کاربرد افزونه ربات نویسنده و کپی محتوا سایت + فواید و مضرات Web Scraper

کاربرد افزونه ربات نویسنده و کپی محتوا سایت + فواید و مضرات Web Scraper کاربرد ربات‌ اسکرپس (افزونه ربات نویسنده) چیست؛ خطرات ربات افزونه scraper برای سئو سایت و نحوه جلوگیری از ربات های اسکرپر ؛ فواید و مضرات وب اسکرپینگ (Web Scraper) در سلام دنیا بخوانید.

ما در دوره ای زندگی می کنیم که همه، از کلاهبرداران گرفته تا شرکت های جهانی، ارزش آن را درک می کنند و می توانند از داده های مناسب بهره ببرند. اینجاست که وب اسکرپینگ وارد می شود. این مقاله از سلام دنیا نگاهی دقیق تر به وب اسکرپینگ دارد و کارکرد افزونه ربات نویسنده و کپی محتوا سایت و جنبه های اخلاقی و فواید و مضرات Web Scraper این عمل را بررسی می کند. با ما همراه باشید.

کاربرد ربات‌ های اسکرپس (افزونه ربات نویسنده)

شفاف‌ترین و قانونی‌ ترین کاربرد ربات‌ نویسنده، جمع‌آوری داده‌های در دسترس عموم است. دستورالعمل‌ های Robots.txt یک سایت را رعایت می‌کنند و اپراتورهای آن‌ها از داده‌ ها برای به دست آوردن بینشی استفاده می‌کنند که هر کس دیگری در صورت استفاده از تاکتیک‌ های مشابه، می‌تواند. برعکس، بازیگران مخرب به محدودیت‌ ها اهمیتی نمی‌دهند و از وب اسکرپینگ برای اهداف پلیدتر استفاده می‌کنند. آنها ممکن است دارایی معنوی را سرقت کنند یا اطلاعات قابل شناسایی شخصی را از پایگاه داده کاربران یک وب سایت جمع آوری کنند.


حتما بخوانید: بهترین ربات آهنگ تلگرام و روش کار با آن ها


سپس کلاهبرداران می توانند از این اطلاعات برای ورود به سایت و ایجاد خسارت یا فروش آن به دیگران استفاده کنند. در حالی که هنوز قانونی است، برخی ممکن است چنین استفاده هایی را از نظر اخلاقی مشکوک بدانند. به عنوان مثال ایجاد مشکل در تاریخچه قیمت گذاری محصول یک استفاده رایج از اسکرپینگ وب است. آیا خوب است که از این داده ها نه تنها برای کاهش رقابت بلکه ایجاد یک استراتژی قیمت گذاری که تضمین می کند قیمت های شما همیشه رقابتی تر است استفاده کنید؟

چالش‌های ربات‌های اسکرپر

نحوه عملکرد Web Scraper (آموزش اسکرپس، ربات کپی محتوا)

اسکرپینگ وب یک کار ظریف و متنوع است. افراد با استعداد می توانند یک اسکراپر را از ابتدا کدنویسی کنند. برعکس، کسب‌وکاری که می‌خواهد بر رقبای خود برتری داشته باشد، احتمالاً با یکی از شرکت‌های بی‌شمار به عنوان خدمات تماس می‌گیرد تا این کار را برای آنها انجام دهد. به زبان ساده، وب اسکرپینگ شناسایی، جمع‌آوری و مرتب‌سازی داده‌ها را در قالبی قابل خواندن و قابل استفاده خودکار می‌کند. Scraperها داده‌ها را از یک وب‌سایت درخواست می‌کنند و می‌توانند بیت‌های مربوطه مانند هزینه جاری یک پرواز را استخراج کنند یا کل طرح‌بندی سایت را کپی و ذخیره کنند. مورد دوم نگران کننده است زیرا مجرمان سایبری می توانند از اسکرپر برای ایجاد مجدد باورپذیری یک وب سایت استفاده کنند و کاربران را در آنجا فریب دهند تا داده های آنها را بدزدند.


حتما بخوانید: روش ریست کردن (security-windows) در ویندوز


موانع زیادی برای دستیابی برای عملکرد دقیق و مداوم وجود دارد. Scrapers نیاز به تطبیق با نسخه فعلی سایتی دارد که روی آن کار می کنند، در غیر این صورت نتایج کامل و قابل اعتماد نخواهد بود.Scraping یک فعالیت خودکار است که توسط ربات ها انجام می شود. این ربات ها باید چندین لایه حفاظتی را دور بزنند و برای تکمیل ماموریت خود ناشناخته بمانند. بنابراین تقلید از رفتار انسان برای دسترسی مداوم ضروری است. درخواست‌های انسان‌مانند نسبتاً کند هستند و وب‌سایت‌ها برای شناسایی آن‌ها موانعی مانند CAPTCHA را در مقابل ربات‌ها قرار می‌دهند.

نحوه عملکرد  Web Scraper

ارائه دهندگان Scraper راه هایی برای دور زدن بیشتر این اقدامات پیدا کرده اند. به عنوان مثال، استفاده از پروکسی های مسکونی در هنگام درخواست یک روش معمول است. اینها آدرس‌های IP را ارائه می‌کنند و تلاش‌های مکرر یک ربات را شبیه درخواست‌های چند کاربر در مکان‌های مختلف می‌کنند. در حالی که داده های عمومی یک بازی منصفانه است، اسکرپینگ غیراخلاقی به همین جا ختم نمی شود. ایجاد حساب برای ده ها IP در یک سایت مشخص کار ساده ای است. سپس این "کاربران" وارد شده به بیشتر ویژگی ها و داده های یک سایت دسترسی دارند.

خطرات ربات افزونه scraper برای سئو سایت

نحوه جلوگیری از ربات های اسکرپر 

متأسفانه، هیچ راه حل یکسانی برای جلوگیری از وب اسکرپینگ ها وجود ندارد. ربات‌ها پیچیده‌تر می‌شوند و رونق هوش مصنوعی تنها چالش را تشدید می‌کند. با این حال، صاحبان وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند زندگی ربات‌ها را بدتر کنند، هنوز می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند. نیاز به ایجاد حساب کاربری اولین قدمی است که بسیاری از سایت‌ها در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند.


حتما بخوانید: روش خاموش یا غیر فعال کردن تنظیمات پروکسی در ویندوز 


قرار دادن داده ها در پشت الزامات ورود به سیستم، آن را 100٪ ایمن نمی کند، اما چندین مزیت را به همراه دارد. از یک طرف، ایجاد یک حساب کاربری برای هر IP استفاده شده دشوارتر است، بنابراین توسعه دهندگان scraper در بیشتر موارد مزاحم نمی شوند. از سوی دیگر، تشریح یک خط مشی سختگیرانه حفاظت از داده ها در شرایط خدمات شما به این معنی است که هر کسی که می پذیرد در قبال هرگونه نقض شرایط مسئول است. کسب و کارها همچنین باید مهمترین داده های خود را جدا از شبکه های عمومی خود نگه دارند. انجام این کار زمانی راحت‌تر بود که همه در یک دفتر مرکزی بودند که تیم سایبری می‌توانست شبکه محلی را به شدت تقویت کند.

WFH مدرن و چالش های راه دور نیاز به رویکرد متفاوتی دارند – VPN های یک کسب و کار ایده آل هستند. شبکه های خصوصی مجازی یکپارچگی و ناشناس بودن همه داده های حساس رد و بدل شده بین کارمندان راه دور و شبکه های شرکت را تضمین می کنند. یافتن VPN برای چندین دستگاه آسان است که در دنیای مدرن ضروری است. آنها تمام ارتباطات و انتقال داده‌ها را در همه دستگاه‌ها رمزگذاری می‌کنند، و تضمین می‌کنند که هیچ رباتی که دستور جاسوسی در چنین فعالیت‌هایی را داده باشد، نمی‌تواند داده‌ای را که به هر طریقی قابل استفاده است یا قابل ردیابی برای شرکت شما به عنوان منبع است، دریافت کند. هانی پات ها ابزاری محبوب و موثر برای خنثی کردن ربات های اسکرپر هستند.

نحوه جلوگیری از ربات های اسکرپر 

می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد که فعالیت یک اسکراپر را مشاهده کنند، که به تشخیص رفتار مشکوک و ایجاد اقدامات متقابل کمک می‌کند. سپس هانی پات می تواند پیوندی را معرفی کند که هیچ کاربر معمولی نباید بتواند روی آن کلیک کند، اسکراپر را از وب سایت شناسایی و راه اندازی کند. مزاحمت با تگ های HTML سایت یکی دیگر از راه های نگه داشتن اسکرابر روی انگشتان آنهاست. اسکرپر موفقیت آمیز به پارامترهای دقیق بستگی دارد. اگر تگ‌های HTML وب‌سایت با آنچه ربات انتظار دارد مطابقت نداشته باشد، یک تلاش تا حدی موفقیت‌ آمیز خواهد بود یا کاملاً با شکست مواجه می‌شود.

سخن آخر

ما یک موضوع کاملاً پیچیده را خلاصه کردیم، و امیدواریم که برای درک این ایده کافی باشد که چگونه با تلاش های خراش دادن ناخواسته مبارزه کنیم. اگر چیزی  در مورد جمع‌ آوری داده‌ ها قطعی باشد، این است که مجرمان و شرکت‌ های قانونی همچنان برای دریافت بینش‌های ارزشمند و به موقع به آن تکیه خواهند کرد.  این فقط هزینه دیگری برای انجام تجارت برای دومی شده است. نگه داشتن یک گام به جلو مستلزم هوشیاری و ارزیابی مجدد استراتژی های فعلی امنیت سایبری است.


مطالب مرتبط:

بهترین نرم افزار های رمزگذاری روی فایل و پوشه در اندروید

بازیابی فایل های قفل شده توسط باج گیراز
1
رای