بازیابی فایل های قفل شده توسط باج گیر با نرم افزار رمزگشایی باج افزار

بازیابی فایل های قفل شده توسط باج گیر با نرم افزار رمزگشایی باج افزار ما در سلام دنیا، روش های بازیابی فایلهای انکریپت شده یا همان فایل های قفل و رمزگذاری شده توسط باج افزار با استفاده از 4 روش از جمله نرم افزار بازگشایی باج افزار برای ریکاوری فایل ها آلوده با ویروس باج گیر را آموزش دادیم.

باج افزار (ransomware) که فایل های سیستم شما را رمزگذاری می کند مخرب است. چون ممکن است منجر به از دست دادن اطلاعات غیرقابل برگشت و آسیب به کامپیوتر شود. اگر باج افزار به رایانه شما دسترسی پیدا کرد، می توانید راه حل های جایگزین برای بازیابی فایل های انکریپ و قفل شده توسط باج افزار را که در این مقاله سلام دنیا ، آموزش دادیم. امتحان کنید.

4 روش بازیابی فایل های قفل شده توسط باج افزار (باج گیر)

1. بازیابی فایلهای انکریپت شده: از طریق پشتیبان گیری یا بکاپ

این روش تنها در صورتی موثر عمل می کند که گزینه File History از قبل روشن باشد. اگر غیرفعال است، آن را فعال کنید تا بتوانید فایل‌ها را از طریق نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

 • روی Start کلیک کنید.
 • به قسمت تنظیمات بروید.
 • روی گزینه Update and Security کلیک کنید.
 • روی Backup → Backup using File History کلیک کنید
 • بر روی گزینه های بیشتر کلیک کنید.
 • روی گزینه Restore Files from a current back در پایین صفحه کلیک کنید.
 • پنجره ای باز می شود، بعد نام فایلی که می خواهید بازیابی کنید را وارد کنید.
 • از بین نسخه‌های مختلف، فایلی که ویندوز ارائه می‌کند را انتخاب کنید.
 • بر روی دکمه Restore کلیک کنید.

حتما بخوانید: روش ویرایش فایل پاورپوینت قفل شده 


این یکی از روش های بازیابی فایل‌های رمزگذاری‌ شده توسط باج‌ افزار است. یک روش امن‌تر برای پشتیبان‌گیری از فایل‌ها، از طریق یک فضای ذخیره‌سازی ابری است که به شما امکان می‌دهد از طریق اینترنت به فایل ها دسترسی داشته باشید.

حل مشکل و حذف ویروس رمزگذاری فایل ها

2. بازیابی فایلهای انکریپت شده از طریق سیستم

روش دیگر برای بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار از طریق بازیابی سیستم است. انجام بازیابی سیستم ممکن است، بسته به نوع سیستم عامل شما متفاوت باشد. در ویندوز 10، می توانید مراحل زیر را برای بازیابی سیستم کامپیوتر دنبال کنید.

 • روی Start کلیک کنید.
 • به Update & Security > Recovery بروید
 • روی Advanced Startup کلیک کنید.
 • روی Troubleshoot → Advanced options → System Restore کلیک کنید.
 • روی Next کلیک کنید، سپس یک نقطه بازیابی سیستم را انتخاب کنید که به بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار کمک می کند.
 • روی Next کلیک کنید و منتظر بمانید تا کار بازیابی سیستم تمام شود.

در صورتی که بازیابی سیستم مشکل را حل نکرد، روش دیگری برای بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار وجود دارد.

بازیابی فایل های انکریپت شده

3. بازیابی فایل های قفل شده توسط باج افزار از طریق نرم افزار بازیابی اطلاعات

نرم افزار بازیابی اطلاعات به شما برای بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار کمک می کنند. اگر نتوانستید از فایل‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید یا رایانه نقطه بازیابی (restore point) ندارد، نرم‌افزار بازیابی اطلاعات می‌تواند شما را از این دردسر خلاص کند.

می توانید نرم افزار بازیابی اطلاعات مانند EaseUS را دانلود کنید. این برنامه درایو مورد نظر شما را اسکن می کند تا فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار را بازیابی کند. همچنین می‌توانید نرم افزار MiniTool Power را دانلود کنید که به شما امکان می‌دهد فایل‌های خاصی را اسکن کنید تا جستجو را محدود کنید. نرم افزارهای بازیابی اطلاعات دیگری نیز به صورت آنلاین در موجود هستند. بهترین نرم افزار را برای خود انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار بازیابی فایل قفل شده MiniTool Power

4. نرم افزار رمزگشایی باج افزار

با اینکه برخی از باج افزارها غیرقابل رمزگشایی هستند، اما احتمال بازیابی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار با کمک ابزارهای رمزگشایی هنوزم امکان پذیر است. یکی از نرم افزارهایی که می توانید دانلود کنید، ابزار رایگان رمزگشایی باج افزار کوییک هیل (Quick Heal) است. این نرم افزار برای رمزگشایی انواع باج افزار مانند باج افزار Ninja، Apocalypse و غیره، موثر است. همچنین می توانید GIBON Ransomware Decryptor by Bleeping Computer را به صورت رایگان دانلود کنید. پس از دانلود ابزار رمزگشایی، کافی است دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا کار نصب تمام شود بعد می توانید رمزگشایی فایل های رمزگذاری شده توسط باج افزار را آغاز کنید.

دانلود نرم افزار رمزگشایی باج افزار GIBON Ransomware

زمانی که فایل ها با موفقیت رمزگشایی شدند، دیگر اجازه ندهید که باج افزارها مجددا کامپیوترتان را آلوده کنند. اگر رایانه را آسیب پذیر رها کنید، ممکن است این اتفاق دوباره رخ بدهد. اگر هیچ نرم افزار امنیتی در زمان نفوذ باج افزار نصب نشده است، یک نرم افزار ضد بدافزار معتبر را روی سیستم نصب کنید. اما اگر از قبل یک نرم‌ افزار ضد بدافزار نصب شده باشد و این اتفاق رخ داده باشد، احتمالاً نرم افزار، باج‌افزار را شناسایی نکرده است. با این اوصاف، بهتر است یک نرم افزار امنیتی بهتر را نصب کنید.

دانلود نرم افزار رمزگشایی باج افزار Comodo Advanced Endpoint Protection

نرم افزارهای امنیتی مانند Comodo Advanced Endpoint Protection متعهد به ارائه بهترین محافظت در مقابل باج افزار هستند. دوره باج افزارهای که برای رسیدن به هدف خود به یک فایل اجرایی متکی بودند، گذشته است. امروزه اکثر باج افزارها بدون فایل هستند، یعنی شانس ورود آنها به کامپیوتر بیشتر است. داشتن امنیت چند لایه برای سیستم تان ضروری ست. این همان چیزی است که نرم افزار Comodo Advanced Endpoint Protection ارائه می دهد.

بازیابی فایل های قفل شده توسط باج افزار

امنیت هفت لایه ای نرم افزار رمزگشایی باج افزار Advanced Endpoint Protection

 • آنتی ویروس Comodo ، بدافزارهای شناخته شده مانند تروجان، جاسوس افزار، باج افزارها، ویروس و کرم را شناسایی می کند. یک بدافزار پنهان شده به عنوان یک فایل واقعی در کامپیوتر توسط آنتی ویروس Comodo در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی می شود و مانع از آلوده کردن سیستم می شود.
 • Valkyrie - یک پلتفرم مبتنی بر حافظه ابری است که از کامپیوتر در برابر تهدیدات جدید محافظت می کند حتی اگر کاربر هنوز نرم افزار امنیتی را به روز نکرده باشد.
 • Auto-Containment - یک فناوری مبتنی بر سندباکس (sandbox) است که بر اساس ویژگی  Default-Deny ساخته شده است و تهدیدات روز صفر را برای هر دستگاه نقطه پایانی فراهم می‌کند. این تکنولوژی شامل بیش از 1,000,000,000 فایل ناشناخته بدون گزارش آلودگی به باج افزار است.
 • HIPS (Host Intrusion Prevention System) یا سیستم تشخیص نفوذ مبتنی بر هاست - یک تکنولوژی پیشرفته دفاعی در برابر بدافزار بدون فایل که حافظه و رجیستری کامپیوتر را در برابر تغییرات غیر مجاز نظارت می کند. با گسترش بدافزارهای بدون فایل، بهتر است حافظه رایانه را ایمن نگه دارید، زیرا حذف بدافزار بدون فایل تقریباً غیرممکن است و ممکن است نیاز به نصب مجدد سیستم عامل داشته باشد. HIPS (سیستم تشخیص نفوذ مبتنی برهاست) همچنین از صفحه کلید و هارد دیسک در مقابل دسترسی مستقیم بدافزار نیز محافظت می کند.
 • فایروال یا دیواره آتشین - ترافیک شبکه و انتقال داده را کنترل می کند و از نفوذ تهدیدات ورودی و خروجی جلوگیری می کند. همچنین برنامه های فعال را در دستگاه های نقطه پایانی نظارت می کند.
 • VirusScope - فناوری پیشرفته یادگیری ماشینی که از چندین اسکنر تشکیل شده است. این مدل با داده های مختلف استخراج شده از نرم افزارهای مخرب و قابل اعتماد آموزش داده شده است تا الگوهای رفتاری را فوراً تعیین کند.
 • نرم افزار فیلتر کردن وب سایت - به شما امکان می دهد آدرس های خاصی را در لیست سفید و سیاه قرار دهید تا دسترسی کاربران به وب سایت های غیر قابل اعتماد را محدود کنید.
 • نصب نرم افزار Comodo Advanced Endpoint Protection سریع و آسان است. پس از نصب، در برابر باج افزار محافظت کاملی پیدا خواهید کرد.
سخن آخر

ما در این مطلب از بخش کامپیوتر سلام دنیا، روش های بازیابی فایلهای انکریپت شده یا همان فایل های قفل و رمزگذاری شده توسط باج افزار با استفاده از 4 روش از جمله نرم افزار بازگشایی باج افزار برای ریکاوری فایل ها آلوده با ویروس باج گیر آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

بازیابی پسورد های ذخیره شده در گوگل کروم
 

از
5
رای