حالت روح در تلگرام چیست؛ چگونه حالت روح تلگرام را دور بزنیم

حالت روح در تلگرام چیست؛ چگونه حالت روح تلگرام را دور بزنیم حالت روح در تلگرام به این معنا است که بعد از خواندن پیام های دوستان خود در تلگرام، تیک دوم زده نمی شود و آنها تصور می کنند که شما پیام ها را نخوانده اید. در ادامه نکات مهم در خصوص قابلیت روح تلگرام را بیان کرده ایم.

حالت روح در تلگرام اصطلاحی است به این معنا که بعد از خواندن پیام های دوستان خود در تلگرام، تیک دوم زده نمی شود و آنها تصور می کنند که شما پیام ها را نخوانده اید. در واقع با استفاده از قابلیت روح می توانید بدون اینکه دیگران متوجه شوند، پیام های ارسال شده به خودتان را بررسی کنید. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص حالت روح در تلگرام توضیح داده و به هر گونه سوال در این خصوص پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

حالت روح در تلگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

با استفاده از حالت روح می توانید بدون اینکه کاربران دیگر متوجه شوند، از برنامه تلگرام استفاده کنید. با این قابلیت می توانید پیام های ارسالی به خودتان را بدون اینکه آنها متوجه شوند، بخوانید. متاسفانه این قابلیت در اپلیکیشن رسمی تلگرام وجود ندارد و فقط اپلیکیشن های غیر رسمی تلگرام آن را ارائه می دهند. هر چند این نرم افزارهای غیر رسمی ادعا می کنند که از لحاظ امنیتی تفاوتی با نسخه اصلی تلگرام ندارند، با این حال باید در هنگام استفاده از آنها مراقب باشید.

حالت روح در تلگرام

چگونه حالت روح تلگرام را دور بزنیم 

با سه روش می توان تشخیص داد که تلگرام شخصی که برای او پیام ارسال کرده اید، دارای قابلیت روح است و پیام شما را خوانده اما پاسخ نداده است.

فهمیدن حالت روح تلگرام

1. ارسال پیام صوتی

هنگامی که در تلگرام یک پیام صوتی برای شخصی ارسال می کنید، تا زمانی که شخص آن را گوش نکرده باشد، یک نقطه در کنار پیام تان وجود دارد. هنگامی که شخص پیام صوتی را گوش می دهد، این نقطه از بین می رود. بسیاری از افراد از این مساله بی خبر هستند. در نتیجه اگر می خواهید مطمئن شوید که حالت روح در برنامه تلگرام شخص مقابل فعال است، کافی است تا برای او یک فایل صوتی ارسال کنید. اگر نقطه کنار پیام صوتی از بین برود، شخص آن پیام شما را گوش کرده است و در نتیجه حالت روح در تلگرام او فعال است.


حتما بخوانید: ریپورت تلگرام و نشانه های ریپورت شدن در تلگرام


2. ایجاد کانال

در این روش باید یک کانال ایجاد کنید و تنها شما و دوست تان در این کانال حضور داشته باشید. نام و محتوای این کانال نیز می تواند دلخواه باشد. کافی است تا یک پست در این کانال قرار دهید. در این حالت تعداد مشاهده این پست یک خواهد بود. اگر دوست تان نیز از این پست دیدن کند، تعداد مشاهده ها 2 می شود. این بدان معنا است که او آنلاین بوده و از کانال و پست ارسالی تان بازدید کرده است.

فهمیدن حالت روح تلگرام

3. چت محرمانه

چت محرمانه یا secret chat یکی از قابلیت های ویژه تلگرام است که با استفاده از آن می توانید به آنلاین بودن شخص و خوانده شدن پیام تان توسط آن شخص پی ببرید. در ابتدا بر روی صفحه اطلاعات شخص در تلگرام کلیک کرده و بر روی start secret chat کلیک نمایید. اکنون مشاهده می کنید که صفحه ای برای شما باز می شود که امکان چت با فرد مورد نظر برای شما وجود ندارد و پیام waiting for x to get online برای شما ظاهر می شود. در این صورت، تنها هنگامی که فرد آنلاین باشد، امکان چت مهیا می شود. اگر فرد در آن لحظه آنلاین باشد، همان موقع می توان با او چت کرد. بنابراین اگر فرد آنلاین شود و به پیام شما پاسخ ندهد، می توانید متوجه این موضوع شوید.

کدام تلگرام حالت روح دارد ؟

اپلیکیشن موبوگرام: موبوگرام (Mobogram Messenger) یکی از اولین نسخه های غیر رسمی تلگرام و ضد فیلتر اصلی تلگرام است. این برنامه توسط گروه خلاق و مبتکر هانیستا ارائه شده است. این نسخه غیر رسمی، علاوه بر داشتن امکانات تلگرام اصلی، ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز دارد. از جمله اینکه از زبان فارسی پشتیبانی می کند. یکی از ویژگی های جذاب موبوگرام، حالت روح است. یعنی با فعال کردن این گزینه و آنلاین بودن، برای مخاطبان خود به شکل آفلاین نمایش داده می شوید. همچنین می توانید بدون اینکه مخاطب شما متوجه شود، پیام های ارسالی توسط او را بخوانید. از دیگر قابلیت های این نرم افزار تفکیک گروه ها، کانال ها، سوپر گروه و ... است. همچنین می تواند مخاطبان را بر اساس آخرین بازدید مرتب سازی نماید. این اپلیکیشن را می توانید به سادگی با جست و جو در پلی استور یا بازار دانلود نمایید.

کدام تلگرام حالت روح دارد

اپلیکیشن تلگراف: این نرم افزار مدعی است که از همان زیرساخت های تلگرام استفاده می کند و هیچ مشکل امنیتی و تهدیدی برای اطلاعات کاربران ندارد. از ویژگی های مهم این نرم افزار می توان به قابلیت روح، نمایش لیستی از مخاطبین آنلاین، امکان بازگشت به گروه های ترک شده، نرم افزار فونت زیبایی برای نمایش متون اشاره کرد.


حتما بخوانید: دانلود تلگرام برای اندروید


چگونه در تلگرام کامپیوتر حالت روح را فعال کنیم ؟

همانطور که پیش تر اشاره شد، قابلیت روح در نسخه های غیر رسمی تلگرام موجود است. اگر می خواهید از قابلیت روح در تلگرام دسکتاپ استفاده کنید، می توانید برنامه آی گرام را دانلود کنید. این برنامه دارای قابلیت های بیشتری در مقایسه با نسخه اصلی تلگرام است. به عنوان مثال این برنامه دارای قابلیت روح است و می توان بدون اینکه دیگران متوجه شوند، پیام ارسالی آنها را خواند.

تلگرام دسکتاپ؛ دانلود تلگرام برای کامپیوتر

سخن آخر

تلگرام پرکاربردترین پیام رسان اجتماعی در ایران است. اخیرا در نسخه های غیر رسمی تلگرام قابلیتی به نام روح اضافه شده است. حالت روح در تلگرام به این معنا است که بعد از خواندن پیام های دوستان تان در تلگرام، تیک دوم زده نمی شود و آنها تصور می کنند که شما پیام ها را نخوانده اید. با این حال، روش هایی برای دور زدن قابلیت روح در تلگرام نیز وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم تا نکات مهم در خصوص قابلیت روح تلگرام را به شما توضیح دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

آموزش تصویری پاک کردن اکانت تلگرام

متن عاشقانه و انگلیسی برای بیوگرافی تلگرام

از
18
رای