه‌های شخص ثالث کمک بگیرید. برای ساخت استیکرهای متحرک برای واتس اپ، از برنامه Sticker Maker استفاده می‌کنیم.

دانلود واتساپ و نصب آن

تبدیل فیلم به استیکر متحرک واتساپ

1.  اپلیکیشن Sticker maker را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

دانلود برنامه ساخت استیکر Sticker maker واتساپ برای اندروید

2. برنامه را اجرا کنید و روی «Create a new sticker pack» کلیک کنید.
3. یک نام برای بسته استیکر خود تایپ کنید و نام خود را وارد کنید. دکمه Create را بزنید.
4. روی بسته استیکری که به تازگی ایجاد کرده اید ضربه بزنید تا استیکرهای متحرک به آن اضافه کنید.
5. روی کادر اول ضربه بزنید و از منو، گزینه Select file را انتخاب کنید.
6. ویدیو یا فایل GIF را که می خواهید از آن استیکر بسازید را انتخاب کنید. برنامه به طور خودکار GIF یا ویدیو را فشرده می کند و یک استیکر از آن میسازد.
7. به همین ترتیب، روی کادرهای دیگر در مرحله 5 ضربه بزنید تا سه برچسب متحرک به بسته استیکر اضافه کنید.
8. پس از افزودن حداقل 3 استیکر، دکمه افزودن به WhatsApp را در پایین فشار دهید.

9. یک چت در واتس اپ راه اندازی کنید و پنل استیکر را باز کنید. استیکرهای متحرک تازه ایجاد شده را در آنجا خواهید یافت. برای ارسال فقط روی برچسب ضربه بزنید.

ساخت استیکر متحرک در اندروید

بعداً می‌توانید با تکرار مراحل بالا، استیکرهای متحرک واتس‌اپ بیشتری را به همان بسته استیکر اضافه کنید. حتی می‌توانید آیکون بسته استیکر را که در واتساپ نشان داده می‌شود، با ضربه زدن روی نماد Tray در حین افزودن استیکرهای متحرک تغییر دهید.


حتما بخوانید: ساخت استیکر واتساپ با عکس شخصی


درست كردن استيكر در واتساپ

ساخت استیکر متحرک واتس اپ در آیفون

برای کاربران آیفون، مراحل تقریباً مشابه است. با این حال، برای ایجاد استیکرهای متحرک واتس اپ با استفاده از آیفون خود باید از یک برنامه متفاوت استفاده کنید. در اینجا ما از برنامه Sticker Maker Studio استفاده می‌کنیم. روش زیر را برای وارد کردن استیکرهای متحرک سفارشی به WhatsApp در آیفون را دنبال کنید.

ربات تبدیل گیف به استیکر متحرک

1.  برنامه Sticker Maker Studio را در آیفون خود نصب و باز کنید.

دانلود برنامه Sticker Maker Studio

2. بسته استیکر و نام نویسنده را در کادرهای داده شده وارد کنید. دکمه Create را بزنید تا ذخیره شود.
3. روی بسته استیکر تازه ایجاد شده ضربه بزنید.
4. کادرهای مختلفی را خواهید دید. روی کادر اول ضربه بزنید و از منو، Files را انتخاب کنید.
5. به ویدیو یا فایل GIF بروید و آن را انتخاب کنید. به همین ترتیب، برچسب های دیگری را به بسته اضافه کنید.
6. هنگامی که حداقل 3 استیکر متحرک در بسته دارید و یک نماد Tray به طور خودکار تولید می‌شود، روی Add to WhatsApp ضربه بزنید.

ساخت استیکر متحرک واتساپ ایفون

7. در صورتی که نماد Tray خالی به نظر می رسد، روی آن ضربه بزنید. در غیر این صورت هنگام افزودن بسته استیکر به واتس اپ با مشکلاتی مواجه خواهید شد. یک نماد Tray از تصاویر خود انتخاب کنید.


حتما بخوانید: ترفندهای فرستادن فایلهای سنگین با واتساپ


8. یک پاپ آپ ظاهر می شود که از واتس اپ می خواهد باز شود. روی Okay ضربه بزنید.
9. برای وارد کردن استیکرهای متحرک به واتس اپ، روی Save در پنجره پاپ آپ ضربه بزنید. استیکرهای متحرک سفارشی شما آماده استفاده در واتس اپ در آیفون شما هستند.

دانلود برنامه استیکر متحرک واتساپ

نحوه حذف استیکرهای متحرک سفارشی از WhatsApp

اگر می‌خواهید بسته استیکر متحرک (یا هر بسته استیکر سفارشی دیگری) را از WhatsApp در تلفن iPhone یا Android خود حذف کنید، این مراحل را دنبال کنید:

برنامه ساخت استیکر متحرک

1. هر چت WhatsApp را در تلفن اندروید یا آیفون خود باز کنید.
2. به صفحه استیکر بروید از جایی که استیکرها را به چت خود اضافه می کنید. روی نماد افزودن (+) ضربه بزنید.
3. روی My Stickers ضربه بزنید.
4. در آیفون، روی Edit در بالا ضربه بزنید و نماد قرمز Remove را در کنار بسته ضربه بزنید.
5. روی Done ضربه بزنید.
6. در اندروید، روی نماد حذف در کنار بسته استیکری که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید.
امیدواریم توانسته باشید استیکرهای مورد علاقه خود را به واتس اپ وارد کنید. همانطور که حدس زده‌اید با استفاده از همین مراحل می‌توانید استیکرهای متحرک را از اپلیکیشن‌های مورد علاقه خود مانند تلگرام، فیس بوک مسنجر و ... وارد کنید. کافیست استیکرهای متحرک را با فرمت GIF یا ویدئو دانلود کنید و مطابق مراحل بالا وارد کنید. وقتی صحبت از GIF به میان می‌آید، می توانید آنها را از تصاویر ثابت موجود در گالری گوشی خود بسازید و سپس آنها را به عنوان یک استیکر متحرک به WhatsApp صادر کنید.

آموزش ساخت گیف در واتس اپ 

ایجاد استیکر گیف متحرک در واتس اپ به آسانی دانلود آنها نیست (با استفاده از مراحل فوق). می توانید از ابزارهای وب شخص ثالث مانند ezgif استفاده کنید.

1. مرورگر خود را باز کنید و به وب سایت ezgif بروید: https://ezgif.com/
2. گزینه «Gif Maker» را انتخاب کرده و دکمه «Choose Files» را بزنید
3. رسانه ای را که می خواهید استیکر گیف از آن بسازید آپلود کنید
4. برای حذف پس‌زمینه از رسانه، پایین بکشید و روی «don't slack frames» کلیک کنید
5. در صورت تمایل کیفیت را تنظیم کنید و گزینه "Make WebP" را انتخاب کنید
6. اندازه فایل را تنظیم کرده و روی گزینه "Resize image" کلیک کنید
7. اگر این کار را در تلفن هوشمند انجام می‌دهید، طولانی فشار دهید، یا روی دسکتاپ کلیک راست کنید تا تصویر را دانلود کنید. اگر از رایانه شخصی استفاده کرده اید، برچسب گیف متحرک باید در تلفن کپی شود.


حتما بخوانید: نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ


8. اکنون از دوست خود بخواهید استیکری را بفرستد که در گالری واتس اپ شما نیست.
9. استیکر گیف واتس اپ را که اخیراً ایجاد کرده اید، فایل استیکر جدید را جایگزین کنید. برای این کار، به فایل منیجر گوشی خود مراجعه کنید –> حافظه داخلی –> رسانه واتساپ –> استیکرهای واتساپ –> فایل را بر اساس تاریخ به ترتیب مرتب کنید تا فایل استیکر را در بالا داشته باشید –> استیکر را به مدت طولانی انجام دهید. فشار دهید. به اشتراک گذاشته شده –> تغییر نام را انتخاب کنید و کل نام فایل را کپی کنید.
10. به عقب برگردید و فایل سفارشی خود را پیدا کنید و نام آن را با متنی که به تازگی کپی کرده اید تغییر دهید. سپس استیکر را کپی کنید و به WhatsApp Media –> WhatsApp Stickers –> مراجعه کنید و آن را Paste کنید.
11. در آخرین اپلیکیشن واتس آپ را ببندید و بکشید را پاک کنید. دفعه بعد که واتس اپ را باز می کنید، استیکری که دوستتان به اشتراک گذاشته شده است با برچسب گیف سفارشی شما جایگزین می شود.
استیکرهای واتساپ برچسب ها را برای استفاده در آینده در لایبرری خود ذخیره کنید. روند خسته کننده ایجاد استیکر گیف واتس اپ سفارشی فقط برای کاربران واتس اپ در اندروید در دسترس است. کاربران آیفون در حال حاضر نمی توانند استیکر گیف سفارشی بسازند.

سخن آخر 

در این مقاله به شما آموزش دادیم که چطور استیکرهای سفارشی واتساپ را در آیفون و اندروید بسازید. امیدواریم این آموزش مفید بوده باشد و بتوانید استیکرهای مورد علاقه خود را درست کنید. آموزش ساخت گیف در واتساپ هم به همان سادگی است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را به شکل gif یا به شکل ویدئو آماده کنید. 


مقالات مرتبط:

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت یا (Face ID) در ایفون و اندروید

حذف اکانت واتساپ، اموزش تصویری دیلیت اکانت واتساپ

از
8
رای