علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام + رفع خطای user not found

علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام + رفع خطای user not found علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام چیست ؛ معنی user not found در اینستاگرام و رفع مشکل user not found در زمان سرچ افراد در اینستاگرام و جلوگیری از آن در سلام دنیا بیاموزید.

اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان، پلتفرم محبوبی است که بسیاری از کاربران می توانند با دوستان و خانواده در ارتباط باشند. گاهی ممکن است هنگام جستجوی یک شخص یا اکانت خاص در اینستاگرام با خطاهایی مانند «user not found» مواجه شوید. نسخه وب اینستاگرام پیام خطای «Sorry, this page isn’t available» نشان می‌دهد که نشان می‌دهد کاربر در اینستاگرام در دسترس نیست. زمانی که می‌خواهید با کسی ارتباط برقرار کنید یا به دنبال شخصی جدید برای فالو کردن هستید، ممکن است این خطا گیج کننده باشد. گاهی اوقات، زمانی که اکانت دقیق را نمی شناسید، این مسئله می تواند ناامید کننده باشد. قبل از اینکه به سراغ پلتفرم دیگری بروید، باید بدانید که چرا پیام «user not found» در وهله اول در اینستاگرام ظاهر می‌شود. در این مقاله سلام دنیا 6 علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام  و معنی و رفع مشکل User Not Found در اینستاگرام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

معنی User Not Found در اینستاگرام چیست

این خطا به معنی این است مخاطب یا کاربر مورد نظر شما پیدا نشد و در دسترس نمی باشد.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرام

6 علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام (خطا User Not Found) و رفع آن

1. اشتباهات تایپی را بررسی کنید

ابتدا باید اشتباهات املایی را بررسی کنید. اگر هنگام جستجوی نام شخص به طور تصادفی اشتباه تایپی داشته باشید، اینستاگرام خطای «user not found» را نشان می دهد. گاهی اوقات، ممکن است اکانت های نامربوط را در پلتفرم بررسی کنید.

علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام 1

2. شخص نام کاربری خود را تغییر داده است

اینستاگرام به کاربران امکان تغییر نام کاربری را می دهد. اگر شخصی که به دنبالش هستید نام کاربری خود را تغییر داده است، نمی توانید اکانت کاربری را با استفاده از نام کاربری قدیمی پیدا کنید. وقتی نام کاربری قدیمی را در نوار جستجو تایپ می‌کنید، اینستاگرام همچنان خطای «user not found» را نشان می‌دهد.باید از شخص بخواهید نام کاربری صحیح را به اشتراک بگذارد یا می توانید لینک پروفایل را از او بخواهید. به این ترتیب، لازم نیست نگران پیدا کردن اکانت اینستاگرام صحیح باشید. می توانید لینک پروفایل را باز کرده و محتوای اکانت را بررسی کنید.


حتما بخوانید: رفع مشکل لود نشدن و کار نکردن دایرکت اینستاگرام


3. کاربر اکانت اینستاگرام را غیرفعال کرده است

اینستاگرام ممکن است خسته کننده باشد.برخی از کاربران نیز ممکن است آن را اعتیاد آور بدانند. بسیاری از کاربران ممکن است با غیرفعال کردن اکانت، کمی از این شبکه اجتماعی فاصله بگیرند. بنابراین، اگر شخصی اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کرده باشد، پیام «user not found» را مشاهده خواهید کرد.شما هیچ گزینه ای ندارید جز اینکه منتظر بمانید تا آن شخص دوباره اکانت اینستاگرام را فعال کند. وقتی فرد دوباره به شبکه اجتماعی بازمیگردد، هیچ هشداری دریافت نمی‌کنید. به سادگی می توانید پس از یک یا دو هفته جستجوی اکانت را امتحان کنید،در این صورت دیگر پیام "user not found" را مشاهده نخواهید کرد.

علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام 2

4. اینستاگرام اکانت را مسدود کرده است

مانند اکثر برنامه‌های شبکه های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، اسنپ چت و توییتر، اینستاگرام نیز دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای برای کاربران خود دارد. اگر شخصی از این پلتفرم برای انتشار نفرت، اطلاعات نادرست، اخبار جعلی یا فعالیت های غیرقانونی سوء استفاده کند، اینستاگرام می تواند اکانت او را مسدود کند.زمانی که سعی می کنید چنین اکانت هایی را جستجو کنید، فقط خطای "user not found" را مشاهده خواهید کرد.

اینستاگرام همچنین هنگامی که استفاده غیرعادی یا اتوماسیون اکانت را از برنامه های شخص ثالث تأیید نشده پیدا کند، اکانت های کاربری را مسدود می کند. وقتی شخصی به سرعت روی ده‌ها پست لایک می‌کند یا کامنت اضافه می‌کند، الگوریتم‌های اینستاگرام ممکن است آن را به عنوان یک ربات شناسایی کرده و اکانت او را مسدود کنند.اگر اینستاگرام ممنوعیت چنین اکانت هایی را لغو کند، می‌توانید کاربر را در این پلتفرم پیدا کنید. در ضمن برای دسترسی به شخص باید از پلتفرم های دیگری استفاده کنید.

علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام 3

5. کاربر شما را بلاک کرده است

این یکی از اصلی ترین دلایل خطا «user not found» در اینستاگرام است. وقتی روابط شما با شخصی دچار مشکل می شود، ممکن است آن شخص شما را در اینستاگرام و سایر برنامه های شبکه های اجتماعی بلاک کند تا از هر گونه مکالمه بعدی جلوگیری کند.امکان بلاک کردن شخصی در اینستاگرام یک ویژگی حفظ حریم خصوصی است. هنگامی که شخص شما را در پلتفرم اینستاگرام بلاک می کند، هیچ اعلان، پیام یا هشداری دریافت نمی کنید. شما فقط می توانید یک حدس تحصیلی در مورد بلاک شدن داشته باشید.


حتما بخوانید: آموزش بلاک کردن و رفع بلاک افراد در اینستاگرام


وقتی سعی می‌کنید چنین اکانت هایی را جستجو کنید، برنامه در ازای آن خطای «user not found» را به شما نشان می دهد.شما در اینجا دو گزینه دارید. می توانید از چنین اکانت هایی در حالت ناشناس بازدید کنید یا از اکانت اینستاگرام دوست خود برای پیدا کردن کاربر استفاده کنید. اگر اکانت کاربری در اکانت  اینستاگرام دوست مشترک شما نشان داده شود، این وضعیت بلاک شدن شما توسط آن شخص در اینستاگرام را تأیید می کند. می‌توانید یک اکانت کاربری جدید ایجاد کنید تا دوباره درخواست فالو ارسال کنید یا به این عمل او بی‌تفاوت باشید.

علت پیدا نشدن افراد در سرچ اینستاگرام 4

6. کاربر اکانت را حذف کرده است

اپلیکیشن هایی مانند اسنپ چت و تیک تاک این روزها در ترند هستند. آنها به برنامه های ترجیحی برای نوجوانان تبدیل شده اند. برخی از کاربران ممکن است به اندازه کافی از اینستاگرام استفاده کرده باشند و اکانت کاربری خود را حذف کنند تا نظمی به برنامه های خود بدهند. وقتی سعی می‌کنید چنین اکانت هایی را جستجو کنید، در عوض پیام «user not found» دریافت می‌کنید. شما باید با چنین کاربرانی در پلتفرم های دیگر ارتباط برقرار کنید.

رفع مشکل خطای User not found در اینستاگرام

بهترین راه برای رسیدگی به "User not found" بازیابی یا تغییر رمز عبور خود با استفاده از ویژگی رمز عبور فراموش شده است. این به این دلیل است که خطای کاربر اغلب زمانی رخ می دهد که رمز عبور و نام کاربری شما با هم مطابقت ندارند. اما این تنها یکی از راه های ممکن برای حل این مشکل ورود است. استفاده از حساب کاربری اینستاگرام گاهی اوقات می تواند مشکل باشد، و زمانی که با خطای «User not found» مواجه می شوید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که وحشت نکنید. در این مقاله نکاتی را به اشتراک گذاشته ایم که به شما کمک می کند این مشکل را در کوتاه ترین زمان حل کنید.

1. نام کاربری و رمز عبور را دوبار بررسی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تأیید کنید نام کاربری و رمز عبور صحیح را وارد کرده اید. احتمالاً قفل هایی دارید و از آن اطلاعی ندارید. اگر کاراکترهای خاصی در نام کاربری یا رمز عبور خود دارید، دوباره بررسی کنید که آنها را به درستی وارد کرده باشید. هر چقدر هم که احمقانه به نظر برسد، ممکن است مشکل اصلی این باشد که چرا مدام خطای «User not found» را دریافت می کنید.

علاوه بر این، ممکن است رمز عبور خود را فراموش کرده باشید. در این مرحله، فقط آن را بازیابی کنید. اما برای انجام این کار، باید اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما همیشه به حساب اینستاگرام شما مرتبط است.

رفع مشکل خطای User not foundدر اینستاگرام1

2. گوشی خود را ریستارت کنید

یکی از رایج‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای رسیدگی به مشکلات گوشی هوشمند، راه‌اندازی مجدد دستگاه است. این کار مکرراً ثابت شده است زیرا تلفن شما را بازنشانی می کند و اشکالات را برطرف می کند. همچنین به فایل‌هایی که قبلاً قادر به بارگیری نبودند، با شروعی تازه به آنها کمک می‌کند.

برای راه اندازی مجدد گوشی، دکمه روشن/ خاموش را طولانی فشار دهید و روی گزینه راه اندازی مجدد ضربه بزنید. پس از اتمام راه اندازی مجدد گوشی، سپس سعی کنید دوباره وارد سیستم شوید. اگر با این کار خطای کاربر پیدا نشد حل نشد، ممکن است مجبور شوید گزینه بعدی را امتحان کنید.

2رفع مشکل خطای User not foundدر اینستاگرام

3. بررسی خرابی سرور

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از برنامه‌های متا استفاده می‌کنند - اینستاگرام، فیس‌بوک و غیره، و این توضیح می‌دهد که چرا آنها گاهی اوقات دچار خرابی می‌شوند. بنابراین این خطا می تواند ناشی از قطعی سرور نیز باشد.

مرورگر و نسخه برنامه را تست کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. از دوستان خود بپرسید که آیا آنها با مشکل مشابهی روبرو هستند یا خیر و حساب خود را در دستگاه های مختلف بررسی کنید. اگر متوجه شدید که یک مشکل کلی است، کمی زمان دهید تا حل شود و سپس دوباره امتحان کنید. اما برای تأیید اینکه مشکل سرور است، آن را با استفاده از downdetector بررسی کنید ، یک پلت فرم آنلاین که به شما یک نمای کلی از وب‌سایت‌ها و خدمات مختلف و عملکرد آنها در زمان واقعی ارائه می‌دهد.

رفع مشکل خطای User not foundدر اینستاگرام3

4. سعی کنید رمز عبور خود را بازنشانی کنید

اگر ادامه داشت، با کلیک بر روی گزینه فراموشی رمز عبور ، که باید به آدرس ایمیل و شماره تلفن شما پیوند داده شود، رمز عبور خود را بازنشانی کنید . به بخش دریافت کمک در صفحه ورود به سیستم اینستاگرام خود بروید و روی آن کلیک کنید. سپس آدرس ایمیل ، شماره تلفن یا نام کاربری خود را وارد می‌کنید. روی Next ضربه بزنید و مراحل روی صفحه را برای بازنشانی رمزهای عبور خود دنبال کنید.

رفع مشکل خطای User not foundدر اینستاگرام4

جلوگیری از خطای “user not found” اینستاگرام از طریق فیسبوک

یک راه جایگزین برای ورود به اینستاگرام و جلوگیری از خطای “user not found” از طریق فیسبوک است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اکانت اینستاگرام خود را به حساب فیسبوک خود پیوند دهید. بنابراین، اگر این مشکل دوباره پیش آمد، می توانید به جای آن از طریق فیس بوک خود وارد شوید.

1. اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید

اتصال ضعیف اینترنت ممکن است مانع از ورود موفقیت آمیز شما به حساب اینستاگرام خود شود. بنابراین قدرت اینترنت خود و سرعت استفاده از آن را بررسی کنید. می توانید سرعت اینترنت خود را با استفاده از وب سایت های آزمایشی تست کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که اتصال داده پایداری دارید و به خوبی مشترک یک سرویس Wi-Fi هستید. دوباره بررسی کنید که این کار را به درستی انجام داده‌اید و سپس دوباره وارد سیستم شوید تا ببینید آیا خطای «user not found» را دریافت می‌کنید یا خیر.

2. فایل های کش اینستاگرام را پاک کنید

پاک کردن فایل های کش انباشته شده نیز این مشکل را حل می کند.

  • به برنامه اینستاگرام خود بروید، روی «Storage» ضربه بزنید.

 نحوه پاک کردن فایل های کش اینستاگرام 1

  •  روی گزینه «Clear Cache» کلیک کنید. اگر این کار نکرد، در عوض می‌توانید «داده‌ها» را پاک کنید. مانند حذف نصب برنامه، این نیز به ویژگی های برنامه یک صفحه تمیز برای اجرا می دهد.

 نحوه پاک کردن فایل های کش اینستاگرام  2

3. اپلیکیشن اینستاگرام خود را به روز کنید

استفاده از نسخه به روز شده برنامه اینستاگرام سرویسی را به شما ارائه می دهد که اکثر باگ های نسخه قدیمی رفع شده است. این باعث می شود تجربه کاربری بهتری داشته باشید و از استرس ناشی از نسخه قدیمی برنامه جلوگیری کنید. علاوه بر آن، شما همچنین می توانید تمام ویژگی های خارق العاده ای را که با نسخه به روز شده برنامه ارائه می شود، تجربه کنید.

 سخن پایانی:

خطاهایی مانند «user not found» در اینستاگرام ممکن است شما را گیج کند. یکی از عواملی که در بالا ذکر شد ممکن است دلیل پیام «user not found» در اینستاگرام باشد. اگر اینطور نیست، ممکن است آن شخص شما را در اینستاگرام بلاک کرده باشد.


مقالات مرتبط:

آموزش حل مشکل تار شدن استوری اینستاگرام و افزایش کیفیت آن

چگونه اکسپلور اینستاگرام را تغییر دهیم یا ریست کنیماز
1
رای