آموزش رفع مشکل عدم اتصال گوشی اندروید به وای فای با 8 روش

آموزش رفع مشکل عدم اتصال گوشی اندروید به وای فای با 8 روش اگر شما هم دارای گوشی تلفن همراه هوشمند باشید به این مشکل برخورد کرده اید که وای فای گوشی تلفن همراه با قطعی مواجه شود و دیگر متصل نشود برای رفع این مشکل راه کار هایی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

اگر تلفن هوشمند شما به اینترنت متصل نباشد چندان مفید فایده نخواهد بود. آیا تاکنون با این مشکل که گوشی همراه سامسونگ قادر به اتصال به Wi-Fi نمی باشد، روبرو شده اید؟ شما در حال پخش چیزی هستید و ناگهان دیگر گوشی همراه سامسونگ شما به شبکه Wi-Fi متصل نمی شود. این یک مشکل رایج است که بسیاری از کاربران تلفن همراه در سراسر جهان با آن روبرو هستند. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، بررسی می کنیم که برای وصل نشدن وای فای در گوشی چه باید کرد؟

مطمئناً شما چراغ های LED مودم را بررسی کرده اید تا مطمئن شوید آیا به درستی کار می کند یا خیر. اگر می خواهید معنی هر چراغ مودم را بفهمید، به کتابچه راهنمای آن مراجعه کنید. معمولاً چراغ WAN باید همواره در حال چشمک زدن باشد. این یعنی شما یک اتصال فعال  Wi-Fi با پهنای باند کافی در اختیار دارید. همچنین بررسی کنید که گوشی همراه سامسونگ شما در حالت هواپیما (airplane) یا پرواز (flight) نباشد.


حتما بخوانید: باز کردن الگو گوشی بدون از دست دادن اطلاعات


وصل نشدن وای فای در گوشی

روشن نشدن وای فای گوشی سامسونگ (عدم اتصال گوشی به وای فای )

1. عدم اتصال گوشی به وای فای به علت از کار افتادن سرویس

آیا Wi-Fi بر روی رایانه یا تلفن هوشمند دیگر شما کار می کند؟ این امر به شما کمک می کند تا مشکل را ریشه یابی کرده و ببینید آیا تفلن همراه شما دچار مشکل شده است یا خیر. ممکن است مشکل مربوط به شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی باشد. در این صورت کار چندانی از شما ساخته نبوده و تنها می توانید با آنها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکل بوجود آمده تماس بگیرید.

یک راه دیگر استفاده از سرویس هایی مانند Down Detector است که تمامی فراهم کنندگان شناخته شده اینترنت را در منطقه شما در خصوص وجود هر گونه مشکل بررسی می نماید.


حتما بخوانید: نحوه مخفی و اشکارسازی برنامه ها در گوشی سامسونگ


2. عدم اتصال گوشی به وای فای به این علت که اتصال اینترنت کند شده است

ممکن است Wi-Fi در حال کار بوده اما سرعت اینترنت به حدی کند شده باشد که فکر کنید گوشی شما کار نمی کند. می توانید از برنامه Fast محصول شرکت Netflix برای بررسی سرعت پهنای باند اینترنت خود بهره بگیرید.

عدم اتصال گوشی به وای فای به این علت که اتصال اینترنت کند شده است

برنامه ها و سایت های فراوان دیگری نیز برای بررسی این موضوع وجود دارند. توجه داشته باشید که در صورت عدم اتصال فعال به اینترنت، این سایت ها حتی باز نخواهند شد. اگر در این خصوص تردید دارید، با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.

3. برای عدم اتصال گوشی به وای فای از گزینه Forget Network بهره بگیرید

  • گام 1: وارد قسمت تنظیمات (Settings) در گوشی همراه خود شده و بر روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید. سپس گزینه Connections را انتخاب نمایید.

برای عدم اتصال گوشی به وای فای از گزینه Forget Network بهره بگیرید


حتما بخوانید: آموزش تصویری بازیابی عکس های پاک شده اندروید


  • گام 2: بر روی گزینه Wi-Fi ضربه زده و شبکه ای که به آن متصل هستید را با ضربه زدن بر روی آیکون چرخ دنده در کنار آن، انتخاب نمایید.

برای عدم اتصال گوشی سامسونگ به وای فای از گزینه Forget Network بهره بگیرید

  • گام 3: بر روی گزینه Forget در پایین صفحه نمایش ضربه بزنید. توجه کنید که با این کار باید مجدداً کلمه عبور Wi-Fi خود را برای اتصال مجدد به شبکه مذکور وارد نمایید بنابراین حتماً مطمئن شوید که این کلمه عبور را می دانید.

رفع مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای

  • گام 4: اکنون مجدداً شبکه Wi-Fi خود را انتخاب کرده و برای اتصال مجدد، کلمه عبور را وارد کنید.

حتما بخوانید: آموزش انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون


4. راه اندازی مجدد تنظیمات شبکه برای عدم اتصال گوشی به وای فای

راه اندازی مجدد جزئیات شبکه داده های شخصی یا برنامه های شما را پاک نخواهد کرد. این کار باعث پاک شدن شبکه Wi-Fi و کلمات عبور و جزئیات مربوط به دستگاههای بلوتوثی خواهد شد. شما باید در صورت تمایل مجدداً به تمامی شبکه های Wi-Fi متصل شده و تمامی دستگاههای بلوتوثی را با گوشی خود زوج (Pair) نمایید. شما می توانید این کار را به تدریج انجام دهید. این کار معمولاً یک سری مشکلات مربوط به شبکه را برطرف می نماید.

راه اندازی مجدد تنظیمات شبکه برای عدم اتصال گوشی به وای فای

  • گام 1: مجدداً وارد قسمت Settings شده و مسیر General Management > Reset > Reset network settings را دنبال کنید. سپس بر روی گزینه Reset settings ضربه بزنید.
  • گام 2: اگر از شما در خصوص اطمینان از انجام این کار سئوال پرسیده شده، تایید کنید.
  • گام 3: مجدداً باید کلمه عبور Wi-Fi را وارد نمایید.

6. برای عدم اتصال گوشی به وای فای ، مودم و گوشی همراه خود را روشن و خاموش کنید

این کار یعنی شما باید مودم Wi-Fi و گوشی همراه خود را راه اندازی مجدد نمایید.

برای عدم اتصال گوشی به وای فای ، مودم و گوشی همراه خود را روشن و خاموش کنید

برای این کار کلید power/lock را بر روی گوشی سامسونگ خود زده و گزینه Reboot را انتخاب کنید. بلافاصله، مودم خود را نیز از برق بکشید. بعضی دستگاه های مودم دارای یک کلید روشن/خاموش می باشند اما توصیه می کنیم از آن استفاده ننمایید. بهتر است دستگاه را از برق بکشید. حدود 3 تا 4 دقیقه صبر کنید تا گوشی شما راه اندازی مجدد شود و سپس مودم را به برق وصل کنید. رفتن به اتاقی که مودم در آن وجود دارد به نحوی که مانعی بین گوشی و مودم وجود نداشته باشد نیز ممکن است موثر باشد.

7. وضعیت ایمن (Safe Mode) برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای

برنامه های فراوانی در Play Store برای مدیریت شبکه وجود دارند. ممکن است یکی از آنها با اتصال شبکه Wi-Fi شما دچار تداخل شده باشد. می توانید تلفن همراه سامسونگ خود را وضعیت ایمن (safe mode) مجدداً راه اندازی کنید تا بارگیری و اجرای تمام برنامه های ثالث در پس زمینه غیرفعال شود. این کار احتمال بروز هرگونه تداخل را به صفر خواهد رساند.

وضعیت ایمن (Safe Mode) برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی به وای فای

گوشی خود را با استفاده از کلید خاموش/روشن یک بار راه اندازی مجدد نمایید. وقتی آرم سامسونگ بر روی صفحه نمایش گوشی شما به صورت چشمک زن ظاهر شد، کلید کم کردن صدا را فشار داده و نگه دارید. خواهید دید که عبارت Safe Mode در گوشی پایین سمت چپ صفحه گوشی شما ظاهر خواهد شد. اگر این گونه نشد، این کار را مجدداً تکرار کنید. مجدداً اتصال Wi-Fi را بررسی کرده و ببنید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. اگر Wi-Fi شما به درستی عمل کند، می توانید نتیجه بگیرید که مشکل مربوط به یکی از برنامه های شبکه یا اینترنت شماست.

8. بدافزار و ویروس علت عدم اتصال گوشی به وای فای

سیستم عامل اندروید در زمینه های فراوانی مشهور است اما از نظر امنیت و ایمنی کاربران چندان زبانزد نیست. برنامه های آلوده به بدافزار معمولاً راه خود را به Play Store باز کرده و گوشی ها را آلوده می کنند. ابتدا، به شما توصیه می کنیم قبل از نصب هر گونه برنامه ناشناخته یا نه چندان شناخته شده، درباره آن تحقیق کنید. دوم، از برنامه Malwarebytes برای بررسی گوشی خود در خصوص آلودگی احتمالی به بدافزارها کمک بگیرید.


حتما بخوانید: بهترین آنتی ویروس ها و روش های مقابله با بدافزار


خداحافظ با مشکلات اتصال به Wi-Fi

بنابراین وقتی Wi-Fi بر روی تلفن همراه سامسونگ شما به درستی کار نمی کند، اینگونه می توانید مشکل را حل کنید. در حالی که بیشتر راه حل های بیان شده موثر می باشند، اما موارد بسیار نادر نیز وجود دارد که شما مجبورید اقدامات جدی تری انجام دهید. به عنوان مثال می توانید بازگشت به تنظیمات کارخانه را امتحان کنید، اما ما آن را توصیه نمی کنیم زیرا علاوه بر ایجاد دردسرهای فراوانی، معمولاً مشکل ایجاد شده چندان بزرگ نیست.

با این وجود کماکان می توانید به عنوان یک راه حل، از دستورالعمل های سامسونگ برای اجرای روال بازگرداندن گوشی همراه خود به تنظیمات کارخانه پیروی کنید. توجه داشته باشید که حتماً قبل از انجام این کار، از داده های گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید. در این مقاله به بررسی 8 راه حل بهینه برای رفع مشکل عدم اتصال گوشی تلفن همراه اندروید به وای فای پرداختیم امیدواریم که از این آموزش لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

آموزش سیو کردن اهنگ و موزیک از طریق تلگرام در گوشی ایفون

روش سرچ با عکس یا جستجوی معکوس تصاویر در گوگل، آیفون و اندروید

آموزش قفل کردن واتساپ با اثر انگشت یا (Face ID) در ایفون و اندروید

از
5
رای