ریپورت تلگرام و نشانه های ریپورت شدن در تلگرام، رفع ریپورت تلگرام با ایمیل و ربات

ریپورت تلگرام و نشانه های ریپورت شدن در تلگرام، رفع ریپورت تلگرام با ایمیل و ربات اخیرا ریپورت شدن در بین کاربران تلگرام بسیار شایع شده است. هنگامی که ریپورت می شوید، قادر به ارسال پیام خصوصی به سایر کاربران تلگرام نخواهید بود. در این شرایط باید جهت رفع ریپورت و یا بلاک شدن تلگرام اقدام کنید.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که اکانت تلگرام تان ریپورت شده و یا بلاک شده باشد. در این حالت شما قادر به ارسال پیام به سایر کاربران تلگرام نخواهید بود. در این شرایط باید جهت رفع ریپورت تلگرام و یا بلاک شدن تلگرام اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در خصوص ریپورت تلگرام ، بلاک شدن در تلگرام، چگونگی رفع ریپورت تلگرام و رفع بلاک در آن توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

هر آنچه که نیاز است در خصوص ریپورت تلگرام بدانید

ریپورت شدن در تلگرام به چه معنا است؟

اخیرا ریپورت شدن در بین کاربران تلگرام بسیار شایع شده است. هنگامی که ریپورت می شوید، قادر به ارسال پیام خصوصی به سایر کاربران تلگرام نخواهید بود. در این شرایط باید جهت رفع ریپورت تلگرام اقدام کرده تا بتوانید مجددا برای سایر کاربران پیام خصوصی ارسال کنید. ریپورت شدن به این معنا است که سایر کاربران تلگرام شما را به عنوان یک فرد مزاحم گزارش کرده اند. در این حالت شما فقط می توانید به مخاطبینی که شماره تماس شان در گوشی تان ذخیره شده پیام بدهید. به عنوان مثال اگر در یک گروه عضو باشید، نمی توانید برای اعضاء ناشناس گروه پیام ارسال کنید. در ادامه نحوه رفع این مشکل را توضیح خواهیم داد.

دلایل ریپورت شدن در تلگرام چیست؟

ریپورت تلگرام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که به شرح زیر است:

 • ارسال پیام های اسپم از طریق ربات تبلیغاتی
 • ارسال پیام های تکراری و تبلیغاتی برای کاربران ناشناس
 • فوروارد کردن لینک های اسپم، فعال کننده ربات ها و ... که باعث آزار دیگران می شود
 • استفاده از استیکرهای غیرمجازی که تلگرام امکان استفاده از آنها را در لینک استیکر نمی دهد.
 • ارسال حدود 100 پیام خصوصی در طول روز برای افراد ناشناس
 • عضویت در کانال ها و گروه های غیر اخلاقی که بر خلاف قوانین تلگرام است

ریپورت شدن در تلگرام به چه معنا است؟

نشانه های ریپورت شدن در تلگرام چیست؟

 • اگر ریپورت شده باشید، قابلیت ساخت هیچ کانالی حتی کانال خصوصی را در تلگرام نخواهید داشت.
 • اگر ریپورت شده باشید، نمی توانید به اشخاصی که شماره تان را در گوشی شان ذخیره نکرده اند، پیام ارسال کنید.

چگونه می توانیم اکانت خود را رفع ریپورت کنیم؟

چندین روش برای رفع ریپورت تلگرام وجود دارد که به طور خلاصه توضیح می دهیم:

1. ربات رفع ریپورت تلگرام : استفاده از ربات Spambot جهت رفع ریپورت

برای استفاده از این روش تلگرام را باز کرده و در بخش جست و جو  Spambot@ را جست و جو کنید. سپس بر روی Spam Info bot کلیک کنید. اکنون بر روی دکمه Start کلیک نمایید. بر روی گزینه This is a mistake کلیک کرده تا عملیات رفع ریپورت آغاز شود. اکنون با کلیک بر روی گزینه yes شکایت خود در تلگرام را ثبت کنید. سپس بر روی گزینه No, I’ll never do any of this کلیک کرده تا به تلگرام بگویید که هیچ خطایی انجام نداده اید. در این مرحله یک پنجره جدید برای شما باز می شود که باید درخواست رفع ریپورت تلگرام را در این قسمت ثبت کنید. می توانید از پیغام آماده زیر استفاده کنید:

متن انگلیسی برای رفع ریپورت اینستاگرام

Dear telegram support

My telegram account has been spammed for couple of days and I cannot send message to any of my contacts whom I don’t have their numbers. Please help me fix this issue and remove my number from blacklist

سپس پیامی از طرف ربات دریافت می کنید که تاریخ بررسی درخواست تان را به شما اعلام خواهد کرد. این بررسی منجر به رفع ریپورت تان خواهد شد.

 ربات رفع ریپورت تلگرام


حتما بخوانید : نحوه دیلیت اکانت تلگرام


2. درخواست رفع ریپورت تلگرام با ایمیل

در این روش می توانید برای رفع ریپورت در تلگرام از طریق ارسال ایمیل اقدام نمایید. برای این منظور کافی است تا ایمیلی را به آدرس Spam.telegram.org ارسال نمایید. متن این ایمیل را می توانید خودتان نوشته یا از متن آماده زیر استفاده کنید.

متن ایمیل رفع ریپورت تلگرام

Dear telegram support

My telegram account has been spammed for a couple of days and I cannot send messages to any of my contacts whom I don’t have their numbers. When I try to contact these kinds of users, a clock appears and the message will not be delivered. I did not do anything against your terms and conditions. Would you please kindly help me to fix this issue.

......: My telegram number

.......: My telegram account

3. تغییر مشخصات اکانت با اکانت یک کاربر دیگر

یکی از روش های موثر در خروج از حالت ریپورت تلگرام، تغییر مشخصات هویتی اکانت است. در این روش باید ID و عکس پروفایل و نام اکانت خود را به نام فرد دیگری که می شناسید، تغییر دهید. به عنوان مثال شما باید نام اکانت دوست خودتان را بر روی اکانت خود نوشته و عکس پروفایل او را در اکانت خود قرار دهید. دوست تان نیز باید از نام اکانت و عکس شما برای اکانتش استفاده کند. پس از انجام این کار وارد گروه شده و برای دو مرتبه به فاصله 5 دقیقه یک پیام دو خطی در گروه ارسال کنید. پس از 24 ساعت اکانت شما از حالت ریپورت خارج خواهد شد. پس از این مدت می توانید مشخصات اکانت های خود و دوست تان را به حالت اول بازگردانید.

رفع ریپورت تلگرام

4. درخواست ارسال پیام از طریق افراد ناشناس به شما

در این روش باید حداقل از 10 فرد ناشناس بخواهید که به مدت 4 الی 7 روز پیاپی هر روز حدود 10 پیام و استیکر برای شما ارسال کند. به خاطر داشته باشید که این افراد نباید در لیست مخاطبین شما قرار داشته باشند. به عنوان مثال اگر در گروه خاصی عضو هستید، می توانید از اعضاء آن گروه که شماره شان را در لیست مخاطبین خود ندارید، بخواهید که پیام ها را برای شما ارسال نمایند. هر چه تعداد افراد ناشناسی که برای شما پیام ارسال می کنند، بیشتر باشد، شما سریع تر از حالت ریپورت خارج می شوید. پس از گذشت 4 الی 7 روز مشکل ریپورت تلگرام تان به این روش برطرف خواهد شد.

بلاک در تلگرام به چه معنا است؟

بلاک به عملی گفته می شود که به موجب آن مخاطبی را از ارسال پیام برای خود ممنوع می کنید. به عنوان مثال اگر فرد ناشناسی در تلگرام برای شما پیام ارسال کند و شما دیگر تمایل نداشته باشید از آن شخص پیامی دریافت کنید، می توانید او را بلاک نمایید. با این کار او دیگر قادر به ارسال پیام به شما نخواهد بود.

ایا امکان خارج کردن از وضعیت بلاک تلگرام وجود دارد؟

شما هر زمان که تمایل داشته باشید، می توانید هر یک از مخاطبین خود را که بلاک کرده اید، از حالت بلاک خارج کنید. آنبلاک کردن در واقع به معنی خارج کردن مخاطب از وضعیت بلاک است. اگر شخصی را آنبلاک کنید، می تواند مجددا برای شما پیام ارسال نماید. برای خارج کردن شخصی از وضعیت بلاک می توانید به شکل زیر عمل کنید:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید
 • وارد پنجره گفت و گو با کاربر مورد نظرتان شوید
 • گزینه آنبلاک را از بخش زیرین صفحه انتخاب کنید

در صورتی که به پنجره گفت و گو با شخص دسترسی ندارید، از طریق زیر برای رفع بلاک اقدام کنید:

برنامه تلگرام را باز کرده و آیکون سه نقطه در سمت چپ و بالای صفحه منو اصلی را لمس کنید.

 • گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کرده و بر روی Privacy & Security کلیک کنید.
 • گزینه Blocked Users را انتخاب کنید.
 • در این لیست می توانید کاربرانی که بلاک کرده اید را مشاهده نمایید. انگشت خود را برای چند لحظه بر روی نام کاربر مورد نظر نگه دارید.
 • اکنون در پنجره نمایان شده بر روی گزینه unblock کلیک کنید.

رفع بلاک تلگرام

چگونه می توانیم متوجه شویم که شخصی ما را بلاک کرده است؟

اگر کاربری شما را بلاک کند، به سادگی و با نشانه های خاصی می توانید به این مساله پی ببرید:

 • عدم نمایش عکس پروفایل شخص برای شما: اگر مخاطبی شما را بلاک کند، نمی توانید عکس پروفایل او را مشاهده کنید.
 • اگر کسی شما را بلاک کند، در زیر نام مخاطب عبارت last seen a long time ago را مشاهده خواهید کرد.
 • اگر پیامی را برای آن مخاطب ارسال کنید، هیچ وقت تایید تیک دوم زده نمی شود.

آیا روشی برای خارج شدن از وضعیت بلاک تلگرام وجود دارد؟

بهترین روش برای خارج شدن از وضعیت بلاک این است که خود آن کاربر شما را از حالت بلاک خارج کند. با این حال، می توانید چندین راهکار ساده زیر را نیز امتحان کنید:

1. اکانت خود را حذف کرده و یک اکانت جدید بسازید:

برای دور زدن بلاک تگرام در این روش باید ابتدا اکانت فعلی خود را حذف کنید. پس از حذف اکانت می توانید یک اکانت دیگر ایجاد کنید. با این اکانت جدید قادر به ارسال پیام مجدد به مخاطب خود خواهید بود.

بهترین روش برای خارج شدن از وضعیت بلاک تلگرام

2. انتقال اطلاعات اکانت به یک شماره جدید

در این روش باید اطلاعات اکانت تلگرام خود را به یک شماره جدید منتقل نمایید. برای این منظور کافی است تلگرام را باز کرده و به قسمت تنظیمات بروید. در این صفحه می توانید شماره تماس خود را مشاهده کنید. می توانید به سادگی آن را لمس کرده و بر روی change number کلیک کنید. در این صفحه باید شماره تماس جدید خود را وارد کنید. اکنون کد فعال سازی به شماره جدیدتان ارسال می شود. با این روش تمام اطلاعات تلگرام تان بر روی شماره جدید ذخیره می شود.

سخن آخر

در این مقاله علل ریپورت و بلاک شدن و روش هایی ساده برای رفع ریپورت و بلاک تلگرام را به شما معرفی کردیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. 


مقالات مرتبط:

متن عاشقانه برای بیوگرافی تلگرام

از
7
رای